Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Moja ulubiona konsola ( na przełomie ostatnich 30 lat )

Sega Dreamcast
0
Brak głosów
Saturn
0
Brak głosów
Play Station/PSone
0
Brak głosów
Play Station 2/PStwo
1
11%
Play Station 3
3
33%
Play Station 4
3
33%
Xbox
0
Brak głosów
Xbox360
2
22%
Xbox One
0
Brak głosów
Nintendo (NES)
0
Brak głosów
Nintendo (SNES)
0
Brak głosów
Nintendo 64
0
Brak głosów
Nintendo Gamecube
0
Brak głosów
Nintendo Wii
0
Brak głosów
MegaDrive
0
Brak głosów
Amiga CD32
0
Brak głosów
Atari Jaguar
0
Brak głosów
Atari 2600
0
Brak głosów
Atari 7800
0
Brak głosów
Atari 5200
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 9

Postprzez hideto N gru 01, 2013 16:31  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Na złączu AV bez rewelacji, GTAV wygląda tak jak wyglądało SA na PC.

Ale z tego co mi slip i znajomi mówili to po podłączeniu HDMI jest jak dzień a noc. Niedługo dorwę się do TV z HDMI to sprawdzę.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez lechf1 N gru 01, 2013 16:47  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Pomiędzy premierą światową (22 listopada) a europejską (29 listopada) w centrach handlowych większych miast Polski były wystawione stoiska z PS4 i można było je przetestować. Ja wybrałem się do Arkadii w Warszawie i ogólnie byłem raczej zadowolony. Głównie interesowała mnie FIFA 14 i to jak sprawuje się nowy silnik, grafika zupełnie inna niż na komputerze - raczej na plus, na pewno poprawili zachowanie trybun, strzały wydają się bardziej naturalne, twarze zawodników wydają się być nie dopracowane i tutaj jest potencjał do poprawy. Dodali parę bajerów jak np. filmik podejścia do uderzenia przy rzucie karnym. Druga kwestia to poprawiony pad, na analogach są zrobione dołeczki tak jak w padzie do XBoxa , palce dzięki temu się nie ześlizgują jak w pierwotnej wersji kontrolera. Za dużo przetestować się nie da w centrum handlowym pełnym ludzi i kolejce chętnych za plecami, to taki spostrzeżenia na szybko jakie wpadły w oko.

Grałem przez chwilę w BF 4, grafika zdecydowanie na plus, jedynie co wydawało się dziwne to twarz przeciwnika na zbliżeniu lunety snajperskiej, jakby trochę tekturowa. Ale może to tylko złudzenie.

MarK napisał(a):Ja, jak z każdym sprzętem, a z konsolami wybitnie - czekam aż rynek się zachłyśnie, hype spadnie, pierwsze wady się ujawnią, producent je poprawi, wyjdzie przyzwoita ilość gier, a ja wtedy spokojnie dokonam zakupu ;) .


Mniej więcej ile czasu myślisz, że to może potrwać?
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez Master N gru 01, 2013 16:53  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

hideto napisał(a):Na złączu AV bez rewelacji, GTAV wygląda tak jak wyglądało SA na PC.

Ale z tego co mi slip i znajomi mówili to po podłączeniu HDMI jest jak dzień a noc. Niedługo dorwę się do TV z HDMI to sprawdzę.



A sprawdź. Ciekawy też jestem czy występuje klatkowanie, bo PS3 to chyba 40 fps, nie stałe 60.
W takim Red Dead Redemption jak jedzie się konno, to czasami klatkuje. W GT5 nie ma problemów..
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto N gru 01, 2013 16:54  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Nie zauważyłem klatkowania na złączu AV. Jak przetestuje HDMI to dam ci znać.

40 fps to też więcej niż trzeba.

Musisz pamiętać, że konsola to jest system zamknięty i tutaj nie ma takiej sytuacji, że grając w Crysisa na 60 fpsach nagle spadniesz do 10 bo ci się pobieranie acrobat readera załączyło.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Master N gru 01, 2013 17:44  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

BF4 na PS4 wygląda znakomicie. Grafika, efekty levolution momentami miażdżą jajka. Na PS3 nie było tego tak bardzo czuć, ale dzięki "czwórce" oprawa audio(jak zwykle świetna)-wizualna robi bardzo duże wrażenie. Każdy z nas, kto ostatnie 12 miesięcy spędził na PS3 grają w BF3, a potem w BF4, po przesiadce na PS4 dozna szoku. To się nazywa next-gen. Tak bardzo potrzebny dla serii Battlefield na konsolach.


Pograłem dzisiaj cały wieczór i kilka spostrzeżeń tak na szybko.
Przy szybkich akcjach mam jakby rozmycie na ekranie (szybko się obrócę lub jest duże zamieszanie wokoło, coś ala wada wzroku, jakby grafa nie wyrabiała). Napiszcie czy coś podobnego mieliście.
Grafika rewelacyjna, nie grałem na kompie, więc przesiadka z PS3 zrobiła duże wrażenie.
Conquest 64 osobowy miażdży (cały czas się coś na mapce dzieje, nie trzeba się szukać, na niektórych mapach 6 flag. Przez 5 h grania, gra dwa razy się wysypała, wskazując jakieś błędy.
Oczywiście musieli zmienić sterowanie. W opcji weteran celuje i strzela się klawiszami L2-R2, co przez pierwsze 2h grania było irytujące jak zamiast strzelać wyrzucałem granat. Z czasem chyba na plus spotowanie na R1- bardziej dostępne według mnie.
Włączyłem kampanie jak wysypało się PSN- grafika miażdzy, długo nie pograłem więc ciężko coś więcej napisać.
Jeżeli chodzi o instalacje to zapłaciłem przez kompa 39zł i miałem wszystko do ściągnięcia na PS4. Najpierw ok 6 GB, póżniej reszta w sumie ok 6 h przy transferze 50 Mb.
Zauważyłem również zanikający sinusoidalnie dźwięk (jest parę sekund, później go nie ma i tak przez całą rundę).


Pograłem 4h w Battlefield i przekonałem się że bebechy w PS4 są naprawdę zdolne do niesamowitych rzeczy. Gra wygląda przepięknie, miałem okazję grać w wersję PC na maxymalnych detalach na bardzo mocnym kompie i wersja ps4 na prawdę nie ma się czego wstydzić. Różnice na + dla pc pewnie jakieś są ale na pierwszy rzut oka i dla normalnego gracza są one nie zauważalne, trzeba by było się z lupą przypatrywać żeby coś tam znaleźć. Wszystko ostre jak brzytwa, piękne oświetlenie (POZIOM W GÓRACH !!!) i te smaczki typu latający brud, okruchy i jakieś paprochy, rewelacyjna woda, no jest tego mnóstwo. Największe jednak wrażenie zrobiła na mnie płynność z jaką to działa !!, cudowne 60fps i zero stutteringu który zabija frajde w graniu na PC. Odnośnie samej gry to początek Fishing in baku jest bardzo mocny, potem jednak gra trochę spuszcz z tonu i jest raz lepiej, raz gorzej. Wydaje mi się że single w BF3 bardziej mi się podobał. Zobaczymy co będzie dalej. Odnośnie multi się nie wypowiadam bo nie grywam.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto Pt gru 13, 2013 19:12  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Master, przetestowałem przed chwilą GT6 na telewizorze 60" z hdmi. No może nie wygląda to ja świat realny, ale jest bardzo blisko. PES2013 mnie rozczarował straczny syf ta jegro grafika.

Wrzucę ci filmy na yt zrobione komórką, może coś z nich wyciągniesz.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Master Pt gru 13, 2013 19:57  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

To zapodaj, ciekawy jestem. Wrzuć tutaj jak będziesz miał czas :D
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez slipstream Pt gru 13, 2013 20:29  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

A co do samego Gran Turismo 6 to... jest magia. A przynajmniej to czego człowiek oczekiwał po 5 i tak srodze się zawiódł. Czyli potwierdza się że jak GT, to tylko z parzystym numerem. A 6 nie jest tak irytująca i przede wszystkim nużąca jak 5 bo póki wciąż gram, to wciąż jest frajda z tego. Głownie z powodu sensownie ułożonych kolejnych etapów kariery i tracklisty gdzie w 5 miało się wrażenie że jeździ się tylko po kilku jednych i tych samych trasach.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Master Pt gru 13, 2013 20:36  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Czyli graficznie krok-dwa do przodu względem 5-tki?

Zaraz klikam na allegro..
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto Pt gru 13, 2013 20:46  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Ciekawie też są ułożeni przeciwnicy. Ewidentnie są bazowani na podstawie twoich postępów w danym wyścigu. Już w klasach międzynarodowych żeby wygrać trzeba zrobić bezbłędny przejazd. Co nie zawsze jest takie łatwe.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez slipstream Pt gru 13, 2013 20:55  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Czyli graficznie krok-dwa do przodu względem 5-tki?

Nie nie, graficznie zupełnie nie oceniam, a mówię o samej rozgrywce. Nie jestem z tych co rozpływają się nad grafiką w grze, choć rzecz jasna jest lepiej. A to co jest największą zmianą to nowe menu - niby banał, ale ileż mniej teraz trzeba po nim skakać żeby do czegoś dojść, bo wszystko praktycznie jest pod ręką.

Co tu zresztą dużo mówić - jest po prostu frajda z brania udziału w zawodach której zupełnie w GT5 się nie czuło.

Chociaż nie, jednoz grafiką zmieniło sie znacząco, ale o tyle nie w kwestii technicznej co samych projektów lokacji. W końcu mają one swoje wyraziste kolory, a nie jak w GT5 wszystko blade i na każdym torze ta sama zieleń i otoczenie. Co to, czujesz że jesteś w innym miejscu i taką zmianę w grafice chwalę jak najbardziej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto So gru 14, 2013 0:03  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

To tylko film z komórki więc rewelacji nie będzie, nie wiem jeszcze jak wyeksportować zapisaną powtórkę z GT6 na yt.

http://www.youtube.com/watch?v=xqUXokeCYGM
http://www.youtube.com/watch?v=V7bJmFpq7ms
http://www.youtube.com/watch?v=sX8o_7Q-zNo
http://www.youtube.com/watch?v=mXYuxOBt-u4
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Master So gru 14, 2013 0:07  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Jest dobrze. Jak na PS3 nie ma co narzekać.
Dzięki za filmiki.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez slipstream N gru 15, 2013 19:53  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

A taką sprawę mam hideto odnośnie GT6 z bugiem który jest nad wyraz irytujacy. Czy tobie też podczas dowolnej jazdy na Mount Panorama (wyścig, zwykła jazda) wywala dźwięk? Pojawiają trzaski lub przerwy i w ogóle sprawa wygląda tak ze na Mt. panorama w ogóle nie da się grać...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto Pn gru 16, 2013 8:22  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Nie zauważyłem do tej pory. Tzn może na tym torze nie jechałem nie wiem... mam zrobione wszystkie wyścigi i wyzwania do klasy krajowej A włącznie.

Dzisiaj po pracy sprawdzę.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron