Prawo w Polsce

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 11, 2012 19:24  Re: Prawo w Polsce

Audi napisał(a):
MITSUBISHI_WRC napisał(a):A i jeszcze co do niebieskich z drogówki, jacy to oni dobrzy dla kierowców, w krzakach z radarem. :twisted:


Krzyczysz "państwo bezprawia" a denerwuje cię fakt, że ktoś czai się w krzakach, by przyłapac cię na łamaniu prawa. Polska mentalnośc. Zawsze przypomina mi się wypowiedź jednego kierowcy, który narzekał na zbyt wysokie kary "bo jak on zarabia tysiąc złotych to jak on później rodzinę wyżywi". Wiem, że w wielu miejscach ograniczenia są niedostosowane do warunków, no ale jeśli świadomie łamiesz prawo, to musisz liczyc się z konsekwencjami.

Niemniej jednak, antyterroryści zachowali się haniebnie i powinni za to zostac ukarani, podobnie jak ci, którzy do pomyłki doprowadzili.


Porównanie raczej nie na miejscu (i nie denerwuję mnie to.. ciebie pewnie też nie?), pobicie w kilkanaście osób dziewczyny i mężczyzny zakutych w kajdankach.... A przekroczenie prędkości o 5, 10 km/h itd to raczej nie to samo, czyż nie?
Co do kar, to odpowiadają ci wysokie mandaty i oczywiście nie narzekasz na ich wysokość? No i oczywiście jedziesz przepisowo że nie musisz obawiać się policyjnych radarów? Normalnie (''aniołek'') sielankowy człowiek z ciebie....

Pewnie w ogóle na nic nie narzekasz i piszesz ta ''Polska mentalność'', zapominasz o jednym, ty też jesteś z tej mentalności (a może z marsa...).
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pawel92setter Śr kwi 11, 2012 20:32  Re: Prawo w Polsce

Umówmy się. Samochody powstały po to, żeby przyspieszyć transport drogowy. Te wszystkie ograniczenia nie są z troski o nasze bezpieczeństwo, tylko są doskonałą okazją do zasilenia sakwy ;)

W końcu ludzie to idioci i nie myślą o swoim bezpieczeństwie. Gdyby nie te wspaniałomyślne ograniczenia wszyscy pędzili by w mieście po 220 km/h ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez szama Śr kwi 11, 2012 20:43  Re: Prawo w Polsce

Może nie wszyscy, ale idiotów jest całkiem sporo.
Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez Audi Śr kwi 11, 2012 20:43  Re: Prawo w Polsce

Mitsu, powiem ci że dziwny ze mnie człowiek jak na dzisiejsze warunki :wink: (prawie że aniołek jak to napisałeś), więc po części twój post faktycznie mnie opisuje.

Pierwszego zdania nie ogarniam w ogóle, bo nigdzie nie pisałem, że to jest to samo.
Tak, odpowiadają mi takie wysokie kary zważywszy na to, że łamiąc przepisy narażasz czyjeś życie. Co innego karanie za przechodzenie na czerwonym świetle - z tym nigdy się nie zgodzę.
Nie, nie jeżdżę przepisowo - w zasadzie to w ogóle nie jeżdżę :P Ale jeśli już będę miał autko to na pewno wozic się pięcdziesiątką nie będę Różnica między mną a tobą i innymi jest taka, że jak ja dostanę mandat, to go zapłacę z myślą, że mi się należało. Jeśli świadomie łamiesz prawo, musisz liczyc się z konsekwencjami. To proste jak budowa cepa. No ale dzisiejsze pokolenie jedzie na maksymie "zjeśc ciastko i miec ciastko" - chcą jeździc 100km/h i nie płacic mandatów, chcą zarabiac po 10 tys. i się nie narobic, chcą miec piątki w szkole nie ucząc się wcale. To jest właśnie ta polska mentalnośc i uwierz mi - daleko mi do niej.

Usposobienie mam raczej pesymistyczne i narzekam na wszystko (na ekipę rządzącą, na ustrój polityczny, na dzisiejszą młodzież, pomimo iż sam ją reprezentuję, na oświatę, na dzisiejszą muzykę, na mało efektowną piłkę nożną - mógłbym wymieniac w nieskończonośc). EOT.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 11, 2012 21:34  Re: Prawo w Polsce

Audi napisał(a):Mitsu, powiem ci że dziwny ze mnie człowiek jak na dzisiejsze warunki :wink: (prawie że aniołek jak to napisałeś), więc po części twój post faktycznie mnie opisuje.

Pierwszego zdania nie ogarniam w ogóle, bo nigdzie nie pisałem, że to jest to samo.
Tak, odpowiadają mi takie wysokie kary zważywszy na to, że łamiąc przepisy narażasz czyjeś życie. Co innego karanie za przechodzenie na czerwonym świetle - z tym nigdy się nie zgodzę.
Nie, nie jeżdżę przepisowo - w zasadzie to w ogóle nie jeżdżę :P Ale jeśli już będę miał autko to na pewno wozic się pięcdziesiątką nie będę Różnica między mną a tobą i innymi jest taka, że jak ja dostanę mandat, to go zapłacę z myślą, że mi się należało. Jeśli świadomie łamiesz prawo, musisz liczyc się z konsekwencjami. To proste jak budowa cepa. No ale dzisiejsze pokolenie jedzie na maksymie "zjeśc ciastko i miec ciastko" - chcą jeździc 100km/h i nie płacic mandatów, chcą zarabiac po 10 tys. i się nie narobic, chcą miec piątki w szkole nie ucząc się wcale. To jest właśnie ta polska mentalnośc i uwierz mi - daleko mi do niej.

Usposobienie mam raczej pesymistyczne i narzekam na wszystko (na ekipę rządzącą, na ustrój polityczny, na dzisiejszą młodzież, pomimo iż sam ją reprezentuję, na oświatę, na dzisiejszą muzykę, na mało efektowną piłkę nożną - mógłbym wymieniac w nieskończonośc). EOT.


Jednym odpowiadają innym nie (większości nie), tak samo mieli odbierać tym na podwójnym gazie samochody (ponoć rzeczywiście odbierali)... I co, niestety nic, bo na ludzi (oczywiście nie wszystkich) nie działają surowe kary i możliwość stracenia samochodu. Wiemy jak jest na drogach, ciągle jest ''łapana'' spora ilość na podwójnym.... (już nie mówię o tym ilu nie złapali).
Co do drugiego, nie zaliczaj mnie do takich którzy ''świadomie łamią prawo'' bo tak nie jest. Człowiek stara się jeździć zgodnie z przepisami, ale wiadomo że czasem zdarzy się przekroczyć prędkość. No a tych którzy jeżdżą na złamanie karku niestety nie brakuję, wysokie (kary) mandaty nie odstraszają ich.
No a jeśli chodzi o nasz piękny kraj, to ludzie narzekają bo nie jest za dobrze, rosnące ceny pali (wysokie podatki itd). Jak na nasze zarobki, to ceny niektórych usług (towarów) są najnormalniej w świecie za wysokie. Kary, karami (mandaty, mandatami), a na naszych drogach dalej ginie dużo ludzi (jeden z najwyższych współczynników zabić w Europie).
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Daniel Śr kwi 11, 2012 22:12  Re: Prawo w Polsce

Co do tych antyterrorystów, że tacy brutalni. Po pierwsze nie oni ponoszą winę za zły wywiad i rozpierduchę w złym domu czy samochodzie itp.. tylko ta osoba co nadała cel i lokalizację. Po drugie czego wy oczekujecie, że mają się cackać z przestępcami, terrorystami, którzy mogą mieć niebezpieczne materiały wybuchowe, broń itp.. Oni nie wiedzą czego mogą się spodziewać w tym domu/samochodzie i jaka będzie reakcja osób tam się znajdujących. Kobieta nie kobieta broń może wyciągnąć i strzelić w głowę, nie wiadomo co człowiekowi może siedzieć w głowie. Akurat miałem zajęcia z osobami co szkolą takie jednostki anty czy GROM to jasno mówili, że takie działania są wymuszone. Brutalność zniechęca do popełnienia potencjalnego zabójcy do czynów ostatecznych. Nie zawsze jest tak jak na tych filmikach, że ładnie się poddają, w chwili usłyszenia huku łapią za broń i strzelają na oślep, takie przykłady przygotowują ich na każdą ewentualność.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Pieczar Cz kwi 12, 2012 8:15  Re: Prawo w Polsce

Kobieta nie kobieta broń może wyciągnąć i strzelić w głowę, nie wiadomo co człowiekowi może siedzieć w głowie

O tak, szczególnie jak już leży na ziemi obezwładniona.

Brutalność zniechęca do popełnienia potencjalnego zabójcy do czynów ostatecznych.

Tzn. do jakich? Bo chyba zakuty, leżący na ziemi człowiek już niewiele zrobi? A kopanie takiego po głowie to już jak rozumiem tak dla sportu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Daniel Cz kwi 12, 2012 18:37  Re: Prawo w Polsce

Nie miałem na myśli brutalność na ludziach obezwładnionych tylko w czasie zaskoczenia kiedy osobę trzeba sprowadzić do parteru i obezwładnić. Kopanie zakutych ludzi no to fakt karygodne, ale debilizmem jest pieszczenie się typu żeby nie uszkodzić ścian czy drzwi podczas akcji, co mają zapukać i czekać na reakcje osób w pomieszczeniu ?
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez MITSUBISHI_WRC So kwi 14, 2012 13:25  Re: Prawo w Polsce

cravenciak napisał(a):Ostatnia część posta wyjątkowo nie na miejscu więc nawet nie komentuję.

Jak poniewierają kogoś innego nie ciebie, to oczywiście godzisz się (typowa znieczulica)..... Ale jak już miało by to dotyczyć ciebie to wielkie oburzenie. Celowo napisałem (to co mod usunął) żeby to dotarło do ciebie, bo inaczej nie łapiesz.....
Jeszcze co do antyterrorystów to:

Niewystarczające wyposażenie, brak pieniędzy na szkolenia, niedostateczna ochrona prawna - o takich skargach policyjnych antyterrorystów Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz napisała do szefa MSW Jacka Cichockiego. Mogą zginąć osoby postronne

RPO zwraca uwagę, że funkcjonariusze oddziałów szturmowych dysponują różnymi modelami broni, co uniemożliwia przekazanie koledze dodatkowego magazynka podczas interwencji. Niektóre jednostki używają jako broni wsparcia karabinka AK-47. "W przypadku interwencji w bloku z tzw. wielkiej płyty używanie takiej broni jest szczególnie niebezpieczne, bowiem wystrzelony z niej pocisk jest w stanie przebić cztery ściany wewnętrzne, raniąc przy tym osoby postronne" - podkreśla Lipowicz.

Z jej pisma wynika też, że żadna formacja AT w Polsce nie dysponuje tzw. mobilną platformą szturmową. Taka platforma z systemem ruchomych trapów i drabin jest standardowym wyposażeniem jednostek antyterrorystycznych na świecie. Przeznaczona jest do działań szturmowych związanych z uwalnianiem zakładników m.in. z pokładów samolotów, środków komunikacji, wysokich budynków, jak również do ewakuacji dużej ilości osób np. przy pożarach czy katastrofach budowlanych.

"W perspektywie zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej i związanych z tym zagrożeń platforma taka wydaje się być konieczna" - uważa RPO. Jej zdaniem w przypadku interwencji na stadionie sprzęt taki może okazać się wręcz niezbędny.


Więcej: http://fakty.interia.pl/polska/news/pol ... ak,1784660

I żeby było jasne (bo zdaję się Daniel nie załapał tego co między innymi napisał Pieczar), oczywiście anty powinni działać szybko i nie patyczkować się z przestępcami. Ale... jak już kogoś skują i ten (dziewczyna) leży obezwładniony (całkowicie bez możliwości ruchu) to nie powinni go kopać po głowie. A w przypadku dziewczyny, łapać za włosy i o ziemie (bo to według crav jest normalne, ale jak dot kogoś z jego rodziny to już wielkie oburzenie). W tym konkretnym przypadku, dwóch antyterrorystów trzymało chłopaka a trzeci kopał.... Wiadomo że nikt nie będzie się bawił z przestępcami, no ale jak już ktoś jest obezwładniony i napier.... (bez przesady).
Ostatnio edytowano So kwi 14, 2012 14:04 przez MITSUBISHI_WRC, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gie So kwi 14, 2012 13:43  Re: Prawo w Polsce

Mnie w polskim prawie drażnią "widełki", jeśli tak można to nazwać, kar. Zostaje ktoś zatrzymany, Policja lub Prokuratura przekazuje informację że dany czyn jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.. Znając polskie sądownictwo gościu dostanie góra 2-3 lata, za dobre sprawowanie wyjdzie po roku. A dlaczego te "widełki" zamiast do nie są ustalone na od. Dany czyn jest zagrożony karą od 3 lat pozbawienia wolności. Wtedy byłoby od razu wiadomo że np. gwałciciel dostanie na pewno, nie wiem 3 lata a jeśli sąd uzna za stosowne to więcej.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez MarekW Cz kwi 19, 2012 21:45  Re: Prawo w Polsce

Ależ bardzo często te widełki również są "od", nie tylko "do". Przykład - podstawowy typ przestępstwa zgwałcenia zagrożony jest karą od lat 2 do 12, ale np. już przy typie kwalifikowanym gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem widełki określają minimalne zagrożenie ustawowa jako okres 5 lat pozbawienia wolności.
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Daniel Pt kwi 20, 2012 16:13  Re: Prawo w Polsce

Tylko, że te widełki są śmieszne. Za zgwałcenie 2 lata ? To są kpiny. Ino min. 10 lat i do ciężkiej roboty na 12h a nie spacerowanie, zbijanie bąków w celi i oglądanie tv.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez MarekW Wt kwi 24, 2012 21:48  Re: Prawo w Polsce

Heh, akurat te 12 godzin ciężkiej roboty przez 10 lat to niezgodne byłoby z kodeksową zasadą humanitarnego wykonywania orzeczonej kary :P Nie że jestem za rozwiązaniami kodeksowymi zawsze, po prostu tak jest.
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron