Kącik filmowy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Pieczar Śr gru 04, 2013 23:06  Re: Kącik filmowy

Master - oglądałem.

cravenciak - nadal powstają ciekawe i oryginalne filmy, które nie są jednym wielkim efektem specjalnym (Dystrykt 9, Moon, Source Code).
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MPOWER Śr gru 04, 2013 23:21  Re: Kącik filmowy

Pieczar napisał(a):Jestem po obejrzeniu 3 filmów S-F tego roku - Elysium, Pacific Rim i Man of Steel, i albo mi się przejadło to kino, albo już coraz trudniej nagrać dobry film. W zasadzie żaden z powyższych mnie nie zachwycił - fajne efekty, ale nic poza tym. Raczej prostolinijna fabuła i w sumie od początku wiadomo jak to się wszystko dalej potoczy. Taka typowa rozrywka niskich lotów, na zasadzie pobawić się przez ~2 godziny, a po obejrzeniu szybko zapomnieć.

Mam podobnie. Elizjum nic specjalnego i jakoś słabo zagrał Matt Damon. Pacific Rimi - bajka do obejrzenia na raz. Superman - nuda nuda nuda. O co najmniej godzinę za długi.
Za to podobał mi się Oblivion z Tom Cruise. Za klimat, muzę, świetne zdjęcia.

Ostatnio obejrzałem 3 filmy w kinie.
1) Don Jon - specyficzny film. Znośny ale trzeba mieć duży dystans
2) Wyścig - bardzo dobre kino.
3) Kapitan Philips - poza jak zwykle świetną grą Toma Hanksa - dupy nie urywa.

Więc albo się starzeje i jestem bardziej marudny albo naprawdę te filmy są coraz bardziej cienkie. Co roku można policzyć tytuły na palcach jednej ręki, gdzie chce się obejrzeć drugi raz lub można komuś polecić.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez slipstream Śr gru 04, 2013 23:25  Re: Kącik filmowy

nadal powstają ciekawe i oryginalne filmy, które nie są jednym wielkim efektem specjalnym (Dystrykt 9)


Tja, tylko po Elysium nie wiem co o tym myśleć. W końcu Elysium to film tego samego reżysera i był hucznie zapowiadany że jak Blomkamp dostanie większą kasę niż miał na Dystrykt bo wprost z Hollywood to odpłyniemy po prostu w kinie, a wyszło na to że pieniądz zabija wszelką kreatywność która ten pieniądz zastępuje jak go nie ma.

A jak chcesz Pieczar zamknąć sezon SF w kinie to jest jeszcze Gra Endera... Chociaż nic nie zmieni w tym obrazie no i zawsze zostaje książka.

Co roku można policzyć tytuły na palcach jednej ręki, gdzie chce się obejrzeć drugi raz lub można komuś polecić.

Nom... a właśnie wróciłem drugi raz z Wyścigu. Skoro film przeszedł próbę drugiego obejrzenia bez zażenowania, to znaczy że jest dobrze.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Cz gru 05, 2013 8:02  Re: Kącik filmowy

Tak, Oblivion ma coś w sobie. Też mi się spodobał właśnie ze względu na klimat i muzykę.

A jak chcesz Pieczar zamknąć sezon SF w kinie to jest jeszcze Gra Endera...

Dzięki, dopisuję do listy filmów do obejrzenia :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Cz gru 05, 2013 9:22  Re: Kącik filmowy

Tak, Oblivion ma coś w sobie.

A ma to, że efekty nie były tam elementem nadrzędnym, przynajmniej jak dla mnie. Jakoś tak nie przytłaczały swoim ogromem, można powiedzieć że to taki film kameralny. Właściwie były tym czym powinny, czyli uzupełnieniem fabuły (nawet jeśli można dyskutować o niej samej).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Pn sty 27, 2014 21:11  Re: Kącik filmowy

Właśnie jestem po seansie Rush i jakoś tak mam mieszane uczucia. Przede wszystkim 2 rzeczy mi się nie podobały (pomijając nieścisłości z rzeczywistością) - zbyt przejaskrawiona postać Laudy (zrobili z niego niezłego sk****syna) oraz bardzo kiepskie sceny wyścigowe (których zresztą i tak było jak na lekarstwo). Po przeczytaniu wielu recenzji chyba spodziewałem się czegoś więcej. Nie twierdzę, że film był zły, bo był bardzo dobry, ale nadal moim nr 1 w temacie wyścigów pozostaje stary Grand Prix...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Darondi Wt sty 28, 2014 8:27  Re: Kącik filmowy

A ja mam nieodparte wrażenie, że film nie przedstawiał Hunta i Laudy obiektywnie, tylko Howard od początku usilnie pokazywał, że Hunt jest lepszy. Dyskutowałem o tym z dziewczyną zaraz po seansie, ale ona nie podziela mojego zdania...Tylko ja tak mam? :p
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez slipstream Wt sty 28, 2014 8:32  Re: Kącik filmowy

A ja mam nieodparte wrażenie, że film nie przedstawiał Hunta i Laudy obiektywnie

Bo to nie był film dokumentalny. Dosyć często podnosi się odnośnie Rush argument, żeby nie spinać się na dokładność historyczną i tym podobne bo spala się film od razu. Bo owszem, czepiać można się wielu rzeczy łącznie z tym że Nurburgring pokazano przez całe jedno ujecie na nowej dzisiejszej pętli GP która w latach 70. nie istniała. Tylko po co? I jeszcze nigdy nie było filmu fabularnego, który zgodnie z powidłem filmowym nie przerysowywałby postaci nawet jeśli była to produkcja oparta na wydarzeniach autentycznych.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Wt sty 28, 2014 11:07  Re: Kącik filmowy

Równie dobrze można olać wszystkie niedokładności filmu (no bo przecież to nie dokument, tylko jakaś tam wizja reżysera), tylko że wtedy nie byłoby o czym dyskutować. A raczej niczym niezwykłym nie jest, że fani F1 będą na ten film patrzeć inaczej, niż ludzie, którzy traktują to jako zwykłą hollywoodzką rozrywkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Duif Wt sty 28, 2014 14:26  Re: Kącik filmowy

Oglądałem Rush zaraz po premierze w kinie i nie miałem odczucia jakoby Lauda miał być gorszy niż Hunt ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MarK So lut 22, 2014 11:48  Re: Kącik filmowy

Ja również nie miałem takiego odczucia w ogóle. Powiedziałbym raczej, że to chyba najbardziej zrównoważony film jaki widziałem pod kątem posiadania dwóch równoważnych bohaterów, a jeśli już na kogoś w filmie było wskazanie to na heroizm Laudy bo wypadku bo... tak podpowiadają mi ludzkie odruchy po prostu, ze względu na to, że jeden balował, a drugi podnosił się po niemal śmiertelnym wypadku.

Tak czy siak, myślę że film jest bardzo dobry i to najlepszy film traktujący o F1, jaki można było zobaczyć w kinach. Oczywiście nijak ma się do genialnego DOKUMENTU "1" z zeszłego roku, ale przecież Rush dokumentem nie jest i nigdy nie miał być.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Master Wt kwi 29, 2014 20:41  Re: Kącik filmowy

Zabrałem się za Pacyfik... Obejrzałem 3 odcinki... Liczyłem na coś więcej ze strony twórców Kompanii Braci - w końcu maczali w tym serialu palce Tom Hanks i Spielberg. Akcja jakoś rozwija się mało dynamicznie, brakuje nieco taktu, bohaterowie słabo się wyróżniają... Widać wzorowanie się na poprzednim dziele, które było baaardzo wybitne. Z poprzedniego obrazu świetnie pamiętam kapitana Wintersa, Malorkey'a, Speirsa, Comptona, Joe Toye, Guarnere... To tak na szybko. A tutaj brakuje kontrastu - wszyscy są jakby za tłem.

Sam obraz bitew też nie jest jakiś wybitny - Japończycy ładują się jak bezmózgi pod ogień karabinu, a Amerykańce robią rzeźnie. W Kompanii Braci akcje były o wiele lepiej przemyślane i wciskały w fotel.

Dam jeszcze szansę i zobaczę jak to się rozwinie.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez cichy Pt lis 28, 2014 18:07  Re: Kącik filmowy


:wink:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Duif Pt lis 28, 2014 21:03  Re: Kącik filmowy

Nie jest źle ;) Chyba najbardziej oczekiwana premiera 10 lecia ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream Pt lis 28, 2014 21:41  Re: Kącik filmowy

Ja powiem tak. Przez ten trailer poczułem więcej mocy niż całe 3 pierwsze (ostatnie) części.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość