F1WM - nowa wersja

Tu możesz się przedstawić i zapoznać z innymi forumowiczami, złożyć życzenia itp.

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
1. Każdy nowy użytkownik forum może założyć swój temat powitalny i napisać w nim coś o sobie.
2. Do składania życzeń urodzinowych, imieninowych itp. służy tylko jeden konkretny temat: "Wszystkiego najlepszego..."
3. W dziale włączone jest autoczyszczenie tematów - usuwane są tematy, w których od 21 dni nie było nowego postu.
4. Niedozwolone jest odświeżenie tematu powitalnego tylko po to, aby nie uległ on automatycznej kasacji po 21 dniach bez nowego postu.

Postprzez Lukas Cz maja 09, 2019 8:28  Re: F1WM - nowa wersja

Problem w teorii może występować po każdym wypuszczeniu nowej wersji, gdyż FF jakimś cudem może prosić o dane, które już nie istnieją na serwerze, ale to tylko ślepy strzał. Jak tylko się sytuacja powtórzy, daj znać :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez ICEman Wt maja 14, 2019 20:30  Re: F1WM - nowa wersja

oldf1wm.pl Nawet nie wiecie jak mnie to ucieszyło. Nagle wszystko stało sie przejrzyste i proste jak dawniej.

to już zawsze oldf1wm.pl będzie dostepne czy to tak na chwile ?
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez krzych Wt maja 14, 2019 22:06  Re: F1WM - nowa wersja

Oldf1wm.pl działa od chwili wypuszczenia nowej wersji serwisu.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gie Cz maja 16, 2019 6:18  Re: F1WM - nowa wersja

Czy w adresie forum musi być "old"? Coś tam wczoraj szukałem i był link do forum. Kliknąłem i guzik, strona główna.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Damos Cz maja 16, 2019 9:03  Re: F1WM - nowa wersja

Gie napisał(a):Czy w adresie forum musi być "old"?
Do starej strony musi. Tylko bez www na początku:
stara strona: https://oldf1wm.pl/ (nie będzie działać wiecznie... kiedyś zniknie)
nowa strona: https://www.f1wm.pl
Gie napisał(a):Coś tam wczoraj szukałem i był link do forum. Kliknąłem i guzik, strona główna.
Link "old" nie jest do Forum, tylko do strony z newsami...
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lukas Cz maja 16, 2019 9:23  Re: F1WM - nowa wersja

Gie, tak musi - jeśli wejdziesz przez adres f1wm.pl/forum to załaduje się strona główna, bo aplikacja po prostu nie zna takiej ścieżki, a jak nie zna to prowadzi do głównej.

Ogólnie jest to związane z tym, że forum leży ciągle na starym serwerze i tak było łatwiej. Wiem, że da się robić przekierowania, ale na razie tak zostanie :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Wt maja 21, 2019 20:43  Re: F1WM - nowa wersja

Zapowiadane drobiazgi weszły w użycie, czyli pokrewne newsy, jak również punktacje po danym wyścigu. Naprawiony został również bug ze znikającymi godzinami transmisji w niedzielę przed wyścigiem.

Standardowo, by zobaczyć zmiany od razu -> ctrl + shift + r.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Śr maja 22, 2019 8:47  Re: F1WM - nowa wersja

Reklamy disqusa udało się wygonić na sam dół strony, plus ograniczyłem inne jego niepotrzebne dodatki, powinno teraz być czytelniej :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez derwisz Cz maja 23, 2019 21:58  Re: F1WM - nowa wersja

Mam problem z tym disqusem.

1. Ciężko śledzić dyskusję. Wielu ciekawych komentarzy po prostu nie zauważam bo są pozwijane w drzewkach a nie chce mi sie każdego drzewka rozwijać i to po wielokroć bo żeby nie umknęły nowe wpisy musiałbym wykonywać te czynność za każdym razem kiedy się loguje i wchodzę w danego newsa.

2. Nie mogę się rozeznać w systemie powiadomień disqusa. Na przykład dziś po zalogowaniu powitał mnie czerwony balonik w prawym górnym rogu ekranu który chyba zwiastował jakaś odpowiedź na jeden z moich wcześniejszych wpisów. Kliknąłem w ten znacznik i wyświetliło mi wszystkie moje wpisy. Trudno sie zorientować który konkretnie wpis sygnalizował ten czerwony balonik :(.

3. Tu się powtórzę: gdzie sie podział regulamin forum i dlaczego wzorem starego (old f1wm) nie ma możliwości by zgłosić moderatorowi łamania regulaminu albo obraźliwego wpisu? Czy w tej nowej wersji zakładamy, ze moderator jest wszędzie, wszystko widzi i natychmiast reaguje?
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez Damos Pt maja 24, 2019 0:18  Re: F1WM - nowa wersja

derwisz napisał(a):Mam problem z tym disqusem.
3. Tu się powtórzę: gdzie sie podział regulamin forum [...] nie ma możliwości by zgłosić moderatorowi łamania regulaminu albo obraźliwego wpisu?

disqus to nie forum :( Na Forum możesz zgłosić.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez derwisz Pt maja 24, 2019 5:57  Re: F1WM - nowa wersja

Damos napisał(a):
derwisz napisał(a):Mam problem z tym disqusem.
3. Tu się powtórzę: gdzie sie podział regulamin forum [...] nie ma możliwości by zgłosić moderatorowi łamania regulaminu albo obraźliwego wpisu?

disqus to nie forum :( Na Forum możesz zgłosić.


Pisząc o forum miałem na myśli system komentarzy pod newsami i chyba nie trudno było to zrozumieć bo w wypowiedzi nawiązywałem do starego systemu w którym wszystko było proste przejrzyste i wygodne.
Teraz przy tym całym disqusie dyskusja jest nie tylko nieczytelna ale także zalana spamem i mnóstwem innych bezwartosciowych wpisów które w "starym" nie miałyny racji bytu bo byłyby sprzeczne z ówczesnym regulaminem komentowania, którego teraz na forum obsługiwanym przez disquisa nie uświadczysz.
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez bartoszcze Pt maja 24, 2019 6:11  Re: F1WM - nowa wersja

Zawsze mnie bawi przekonanie że gdyby był Link Do Leguraminu to użytkownicy by Leguraminu przestrzegali.

Pod newsami przed zmianą i tak był mocny syf, w którym często ponad połowa wpisów pochodziła od poblokowanych.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Damos So maja 25, 2019 9:40  Re: F1WM - nowa wersja

derwisz napisał(a):Pisząc o forum miałem na myśli system komentarzy pod newsami i chyba nie trudno było to zrozumieć
To napisałem wyraźnie, że diqcus to nie Forum. Chyba nietrudno to zrozumieć? Powiązania z kontem naszego usera nie ma. Logować się do naszego systemu nie musisz. Panel moderacji jest inny niż "nasz", zasady moderacji również - moderator ma więc mocno utrudnione życie i musi nauczyć się używania zupełnie nowego, niezintegrowanego panelu. Do tego trzeba moderatorom potworzyć konta i namówić ich do używania...
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez JQ77777 N maja 26, 2019 16:38  Re: F1WM - nowa wersja

Czy tylko ja nie jestem w stanie korzystać od paru dni z waszej strony bez ctrl+shift+r? Za każdym razem mam błąd "Ta witryna jest nieosiągalna". Gdyby nie to że udało mi się wejść na forum i zobaczyć info o używaniu tego skrótu klawiszowego do teraz nie byłbym w stanie wejść :???:
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez Lukas N maja 26, 2019 18:10  Re: F1WM - nowa wersja

Przez jaki URL wchodzisz, z jakiej przeglądarki, z jakiego systemu, czy masz jakieś niestandardowe blokowanie pobierania skryptów?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Użytkownicy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron