GP Australii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Maly-boy N mar 28, 2010 16:25  Re: GP Australii 2010

McNoras napisał(a):I niech mi ktoś powie, że Formuła 1 nie może być ciekawym sportem :twisted: Dzisiejszy wyścig wspaniały, kolizja na T1, walka Kubicy z Hamiltonem, awaria Vettela, Webber vs. Hamilton, jeszcze raz powiem że to był wspaniały wyścig, no i Chandhok na mecie !! Matko co za emocje :-o


każdy wyścig byłby ciekawy jeśli było by na początku mokro a później wilgotny tor ,z resztą kiedy tor był suchy już nie było tak łatwo z wyprzedzaniem (Alonso train) i za widowiskowy wyścig podziękujmy w dużej mierze matce naturze
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Mexi N mar 28, 2010 16:29  Re: GP Australii 2010

SirKamil napisał(a):(...)Trochę rozczarowało mnie brak wyprzedzenia Webbo, ale Renault dysponowało w wyścigu zdecydowanie zbyt niskimi prędkościami aby wykonać takowy manewr mimo śmiałych prób.


Tu małe sprostowanie, Prędkości były, po restarcie Robert był już nawet o pół metra przed Webbo, ale hamulce Red Bull ma lepsze :) Później ponownie próbował chyba przed T3 i było to samo - lepsze hamulce.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez l00kers N mar 28, 2010 16:31  Re: GP Australii 2010

Moim zdaniem Renault źle robi rezygnując z rozwiązania Mclarena. Widać że osiągają najwyższe prędkości na prostych co ułatwia wyprzedzanie dysponując jednocześnie tym samym dociskiem co rywale. Oby Renault nie obudziło się z rączką w nocniku jak inni to zastosują i daleko im odjadą
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez SirKamil N mar 28, 2010 16:37  Re: GP Australii 2010

Mexi napisał(a):
SirKamil napisał(a):(...)Trochę rozczarowało mnie brak wyprzedzenia Webbo, ale Renault dysponowało w wyścigu zdecydowanie zbyt niskimi prędkościami aby wykonać takowy manewr mimo śmiałych prób.


Tu małe sprostowanie, Prędkości były, po restarcie Robert był już nawet o pół metra przed Webbo, ale hamulce Red Bull ma lepsze :) Później ponownie próbował chyba przed T3 i było to samo - lepsze hamulce.

Sprostowanie do sprostowania- Tak, był, ale gdyby Renault było jeszcze szybsze od najwolniejszego Red Bulla manewr by się udał a nie udał się ponieważ Webber był na wewnętrznej i tylko odrobinkę z tyłu.

A "prędkości były", ale mierne.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez RENO N mar 28, 2010 16:59  Re: GP Australii 2010

Skończcie z tą flagą już bo to się robi nudne i wywołuje odruchy wymiotne, mi tam zwisa i powiewa czy powieszą jak Monako, czy jak Polska, ważne że Polak jest na podium, a jeszcze ważniejsze, jakby poleciał nasz hymn.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez archibaldi N mar 28, 2010 17:31  Re: GP Australii 2010

kilka spostrzeżeń:
- podobała mi się obrona KUB przed ROS w pewnym momencie, kiedy ten drugi po jakimś manewrze miał większą prędkość i mógl łyknąc Roberta. Ten jednak zjechał w prawo, w lewo i wyhamował modela.
- ForceIndia miało jednak minutę straty do czołówki więc może tempo wyścigowe jest gorsze od Renaulta.
- Słabo Sauber, słabo silniki Coswotha.
- Awaryjność RBR może odebrać im sznase na mistrza
- Schumacher zdziadział i myślę, że Quick Nick może wskoczyć poźniej na jego miejsce i z uwagi na podobne osiągi bolidów mogą z Robertem mieć wiele pojedynków
- to ciągłe dublowanie jest irytujące i czasem kosztuje nawet 2 sek. co wypacza czystą rywalizację
- system F w Mclarenie widać, że sporo daje, może warto to rozwijać
- szkoda Pietrova, miał szanse się dobrze zaprezentować, już wyobrażam sobie minę jego menadżerki. Putin czeka na raport hehe
- szkoda, że nie pokazali lepszego ujęcia z wypadku KOB żeby przkonać się co faktycznie spowodowało odpadnięcie skrzydła
- pokerowa zagrywka BUT wydawała się błędem ale należa się pochwały
- oba Virginy nie dojechały do mety podając różne powody ale mogło chodzić o paliwo
- Brawa dla Hindusa, zebrali mnóstwo danych na tych testach :razz:
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez BlindWolf N mar 28, 2010 18:08  Re: GP Australii 2010

SirKamil ---super opis wyścigu ;czytając od nowa podniosła mi się adrenalina i wszystko stanęło przed oczami :D

Przyznam ,że do 42 okrążenia nie zwracałem uwagi na czas bo za dużo się działo . Potem siedziałem jak na szpilkach i czekałem komu polecą fartuchy - czy dojadą .. Obyśmy jak najczęściej mieli okazję oglądać tak emocjonujące imprezy .
Avatar użytkownika
BlindWolf
 
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 13:08
Lokalizacja: Płock
GG: 21258745

Postprzez Kezman N mar 28, 2010 18:20  Re: GP Australii 2010

Wyścig bomba
kto zaspał to trąba :D

Wyścig marzenie, cały czas trzymał w napięciu i oby wiecej takich w tym sezonie. Wszystko co było do napisania zostało napisane. Button zasłużenie wygrywa, choć sądziłem, że zepsuli chłopu wyścig. Dla mnie Robert kierowcą wyścigu, tuż przed Hamiltonem. Brawa dla HRT za dowiezienia bolidu do mety, szkoda mi de la Rosy myślałem, że dowiezie punkt.
Z bardziej osobistych wydarzeń cieszą mnie (poza Robertem) P3 i P4 dla Ferrari oraz out Vettela. Nie przepadam za nim i po salwie śmiechu jednak zrobilo mi się Go żal
Kezman
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 14:02

Postprzez Linguini N mar 28, 2010 19:59  Re: GP Australii 2010

[quote="slipstream"]Jak pisałem wcześniej, nie ma międzynarodowego "standardu" wieszania flag państwowych w pionie przez ich obrócenie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Sposób prezentacji flag państwowych reguluje cały protokół dyplomatyczny i ustawa i jeśli ktoś wiesza flagę danego państwa wypada zapoznać się z zasadami jej prezentacji. Kropka, i żadne tu "na przekór" ze strony polaków.

Sruty -druty .

Sposób wieszania naszej państwowej flagi jest czysty, logiczny i nie ma żadnych niedomówień w tym temacie ( a nie że zaraz ma to regulować cały protokół dyplomatyczny. Protokół dyplomatyczny reguluje kto z kim i kiedy ma się spotkać , uściskać , podać kawę lub rękę, czy inne takie, a nie wieszać flagę.
I inni sie powinni ( powinni ) dostosować - czego nie robią.
O tym mówi ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych:

Obowiązująca flaga Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątem o proporcjach 5:8 podzielonym na dwa poziome pasy: biały (u góry) i czerwony.
Dopuszcza się także wieszanie flagi w formie pionowej wstęgi: wówczas barwa biała powinna znajdować się po lewej stronie lub przy drzewcu.


Flagę mamy zatem jedną i proporcjach 5;8 i koniec
A po powieszeniu w pionie to nie jest już to ani flaga ani wstęga ( wstęga ma inne proporcje)
Avatar użytkownika
Linguini
 
Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 14:52
Lokalizacja: łódź

Postprzez totalfun N mar 28, 2010 20:03  Re: GP Australii 2010

Pośrednim winowajcą wypadku Kamui jest Luzzi. Na DSF pokazali jak Włoch dotknął przedniego skrzydła Japończyka, i odpadły z niego jakieś niewielkie części. Co nie zmienia faktu, że mocowanie skrzydła Saubera jest TRAGICZNE.
Avatar użytkownika
totalfun
 
Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 6:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Campeon N mar 28, 2010 20:06  Re: GP Australii 2010

Alonso postanowił zabrać na pokład kawałek bolidu Schumiego:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rolnik sam w dolinie N mar 28, 2010 20:18  Re: GP Australii 2010

Jeszcze MIG będzie musiał za reklamę zapłacić :P
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez archibaldi N mar 28, 2010 20:26  Re: GP Australii 2010

pamiętacie ten onboard VET z Q3 jak się iskry posypały? Chyba zespół to przegapił i dziś się zemsciło.
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez cichy N mar 28, 2010 20:28  Re: GP Australii 2010

co ma skrzydło do koła?

.. na dodatek w teamie musiałaby być 14dniowa libacja i ślepota żeby tego nie zobaczyć..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Campeon N mar 28, 2010 20:35  Re: GP Australii 2010

archibaldi napisał(a):pamiętacie ten onboard VET z Q3 jak się iskry posypały? Chyba zespół to przegapił i dziś się zemsciło.

Posłużę się komentarzem pod newsem: "Na wyścig zmienili opony, a tym samym na nowo przykręcili nakrętki. Jak i ogólnie bez zmian kół warto zawsze sprawdzić przed wyścigiem takie rzeczy, co zapewne uczynił RBR. Pomijając już całkowicie fakt, że to prawdopodobnie skutek źle przeprowadzonego pit stopu, co nijak ma się do kwalifikacji".
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości