Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez grabuss Pn cze 13, 2016 18:48  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Otóż kupiłem sobie koszulkę i ku mojemu zaskoczeniu przy zapłacie z góry nie został podany numer konta tylko IBAN i jakiś BIC
Kod: Zaznacz cały
IBAN PL53124059181111000049102408
BIC    BPHKPLPK


I jak wykonać teraz przelew z PKOBP(ipko)? Czy to nie jest czasem 53124059181111000049102408
numer konta?
Avatar użytkownika
grabuss
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:12

Postprzez Audi Pn cze 13, 2016 20:16  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Z tego co kojarzę IBAN to międzynarodowy standard numeracji kont przy przelewach międzynarodowych. Jak ktoś chce zrobić przelew z zagranicy do Polski to jako numer odbiorcy wpisuje własnie całość IBAN taki jak podałeś. Jeśli jednak jesteś w Polsce, a sklep internetowy również jest polski to wtedy chyba wpisujesz sam numer, to dodatkowe PL jest dla ludzi z zagranicy. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez hideto Pn cze 13, 2016 20:32  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Zgadza się. IBAN to kod składający się z kodu kraju i nr konta bankowego w tym kraju w banku o kodzie BIC/SWIFT.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez slipstream Pn cze 13, 2016 21:03  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Więc podsumowując 53124059181111000049102408 to jest standardowy normalny numer konta IBAN i PL to tylko dopiski dla transakcji międzynarodowych. Więc jeśli sprzedawca sprzedaje też za granicę to zapewne wygodniej mu podawać tylko taki standardowo numer zamiast kombinować z dwoma różnymi dla Polski i zagranicy.

Jeśli jednak jesteś w Polsce, a sklep internetowy również jest polski to wtedy chyba wpisujesz sam numer

Nie ważne gdzie jest sklep, może być i na Melediwach, jeśli posiada konto w polskim banku (a jest o czym świadczy dopisek PL) to normalny przelew krajowy się robi. W takich przypadkach nie interesuje nikogo w jakim kraju znajduje się dany podmiot, tylko w jakim kraju ma konto.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Duif Pn cze 20, 2016 21:25  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Słuchawki do 200zł - nauszne/wokołouszne.
Muzyka rock/heavy metal, sporo muzyki w stylu 80's.
Głównie na zewnątrz z Xiaomi MI3. Ktoś poleca coś konkretnego? Mam pewne typy, jednak sięgam po opinie tu i ówdzie ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Audi Pn cze 20, 2016 21:37  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez cravenciak Pn cze 20, 2016 22:05  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Duif napisał(a):Słuchawki do 200zł - nauszne/wokołouszne.
Muzyka rock/heavy metal, sporo muzyki w stylu 80's.
Głównie na zewnątrz z Xiaomi MI3. Ktoś poleca coś konkretnego? Mam pewne typy, jednak sięgam po opinie tu i ówdzie ;)


Uzywam od niedawna Sennheiserów HD419. Sprawdź sobie w jakimś sklepie, mamy podobne muzyczne gusta.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Duif Wt cze 21, 2016 12:33  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Te senki przesłuchałem z ciekawości - nigdy nie byłem fanem tej marki.
Zdecydowanie zmulone brzmienie i bas nadchodzący na srodek mocno. Natomiast zdecydowałem się na superluxy hd861 evo mk II. W tej cenie zmiazdzyły IMO całą konkurencję.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek Pn cze 27, 2016 9:51  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Gdzieś mogę znaleźć nagrania z wyścigów MotoGP? Najlepiej z Polsatu, ostatecznie może być skądkolwiek ;)
Chodzi mi tak dokładnie o wczorajsze GP, myślałem, że będą powtórki w tygodniu i się zawiodłem.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez cwiek Pn sie 29, 2016 20:51  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Czy istnieje jakaś strona, gdzie mogę przeczytać całą fabułę filmu? Nie chodzi mi tylko o samo wprowadzenie, ale tak jakby o streszczenie filmu. Często oglądam sequele, prequele itp. i to niewykonalne, żeby dobrze pamiętać fabułę poprzedniej części, tak samo jak i ponownie oglądać "poprzedników" :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Pavlos Le Paul Śr paź 26, 2016 17:20  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Wie ktoś jakie ciekawe kalendarze na rok 2017 można znaleźć z jakimiś sportami motorowymi? Cenowo: bez szaleństw proszę. Jak coś na ten rok mam kalendarz z Ferrari SF15-T.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez krzych Cz gru 29, 2016 17:18  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Jestem z okolic Wrocławia. Zna ktos jakieś fajne miejsce w górach by pośmigać na sankach, jabłuszkach itp. Jakiś przygotowany do tego stok ? Tak do 150km żeby wycieczka zamknęła się w jednym dniu :wink:
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Duif Wt lut 07, 2017 0:21  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Kiedyś rozmawialiśmy tu o słuchawkach. Kolejne słuchawki z niskiej półki cenowej (100-200zł), które mogę z czystym sumieniem polecić, po wczesniej omawianych Superluxach HD681 EVO, to Takstary HD2000.
Tak jakby ktoś szukał czegoś, co może dać niezłe efekty za niewielką cenę.
W tym przedziale cenowym to najbardziej "neutralne" słuchawki. Środek, co prawda, trochę wycofany, jednak ideału w tej cenie mieć nie będziemy. Co najważniejsze obydwa modele nadają się do takich źródeł jak smartphony i zintegrowane karty dźwiękowe ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cravenciak Wt lut 07, 2017 6:10  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

krzych napisał(a):Jestem z okolic Wrocławia. Zna ktos jakieś fajne miejsce w górach by pośmigać na sankach, jabłuszkach itp. Jakiś przygotowany do tego stok ? Tak do 150km żeby wycieczka zamknęła się w jednym dniu :wink:


Zieleniec, Rzeczka
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Woolf Wt lut 07, 2017 21:05  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Dziś pytanie nietypowe, bo podróżnicze, do znawców Czech.
Gdzieś na trasie Praga - Hradec Kralove zrobiłem takie oto zdjęcie, dosyć charakterystyczna widokówka:

Obrazek

Pytanie za 100 punktów - czy ktoś potrafi rozpoznać co to za miejscowość/okolice? Próbuję to ustalić, bo wyjątkowo we właściwościach zdjęcia nie zapisały się współrzędne geograficzne.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron