Przed GP Bahrajnu 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Razor So mar 13, 2010 20:31  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Według mnie ;) :
1.Vettel- Fantastycznie się spisał w kwalifikacjach ale nie wydaję mi się by dojechał z tą pozycją do mety.
2.Massa- Ferrari spisuje się bardzo dobrze. Jeśli Massa nie będzie miał problemów to powinien ukończyć wyścig na podium.
3.Alonso- mój faworyt na wyścig. Wydawało mi się że wygra quala ale się nie udało ;) Jeśli nie będzie przygód to powinien wygrać.
4.Hamilton- Mclaren trochę poniżej oczekiwań. Wątpię by się wbił na podium ale powinien powalczyć o 4 miejsce.
5.Rosberg- Po treningach spodziewałem się czegoś więcej.
6.Webber- Trudno mi określić jak spiszę się w wyścigu. W ogóle forma RB jest trochę zagadką. Vettel 1 a Webber 6....
7.Schumi- tak samo jak z Rosbergiem.
8.Button- Zdecydowane zaskoczenie. Spodziewałem się walki o pierwszą trójkę a tu dopiero 8 pozycja.
9.Kubica- szczerze to spodziewałem się miejsca w drugiej dziesiątce. W wyścigu z przetartą oponą i wątpię w punkty.
10.Sutil-Czyżby FI zbudowało bolid który będzie mógł regularnie punktować? Bardzo dobry występ w qualu....Zobaczymy co pokaże w wyścigu
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez pawel92setter So mar 13, 2010 20:32  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Apeluję do wszystkich rozdających już mistrzostwa w tym sezonie o opamiętanie się! Proponuję sobie przypomnieć, kto rok temu zdobywał tutaj 2 pierwsze pola startowe, oraz jak potoczyła się dla tego zespołu reszta sezonu :evil: Pozdrawiam ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pokwa So mar 13, 2010 20:40  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Ale mnie śmieszycie. Pojawiła się informacja o karze dla McLarena za dyfuzor - parafrazując: "Dobrze! Za dużo kręcą! Kara natychmiast!". Informacja o nielegalności dyfuzora Renault - parafrazując: "Już FIA kombinuje, żeby Mercedes nadrobił".

:???: :???: :???: :???: :???:
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez pawel92setter So mar 13, 2010 20:46  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, więc nie wiem czego się spodziewałeś, kolarzu :P

@down

Już nie przesadzaj! Mają przecież 2 bolidy! :P
Ostatnio edytowano So mar 13, 2010 20:47 przez pawel92setter, łącznie edytowano 1 raz
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Miaja Menant So mar 13, 2010 20:46  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Jedno jest pewne - kierowcy HRT będą ostatni, o ile przetrwają cały wyścig. Mnie ten ten przypomina malowniczą Andrea Moda z 1992 roku, ale to dobrze - trochę kolorytu w Formule 1 się przyda. :)
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez Dasqez So mar 13, 2010 20:48  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Bo Polacy to banda hipokrytów :evil:
Wyścig może być (jak na Bahrajn) ciekawy, wznoszę modły by Fetel punktował (bo to raczej nieuniknione) poza pierwszą trójką. Robert... może punkty wpadną, ale może, może.... Mam nadzieję, na dobry występ FI.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bankoq So mar 13, 2010 20:57  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

emwu napisał(a):Chyba wierzę w ostre pożeranie opon przez RBR i dlatego tak wnioskuję


Ja bym tak bardzo nie wierzył, Newey wczoraj kręcił głową, kierowcy nie byli zadowoleni, a jednak PP dzisiaj jest.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Szxt So mar 13, 2010 21:04  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Potwierdza się tylko że FIA to banda idiotów...Mieli 15dni testowych na obczajenie tego dyfuzora(Maclarena)ale nie,muszą teraz.Szkoda że nie zdyskwalifikują ich po raz 2...to samo Reno,jeśli też karzą wymienić,będzie to śmiech na sali!Bo pytali się FIA czy dyfuzor dozwolony,i odpowiedź była pozytywna.Oznaczało by to praktycznie zmarnowany sezon obu teamów i niestety dla Polskich kibiców,także Roberta. Ż E N A D A

edit:Miejmy nadzieję,lecz wg newsa na wm,Mac został poinformowany o tym od FIA.
Ostatnio edytowano So mar 13, 2010 21:13 przez Szxt, łącznie edytowano 1 raz
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez Lipek So mar 13, 2010 21:08  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Spokojnie, na razie to są tylko spekulacje. Poczekajmy na oficjalne info od FIA.
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez SirKamil So mar 13, 2010 21:14  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Hideko napisał(a):Oznaczało by to praktycznie zmarnowany sezon obu teamów


Praktycznie, masz zerowe podstawy merytoryczne aby tak sądzić.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Krystian792 So mar 13, 2010 21:19  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Miaja Menant napisał(a):Jedno jest pewne - kierowcy HRT będą ostatni, o ile przetrwają cały wyścig.

Z tym jest trochę ciężko się zgodzić. Według mnie to jako pierwsze prawdopodobnie rozsypią się odpadną z wyścigu bolidy Virgin. Od początku testów przedsezonowych zespół ma problemy z "dziwnymi" awariami w swoim bolidzie, m.in. odpadające skrzydło i koło.
Obiecująca jest za to forma Ferrari, mają wysokie miejsca startowe i ich bolid prawdopodobnie ma też lepsze tempo wyścigowe od bolidów Red Bull, jednak nie wiadomo jak komu będą wytrzymywały opony i jaką taktykę wybiorą poszczególne zespoły. Kiedyś można było określić po ilości paliwa na starcie, a teraz to na razie nie ma żadnego odnośnika.
Kierowcy Ferrari muszą szybko wyprzedzić Vettela, jeżeli chcą myśleć o podwójnym zwycięstwie.
Najciekawszym momentem wyścigu może być zakręt T1, duże ilości paliwa w bolidach i jak ktoś sobie zapomni, że ma hamować szybciej to kilka kierowców pożegna się z dobrymi pozycjami.
Ostatnio edytowano So mar 13, 2010 21:20 przez Krystian792, łącznie edytowano 1 raz
Podpis na urlopie.
Avatar użytkownika
Krystian792
 
Dołączył(a): So sie 29, 2009 17:44

Postprzez Szxt So mar 13, 2010 21:20  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Renia na Gp bahrainu robiła 2 wersję dyfuzora,ponoć super hiper,jeśli mieliby wracać pewnie by stracili sporo czasu.Mac podobnie-Wyrażali się że jest on zrobiony na granicy.Pozatym wątpię żeby mieli plan jakiegoś drugiego dyfuzora,a z wykonaniem dyfuzora wiąże się też kilka innych części które pewnie trzebabyłoby zmienić.
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez bohdi So mar 13, 2010 21:21  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Tu nie chodzi, jak napisał pawel92setter o punkt siedzenia, leżenia czy innego podparcia. Tu chodzi o rzetelnośc i wiarygodnośc instytucji o nazwie FIA. Renia złożyła papiery i dokumentację nowego dyfuzora ok. 2 tygodnie temu i został on uznany za prawidłowy. Podobnie jak McLarena. Jeżeli dzisiaj okazuje się że są one niezgodne z regulaminem, to według tegoż regulaminu zespoły (oba) powinny zostac ukarane a komisja techniczna FIA zwolniona. Proste. A tak, tworzy się kolejną, idotyczną sytuację, podobną jak z ruchomą (czy jakakolwiek ona wtedy była) podłogą Renault w 2007 (bodajże). A tak, jak napisał Hideko, dwa zespoły z powodu niekompetencji FIA, mogą być zmuszone do przebudowy jednej z najważniejszych aerodynamicznie, części bolidu w trakcie sezonu.
Ale jak na razie brak oficjalnych informacji od najbardziej zainteresowanych, więc traktujmy to (na razie) w kategorii plotki.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez patgaw So mar 13, 2010 21:24  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

No jezeli reault mialo by wrocic do starego dyfuzora to byla by to spora strata.
Swaveck mowil ze roznica miedzy tym a poprzednim jest duza.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez rado123F1 So mar 13, 2010 21:28  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

pawel92setter napisał(a):Apeluję do wszystkich rozdających już mistrzostwa w tym sezonie o opamiętanie się! Proponuję sobie przypomnieć, kto rok temu zdobywał tutaj 2 pierwsze pola startowe, oraz jak potoczyła się dla tego zespołu reszta sezonu :evil: Pozdrawiam ;)


Nie da się porównać GP Bahrajn 2010 do 2009. Wtedy format kwalifikacji w Q3 był inny i ten zwycięski zespół jechał lekkimi bolidami. Poza tym, w tamtym roku GP Bahranu nie inaugurowało sezonu. Ja wyroków nie feruję, ale widoczne jest to, że w tej chwili 2 teamy są z przodu(przynajmniej jeśli chodzi o qual).

McLaren powinien czuć się pokrzywdzony decyzją FIA, bo jest karany za to, że wymyślił innowację, która nie łamie jednoznacznie przepisów. FIA, żeby być pod tym względem wiarygodna powinno uściślić regulamin techniczny i jasno określlić co wolno, a co nie. Teraz McLaren stracił potrzebny czas(być może Renault też) i ma prawo nie zgadzać się z decyzją
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości