Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

Moderatorzy: Rubiq, Crow, LiGNA administratorzy

Postprzez Parówa$$$ Pn sie 30, 2010 22:29  Re: Testy przedsezonowe II + test race: Imola (sezon 2010/20

Ja w sumie też czekam na rozwój sytuacji :-)

Co do formatu wyścigu to zeszłoroczny był bardzo dobry. Tutaj to się wszystko trochę dłuży.
Parówa$$$
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 17:05
Lokalizacja: Chodzież
GG: 6127146

Postprzez Dźwiadek Pn sie 30, 2010 22:33  Re: Testy przedsezonowe II + test race: Imola (sezon 2010/20

A ja czekam na wypłatę i zastrzyk go :evil: tówki
Obrazek
Avatar użytkownika
Dźwiadek
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 22:07
Lokalizacja: Marki
GG: 6285940

Postprzez olexy Wt sie 31, 2010 7:26  Re: Testy przedsezonowe II + test race: Imola (sezon 2010/20

To ja może podsumuję:

R1 - Bardzo wolne kwalifikacje, ale P2 ze względu na brak zrobionego czasu Figo. Wyścig jechałem, bo jechałem. Stopniowo uciekał mi Bioly, a z tyłu zbliżał się Figo. W końcu zaatakował, a ja popełniłem mały błąd i było po zawodach. Dojechałem na P3.

R2 - Start z P3. Jazda, jazda i jazda. W końcu pod koniec Bioly popełnił błąd, obrócił się, ja to wykorzystałem i spokojnie dowiozłem P2, chociaż zauważyłem, że BMW Figo pod koniec mocno zwolniło. To chyba wiąże się z tym co mówili koledzy wcześniej - BMW nie do końca wytrzymuje trudy wyścigu.

R3 - Start z P8. Za bardzo chciałem i popełniłem falstart. Z P4 zjechałem do pit lane i odbyłem karę, potem fajnie powalczyłem z jednym BMW (chyba Cube), z dwoma Chevroletami i jedną Alfą. Udało się wyjść z tej walki zwycięsko, ale przez karę starczyło to tylko na P5.

Ogólnie uważam, że Chevrolet to dobry wybór. Może rzeczywiście pod koniec ma problem z trakcją przodu, ale umiejętna jazda powinna pomóc to zniwelować. BMW mimo, że tracą w końcówce, to i tak powinny być moim zdaniem przynajmniej delikatnie bardziej dociążone. Przewaga Bawarczyków, zwłaszcza na starcie, jest bardzo duża. Ciekawe jeszcze jak sprawować się będą Ford i Volvo. Ale na to chyba musimy jeszcze trochę poczekać. :-)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
olexy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 19:18
Lokalizacja: Kraśnik
GG: 9121418

Postprzez Marcin388 Wt sie 31, 2010 7:39  Re: Testy przedsezonowe II + test race: Imola (sezon 2010/20

Z mojej strony pierwsze, tak oficjalne wyścigi bardzo udane - w każdym dojechałem praktycznie bez kontaktu z innymi autami na czwartej pozycji. Po 4 - 5 okrążeniach Chevrolet, zwłaszcza w zakręcie numer 8 (Piratella) faktycznie miał niewielkie problemy z oponami. Mimo znikomego zużycia nękała mnie straszna podsterowność podczas wchodzenia w zakręt i nie mogłem go przejeżdżać już na tak dużej prędkości jak wcześniej. Co do samych wyścigów to w R1 i R2 walka z Cube, ale raczej na czasy okrążeń i popełnione błędy. W R2 miała miejsce ciekawa (choć dla Cube pewnie nie bardzo :P ) sytuacja, gdzie jego BMW zaspinowało na ostatnim okrążeniu przy wyjściu na prostą start/meta. Pewnie opony już nie te, ponieważ widziałem czy to w lusterkach czy przed sobą, że BMW z upływającym czasem wyścigu ma coraz większe problemy z przyczepnością. W R3 to walka z kilkoma kierowcami, jednak najdłuższa miała miejsce z kaczym i jego Seatem. Sporo sytuacji 2W było. ;)

Co do aut do faktycznie - BMW ma ogromną przewagę na starcie, jednak chyba nie wszyscy jeszcze potrafią to wykorzystać, dwa razy ktoś z bawarskiego teamu zawalił start i moim Chevym wyprzedziłem go jeszcze przed T1. :>

Ogólnie rzecz biorąc nie żałuję, że zapisałem się do WTCC. Frajda i możliwości walki są ogromne i z pewnością pozostanie tak do ostatniego wyścigu sezonu, którego już nie mogę się doczekać. :)
Avatar użytkownika
Marcin388
 
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 9:56
Lokalizacja: Września
GG: 485880

Postprzez Sync Wt sie 31, 2010 9:07  Re: Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

o masakra ale dalekie pozycje alfy w tych wyścigach były :o
najlepsze P10 / P9 / P10.

Albo się chłopaki nie przygotowali albo ta alfa nie daje rady :wink:
Avatar użytkownika
Sync
 
Dołączył(a): Pt mar 20, 2009 23:14
Lokalizacja: Radom

Postprzez misiakow Wt sie 31, 2010 9:07  Re: Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

oj uwierz, że Alfy mają moc, mają.. Sam poczułem w walce z Masterem :-P
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Master Wt sie 31, 2010 9:15  Re: Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

No ja się nie przygotowałem. Alfą tylko pojechałem jedno pomiarowej w Q i następne pierwsze okrążenia były podczas wyścigu :twisted: Jednak Alfa sporo traci do wcześniejszych modeli, nie podoba mi się przede wszystkim jej hamowanie (traci obroty i czasami leci prosto). :P

Misiakow thx za wczorajszą walkę :P
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez pyciek Wt sie 31, 2010 11:52  Re: Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

eee syncu nie przesadzaj w kwalu miałem P6, poprostu w wyścigach miałem trochę pecha. Najpierw kolizja z Masterem w R1, potem znów to samo w R2, a pomimo tego wyprzedziłem koalicję chevroletów przede mną, a w R2 kolizja z misiakowem, a jechaliśmy w top 4 obaj. Szkoda no ale co zrobisz. Jedyne w czym Alfa ustępuje to start. Albo ja nie umiem startować albo faktycznie tak jest. Zawsze traciłem kilka miejsc na starcie.
pyciek
redaktor
 
Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 21:02
Lokalizacja: Ozorków
GG: 6217299

Postprzez pyciek Wt sie 31, 2010 20:56  Re: Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

Po przeanalizowaniu wczorajszych wyścigów cloivbeck dostaje licencję uprawniającą do startów w LiGNIE. Gratuluję.
pyciek
redaktor
 
Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 21:02
Lokalizacja: Ozorków
GG: 6217299

Postprzez Jenson Śr wrz 01, 2010 10:19  Re: Testy przedsezonowe II: Imola (sezon 2010/2011)

Tak fajnie sie z nim walczyło chociaż szczypty hardcoru nie brakowało :D
Myślał Webber o niedzieli a w sobote KERS odcieli.
Avatar użytkownika
Jenson
 
Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 20:47

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość