Prawo w Polsce

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez pietrov Pt lis 25, 2011 19:17  Prawo w Polsce

Witam.

Ostatnimi czasy rozglądałem się za telefonem komórkowym. Znalazłem w bardzo dogodniej cenie i w dobrym stanie (tak bynajmniej pisało). Mailowo ustaliliśmy kwotę, sposób realizacji oraz wykonałem mu przelew na podane dane. Teraz już od 2 tygodni nie odpisuje na maile ani nie odbiera telefonu. Posiadam jego dane osobowe (Imię, nazwisko, Adres (bez nr domu), nr konta i mail). To jest ewidentne wyłudzenie nie małej kwoty (950 zł). Chciałbym się dowiedzieć jakie kroki podjąć w stosunku do tej osoby i czy może jest wśród nas jakiś prawnik który pomoże mi sporządzić odpowiednie dokumenty do polubownego załatwienia sprawy ??
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez Dasqez Pt lis 25, 2011 22:01  Re: Prawo w Polsce.

Miałem podobny przypadek, a raczej grupka osób, do której należałem. Na mniejszą skalę, ale jednak. Sytuacja bardzo podobna. Gra w idealnym stanie, cenowo nie odbiegająca od typowych ofert. Uzgodnione było wszystko, więc zrobiłem przelew. Niestety gry do tej pory na oczy nie widziałem, a kontakt się urwał. Miałem dane osobowe kolesia. Okazało się, że frajer nabrał kilka osób. Z tego co wiem, to jeden z poszkodowanych udał się na policję, gdzie złożył zeznania, ogólnie sprawą zajęli się mundurowi. Nie minęło dużo czasu, a do mnie odezwał się posterunkowy z lokalnego posterunku. Udałem się tam, złożyłem zeznania, że czuję się oszukany. I w zasadzie tyle, nie wiem, czy sprawa skończy się w sądzie, ale ja swoje zrobiłem. Teraz pytanie, czy była to osoba fizyczna, czy prawna, bo to się raczej inaczej sprawa toczy. Powodzenia z dochodzeniu swojego.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pietrov Pt lis 25, 2011 22:25  Re: Prawo w Polsce.

Była to osoba fizyczna. Z tego co widzę nie będzie to aż tak proste jak mi się wydawało ...
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez Master Pt lis 25, 2011 22:50  Re: Prawo w Polsce

Nigdy nie kupuje się przedmiotów za sposobem przesyłki innym niż za pobraniem.
Po co oszczędzać 5-10zł na przesyłce?
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 11, 2012 16:30  Re: Prawo w Polsce

Piszę o tym tutaj, bo coś z prawem ma wspólnego. Rozumiem że miał być niebezpieczny przestępca (przestępczość samochodowa), ale żeby się tak pomylić....
I żeby tak potraktować (niewinnych) ludzi, czasem odnosi się takie wrażenie że ci antyterroryści zachowują się jak zwierzęta.
Ktoś powinien za to beknąć i ponieść konsekwencje tego co zrobili tym młodym ludziom (to tak, co do tego tego prawa).

Pod tym http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slas ... 83371,3321 linkiem jest wszystko opisane, włącznie z filmikiem (info bardzo świeże).
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cravenciak Śr kwi 11, 2012 16:40  Re: Prawo w Polsce

antyterroryści zachowują się jak zwierzęta.


A co, mieli wejść i pogłaskać? Dostali informację, że w danym mieszkaniu jest ten i ten delikwent to weszli jak należy, to nie ich wina, że wywiad spaprał robotę.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez slipstream Śr kwi 11, 2012 16:45  Re: Prawo w Polsce

Tych co wpadli na lokal winić nie będę, bo nie ich zadanie grzecznie się pytać czy ten do kogo wchodzą jest aby przestępcą. Natomiast tych co podali zły powinni za coś tam powiesić.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 11, 2012 17:56  Re: Prawo w Polsce

Przecież nikt nie pisał że anty.... mają obchodzić się jak z dziećmi (jajkiem)...... W tym rzecz że wzięli kobitę za włosy i o ziemie, jakim trzeba być skur.... żeby bić babę... (i na chłopa we trzech, dwóch trzyma a trzeci napie... normalne cip..) I po drugie, jak już ujawniają anty swoje akcję to jakoś łagodniej obchodzą się z przestępcami (jest taki program na tv puls). Zdaję się tu nie było nagrania i ...... Zresztą to nie pierwsza ich pomyłka, gorzej niż zwierzęta, dosłownie państwo bezprawia. Pod rządami pis'u tak prawo zaostrzyli że ''niebieskim'' praktycznie wszystko wolno. Albo sprawa matki Madzi, dopiero jak Rutkowski zajął się tym coś się ruszyło.

Część postu wykasowana. Takie wypowiedzi nie będą tutaj z pewnością tolerowane. Zachowanie wręcz podłe, jednocześnie zalatujące hipokryzją. biC
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cravenciak Śr kwi 11, 2012 17:59  Re: Prawo w Polsce

A to kobieta nie może być groźnym przestępcą?

Ostatnia część posta wyjątkowo nie na miejscu więc nawet nie komentuję.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Pieczar Śr kwi 11, 2012 18:00  Re: Prawo w Polsce

I dlatego, że w mieszkaniu jest domniemany terrorysta to należy od razu rozp... pół mieszkania i kopać po głowie zatrzymanego, jakby samo powalenie na ziemię i zakucie w kajdanki nie wystarczyło. No tak, 5 na 1, przecież nie mają szans... Chyba się za dużo hamerykańskich filmów naoglądali.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 11, 2012 18:03  Re: Prawo w Polsce

No chłopie tyś jest normalny (do crav) czy nie bardzo? Przecie kobita to płeć słabsza i żeby ją tak napie.... żenada

Jeden z komentarzy: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slas ... 83371,3321

W Polsce antyterorystów wysyła się nawet po(2012-04-11 18:50)
~Żenada
alimenciarza.Jaki to grozny był gangster? I jakim prawem kopie się skutego człowieka?


EDIT: Przypadek z zeszłego roku, policjant kopie po twarzy.....http://fakty.interia.pl/raport/zamieszk ... 20779,7779
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez axel Śr kwi 11, 2012 18:14  Re: Prawo w Polsce

A kto im zabroni? Jeżeli mogą sobie bezkarnie poużywać na "bezbronnych" przestępcach leżących w gaciach na podłodze skutych w kajdanki, to sobie nie żałują. Ot, taka rozrywka podczas interwencji...

w Rosji butują na ulicy. Ale tam to pewnie norma:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez pawel92setter Śr kwi 11, 2012 18:18  Re: Prawo w Polsce

EDIT: Przypadek z zeszłego roku, policjant kopie po twarzy.....http://fakty.interia.pl/raport/zamieszk ... 20779,7779


Jeszcze smutniejsze jest to, że ten skopany dostał 3 miesiące więzienia w zawieszeniu (chyba) za stawianie oporu funkcjonariuszom.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Audi Śr kwi 11, 2012 18:51  Re: Prawo w Polsce

MITSUBISHI_WRC napisał(a):A i jeszcze co do niebieskich z drogówki, jacy to oni dobrzy dla kierowców, w krzakach z radarem. :twisted:


Krzyczysz "państwo bezprawia" a denerwuje cię fakt, że ktoś czai się w krzakach, by przyłapac cię na łamaniu prawa. Polska mentalnośc. Zawsze przypomina mi się wypowiedź jednego kierowcy, który narzekał na zbyt wysokie kary "bo jak on zarabia tysiąc złotych to jak on później rodzinę wyżywi". Wiem, że w wielu miejscach ograniczenia są niedostosowane do warunków, no ale jeśli świadomie łamiesz prawo, to musisz liczyc się z konsekwencjami.

Niemniej jednak, antyterroryści zachowali się haniebnie i powinni za to zostac ukarani, podobnie jak ci, którzy do pomyłki doprowadzili.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez slipstream Śr kwi 11, 2012 19:01  Re: Prawo w Polsce

Krzyczysz "państwo bezprawia" a denerwuje cię fakt, że ktoś czai się w krzakach, by przyłapac cię na łamaniu prawa. (...) Wiem, że w wielu miejscach ograniczenia są niedostosowane do warunków, no ale jeśli świadomie łamiesz prawo, to musisz liczyc się z konsekwencjami.

W pełni zgoda, jak ktoś zostaje złapany na złamaniu prawa i zgrywa niewinnego to jest słabe żeby użyć delikatnych słów. Nie mam zamiaru się tu wdawać w to jakie przewinienie można zrobić przez zagapienie, ale umówmy się że wiemy o czym mowa.
Tylko znowu w drugą stronę można zadać pytanie jaki jest moralny wpływ kogoś kto poucza cię o przestrzeganiu prawa, sam ma do niego "luźny" stosunek... Jaki ma tu być respekt przed władzą, skoro samemu się widzi iż sami sobie pozwalają na więcej jak powinni. Tak wiem, to takie trochę błędne koło absurdu.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Następna strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości