Bazar

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez iAdam So lut 14, 2015 18:39  Re: Bazar

Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez Master Wt maja 26, 2015 16:02  Re: Bazar

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez miguel So cze 06, 2015 22:06  Re: Bazar

Sprzedam nowy model Mercedes W05, Lewis Hamilton, F1 World Champion 2014.
Edycja limitowana 1500 sztuk dla Mercedes-Benz. Skala 1/43, Minichamps.
Promocyjna cena 220 zł !!!!

http://allegro.pl/mercedes-w05-lewis-ha ... 61867.html

Obrazek
Avatar użytkownika
miguel
 
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 17:05
Lokalizacja: Mikołów

Postprzez Mariusz Cz sie 27, 2015 13:33  Re: Bazar

Kupię "F1 Racing" nr 79 z lutego 2011 r.

Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez hideto Pn sie 31, 2015 13:19  Re: Bazar

Cześć,

Mam do sprzedania Fiata Punto II 1,2 8v

Wyprodukowany w końcówce 2000 roku pierwsza rejestracja początek 2001, w Polsce od 2013 roku. Auto oryginalnie z włoch, więc póki co rdza się go nie ima.

Po sprowadzeniu wymieniono/zrobiono:
-nowy rozrząd
-nowe sprzęgło
-nowe klocki, tarcze, szczęki i okładziny
-nowy fotel kierowcy
-nowy termostat
-wymiana wszystkich płynów
-wymiana przedniej szyby - spore pęknięcie po oberwaniu kamieniem
-upgrade zegrarów. Oryginalnie auto miało tylko prędkościomierz, zostały zamontowane zegary z wersji z obrotomierzem i analogowym pomiarem temp. To również wzbogaca zegary o np obliczanie zasięgu, spalania, czasu jazdy itp.
-naprawa mechanizmu wycieraczek - rozpięcie się mechanizmu, typowa usterka tego modelu.
-wymiana akumulatora - wiosna 2015
-wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.

Aktualnie auto ma przejechane około 156 tysięcy. Zegary wskazują 196 - ale były włożone z używki, stare zostaną dorzucone ew. nabywcy. Co ciekawe, ECU silnika podaje, że samochód przejechał około 115 tysięcy i nie było nigdy programowane.

Auto jest w typowym zestawi wyposażenia dla wersij 1,2 8v czyli z dodatków ma tylko fabryczne radio i elektryczne szyby. Wyposażone w oryginalną, nigdy nie używaną dojazdówkę FIata.

Auto w wersji trzydrzwiowej.

Przejechałem tym samochodem około 25 tysięcy km przez dwa lata i nie zawiodło mnie ani razu. Jedynym mankamentem były wycieraczki które rozpięły się w trakcie jazdy po mieście. Poza tym auto w pełni sprawne.

Przegląd zrobiony 28 sierpnia 2015, na przeglądzie zawieszenie wykazało 75% przód i 72% tył.
W momencie sprzedaży, auto będzie miało też nową polisę OC, której z racji zmiany auta nie przeniosę na nowe, więc mogę się jej zrzec.

W przypadku korzystnej dla mnie ceny, do auta dorzucam:
-komplet zimowych opon - kupione nowe w 2013 roku, spokojnie pojeżdżą jeszcze kilka lat
-nowy fabryczny alternator - wersja wzmocniona od wersji z klimatyzacją
-nowy fabryczny tłumik końcowy
-nowe fabryczne naklejki na tylną klapę z napisem FIAT
-Zapas oleju i płynu chłodniczego.

Auto ma oczywiście pewien haczyk. Haczykiem jest wiele rys i obić auta które przybyły jeszcze z Włoch, dlatego cena niższa od typowej dla tego modelu na otomoto itp. Nie naprawiałem tego bo po pierwsze mi to akurat w tym aucie wisiało, było to pierwsze własne auto i ważniejsza była sprawna mechanika i elektryka a nie rysa na drzwiach, a po drugie jak się naprawia auto blacharsko to później zazwyczaj potencjalny klient kręci nosem że rozbitka albo spawany z trzech. Zwłaszcza, że taką usługę zrobiłbym po znajomości, jako że mój ojciec pracuje w ASO fiat/AR/Lancia.

Ew. chętnym podeślę fotki na PW/email. Auto jeszcze nie jest wystawione na otomoto, ponieważ nowe auto najprawdopodobniej odbiorę około 10-15 września. A sprzedaję bo kupiłem AR159 i zasadniczo punciak nie jest mi już potrzebny.

Kwota jaką chciałbym uzyskać to jakieś 3,5k do delikatnej negocjacji. Przy mocniejszych negocjacjach i ew. sprzedaży, tak jak napisałem, nie dorzucę dodatków, które same w sobie warte są około 1000 zł.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz Śr wrz 09, 2015 18:31  Re: Bazar

Mariusz napisał(a):Kupię "F1 Racing" nr 79 z lutego 2011 r.

Nadal aktualne! Kupię za złocisze albo wymienię na któryś z "Auto Sportów" z 1997 r.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez E1-XP Pn wrz 21, 2015 20:01  Re: Bazar

Sprzedam wczesny dostęp do gry Dirt Rally. Gra na platformie Steam. Cena? Sporo poniżej rynkowych 41€, niech będzie 130 zł.
Avatar użytkownika
E1-XP
 
Dołączył(a): So sty 23, 2010 20:41

Postprzez cwiek Pn wrz 21, 2015 20:18  Re: Bazar

Auto ma oczywiście pewien haczyk. Haczykiem jest wiele rys i obić auta które przybyły jeszcze z Włoch,


Właśnie co do tych włoskich samochodów. Oni jeżdżą tak nieuważnie czy po prostu wciskają się wszędzie na siłę? Stamtąd chyba ciężko znaleźć coś z nienaganną karoserią. Ojciec kupił Audi A4 z Włoch jakiś czas temu, rysa na rysie. No ale dzięki temu udało się wynegocjować sporą zniżkę i nawet po wizycie u znajomego blacharza cała operacja opłacała się.

Ja poszukując samochodu dla siebie dwa lata temu, miałem okazję oglądać Opla Corsę z Włoch, też mnóstwo obić, rys, listwa klejona na jakiś niebieski klej(a lakier na samochodzie żółty :rotfl: ), oczywiście klejona w sposób taki, jakby to dziecko robiło. Silnik wydawał się igiełka, ogólnie fajnie chodził, no ale blacha odstraszała po pierwszym spojrzeniu.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez slipstream Pn wrz 21, 2015 20:25  Re: Bazar

Oni jeżdżą tak nieuważnie czy po prostu wciskają się wszędzie na siłę?

To raczej nie jest ani nieuważnie, ani na siłę. Po prostu Włosi mają luźny stosunek do pojazdu jakim się poruszają od strony estetycznej i zwyczajnie nie zwracają uwagi ani nie przejmują się takimi zatarciami jakie powstają w ich specyficznym ruchu gdzie przepisy to raczej sugestie, a nie wymogi. Na pewnie nie ma takiego "kultu" ani podejścia do samochodu jak w nas że musi być nienaganny z wyglądu.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Saruto Pn wrz 21, 2015 22:28  Re: Bazar

slipstream napisał(a):Na pewnie nie ma takiego "kultu" ani podejścia do samochodu jak w nas że musi być nienaganny z wyglądu.

Ten kult jest obecnie na emeryturze ;) Patrząc na to jak wyglądają auta, to czasami boję się stawać na parkingu pod market.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek Pn wrz 21, 2015 23:15  Re: Bazar

A ktoś może potwierdzić, że we Włoszech ludzie nie zamykają samochodów, czasami zostawiają nawet kluczyki w środku, żeby w razie jak kogoś "przystawią" to ten ktoś mógł sobie odjechać? Kiedyś słyszałem takie plotki, ale to wydaje się trudne do uwierzenia. W końcu złodzieje są wszędzie :wink:
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Pieczar Wt wrz 22, 2015 7:38  Re: Bazar

A we Włoszech nie jest przypadkiem tak, że ludzie na parkingach zostawiają auto "na luzie", żeby inni mogli je lekko przesunąć chcąc się wcisnąć na wolne miejsce? We Francji takie coś to normalka i tam auta nie wyglądają też najlepiej ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Wt wrz 22, 2015 11:29  Re: Bazar

Nie no, kluczyki zostawiane w aucie to raczej mit co ktoś kiedyś opowiadał o krajach z mniejszą ilością amatorów cudzej własności jak to w przeciwieństwie do Polski nie zamyka się drzwi, zostawia kluczyki itd. Czy Włochy czy Francja praktyką żeby ktoś sobie mógł przestawić jest po prostu zostawianie auta na luzie.

Ten kult jest obecnie na emeryturze

No z tym kultem oczywiście przesadziłem celowo, bo to z czasów gdy samochód w kraju nie był narzędziem, a ciężko zdobytym i ciężko dostępnym towarem luksusowym. Im łatwiej dzisiaj o auto, tym właśnie bardziej ludzie mają do niego mniej emocjonalny stosunek, jeśli ogólnie motoryzacja nie jest ich zainteresowaniem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Duif Śr wrz 23, 2015 15:46  Re: Bazar

Ktoś chętny na BlackBerry q10?
Jak coś to więcej info na priv
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ralph1537 Cz paź 01, 2015 22:40  Re: Bazar

Pieczar napisał(a):A we Włoszech nie jest przypadkiem tak, że ludzie na parkingach zostawiają auto "na luzie", żeby inni mogli je lekko przesunąć chcąc się wcisnąć na wolne miejsce? We Francji takie coś to normalka i tam auta nie wyglądają też najlepiej ;)


Tak dokładnie jest, koleżanka ma mamę we Włoszech i sama też tam była to opowiadała o takich rzeczach
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron