Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez ventylator N maja 08, 2011 23:14  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Ja z innej beczki trochę..

https://www.facebook.com/magazynferwa/p ... hare_reply

Zaznaczcie "Lubię to" przy moim komentarzu (Igor Szmidt), wielkie dzieki z gory :) (aha - i najpierw trzeba polubic strone tego calego magazynu, a potem komentarz)

Bardzo mi pomożecie.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez SpeedyGonzales Pt maja 13, 2011 16:01  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Mam pytanko;) Otóż chciałbym wysłać paczkę kurierem UPS. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Opakowanie na paczkę oferuje UPS, czy sam w swoim zakresie muszę ją zapakować( jeśli tak, to skąd wziąć opakowanie na taką paczkę?(wysyłam słuchawki na gwarancji))? Ile takie coś kosztuje? Zarejestrowałem się już na stronie UPS. :wink:
"We know the car is nowhere being a front-row car yet," says Renault's engineering chief Alan Permane. "It's there because of Robert."
SpeedyGonzales
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 15:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez hideto Pt maja 13, 2011 17:28  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Po pierwsze, żaden kurier, nie oferuje swoich opakowań. Noo widziałem koperty i folie w siódemce ale tylko w przypadku firm które mają podpisane umowy z tym operatorem.

Opakowanie paczki musi spełniać dwa podstawowe warunki:
mieścić się w limicie rozmiaru (w sensie cm)
oraz
być jak najbardziej gładkim. Jak zapakujesz słuchawki w karton z licznymi reklamami opisami itp to paczka może zostać odrzucona.

Co do cen paczek, to wszystko jest napisane na stronie UPS. Nikt ci z głowy cennika poda, bo to nie kartofle na rynku w warszawie.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Vsene Pt maja 13, 2011 23:08  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Nie wysyłaj bezpośrednio przez UPS, wyjdzie Ci strasznie drogo. Lepiej skorzystać z jakiegoś serwisu pośredniczącego, który ma z nimi umowę - ja używam wysylajtaniej.pl. Ostatnio wysyłałem paczkę 3 kg z ubezpieczeniem na 2500 zł i z gwarancją dotarcia kolejnego dnia - wyszło 23,85 zł. Bezpośrednio przez UPS pewnie ze 2-3 razy drożej.

Edit: Sprawdziłem na stronie UPS i kosztowałoby mnie to ponad 45 zł.
Avatar użytkownika
Vsene
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 04, 2010 11:35

Postprzez hideto Pt maja 13, 2011 23:17  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

I W ten sposób tworzymy wielkie stereotypy. Paczka o podanych informacjach, przez cała Polskę bezpośrednio z UPS, to koszt 28 zł z jakimiś groszami.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rolnik sam w dolinie Pt maja 13, 2011 23:19  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Co nie zmienia faktu że GLS czy DHL ma mniejsze ceny niż UPS,
OPEK jest chyba najtańszy jednak jakość usługi jest czasem kiepska
w każdym razie między GLS a UPS oszczędność to pewnie jakieś 5zł więc małe pieniądze przy jednej wysyłce
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Vsene Pt maja 13, 2011 23:22  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

hideto napisał(a):I W ten sposób tworzymy wielkie stereotypy. Paczka o podanych informacjach, przez cała Polskę bezpośrednio z UPS, to koszt 28 zł z jakimiś groszami.

Skąd masz to info? Mi w wyliczeniu na ich stronie wyszło ponad 45 zł...
Avatar użytkownika
Vsene
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 04, 2010 11:35

Postprzez hideto Pt maja 13, 2011 23:24  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Jeszcze taniej to możesz pocztą wysłać - ale osobiście nie polecam.

Polecam zaprzyjaźnienie się z Paczkomatami - o ile nie wysyłasz na jakieś zadupie...

Skąd masz to info? Mi w wyliczeniu na ich stronie wyszło ponad 45 zł...


Problemy z posługiwaniem się stroną internetową w twoim wydaniu to już nie moje problemy.

jak dobrze wybierzesz, to paczka będzie kosztowała nawet ponad 1000 zł.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Vsene Pt maja 13, 2011 23:35  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

28 zł z groszami wychodzi za małą paczkę 1 kg o wymiarach 10x10x5 cm bez żadnych usług dodatkowych wysłaną na adres firmowy - na adres domowy wychodzi już ponad 34 zł... Przez pośredników byłoby poniżej 20 zł.
Avatar użytkownika
Vsene
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 04, 2010 11:35

Postprzez Sar trek So maja 14, 2011 6:35  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Czy ktoś wie, jakim programem można przerobić nagranie 16:9 na 3:4 ? Chodzi mi o ucięcie tego trochę z boku, albo takie jakby dodanie pasków.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Bronze So maja 14, 2011 11:18  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Poszukuję takich tabelek jakie są na końcu wyścigów F1. Chodzi z wynikami najlepiej w .psd. Posiada ktoś ?
Avatar użytkownika
Bronze
 
Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 14:07
Lokalizacja: Heppenheim
GG: 1400118

Postprzez Wolek N maja 15, 2011 17:26  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

A ja mam takie pytanie, może to ten temat, może nie, ale...
Posiadam płytę główną MSI (MS-7021) KT6V-LSR Socket-A. Zbieram się na kupno nowego procka i nowej karty graficznej. Obecnie posiadam procesor AMD Sempron 2400+ (lekko podkręcona, system wczytuje ją jako 2500+) oraz grafikę Ati Radeon 9250 Jak myślicie, AMD Athlon XP 3400 oraz ATI Radeon HD 2600 Pro w zupełności sprawią, że mój komp będzie działał wydajniej i nic złego z płytą główną się nie będzie działo? Zna się ktoś na tym?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Wolek
 
Dołączył(a): Cz kwi 23, 2009 12:39

Postprzez Krauza N maja 15, 2011 18:08  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Avatar użytkownika
Krauza
 
Dołączył(a): So cze 09, 2007 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy - Śląskie Holywood
GG: 9858509

Postprzez Wolek N maja 15, 2011 18:11  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Dzięki za link. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Wolek
 
Dołączył(a): Cz kwi 23, 2009 12:39

Postprzez Siwek Pn maja 16, 2011 14:23  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Mam pytanie. Zamawiając na stronie tp.pl neostrade miałem do wyboru prezent, a więc prezent przyjdzie drogą kurierską czy mam się zgłosić do punktu TP ? w emailu potwierdzającym przyszło tylko, że wysłany zostanie aneks do umowy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Siwek
 
Dołączył(a): So sty 17, 2009 15:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości