Przed GP Bahrajnu 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Szxt So mar 13, 2010 21:29  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

No i jak mówię:Nowy(stary) dyfuzor=nowe części (podłoga?*) i to raczej nie jest kwestia:dobra wysyłamy wam częsci do Australii.
*Swaveck pisał że nowy dyfuzor=nowa podłoga
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez kemek So mar 13, 2010 21:30  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Akurat McLaren i Renault to zespoły, które raczej nie będą w najbliższym czasie zbyt kłótliwe. [;
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez patgaw So mar 13, 2010 21:33  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Hideko napisał(a):*Swaveck pisał że nowy dyfuzor=nowa podłoga


Nie pisal tak bo to jest nieprawda.
Dyfuzor i podloga to co innego.
pisal ze zeby zamontowac nowy dyfozor jest potrzebna nowa podloga.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez bankoq So mar 13, 2010 21:43  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Przecież nie wiemy nawet co jest nie tak w tymi dyfuzorami, może wystarczy drobna zmiana i prawie nic na tym nie stracą.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Karol So mar 13, 2010 21:45  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Z tym dyfuzorem chodzi tylko o zbyt duży otwór do rozrusznika, ale tak czy owak nie są potwierdzone jeszcze te spekulacje. Nawet jeśli nakażą im zmianę dyfuzorów to potrzeba będzie tylko zmniejszyć ten otwór prawdopodobnie. Poza tym doniesienia na temat nielegalności dyfuzora Mclarena są silniejsze i widać na zdjęciach że mają sporą dziurę na rozrusznik.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez SirKamil So mar 13, 2010 21:46  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Hideko napisał(a):Renia na Gp bahrainu robiła 2 wersję dyfuzora,ponoć super hiper,jeśli mieliby wracać pewnie by stracili sporo czasu.Mac podobnie-Wyrażali się że jest on zrobiony na granicy.Pozatym wątpię żeby mieli plan jakiegoś drugiego dyfuzora,a z wykonaniem dyfuzora wiąże się też kilka innych części które pewnie trzebabyłoby zmienić.


Pojęcia nie mamy o co w tym chodzi, pojęcia nie mamy o zakresie zmian, pojęcia nie mamy nawet jak to wygląda, najmniejszego pojęcia nie mamy jakie konsekwencje za sobą poniesie podyktowana przez FIA zmiana... Wygłaszanie przez ciebie kwestii o utracie sezonu przez Maka czy Renault jest z zwyczajnie głupie i nie znajduje żadnego innego słowa aby to opisać. Odrobina pokory wobec własnych opinii i zasobu wiedzy :pokręcony:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Jacobss So mar 13, 2010 21:50  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Razor napisał(a):Według mnie ;) :
1.Vettel- Fantastycznie się spisał w kwalifikacjach ale nie wydaję mi się by dojechał z tą pozycją do mety.
2.Massa- Ferrari spisuje się bardzo dobrze. Jeśli Massa nie będzie miał problemów to powinien ukończyć wyścig na podium.
3.Alonso- mój faworyt na wyścig. Wydawało mi się że wygra quala ale się nie udało ;) Jeśli nie będzie przygód to powinien wygrać.
4.Hamilton- Mclaren trochę poniżej oczekiwań. Wątpię by się wbił na podium ale powinien powalczyć o 4 miejsce.
5.Rosberg- Po treningach spodziewałem się czegoś więcej.
6.Webber- Trudno mi określić jak spiszę się w wyścigu. W ogóle forma RB jest trochę zagadką. Vettel 1 a Webber 6....

I tutaj przestałem czytać. Jak niektórzy mają zamiar pisać takie głupoty, to lepiej aby nic nie pisali. Nie trudno chyba wpaść na to, że Webber zrobił parę błędów, które nie mają nic wspólnego z "formą" samochodu, a po prostu jego katastrofalną jazdą w Q3.
Jednakże jak widać niektórym jest trudno. To tak jakbym napisał:

9. Kubica - fantastycznie.
17. Petrov - W ogóle forma Renault jest trochę zagadkowa. Kubica 9 a Petrov 17....
Avatar użytkownika
Jacobss
 
Dołączył(a): Pn lip 27, 2009 15:40

Postprzez Szxt So mar 13, 2010 21:53  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Cóż,przepraszam że wyraziłem własne zdanie,myślałem ze od tego jest forum.
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez Marcin So mar 13, 2010 22:03  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

to jest zakładka <przed gp bahrajn>, a niektórzy z was juz po samym qualu i to pierwszym w tym roku ustalaja numerki na cały sezon, zluzujcie troche
Marcin
 
Dołączył(a): Pt kwi 06, 2007 14:48
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SirKamil So mar 13, 2010 22:05  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Cóż, przepraszam że wyraziłem własne zdanie o twoim zdaniu, myślałem ze od tego jest forum.
no i co teraz?

Mogę się tutaj z tobą dziubać w nieskończoność, ale najlepiej byłoby gdybyś zrozumiał potężne dziury w swoim rozumowaniu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez BagBag So mar 13, 2010 22:08  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

z Tym dyfuzorem to bym poczekał na jakieś bardziej wiarygodne źródło, na forum autosportu też zastanawiają się o co chodzi, ktoś wrzucił zdjęcie Obrazek
Czy chodzi o ten otwór.

A o Renault to chodzi o ten otwór? http://img159.imagevenue.com/img.php?im ... 186lo.jpg# HI- Res dyfuzor Reni
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez chmiel So mar 13, 2010 22:25  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Pierwsza poważna sesja nowego sezonu za nami. Dobrze, że to już koniec przerwy. :) Kwalifikacje nie były tak ciekawe, jak się spodziewałem. Różnice były również większe niż się spodziewałem. Red Bull niby miał problemy, jednak potrafił w świetnym stylu zdobyć PP i tym akurat nie jestem zaskoczony. Pisałem zresztą przed qualem, że nie będę takim obrotem spraw zaskoczony. Webber natomiast spieprzył kwalifikacje i czeka go jutro trudny wyścig. Za Sebem dwójka Ferrari. Niestety w kolejności, która mi średnio odpowiada, ale nie jest źle. Potwierdziło się, że Ferrari jest bardzo silne, a P3 to również dobra pozycja wyjściowa do wyścigu. Alonso generalnie nie ustępował Felipe, sprawiał nawet wrażenie szybszego, jednak nie poszedł mu 2. sektor i przez to stracił sporo czasu do czołowej dwójki. Jutro startuje z czystej części toru, liczę na awans Hiszpana na starcie. W ogóle to Hiszpan wie, jak się potoczy rywalizacja.

Q: (Carlos Miquel – Diario AS) Fernando, are you thinking about the possibility to attack
Felipe Massa in the first corner, because normally the strategy of the team could be the
same in the race?
FM: No, it’s better not to.
FA: It’s the first race, maybe not. We don’t know, we need to see how we start. Maybe I do a very
bad start and maybe I need to defend my position from the fourth and the fifth guy. You never
know what’s going to happen at the start.
SV: I think you should attack him.
FA: We both overtake Sebastian and we have a relaxed race after that, I hope. (To Sebastian)
Third is OK.

;)

Za Red Bullem i Ferrari jest Mercedes, McLaren i wcale nie tak daleko Renault, a w zasadzie Kubica. W Mercedesie lepiej spisał się Nico. Potwierdziły się słowa Michaela, że jest jeszcze trochę zardzewiały na pojedynczym okrążeniu. I nie jest to dziwne. Trudno, aby po 3-letniej przerwie ad razu zaczął jeździć jak przed przerwą. Ciekawe, czy potwierdzi się, że na dystansie spisuje się już wyraźnie lepiej. Jeżeli chodzi o McLarena, Lewis osiągnął chyba maksimum. Na więcej nie było szans. Brakuje im trochę szybkości. Jenson wolniejszy od swojego teammate, co było do przewidzenia. Robert spisał się bardzo dobrze w Q2, szkoda błędu w Q3, bo wynik mógł być lepszy. Niemniej jednak bolid Renault nie jest zły i ma pewien potencjał, choć jutro ze względu na "kwadratową" oponę nie będzie łatwo.

Znamy mniej więcej układ sił na pojedynczym okrążeniu, ale teraz pozostaje zagadka, jak poszczególne bolidy radzą sobie zatankowane dosłownie pod sam korek i jak radzą sobie z degradacją opon. Nadal jest wiele niewiadomych. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez WicI So mar 13, 2010 22:33  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

Coś mi się zdaje że start będzie podobny do tego co w 2008r.
Felipe "weźmie" Sebastiana przed pierwszym zakrętem (wówczas, również startował z brudnej części toru), a po kilku okrążeniach również Fernando minie "Cherubinka".;P
WicI
 

Postprzez Arnulf So mar 13, 2010 23:19  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

No i obecnie mamy klarowną sytuację jeśli chodzi o to, kto był najszybszy na pojedynczym kółku. Nie ma już spekulacji odnośnie strategii, paliwa itp. Podoba mi się to :).

Kilka dni temu rozmawiając z kolegą luźno rzuciłem hasło, że nie będę zdziwiony, gdy Vettel zdobędzie PP i tak też się stało. Czy Niemiec jutro wygra? Oczywiście ciężko powiedzieć, na pewno dwójka kierowców Ferrari będzie mu chciała w tym przeszkodzić ;). Trochę słabo pojechał Button, liczyłem na to, że od początku sezonu będzie w stanie dotrzymać tempa Lewisowi.

Czytając posty zauważyłem, że użytkownicy bardzo sceptycznie odnoszą się do tego przepisu nakazującego start do wyścigu na oponach z najlepszego czasu z Q3. Ja poczekam z oceną do jutra, niemniej jednak wydaje mi się, że przepis ten może dodać trochę emocji do wyścigu. Jak było już wspomniane czołówka startuje na miękkich oponach, co w połączeniu z ciężkim samochodem może doprowadzić do nieprzewidzianych sytuacji. Może to trochę wyglądać na ulepszanie widowiska niejako "na siłę", ja jednak nie mam nic przeciwko, jeśli faktycznie doda to nieco akcji do wyścigu :). Nikt przecież nie zabrania najlepszym kierowcom z Q3 użycia bardziej wytrzymałych, twardych opon :). A te 2-3 kwalifikacyjne okrążenia z lekkim samochodem chyba nie są w stanie zniszczyć opon w stopniu uniemożliwiającym jazdę...
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Figo So mar 13, 2010 23:46  Re: Przed GP Bahrajnu 2010

A co mi tam, wypowiem się :-)
Kwalifikacje bardzo ciekawe, szczególnie Q3. Niestety obecny design informacji ani trochę mi się nie podoba, po zakończeniu sesji nie wiedziałem jakie są wyniki, musiałem się ratować live timingiem na komputerze.
Vettel - myślę, że było do przewidzenia pole, szczególnie po tym co pokazał w FP3. Nie byłem zaskoczony;
Massa - spodziewałem się go w czołówce;
Alonso - liczyłem na coś więcej, przegrał z Massą, a miał przecież go rozwalić;
Hamilton - McLaren zawiódł moje oczekiwania, liczyłem na więcej;
Rosberg - blondi lepiej od Schumachera, ale sądzę, iż to tylko kwestia czasu gdy Schumi wróci do pełni formy i będzie pozamiatane;
Button - jest 8 mocnych kierowców i ktoś po prostu musiał być niżej. Tym razem padło na niego.
Kubica - jestem zadowolony z wyniku, w ogóle wejście do Q3 było już dobrym wynikiem. Niby szkoda tego błędu w T16, ale i tak jest dobrze;
Petrov - byłem pod wrażeniem jego jazdy w FP2 i FP3, w kwalifikacji trochę mu nie poszło, ale ogólnie na +;
Sutil - spodziewałem się wysokiej formy FI po tym co robili w końcówce poprzedniego sezonu. Plusem dla niego są opony na których ruszy;
HRT - coraz lepiej, nie jest źle na razie, przypomnijcie sobie Super Aguri, które na początku też wydawało się crapem, a po jakimś czasie punktowali;
Hulkenberg - plan nie wypalił :razz: ;

Liczę na nieziemski wyścig jutro. Ferrari IMHO będzie dobierać się do Vettela, ciekawe jest czy szybko sobie z nim poradzą. Renault powinno zapunktować, nie będą to jakieś kokosy, ale 2-4 punkty moim zdaniem powinny wpaść i to raczej za sprawą Kubicy, chyba że będzie jakiś karambol i Petrov się przebije. Liczę na dobry występ Sutila, którego może być trudno wyprzedzić z racji mocnego silnika. Ciekawe co pokaże M Schumacher :-)
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron