Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Artello96 Cz cze 16, 2011 11:02  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

O nie wiedziałem. Dzięki za pomoc mimo to. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez kemek Pt cze 17, 2011 22:56  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Artello96 napisał(a):Czy zna ktoś i mógłby mi polecić dodatek do Firefoxa, dzięki któremu można pobierać filmy z vimeo?

Download Helper pobiera wszystkie możliwe multimedia w playerach flashowych. No, chyba że są zabezpieczone jak na stronie F1.
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez ventylator So cze 18, 2011 9:36  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Nie wiedziałem, w którym temacie to napisać, ale chyba jednak spróbuję tu :P

Pytanie moje jest takie: przeszedłem do kolejnego etapu KIA lotos race i na tym wyścigu musi pojawić się ze mną rodzic, albo opiekun prawny - a ten będzie w tym terminie nieobecny. Napisałem więc do organizatorów maila, czy może przyjechać ze mną inna pełnoletnia osoba z jakimś pełnomocnictwem, a oni dopiero to sprawdzą i mi odpiszą (podejrzewam że dopiero po weekendzie)

A że jestem bardzo niecierpliwy, to może ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację i wie mniej więcej, jak to może być prawnie rozwiązane?
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez slipstream So cze 18, 2011 21:15  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Trudno rokować. Normalnie bowiem osoba uprawniona stosownym aktem ma pełen zakres w podejmowaniu decyzji określonych pełnomocnictwem — kwestia sformułowania. Praktycznie, wszystko i tak zależy od organizatorów jak oni to i swój regulamin zinterpretują, więc nie pozostaje nic innego jak czekać.

P.S. Tylko wtedy jadąc na Kia Lotos Race u upoważniona osobą jeśli się zgodzą, lepiej wydrukować cała korespondencję i mieć ją na papierze, bo przez mejla powiedzą tak, a na miejscu inaczej. Różnie to z takimi imprezami bywa niestety..
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Sar trek Pn cze 20, 2011 13:36  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Istnieją jakieś audiobooki z głosem Andrzeja Borowczyka?
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez SzczepanPL Pn cze 20, 2011 13:47  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

masochista !
SzczepanPL
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 22:50

Postprzez juras70 Pn cze 20, 2011 18:09  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Chciał bym zamówić płyty z muzyką. Zamówienie będzie wynosiło ponad 200zł i przysługuje mi darmowa przesyłka, niestety tylko jeśli wybiorę pocztę polską. Zamawiał ktoś jakieś płyty pocztą? Nie było żadnych problemów i połamanych płyt?
Avatar użytkownika
juras70
 
Dołączył(a): Pn sie 11, 2008 15:32

Postprzez Sar trek Pn cze 20, 2011 18:17  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale jakoś nie mam zaufania do poczty Polskiej.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez slipstream Pn cze 20, 2011 18:21  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Ta jasne, bo w firmach kurierskich ze wszystkimi paczkami obchodzą się jak z jajkiem... Poziom zniszczenia przesyłki nie zależy od Poczty, a od tego jak zapakuje ją sprzedawca. Jedyne co może Poczta zawalić, to terminowość czy co gorsza zaginięcie paczki, a nie że jak Poczta to od razu się zniszczy. Wszystko po stronie sprzedającego w tym temacie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez juras70 Pn cze 20, 2011 20:09  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Jestem może przewrażliwiony po ostatniej przesyłce od poczty Polskiej, kiedy kupiłem model F1 do sklejania i większość bolców do sklejania była wyłamana. No ale ok., mam nadzieję, że teraz nie będzie przygód.
Chociaż, jak pudełko będzie mało jakąś głębszą rysę czy coś to kij z tym, ważne żeby płyta była cała bo to mnie interesuje :wink:
Dzięki Slip za pomoc! :smile:
Avatar użytkownika
juras70
 
Dołączył(a): Pn sie 11, 2008 15:32

Postprzez szama Pn cze 20, 2011 20:37  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Jak ktoś wrzuca towar tylko w koperte i sie cieszy że wysłał to potem nic dziwnego że książki mają obite rogi czy cos w tym stylu. A wystarczy dodać po kawałku kartonu z obu stron.
Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez ventylator Pn cze 20, 2011 21:26  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Znowu mam mały problem i pytanie do kogoś, kto miał może z czymś takim doświadczenie.. Zamontowałem dzisiaj w samochodzie bagażnik na rowery i niestety jedna śrubka przy dość mocnym naciśnięciu na tą listwę dobija do szyberdachu.. Podłożyłem pod tą śrubkę mały kawałek szmatki i nie wiem, czy jest to do końca bezpieczne.. Czy przy jakimś najechaniu na dziurę, mocniejszym wstrząsie nie wywali mi całego szyberdachu?
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez R.O.N.O Pn cze 20, 2011 22:08  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Czy przejściówka PL-UK będzie działała w USA?
Czyli inaczej: Czy w Wielkiej Brytanii i USA mają takie same wtyczki/gniazdka?
"How hard can it be?"
Avatar użytkownika
R.O.N.O
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 10:52
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
GG: 2940884

Postprzez hideto Wt cze 21, 2011 6:27  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Fizycznie ? tak. Czy obsłuży ci sprzęt elektroniczny ? to już zależy od sprzętu.

W europie mamy w większości krajów 220-230V. Hamerykanie mają 110V.

Jeśli twój sprzęt nie działa w takim zakresie napięć (większość laptopów sama sobie dobiera parametry dzięki transformatorowi na kablu zasilającym) To radziłbym przejściówkę z transformatorem w środku.

Jeśli natomiast mówimy o sprzęcie typu ładowarka, zasilacz do lapka itp to moja rada jest następująca - po wyladowaniu spacer do pierwszego lepszego centrum mall'a i zakup nowych kabelków. Wyjdzie cenowo podobnie jak porządna przejścióka.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez axel Wt cze 21, 2011 9:26  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

hideto pierwsze słyszę aby wtyczka Amerykańska była taka sama jak w UK...
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość