Forumowi przedsiębiorcy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez karolVTEC Cz lip 03, 2014 20:43  Forumowi przedsiębiorcy

Na początku pytanie. Czy są na tutejszym forum ludzie, którzy prowadzą działalność gospodarczą i jeśli tak, to jaką? ;)

Temat nie będzie po to, aby się reklamować (co jest tu nie legalne :? ), a jedynie będziemy dyskutować o tym, co nas spotkało przy zakładaniu/prowadzeniu działalności. Może być też to kącik porad, czy rozwiązywanie problemów z np. urzędami.

Sam niedawno rozpocząłem działalność związaną z kosmetyką samochodową. Także sam przebrnąłem przez urzędniczy kombajn, czyli ZUS, skarbówka i urząd pracy, gdzie starałem się (z powodzeniem :D ) o dotację ;) Jednakże największym problemem jest teraz rozreklamowanie się. Póki co zamówienia brały się dzięki facebookowi i "poczcie pantoflowej", jednak trzeba zacząć działać, co przy skromnym budżecie jest nie lada wyzwaniem. Macie może jakieś ciekawe pomysły, na "tanią kampanię reklamową"? :D Planuję np. chodzić z moimi ulotkami po domkach i wrzucać do skrzynek pocztowych.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez MarK Pn wrz 22, 2014 21:45  Re: Forumowi przedsiębiorcy

Nie wiem, czy pytanie będzie do końca w temacie, ale chciałbym założyć własną działalność, tyle że potrzebne mi są nieco większe fundusze. No i teraz widzę, że udało Ci się dostać dotację i tu moje pytanie - czy znasz może jakiekolwiek programy, w których można się ubiegać lub czy po prostu wiesz, czy mam jakąkolwiek szansę na taką dotację, jeśli mam skończone 25 lat i pracę na pełen etat? Bo z tego co widziałem programy są dla młodszych i bez pracy?

Potrzebowałbym dotacji nie tyle na jakieś opłaty tylko zakup oprogramowania inżynierskiego, ew. konstrukcję prototypu, a całość biznesu można podpiąć pod innowacje i nowe technologie.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez karolVTEC Cz wrz 25, 2014 18:43  Re: Forumowi przedsiębiorcy

Pytanie, jaką działalność chcesz prowadzić? Bo jeśli pracujesz, to o dotację tzw. "na start" nie masz co liczyć. Jedynie możesz poszukać inwestora, który zechce sponsorować Twój pomysł w zamian za część z zysków. Polecam także tą stronę:
http://www.aniolybiznesu.org

Jeśli pomogłem, to super ;) Jeśli nie, to pytaj, postaram się pomóc w każdej sprawie :)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez MarK Pt wrz 26, 2014 18:13  Re: Forumowi przedsiębiorcy

Ciut poszukałem i znalazłem program niezależny od stanu zatrudnienia, po prostu wspierający przedsiębiorczość, gdzie Unia dokłada do 50% wydatków na dany cel (zawsze coś).

O "sponsorze" wiem, ale mi się nie podoba taki pomysł, szczególnie, że nic mnie nie ciśnie aż tak, że muszę na gwałt już zakładać.

Jedyny problem z tym dofinansowaniem z unii to to, że patrzyłem i teraz były dofinansowania z budżetu 2014-2020. Stąd moje pytanie - czy jak się ostatnie nabory pokończyły to znaczy, że cała kasa na te lata już poszła, czy będą jeszcze jakieś kolejne uruchamiane, może się orientujesz jak to wygląda?
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez karolVTEC Pn wrz 29, 2014 18:59  Re: Forumowi przedsiębiorcy

Z tego, co ja wiem, to pieniądze są dostępne "patiami", tzn. ogłasza się dofinansowanie dla X osób i w czasie np. od 1 października do 30 listopada można składać wnioski, a na dotacje zostanie przekazana kwota Y. Później taka akcja może odbyć się np. od 1 marca do 30 kwietnia na podobnych zasadach. Nie wiem, czy teraz jest podobnie, ale ostatnio właśnie tak to wyglądało.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez MarK Cz paź 02, 2014 19:05  Re: Forumowi przedsiębiorcy

Innymi słowy trzeba wszystko po prostu przygotować i monitorować, czy nie otwarto jakiegoś naboru?
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez karolVTEC Pt paź 03, 2014 10:50  Re: Forumowi przedsiębiorcy

Dokładnie tak :) Warto też zorientować się, gdzie w Twoim mieście mieści się siedziba funduszy europejskich i po prostu przejść się tam zapytać miłych pań, jak wygląda sytuacja :)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik


Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości