Przed GP Malezji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pawel92setter So kwi 03, 2010 12:21  Re: Przed GP Malezji 2010

tylko, że po oczyszczeniu optymalnej linii, gdy na tor nawieje syfu, to na oczyszczonej części będzie syfu mniej niż na brudnej stronie toru, gdyż syf+syf>guma+syf.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Dżejson So kwi 03, 2010 12:35  Re: Przed GP Malezji 2010

Teraz tor jest zielony (zero syfu, zero gumy na całym torze), więc skoro jutro nic przed F1 nie jedzie (chyba, że jedzie ?), to jak nawieje syfu na cały tor, to cały tor będzie zasyfiony, a nie tylko nieoptymalna linia. :razz: Nikt jutro przed GP toru nie "posprząta", więc podczas startu wszyscy mają równe szanse, a powiedziałbym nawet, że parzyste miejsca mają lepiej, bo są po prawej.
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez lukizc So kwi 03, 2010 12:56  Re: Przed GP Malezji 2010

2. strony kłótni o linie, w końcu będzie tak padało że ruszą za SC i tyle z tego będzie :P
Get well soon Bobby K!
Avatar użytkownika
lukizc
 
Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:07
Lokalizacja: ok. Oświęcim
GG: 9230678

Postprzez RENO So kwi 03, 2010 13:00  Re: Przed GP Malezji 2010

To co, ale później będą się wyprzedzać :lol:
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez SoBcZaK So kwi 03, 2010 13:05  Re: Przed GP Malezji 2010

Ja pier3423789dole ale wy macie problemy... wyścig ma kilkadziesiąt okrążeń w nieprzewidywalnych warunkach a wy sie martwicie o sam moment startu...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez doman95b So kwi 03, 2010 13:07  Re: Przed GP Malezji 2010

to jest ważny moment ;)
doman95b
 
Dołączył(a): Pt mar 12, 2010 18:48
Lokalizacja: WLN
GG: 9246155

Postprzez Anderis So kwi 03, 2010 13:08  Re: Przed GP Malezji 2010

Teraz już wiecie, dlaczego jestem wielkim fanem kwalifikacji rozgrywanych w deszczu- zawsze wydarzy się coś nieprzewidzianego i dzięki temu mamy ciekawy wyścig następnego dnia, niezależnie od pogody. :wink:
Rosberg- Ładnie się w dzisiejszych kwalifikacjach pokazał, gdyby Webber nie zaryzykował z przejściówkami, być może byłoby pierwsze PP w karierze. Ale Nico i tak nie ma na co narzekać, pierwszy raz w historii swoich startów w F1 startuje z pierwszego rzędu i pokonał zespołowego kolegę w Q3 o ponad sekundę.
Sutil- Może i ma niestabilną formę, popełnia dużo błędów i brak mu regularności, jednak trzeba przyznać, że w deszczu potrafi szybko pojechać.
Hulkenberg- Pokazał, że ci, którzy skreślali go po dwóch wyścigach, robili to zbyt wcześnie. Dzisiaj Nico udowodnił swój talent będąc przez całe kwalifikacje szybszym zawodnikiem od doświadczonego Rubinho i zdobywając P5 bolidem, który ma jeszcze przed sobą wiele problemów do rozwiązania.
Kobayashi- Pierwsze udane kwalifikacje od momentu przejścia do Saubera. Zobaczymy, czy to początek zwyżki formy, czy jednorazowy wybryk, bo w poprzednich, tegorocznych GP Kamui nie imponował.
Pietrow- Jako, że zaliczam się do tych, którzy wysoko cenią umiejętności Rosjanina w zakresie jazdy po mokrym torze, jestem nieco zaskoczony i rozczarowany, że nie udało mu się wejść dzisiaj do Q3, bo Renault raczej jest wyraźnie szybsze od Saubera, któremu udało wcisnąć się do ostatniej części czasówki.
Brawo dla Kovalainena i Glocka za pierwszy awans do Q2 w historii startów swoich zespołów.
Zadowolony jestem także z dalekich pozycji startowych kierowców Ferrari i McLarena, konieczność przebijania się do przodu przez Alonso, Massę, Hamiltona i Buttona powinna zapewnić ciekawy wyścig, niezależnie od jutrzejszej pogody. Powiem szczerze, że wolałbym, żeby nie padało, myślę, że i bez tego wyścig powinien być ciekawy, a deszcz w Malezji to zawsze groźba utrudnienia w płynności rozgrywania wyścigu. To co zrobili stratedzy zespołów z Maranello i Woking bardzo mnie zdziwiło. Wyjeżdżając później na tor nie mieli wiele do zyskania, bo do awansu do Q2 i tak superszybkie okrążenia nie były potrzebne, a ryzykowali bardzo dużo.
Dawno nie byłem tak zadowolony po kwalifikacjach do wyścigu F1. :)
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez rado123F1 So kwi 03, 2010 13:18  Re: Przed GP Malezji 2010

Kwalifikacje były szalone i wyjątkowo emocjonujące. Szykuje się ciekawy wyścig, bo ci z tyłu (Alonso, Hamilton itd.) będą gonić i przeć do przodu. Kubica nieźle, choć malutki niedosyt jest, ale RK po prostu na pierwszym pomiarowym zaryzykował i potem się to nie opłaciło.
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Arya So kwi 03, 2010 13:26  Re: Przed GP Malezji 2010

Ciekawe, zaskakujące kwalifikacje - chociaż w sumie spodziewałam się, że przyjdzie deszcz i wywróci stawkę :grin:
Webber - bardzo dobrze, drugie PP w karierze, ale to przede wszystkim zasługa dobrego wyboru opon. O ile jutro nie popełni błędów, ma sporą szansę na zwycięstwo , jeśli będzie deszcz PP będzie tym bardziej cenne. Trochę w niego wątpię mimo wszystko, ale zobaczymy.
Rosberg - świetnie, ma wreszcie szansę na podium, zobaczymy, czy ją wykorzysta. Dość słabą opinię ma ten kierowca, a nie wiem, czy do końca słusznie - teraz ma dobrą okazję ją podbudować.
Vettel po dwóch pechowych wyścigach może podgonić Alonso w klasyfikacji. O ile nic mu się nie zepsuje 8-) Całkiem możliwe, że poradzi sobie z Webberem i Rosbergiem, a szczególnie z tym drugim, ale nawet bez tego na podium odrobi sporo punktów. Liczę jednak, że powalczy o zwycięstwo :-)
Dalej, oprócz Kubicy czy Barrichello, totalne zaskoczenie. Kierowcy o słabszych bolidach wykorzystali trudne warunki i błędy "wielkich". Szczególny plus dla Hulkenberga, nie spodziewałam się tak wysokiej pozycji, myślę, że jak chłopak się rozkręci, może okazać się sporym talentem. Bardzo ładnie spisał się też Kobayashi, natomiast zawiódł Schumacher. Przy braku McLarenów i Ferrari zakwalifikował się pod koniec 10-tki, mając przed sobą nie tylko kolegę z zespołu, ale też debiutanta i Sutila, obu w gorszych bolidach.
Poza tym brawo dla słabszych zespołów za wykorzystanie głupich błędów czołówki, szczególnie dla Kovalainena i Glocka w Lotusie i Virginie; HRT nic nie pomoże, chyba musiałoby przyjść tsunami czy inna klęska i zalać wszystkie boksy oprócz ich, żeby weszli do Q3 :razz:
McLaren i Ferrari fatalnie. Zespoły zawiniły ze strategią, czerwoni jak widać lubią psuć swoim kierowcom wyścigi w Malezji. Kierowcy też popełnili trochę błędów. Alonso i Hamilton zafundowali nam piękny pokaz jazdy figurowej na wodzie, Massa pozazdrościł chyba rajdów byłemu koledze z zespołu i postanowił posmakować żwiru, a Button miał ochotę na zabawę w piaskownicy :-D Aczkolwiek do nich (może prócz Jensona, choć skarżył się na aquaplaning) pretensji mieć nie można, i tak nie mieli nic do stracenia. W każdym razie, ja dziękuję Scuderii i McLarenowi, będzie trochę rozrywki obserwując jutrzejszą pogoń :twisted:
Cóż, tylko czekać do jutra - świetny wyścig się zapowiada, byle tylko nie przerwany :wink:
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez Kubix So kwi 03, 2010 13:31  Re: Przed GP Malezji 2010

Przerwać to raczej nie przerwą chyba , że będzie lać tak jak w Q3 i tak jak w wyścigu rok temu :)

Co do samych kwalifikacji . Robert pokazał klasę w Q1 i Q2 . Pietrow tak samo w Q1 dzięki świetnej taktyce Renault ,czego nie zrobiły Mclaren i Ferrari co mnie niezmiernie cieszy :D Mało Ruskiemu zabrakło ,ale taki jest sport :) Co do P6 Roberta jest najlepiej w tym sezonie :) Po cichu liczyłem na 1 linię ,bo po tych wynikach w Q1 i Q2 tak można było myśleć. 8-)

Jedyne co mi się nie podobało to znów Borowczyk ,który zapeszył pierwszą linię Roberta :) Ale jak tlumaczył Robert wyjechał dość wcześnie ,a potem już nie zmienił opon na przejściówki jak to zrobił Webber no i tak to się skończyło. Liczę na piękny wyścig, pełen emocji z udziałem Roberta :)
Robert Kubica Fan.
Avatar użytkownika
Kubix
 
Dołączył(a): So lis 28, 2009 20:32
Lokalizacja: Zamość
GG: 2601453

Postprzez kemot So kwi 03, 2010 14:07  Re: Przed GP Malezji 2010

Co Wy tak z tą nagumowaną stroną toru? Kierowcy startujący z czystej strony toru nie będą mieli żadnej przewagi w postaci większej przyczepności.
Dlaczego? Bo nawet jak wyścig będzie na sucho, to pewnie przed nim będzie lało i inne serie wyścigowe nie nagumują odpowiednio toru ;]
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez topgear So kwi 03, 2010 14:14  Re: Przed GP Malezji 2010

W zeszłym roku w malezji massa też nie przeszedł do Q2. Fakt, że w inych okolicznościach, ale odkąd odszedł Ross Brawn to w Ferrari cienko ze strategią- chyba każdy pamięta wypuszczenie raikonenna na wetach rok temu na totalnie suchy tor. :grin:
Avatar użytkownika
topgear
 
Dołączył(a): N paź 19, 2008 12:19

Postprzez krzych So kwi 03, 2010 14:27  Re: Przed GP Malezji 2010

Kwalifikacje były wspaniałe a ich przebieg nieoczekiwany. Bardzo dobrze zaprezentowało się Renault pod względem taktyki, a Robert Kubica wyciskał z bolidu wszystko co się dało, choć myślę, że w Q3 mogłoby być lepiej. Z resztą nie ważne. I tak jest dobrze. Porażka McLarena oraz Ferrari. Liczyli na lepsze warunki pod koniec sesji i się przeliczyli, przez co wyścig będzie o niebo ciekawszy. Taką F1 kocham i taką chciałbym oglądać. Nie wiem jak Wy ale ja już się nie mogę doczekać.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dasqez So kwi 03, 2010 14:28  Re: Przed GP Malezji 2010

topgear napisał(a):W zeszłym roku w malezji massa też nie przeszedł do Q2. Fakt, że w inych okolicznościach, ale odkąd odszedł Ross Brawn to w Ferrari cienko ze strategią- chyba każdy pamięta wypuszczenie raikonenna na wetach rok temu na totalnie suchy tor. :grin:


Ja bym powiedział, z resztą jak większość, że Ferrari cienko przędzie odkąd odszedł Jean Todt.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez topgear So kwi 03, 2010 14:30  Re: Przed GP Malezji 2010

No tu też przyznam rację, dopiszę jeszcze Rory'ego Byrna :-)
Avatar użytkownika
topgear
 
Dołączył(a): N paź 19, 2008 12:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron