Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Moja ulubiona konsola ( na przełomie ostatnich 30 lat )

Sega Dreamcast
0
Brak głosów
Saturn
0
Brak głosów
Play Station/PSone
0
Brak głosów
Play Station 2/PStwo
1
11%
Play Station 3
3
33%
Play Station 4
3
33%
Xbox
0
Brak głosów
Xbox360
2
22%
Xbox One
0
Brak głosów
Nintendo (NES)
0
Brak głosów
Nintendo (SNES)
0
Brak głosów
Nintendo 64
0
Brak głosów
Nintendo Gamecube
0
Brak głosów
Nintendo Wii
0
Brak głosów
MegaDrive
0
Brak głosów
Amiga CD32
0
Brak głosów
Atari Jaguar
0
Brak głosów
Atari 2600
0
Brak głosów
Atari 7800
0
Brak głosów
Atari 5200
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 9

Postprzez MPOWER Śr cze 19, 2013 22:11  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

A w co nie wierzysz? Afera na skalę światową, Sony był od nich sprytniejszy. Gdyby tego nie zmienili, Sony by zjadło prawie cały tort. Niestety ta decyzja powoduję, że Microsoft vs Sony = Runda 2 czyli Sony "straciło największe przewagi/zalety"
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez slipstream Śr cze 19, 2013 23:43  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

A w co nie wierzysz?

W UFO za sterami którego siedzi wielki kalafior. Trochę dystansu...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez MPOWER Śr cze 19, 2013 23:59  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

slipstream napisał(a):
A w co nie wierzysz?

W UFO za sterami którego siedzi wielki kalafior. Trochę dystansu...

Sorry. Dziewczyna mi marudziła nad uchem i chciałem szybko napisać. Oczywiście chodziło mi o to, że musieli tak zearegować bo sami sobie strzelili samobója a Sony lepiej to zoorganizował. I dlatego nie jestem zdziwiony tej decyzji. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez BagBag Cz cze 20, 2013 9:39  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

MPOWER napisał(a):Niestety ta decyzja powoduję, że Microsoft vs Sony = Runda 2 czyli Sony "straciło największe przewagi/zalety"



Straciło swoje przewagi/zalety... Nie sądzę... Po pierwsze trzeba pochwalić graczy, którzy swoim bojkotem otworzyli oczy M$ i zrezygnowali ze swoich genialnych pomysłów.. Inną sprawą jest to, że na papierze dalej PS4 ma lepsze bebechy, ma premierę w Polsce, od początku mam dostęp do internetu i ps+.. Nie wiem jak to będzie wyglądać w przypadku xbox one .. granie offline do premiery w polsce, mało interesujące (zakładanie konta w kraju gdzie usługa jest dostępna ? Bezsens O.o) .. Po drugie brak przymusowej kamery (kinect albo move) i dalej uważam,że konsola sony powstała dla graczy, a XBOX powstał jako dekoder, z którego część pewnie nie będzie działać w naszym kraju.
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez MPOWER Cz cze 20, 2013 11:45  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

@BagBag - możliwe, że masz rację. Ale Microsoft sobie strzelił w stopę nowym Xbox i to mocno. Sony mogło ich zmiażdżyć. Obecnie są wyrównane szanse. A wybór konsoli należy do klienta ;) A Polska to nie cały świat ;)
Co do danych technicznych - procek i grafa jest taka sama. Nie ma wielkiej różnicy w specyfikacji.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Master Cz cze 20, 2013 11:57  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Grafiki się różnią.
Przepustowością chyba? PS4 ma ją większą.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez MPOWER Cz cze 20, 2013 12:02  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Master napisał(a):Grafiki się różnią.
Przepustowością chyba? PS4 ma ją większą.

Tak się zgadza, jak również rodzajem pamięci RAM. Ale nie są to miażdżące różnice. Tu i tu jest Radeon i AMD. W normalnym użytkowaniu raczej gracz tego nie zauważy.
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/mic ... kacji.html
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez BagBag Cz cze 20, 2013 12:56  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

W wyborze konsol wszystko zależne jest od klienta, chociaż wypowiedzi wiceprezesa M$ można wyczytać, że nie wszystko stracone.
Niestety przedstawiciel Microsoftu dał do zrozumienia, że strategia firmy może ponownie się zmienić."
W dniu premiery podbijają rynek, a później witaj szara rzeczywistość ;)
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez MarK Cz cze 20, 2013 16:27  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Dokładnie. Skoro, według tak nagłej zmiany podejścia wynika nam, że wszystkie te funkcje systemu są po prostu OPCJAMI, które da się wyłączyć i włączyć, to nie ma żadnej przeszkody, żeby nagle je znów włączyli bo np. "MS zamierza walczyć z nasilającym się na X1 piractwem, więc włączamy te opcje by zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom, wszystko to z myślą o nich".

Poza tym w dalszym ciągu X1 jest szpiegiem wpuszczonym do naszego domu za własne pieniądze i to o 100 Euro więcej tych pieniędzy niż za PS4 i w dalszym ciągu nie będzie miał globalnej premiery. Także nie mówiłbym o wyrównaniu szans z Sony, raczej X1 po prostu kopie w wieku trumny, w której go zakopali, pokazując, że jeszcze żyje.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez MPOWER Cz cze 20, 2013 16:43  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

MarK napisał(a):
Poza tym w dalszym ciągu X1 jest szpiegiem wpuszczonym do naszego domu za własne pieniądze

A co Nas nie szpieguję :)? Przeglądarka Chrom, Andek w telefonie, Facebook itd itp. Dzisiaj ciągle jesteś szpiegowany i sam człowiek na to pozwala. Niestety.....
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez MarK Cz cze 20, 2013 17:30  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

MPOWER napisał(a):
MarK napisał(a):
Poza tym w dalszym ciągu X1 jest szpiegiem wpuszczonym do naszego domu za własne pieniądze

A co Nas nie szpieguję :)? Przeglądarka Chrom, Andek w telefonie, Facebook itd itp. Dzisiaj ciągle jesteś szpiegowany i sam człowiek na to pozwala. Niestety.....

NiĘ wiĘ cĄ nĄs szpiegujĘ (sorry musiałem), ale widać nawet wspominając o tym nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Chrome (którego nie używam), czy Android i FB to nic bo choćby twój telefon monitoruje twoje położenie a sieć komórkowa ma obowiązek przechowywać takie dane przez bodaj 4 lata. Innymi słowy ktoś jest w stanie odtworzyć twoje życie w sensie lokalizacji na globie do czterech lat wstecz, minuta po minucie. Oczywiście jeśli tylko miałeś przy sobie telefon.

To jeden z wielu przykładów, w dalszym ciągu nie rozumiem jednak co ma do rzeczy kupowanie świadome kolejnego szpiega bo innych się już ma? W dodatku większość ludzi jest nieświadoma co i jak bardzo ich szpieguje, więc w dalszym ciągu nie widzę powodu by kupować urządzenie które jest niebywale bardziej dopracowane i ma większe możliwości jeśli chodzi o szpiegowanie, niż wszystkie inne. Podobnie jak okulary Google na które światowe organizacje ochrony praw osobowych (czy jak to tam) złożyły zażalenie.

Jak dom się pali, to jeszcze podgrzewasz, czy gasisz? Bo ja gaszę.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez MPOWER Pt cze 21, 2013 0:48  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

NiĘ wiĘ cĄ nĄs szpiegujĘ (sorry musiałem), ale widać nawet wspominając o tym nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Chrome (którego nie używam), czy Android i FB to nic bo choćby twój telefon monitoruje twoje położenie a sieć komórkowa ma obowiązek przechowywać takie dane przez bodaj 4 lata. Innymi słowy ktoś jest w stanie odtworzyć twoje życie w sensie lokalizacji na globie do czterech lat wstecz, minuta po minucie. Oczywiście jeśli tylko miałeś przy sobie telefon.

No nie do końca. Również google chrome nie używam ale nie tylko śledzą Twoje położenie ale dopasowuję produkty pod Twoje np wyszukiwanie przesyłając sugestię lub reklamy. FB to największy spis powszechny na świecie.
Jak dom się pali, to jeszcze podgrzewasz, czy gasisz? Bo ja gaszę.

Tutaj się z Tobą zgadzam. Świadomy klient o tym wie. I wiem, że jak dorzucę drewna to mi się chata spali jeszcze bardziej efektownie. Ale nie wszyscy są tego świadomi i to miałem na myśli. Dlatego jak ktoś kupi nieświadomy tego Xboxa ma w D co oni dalej robią (Microsoft)
Żeby nie było. Jestem fanem Sony PS od pierwszej konsoli i stawiam się po stronie Japończyków ;)
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez Master Wt lip 02, 2013 9:31  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Master Pt lip 05, 2013 8:48  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Tom Clancy's The Division
Obrazek
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto N paź 20, 2013 11:36  Re: Konsole: Playstation, xBox, Nintendo i inne

Warto wejść od razu w GT5 w edycji 'academy' czy zakupić jednak 'platinum' ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości