Przed GP Australii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rolnik sam w dolinie Cz mar 25, 2010 16:28  Re: Przed GP Australii 2010

Obrazek
no to Virign w końcu coś dodało do przedniego skrzydła
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Maly-boy Cz mar 25, 2010 16:31  Re: Przed GP Australii 2010

Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez chmiel Cz mar 25, 2010 18:33  Re: Przed GP Australii 2010

impr napisał(a):W każdym razie zapraszam wszystkich 'hardkorów' na IRCa WM dziś wieczorem, co by tu spamu nie generować krótkimi odpowiedziami nie na temat samego GP.

Zauważ, że nie ma już na stronie głównej odnośnika do kanału IRC.

Obrazek UWAGA - WAŻNE!

Temat zostanie zamknięty na czas trwania sesji. W tym czasie wymienianie się spostrzeżeniami na temat wydarzeń na torze jest możliwe na nowym czacie zintegrowanym z forum, który został niedawno zainstalowany eksperymentalnie na naszym serwerze:
http://www.f1wm.pl/forum/chat/
Czat wymaga zalogowania na forum, obowiązują na nim tylko nicki z forum (nie ma możliwości zmiany), a kontrolę nad przebiegiem czatu sprawują moderatorzy. Dodatkowo wypowiedzi na czacie są pamiętane na serwerze przez dwa tygodnie, co pozwoli wykryć wszelkie próby łamania regulaminu. Za każde poważniejsze wykroczenia będą przyznawane ostrzeżenia, a przypominam, że zgodnie z naszym regulaminem 3 ostrzeżenia to ban.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez bankoq Cz mar 25, 2010 18:47  Re: Przed GP Australii 2010

bogoz napisał(a):Pedro de la Rosa, przyznał, że wiedział o tym systemie, gdy odchodził z zespołu z Woking, i już wiadomo dlaczego Sauber tak szybko ma to rozwiązanie :evil:


I gdzie teraz komentarze, że De la Rosa to tylko tester i jest za głupi, żeby przemycić rozwiązania McLarena? Nie dziwne, że Sauber wybrał Pedro. Hiszpan przynosi coś czego Sauber i BMW nawet nie liznęli know-how-to-win, przynajmniej jakiś tego ułamek. Przykład z tym systemem potwierdza, że warto było - może i kierowca z niego żaden, ale zespół przynajmniej pozna ścieżki rozwoju stosowane przez drugą najbardziej utytułowaną ekipę w historii, co ma procentować w przyszłości.
Ostatnio edytowano Cz mar 25, 2010 18:55 przez bankoq, łącznie edytowano 1 raz
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez lubczyk Cz mar 25, 2010 18:48  Re: Przed GP Australii 2010

Fajnie by było jak by ten czat w ogóle działał ;]

A co będzie zakazane na czacie ? Tzn czy obowiązuje na nim ten sam regulamin co na forum i ogólnie w serwisie ? Pytam bo na irc-u była totalna samowolka
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lipek Cz mar 25, 2010 20:39  Re: Przed GP Australii 2010

U mnie to działa. :) Mam nadzieję, że o 2:30 też będzie trybiło.

EDIT: A jednak nie działa.... :(
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Postprzez cichy Pt mar 26, 2010 6:23  Re: Przed GP Australii 2010

gdyby nie fakt, że najbliższy silnik Renault jest dopiero na 5 miejscu byłbym przekonany, że to właśnie on jest powodem P1 :-P Wydaję mi się jednak, że do końca sezonu pierwsze treningi będą najbardziej zagadkowe i szokujące, dopiero drugi i trzeci będzie mówił coś więcej o rozkładzie sił.. bo to już druga, pierwsza sesja gdzie stawka jest wymieszana jak kogel mogel...
ogólnie pozytywne wrażenie nowych teamów, nie licząc Virgin, wg. mnie to oni właśnie będą najgorsi.. pieniądze to nie wszystko. :-)

nie wiem jak Wy, ale ja dopiero poczułem sezon kiedy zobaczyłem Melbourne, kiedyś ten tor był dla mnie nudnawy ale patrząc na to wszystko co pojawia się w F1 (mowa o nowych torach) to ten tor jest wręcz cudowny!


... trzymam też kciuki żeby Fernando przez cały weekend miał taką taktykę. Szybko w pierwszym, szybko w drugim i przed wyjazdem na prostą przerwa... :evil:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Marker Pt mar 26, 2010 8:38  Re: Przed GP Australii 2010

Dziwny T-Cam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Pocisk Pt mar 26, 2010 8:45  Re: Przed GP Australii 2010

Mam nadzieje że Robson zaliczy dobry występ - widać motywację w zespole do płynnego wzrostu formy
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez Thorig Pt mar 26, 2010 8:57  Re: Przed GP Australii 2010

Jak na to patrze to wydaje mi się że w tym gp McLaren będzie mocniejszy niż w Bahrainie. Renault może powalczy z Mercedesem jak dobrze pójdzie. Choć oczywiście tak naprawdę to nic nie można powiedzieć po tych dwóch treningach biorąc pod uwagę warunki w drugim oraz to że pierwszy to pierwszy :razz:

Wie ktoś czy w końcówce drugiego treningu Kubica jeździł na twardej czy miękkiej mieszance ?

Renault chyba dalej bez nowego skrzydła... Ogólnie nie rozumiem czemu nie zrobią czegoś w rodzaju RedBulla z niesamowitą ilością różnych płaszczyzn i elementów. Z teamów które jeździły w zeszłym roku to jednak dalej Renault i Ferrari mają najbardziej ubogie przednie skrzydła. Oczywiście można mówić że kluczem do sukcesu jest prostota , jednak osiągi RedBulla pokazują że chyba nie jest to prawdą :)

Borowczyk jak zwykłe szalał, o Pietrovie... Jedzie na przejściowych, za nim Buemi na slickach, nie ma po co ich katować na pewno zjedzie o już jest przy boksach... ooo nie zjechał :D

Carlo's napisał(a):To jest nowe skrzydło:
Obrazek


No fakt trochę się różni ale nazywać je innowacyjnym (tak było w jakimś newsie w wątku o Renault) i nowym to trochę przegięcie. Napisali by że przywożą lekko zmodyfikowane przednie skrzydło i tyle...

korybut13 napisał(a):oraz nad dyfuzorem :D
Obrazek


Czy taki wystający wydech jest dozwolony ?

tu_ru napisał(a):Na tym zdjęciu tego nie widać (potrzeba zdjęcie od boku). Chociaż może to tylko wrażenie, ale w lewej dolnej części jakby są bardziej wyrafinowane kształty. Ale to może być złudzenie, trzeba by porównać z analogicznym zdjęciem z Bahrainu.


Na poprzedniej stronie jest zdjęcie tego "nowego" skrzydła z boku w poście barteksa...
Ostatnio edytowano Pt mar 26, 2010 9:44 przez Thorig, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Thorig
 
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 11:39

Postprzez Karol Pt mar 26, 2010 9:06  Re: Przed GP Australii 2010

Thorig napisał(a):Renault chyba dalej bez nowego skrzydła...


To jest nowe skrzydło:
Obrazek
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez tu_ru Pt mar 26, 2010 9:08  Re: Przed GP Australii 2010

Renault ma nowe skrzydło. Tylko, że ta zmiana jest bardzo mała (czasami mała zmiana daje sporo). Ze zdjęć, które wczoraj można było zobaczyć, wynika, że nowe rózni się od starego jedynie w górnej części endplate'a (kształt wydaje się być bardziej aerodynamiczny :P ). Oprócz tego mają takie małe, centralnie umieszczone skrzydełko pod tylnym skrzydłem (swoją drogą wygląda fajnie) oraz według rf1paddockpass troche części mechanicznych. A no i jeszcze mają lekko zmieniony kształt dziury w dyfuzorze na rozrusznik :twisted: . Wcześniej była ona otwarta na górze, a teraz jest delikatnie domknięta (ale szerokość chyba została ta sama).

EDIT:

@up - Na tym zdjęciu tego nie widać (potrzeba zdjęcie od boku). Chociaż może to tylko wrażenie, ale w lewej dolnej części jakby są bardziej wyrafinowane kształty. Ale to może być złudzenie, trzeba by porównać z analogicznym zdjęciem z Bahrainu.
"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching." - author unknown
tu_ru
 
Dołączył(a): N paź 18, 2009 7:47

Postprzez korybut13 Pt mar 26, 2010 9:19  Re: Przed GP Australii 2010

Nowe skrzydełko pod nosem
Obrazek

i przy Mangrove
Obrazek

oraz nad dyfuzorem :D
Obrazek
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez Tomdzio Pt mar 26, 2010 10:06  Re: Przed GP Australii 2010

Wygląda na to, że w pierwszej sesji Kubica testował flying lap a w drugiej Pietrow. Jeśli tak to są powody do ostrożnego optymizmu. Robert zawsze dobrze wyglądał w GP Australii ale nigdy go nie kończył. Może w końcu?
Avatar użytkownika
Tomdzio
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 16:23
Lokalizacja: Paryż/Poznań

Postprzez kemot Pt mar 26, 2010 10:08  Re: Przed GP Australii 2010

Jeżeli to są drobne poprawki, to ja się boję myśleć, co oni przywiozą do Barcelony :???:
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron