Kącik książkowy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream N gru 02, 2012 13:26  Re: Kącik książkowy

No to jeszcze się rozchodzi dokładnie jaki rodzaj apokalipsy cię interesuje. Po wojnach atomowych (np. 'Doktor Bluthgeld' PKD), upadek cywilizacji, po wojnie robotów ('Robokalipsa')... Postapokalipsa to w sumie bardzo szerokie ujęcie tematu więc klimaty stricte "Falloutowe" czy apokalipsa w innym ujęciu też. A o zombie można zawsze poczytać Maxa Brooksa, ale żeby tak postapokalipsa i zombie w jednym to nie znam - zawsze albo jedno albo drugie jako motyw przewodni książki. Chyba że książkowy pierwowzór filmu "Jestem legendą" o tym samym tytule.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Daniel N gru 02, 2012 16:59  Re: Kącik książkowy

ale żeby tak postapokalipsa i zombie w jednym to nie znam - zawsze albo jedno albo drugie jako motyw przewodni książki. Chyba że książkowy pierwowzór filmu "Jestem legendą" o tym samym tytule.


A ja znalazłem jeden taki tytuł: http://www.carpenoctem.pl/wydarzenia/feed-2/

Dla mnie Metro 2033 słabe pod względem klimatu. Autor praktycznie nie wykorzystał potencjału tematu, opisy zdarzeń ubogie, słabo nakreślone postacie, nie czuć dramatycznego klimatu apokalipsy. Polecam Komórkę Kinga, wartka akcja, postacie wyraziste, klimat grozy, wszystko czego trzeba z tego gatunku. Aczkolwiek Bastionu Kinga nie polecam, książka flegmatyczna, monotonna, wręcz o pierdołach bohaterów a nie o apokalipsie.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Woolf Cz wrz 13, 2018 21:13  Re: Kącik książkowy

Odkopię dinozaura :twisted:

Z bardziej edukacyjnej strony - znacie jakieś tytuły książek (mogą być angielskie) traktujących o projektowaniu samochodów wyścigowych? A pliki PDF byłyby już szczytem moich marzeń.

"Race Car Aerodynamics" autorstwa Katza, oraz jej polska adaptacja w wykonaniu Piechny odpadają, bo posiadam.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez pawel92setter N wrz 16, 2018 9:28  Re: Kącik książkowy

Najlepsza z jaką się spotkałem, to w sumie Rennwagentechnik Michaela Trzesniowskiego. To w zasadzie przegląd rozwiązań. Od strony obliczeniowej co prawda kuleje, ale z tym już sobie inżynier powinien sam poradzić. (W tych kwestiach polecam nawet nasze książki traktujące o wytrzymałości materiałów czy mechanice. Warto też poczytać trochę o wytrzymałości zmęczeniowej.) Nie wiem co chcesz projektować, ale jeśli mowa o zawieszeniu to niezbędna będzie wiedza z dynamiki pojazdów. Taką biblią w tej materii jest "Race Car Vehicle Dynamics" Millikenów, ale nie wszystkim odpowiada ten język, a i autor używa jednostek imperialnych, co może utrudniać zrozumienie wzorów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to napisz na PW, bo mam na swoim dysku sporo materiałów w postaci PDF wyżej wymienionych książek, artykułów naukowych, własnych projektów czy arkuszy do obliczeń. Najlepiej się uczyć budując taki pojazd. Jak napiszesz to postaram się pomóc. ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości