Kącik rowerowy

O wszystkim i o niczym, na serio i dla zabawy

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Arnulf Cz lip 10, 2014 10:52  Re: Kącik rowerowy

Wydaje mi się, że conowo była na podobnym poziomie jak ta Twoja. Nie jestem tego jednak pewny.

Musielibyśmy pojeździć razem, żebym mógł poznać Twoją jazdę ;). Jestem oczywiście świadomy, tego, że jak ktoś poważnie trenuje na rowerze, to potrzebuje jak najlepszego sprzętu. Swojego posta pisałem jednak w kontekście kryteriów Mariusza odnośnie przeznaczenia roweru, dlatego też pisałem, że nie trzeba wcale roweru bardzo drogiego.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Duif Cz lip 10, 2014 11:05  Re: Kącik rowerowy

arnulf, ale ja sie z wami zgadzam. Taki rower bedzie ok. O ile nie przesadzisz z zajezdzeniem. Jesli jezdzisz rekreacyjnie, to da radę. Ja mieszkam w górach. Po nich też jeżdżę. Niestety ale w takich warunkach rowery padają. Tzn nie w calosci. Ale po sezonie do wymiany masz zwykle kasete, korbę, piaste, osie, i przy pseudoamorach, też widelec. Dolicz centrowanie kół i masz koszt w wartosci nowego roweru ;) Oczywiscie mowie tu o warunkach w ktorych jeżdże. Po za tym zaleta droższego osprzetu jest lekkość. Moje aktualne koła nie ważą nic, a problemu z nimi jeszcze nie mialem. A powtarzam, że rower kupilem używany za całkiem fajną kwotę, za którą mógłbym kupić co najwyżej sredniej klasy nowy rower ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez TerryTate Pt lip 11, 2014 9:54  Re: Kącik rowerowy

2. sezon jeżdżę na Rockriderze 5.2 kupionym za 999zł (tył na Altusach), zrobiłem ok 1000km po lasach, szutrach, piaskach i asfalcie (różnie) - wycieczki po 20 do 50 km, średnio po 20km/h. Nic się zepsuło, koła proste, jestem zadowolony i nie uważam żebym potrzebował sprzętu z wyższej półki.
Generalnie uważam że warto kupić coś tańszego na początek a jeśli się zajeździ po paru latach - to znaczy że trzeba szukać czegoś lepszego.
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Postprzez Mariusz Wt lip 15, 2014 10:21  Re: Kącik rowerowy

aronek napisał(a):Ja 2 lata temu kupiłem Kellysa Vipera 4.0, chwalę sobię. Trafiłem w świetny czas, gdy z więkoszości salonów rowerowych w Rzeszowie wywalano rowery na zimę i wrzucano sprzęt zimowy(narty itp).Były promocje itp. Pogadałem z jednym, drugim, piątym sprzedawcą i udało się zyskać promocję z promocji i dodatki też w promocji :D Rower normalnie kosztujący 1500, na promocji stał 1370, potargowałem się i komplet: rower +błotniki, gruba, porządna linka, pompka, pedały ALU zamiast plastikowych kupiłem za 1300. W necie sam rower najtaniej 1350 chyba był.
Ogolnie fajny sprzęt, jedyny minus to lakier ramy, fajnie że matowy ale niefajnie bo delikatny strasznie. Osprzęt shimano alivio, nic się z nim nie dzieje, a jeżdżę pon-piątek 8-30 km dziennie, czy mokro czy sucho, czasem w lekki śnieg też.
Ogolnie odpuścułbym rowery za ponad 1500zł, te w przedziale 1200-1500 są już naprawdę dobre. Osprzęt nie zawodzi, amortyzator to sr suntour xct v4- żaden rarytas ale nie wyrobił się, jest jak nowy, a na krawężnikach rzadko zwalniam.
Jak kupowałem swój to szukając na forach można generalnie spotkać tylko takie rady: do 1500/2000/3000zł(zależy jaki burżuj się mądrzył) to szajs, a najlepiej to kupic za 3-4 koła. Ja polecam rowery z tej półki, swojego nie oszczędzam a działa i polatam nim jeszcze długo.

Tego rodzaju sprzętu szukam, właśnie coś takiego jak wspomniany wyżej Kellys Viper 4.0.

Model do jazdy rekreacyjnej, turystyka rowerowa z aparatem w plecaku, jazda dla przyjemności, nie żaden trening. Do tego rodzaju jazdy nie ma sensu chyba wydawania więcej niż 2 tys. PLN.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez leni93 Śr lip 16, 2014 15:35  Re: Kącik rowerowy

W GOSPORT jest teraz przeceniony KELLYS Viper 60, jest na dość dobrym osprzęcie bo z tyłu można go trafić z Deore, widelec xcm, hamulce hydrauliczne HAYES także dośc interesująca opcja a osztuje bodajże 1900 nie pamiętam już dokładnie
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez lechf1 N wrz 21, 2014 10:53  Re: Kącik rowerowy

Poszukiwany "rzeczoznawca rowerowy" :) Chce sprzedać rower a ostatnio średnio się w tym temacie interesuję, więc gdyby ktoś chciał pomóc to niech pisze na PW :)
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja na dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości