Gry towarzyskie - karciane, planszowe, RPG

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Woolf Pn paź 28, 2013 12:51  Gry towarzyskie - karciane, planszowe, RPG

Co cenicie najbardziej w takich grach, grając ze znajomymi? Czy słyszeliście o grze fabularnej Wolsung?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez gucioprawda Pt lis 01, 2013 18:36  Re: Gry towarzyskie - karciane, planszowe, RPG

A znajomy mnie na Wolsunga namawia, ale póki co kończymy sesję w Młotka ;)
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez Master Pt lis 01, 2013 19:59  Re: Gry towarzyskie - karciane, planszowe, RPG

Przez 2 lata czynnie grałem w Wampira (Maskarada) - w ogóle dla mnie Wod Stary Świat to najlepsze systemy, jakie istnieją. Polecam te podręczniki - głównie Maskaradę.

D&D nie cierpiałem, bo non stop trzeba było kulać.

Fajne jest jeszcze Deadlands i Zew Cthulhu.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez MarK Pt lis 01, 2013 20:08  Re: Gry towarzyskie - karciane, planszowe, RPG

Ja mam i wieki temu, grałem w mało popularnego u nas Earthdawn'a. Przyznam się, że urzekł mnie tamten świat, a nawet same grafiki z niego. Podręcznik mam do dziś, niestety nie mam z kim grać, a nawet nie wiem, czy bym się nadawał ;) .

Ostatnio natomiast z dziewczyną na nowo odkryłem planszówki. Mam świetną "Lord of the rings" Knizii, dzięki której odkryłem planszówki kooperacyjne, tutaj w dodatku ze świetnym klimatem. No i Zimna Wojna, której właśnie wychodzi trzecia edycja.

O Magic'u to już nawet nie wspominam bo chyba każdy grał w tą karciankę ;) . Mi co kilka lat to jeszcze wraca i cuś tam kupuję i chodzę na lokalne turnieje, ale nic ponad to.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez gregoff N mar 31, 2019 19:39  Re: Gry towarzyskie - karciane, planszowe, RPG

Odkopuje temat bo od ostatniego półtora roku mocno w tym temacie siedzę, a też rynek dość mocno urósł to może znajdzie się ktoś kto też lubi to hobby.

Z gier wyścigowych które ja mogę polecić to Bolidy od Portal Games. Gra imprezowo, towarzyska gdzie o wygranej decyduje ilość kasy na koniec wyścigu które zdobywa się z obstawiania wyników (3 razy podczas wyścigu) oraz swoich samochodów (gra od 2 do 6 graczy, ale najlepiej działa w 4-6 osób)
LINK: https://portalgames.pl/sklep/pl/bolidy-500.p.html - tutaj jest cena z wydawnictwa Portal, ale w necie można znaleźć taniej.

Druga to niewydana w Polsce jeszcze gra. Jednak niedługo to się zmieni dzięki wydawnictwu FoxGames. A gra nazywa się Wielka Pętla i traktuje o wyścigu kolarski. Modularna plansza, aplikacja pozwalająca rozegrać cały tour. Wyścigowy charakter gry. Jeśli ktoś lubi prawdziwe rasowe wyścigi to polecam serdecznie. Data wydania to trzeci kwartał tego roku. Jak się dobrze sprzeda to w przyszłym roku zostanie wydany dodatek Peleton który dodaje możliwość gry w 5 lub 6 graczy.

LINK z opisem gry: https://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/20 ... lka-petla/

Mój brat posiada angielską wersję z dodatkiem Peleton i urzekła mnie ta gra na tyle, że teraz kupię wersję PL.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą


Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości