Kącik książkowy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Daniel Cz paź 13, 2011 11:15  Kącik książkowy

Kiedyś chyba był taki temat ale nie mogę go znaleźć, więc postanowiłem utworzyć. Od nie dawna zacząłem dużo czytać choć wcale mnie to nie interesowało. Lektury szkolne mnie nudziły i nic ciekawego dla siebie nie znalazłem więc książki to była dla mnie abstrakcja. Jednak kiedy dostał mi się w ręce King, zacząłem czytać dużo w tym gatunku. Więc znajdując swój klimat i interesujące mnie gatunki literackie, czytam książki na okrągło. Horror, thriller, kryminał i sensacja to jest to co najbardziej mi się podoba, od czasu do czasu zahaczam coś z psychologii. W temacie wszyscy mogą się wymieniać poglądami i spostrzeżeniami na temat książek i autorów oraz polecać sobie książki. Główni pisarze jakich czytam to King, Gerritsen, Coben. Zapraszam więc do dyskusji :)
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Mariusz Cz paź 13, 2011 12:28  Re: Kącik książkowy

Swego czasu czytałem bardzo dużo W. Whartona. Jedną książkę mogłem przeczytać nawet w trakcie jazdy pociągiem Warszawa-Lublin. Polecam!
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Daniel Cz paź 13, 2011 18:46  Re: Kącik książkowy

Coś więcej napisz o jego książkach albo napisz o jednej. Może się przekonam :-)
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez axel Cz paź 13, 2011 19:34  Re: Kącik książkowy

Ostatnio przeczytałem "Judasza" Steva Jacksona. Dość fajna szpiegowska książka, może trochę nazbyt przewidywalna, ale naprawdę przyjemnie się ją czyta. Teraz z kolei czytam przygodówkę "Milczące morze" Clive'a Cussler'a. Jak skończe całość, to się wypowiem, ale jak na razie do połowy jest okey;)
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Daniel Cz paź 13, 2011 20:20  Re: Kącik książkowy

Robert Ludlum pisze dobre książki szpiegowskie. Przymierzam się do "Piekło Arktyki", lubię klimat z opuszczonymi owianymi tajemnicą wyspami.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez cravenciak Cz paź 13, 2011 20:21  Re: Kącik książkowy

Kilka lat temu przeczytałem 1939.com.pl i 1944.waw.pl - świetne książki. Teraz biorę się za Majora czyli trzecią część, bo już niedługo w księgarniach będzie dostępna ostatnia - ru2012.pl, w która jednocześnie zakończy całą serię. Gorąco polecam jeżeli ktoś lubi wojenne klimaty.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Master Cz paź 13, 2011 21:08  Re: Kącik książkowy

Byłem asystentem dra Mengele - polecam. Gość asystował Mengelowi przy sekcji zwłok karłów, bliźniąt w czasie pobytu w Auschwitz - taka jego prawa ręka. To nie tylko opis jak to było być asystentem takiego typa, ale także opis życia więźniów obozu, opis metod zabijania stosowane przez nazistów i bardzo przykry obraz tego, co się wtedy działo.
Książka jest tak dynamiczna (szczególnie, gdy zwiewa z obozu), że czyta się jednym tchem. Jednocześnie jest mocno szokująca i poruszająca.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Daniel Cz lis 03, 2011 20:22  Re: Kącik książkowy

Jaki posiadacie swój zasób księgozbioru ? Ja dopiero zaczynam kolekcjonować te najciekawsze książki, takie moje hobby :grin: A ile wy macie książek ?
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez szama Pn lis 07, 2011 21:10  Re: Kącik książkowy

Kilkaset :)
Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez SPIDER Śr lis 09, 2011 18:57  Re: Kącik książkowy

Mój pionowy świat, czyli 14x8000 Jerzego Kukuczki. Polecam każdemu, którzy interesują się górami. Nie tylko Himalajami, ale generalnie górami. Coś pięknego.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Saruto Śr lis 09, 2011 21:58  Re: Kącik książkowy

Daniel napisał(a): A ile wy macie książek ?

Ostatnio liczyłem i wyszło mi 97 :) Nie jest to jakiś wielki wynik ale wszystkie przeczytane.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez BagBag Śr lis 09, 2011 23:53  Re: Kącik książkowy

Regał książek nie wiem ile tam jest jeszcze nie liczyłem, no ale jedna półka regału od Kompanii Braci, wydawnictwo 360* po Wołoszańskiego i Clancy'ego przeczytany :) teraz King itp. Mam jakaś chorobę co do książek, bo wszystkie książki mam poukładane kategoria plus alfabetycznie


Edit @Bohdi z dvd i płytami cd mam to samo, co Twoja żona :)
Ostatnio edytowano Cz lis 10, 2011 13:59 przez BagBag, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez bohdi Cz lis 10, 2011 0:12  Re: Kącik książkowy

Ta choroba to taka lżejsza forma OCD :wink: . Taka "książkowa" forma.
Cierpi na nią również moja żona, tyle, że u nas dochodzi do tego jeszcze wysokość danej książki.
I tak ze wszystkim, CD, DVD.... Dobrze, że te mają, z reguły, równe brzegi....

Co do ulubionych książek to gorąco polecam "Dosięgnąć szytu" Irvina Shaw'a.
Obowiązkowa lektura każdego faceta.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez SPIDER Wt lut 07, 2012 16:21  Re: Kącik książkowy

Joe Simpson - Dotknięcie pustki. Historia o tym, jak podczas zdobywania Siula Grande doszło do tragedii podczas zejścia. Joe Simpson po złamaniu nogi, potem odcięciu liny przez partnera Simona Yates'a spadł do lodowej szczeliny, wydostał się z niej i czołgając się, skacząc starał się dotrzeć do bazy. Jednym tchem do przeczytania. Niesamowite!
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Daniel Wt lut 07, 2012 16:39  Re: Kącik książkowy

Książka ma świetne recenzje więc zapisałem do swojej listy choć to nie moja tematyka :)
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Następna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron