Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Woolf Śr sie 29, 2018 15:51  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Dzięki wielkie, przy okazji odkryłem dodawanie czcionek :-P
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez krzych Pn wrz 10, 2018 15:39  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

W lutym kupiłem telefon na allegro u pewnego sprzedawcy prowadzącego sklep/działalność gospodarczą - Xiaomi 4A. Wczoraj telefon umarł. Sprzedawca hm... chyba zniknął z allegro. Na maile nie odpowiada, telefon nieaktywny. Teoretycznie sprzęt jest na gwarancji jeszcze kilka miesięcy, ale nie posiadam faktury, ponieważ jej nie dostałem. Miała być wysłana na maila po zakupie, jednak nigdy taki mail do mnie nie trafił. Ktoś podpowie jak to ugryźć ?
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tuba Pn wrz 10, 2018 16:47  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Bardzo trudny przypadek... bez dowodu zakupu to raczej ciężko. Gwarancja pewnie serwisowa? Jeśli tak to tym gorzej, bo serwis nie odpowiada.
"So you thought it was end of the story..."
Avatar użytkownika
tuba
 
Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Blizne

Postprzez krzych Pn wrz 10, 2018 23:17  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Generalnie mam kartę gwarancyjną sprzętu, tylko pewnie bym musiał gdzieś do Chin go odsyłać.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez exxxile Pn paź 22, 2018 16:32  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Czy mamy tu może działkowców? Chciałbym samodzielnie zamknąć działkę letniskową na zimę (działka należy do mojej dziewczyny i wcześniej zawsze przyjeżdżał jakiś ogarnięty pracownik z firmy jej ojca, ale w najbliższy weekend on nie może przyjechać i pokazać mi co i jak, a za tydzień wyjeżdżam na ponad pół miesiąca i chciałbym już ten temat ogarnąć).

Problem dotyczy instalacji wodnej - w lichej komórce znajduje się hydrofor i zbiornik wody (stary, blaszany, tabliczka znamionowa mówi 1988), przy czym hydrofor elektryczny jest jeszcze połączony z pompą ręczną skrzydełkową. Wiem tylko, że jak w lecie "nie było wody", to później trzeba było najpierw nalać wody od góry pompy ręcznej i trochę pomachać, żeby załączył się hydrofor.

Domyślam się, że teraz powinienem opróżnić do cna zbiornik metalowy (ma na dole odprowadzenie, można podłączyć wąż i wyprowadzić wodę poza komórkę) i wykręcić z instalacji hydrofor, ale nie chciałbym pominąć jakiejś istotnej rzeczy. Od razu też zapytam, czy z takim wykręconym i opróżnionym z wody hydroforem też należy coś dodatkowo robić, poza umieszczeniem go w miarę przyjaznym temperaturowo miejscu - w internetach niektórzy piszą, żeby zalać go na czas zimowania olejem spożywczym, inni krzyczą na nich, ze to durny pomysł, stąd pytam tutaj : )

Jeżeli znalazłby się ktoś chętny aby doradzić, to mogę podesłać fotki ilustrujące jak to wygląda obecnie podłączone. Tak jak mówię, nigdy czegoś takiego wcześniej nie robiłem, szkoda byłoby uszkodzić instalację, ale wolałbym nauczyć się samemu, niż płacić fachowcowi - tym bardziej, że rocket science to nie jest, tylko trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę ; )
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Europejczyk Śr cze 12, 2019 6:32  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Ktoś się orientuje jak z jakością tych kasków ? To nie jest jakiś plastikowy szmelc ?

https://www.cmhelmets.com/?s=kubica&post_type=product
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez krzych Śr cze 12, 2019 7:32  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Myślę, że te zdanie jest kluczowe: "All our helmets can be used for motorsport activities, not just for exhibition. " Więc nie sądzę by był to tylko plastikowy szmelc. :P
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krzych Wt gru 03, 2019 8:34  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Pytanie do prawników :-P

Na płacę pracownika X składa się płaca zasadnicza (minimalna krajowa) + premia. Jak wiadomo od nowego roku płaca zostaje podniesiona o 350zł brutto. Czy pracodawca ma prawo np. podnieść płacę minimalną do poziomu minimalnego, jednocześnie obniżyć premię by tak naprawdę podwyżki w ogóle nie było ? Jak nie dać się wymanewrować ?
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez slipstream Wt gru 03, 2019 8:43  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Jak masz w umowie zapisaną wysokość premii to nie, nie może obniżyć. Jak nie masz w umowie zapisanej wysokości premii albo sposobu liczenia, to zostałeś wymanewrowany już w momencie podpisywania takiej umowy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez krzych Wt gru 03, 2019 8:47  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

W umowie jest wpisana stała wartość premii.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez manieq Pt lut 21, 2020 7:57  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Czy używając aplikacji Spotify na Android TV można wygasić ekran?
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez bodi Pt lut 21, 2020 9:05  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

U mnie w Sony jest opcja wyłączenia ekranu.
bodi
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2017 11:04

Postprzez manieq Pt lut 21, 2020 14:40  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Dzięki. Głównie interesuje mnie Philips ale pewnie w dniu Android TV i tak samej aplikacji funkcjonalność i taka sama.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez bodi Pn lut 24, 2020 10:25  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Najlepiej ściągnąć sobie manual w pdfie i zobaczyć czy jest funkcja wyłączenia ekranu.
bodi
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2017 11:04

Postprzez cwiek Pn sty 24, 2022 20:33  Re: Głupie pytanie ni z gruszki, ni z pietruszki..

Witam. Dostałem od wujka z USA 4 karty podarunkowe do sklepu Google Play. Są to karty z dystrybucji US, wobec tego nie mogę ich użyć na swoim koncie Google. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, dzięki którym wykorzystam te kody w Polsce?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość