GP Malezji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Arnulf N kwi 04, 2010 12:25  Re: GP Malezji 2010

Delejt napisał(a):"Hulpenbert" (po Polsatowemu) popełniał błędy i sprawiał gorsze wrażenie niż Witek, no ale na dystansie chyba go wyprzedził nawet :P Dla mnie jednak aktualny mistrz GP2 musi jeszcze nabyć sporo doświadczenia w bolidzie F1, tak jak i wicemistrz. Barrichello? Gdzie on jechał przez cały wyścig? Chyba powinien zauważyć, że w tak młodej stawce prawie piętnastoletnie doświadczenie niewiele daje. Samochód Williamsa nie jest konkurencyjny, jak pokazują wyniki jest na 7-8 miejscu razem z bolidem Toro Rosso.


Po pierwsze: Hulkenberg nie popełniał błędów; najprawdopodobniej miał samochód ustawiony pod mokry tor, dlatego na suchej nawierzchni jego tempo było przeciętne. Poza tym, Niemiec mógłby skończyć ten wyścig wyżej, ale chyba niewielu zauważyło problemy Williamsa w pit-stopie. Nico stał w boksie ponad 11 sekund, czyli na samym pit-stopie stracił około 7 sekund! Gdyby nie te problemy, to Massa wyjechałby za Niemcem po swoim pit-stopie, a wtedy reszta wyścigu mogłaby się różnie potoczyć.
Po drugie: Barrichello miał problemy na starcie, nie ruszył z miejsca. Nie wiem co było tego przyczyną, ale ten zawalony start "ustawił" wyścig Brazylijczykowi. A w takim przypadku raczej trudno być widocznym, gdy nie ma się do dyspozycji najszybszego bolidu w stawce.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez kuxumuxu N kwi 04, 2010 12:29  Re: GP Malezji 2010

Arnulf napisał(a):Barrichello miał problemy na starcie, nie ruszył z miejsca.

W zeszłym roku, w Brawnie, też miał takie problemy.
Andrea Stella: Hamilton 3.5
Fernando Alonso: I don't want to know!
kuxumuxu
 
Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 19:32
GG: 19722466

Postprzez Razor N kwi 04, 2010 12:32  Re: GP Malezji 2010

Wyścig to jedna wielka nuda...I podejrzewam że większość z wyścigów w tym roku będzie tak wyglądało...Już mogło chociaż trochę popadać to było by ciekawiej a tak to procesja i nic więcej :(
1.Sebastian Vettel - W końcu bolid dojechał bez awarii do mety i Vettel może świętować triumf. Na razie jest głównym faworytem do WC.
2.Mark Webber - Start słaby...Potem dobra jazda i pech w boksach ale utrzymał dobre 2 miejsce przez resztę wyścigu.
3.Nico Rosberg - Równa jazda od początku do końca.
4.Robert Kubica - Świetny start a potem równa jazda i bardzo dobre 4 miejsce.
5.Adrian Sutil - Kolejny świetny wyścig FI. Brawo.!
6.Lewis Hamilton - Dobre tempo i jazda ale to co zrobił gdy jechał przed Pietrovem :zakrywa:
7.Felipe Massa - Dobra jazda i dużo akcji z jego udziałem..
8.Jenson Button - Startował z 17 pola...Awansował o dużo pozycji ale nie zachwycał manewrami.
9.Jaime Alguersuari - Świetny wyścig Jaime. Bardzo dobry wyścig.
10.Nico Hulkenberg - j/w Chociaż Jaime spisał się nieco lepiej.
11.Sebastien Buemi - Dobry występ.
12.Rubens Barrichello - Pech na starcie. Potem się przebijał ale więcej zrobić się nie dało.
13.Fernando Alonso - Jechał z awarią a cisnął niesamowicie :-o
14.Lucas di Grassi - N/C
15.Karun Chandhok - N/C
16.Bruno Senna - N/C
17.Jarno Trulli - N/C
Niesklasyfikowani
Heikki Kovalainen - N/C
Witalij Pietrow - póki co radzi sobie słabo... Brak doświadczenia robi swoje...
Vitantonio Liuzzi - Jechał dobrze ale pech z awarią.
Michael Schumacher - Awaria... Przepraszam pomyliło mi się z tym startem :P
Kamui Kobayashi - Sauber na razie strasznie awaryjny...
Timo Glock - omal nie skasował któregoś z bolidów Lotusa...(nie wiem który :milczy: )
Pedro de la Rosa - Pech....
Ostatnio edytowano N kwi 04, 2010 12:36 przez Razor, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez grabuss N kwi 04, 2010 12:35  Re: GP Malezji 2010

Schumacher słaby start? W końcu przesunął się o dwa oczka wyżej z P8--->P6
Avatar użytkownika
grabuss
 
Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 21:12

Postprzez Kayo N kwi 04, 2010 12:39  Re: GP Malezji 2010

Michaelowi po wjechaniu na tarkę odpadła nakrętka z koła. Szkoda, tym bardziej, że pierwszy pojedynek pomiędzy nim, a Hamiltonem był na wyciągnięcie ręki.
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez rafaello85 N kwi 04, 2010 12:40  Re: GP Malezji 2010

Liczyłem, że spadnie deszcz, ale niestety nie spadł :( Wyścig strasznie mnie nudził - był jakiś taki bezpłciowy. Jak prawie każda eliminacja na tym torze...

Vettel i Webber poza zasięgiem. Nie mam już najmniejszych wątpliwości co do tego, że RBR to najszybsza maszyna w stawce. Jeśli stanie się niezawodna to mogą być poza konkurencją.
Rosbergówna - dojechała na podium ku uciesze tatusia :D Nasza niemiecka Finka ( albo fińska Niemka - jak kto woli :P ) rzadko kończy wyścigi na tym obiekcie :wink:
Kubica - trzymał równe tempo, nie zauważyłem większych błędów.
Sutil - pojechał wspaniale, doskonale bronił się przed Hamiltonem.
Hamilton ładnie wystartował, a potem się przebijał. Uległ tylko Sutilowi, który się go nie wystarszył. Zygzakowanie było sprzeczne z przepisami...
Massa - po wymianie opon złapał doskonałę tempo, kręcił niesamowicie dobre czasy.
Button - po prostu pojechał po swoje.

Alonso - jego najbardziej mi szkoda :sad: Od samego początku męczył się z popsutym sprzęgłem, dawał z siebie wszystko aby utrzymać się jak najbliżej Buttona i Massy. Tempo w drugiej części wyścigu miał naprawdę świetne. Silnik pogrzebał 2 pkt...
Pietrow - byłem pod wrażeniem widząc jak walczy z Hamiltonem :-) Nie dał się łatwo objechać, doskonale się bronił, a później ładnie atakował :)
Schumacher - pech z tym kołem...
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Godspeed N kwi 04, 2010 12:41  Re: GP Malezji 2010

koza1990 napisał(a):W regulaminie jest wyraźnie napisane, że kierowca broniący pozycji może tylko raz zmienić stronę jazdy. Czyli jak np zszedł do wewnętrznej to nie mógł już wyjść na zewnętrzną w celu blokowania przeciwnika.

Pokaż mi gdzie w regulaminie jest to tak wyraźnie napisane. Bo z tego co ja wiem, to jest to jedynie niepisana umowa między kierowcami.

Co do wyścigu: gdyby nie wczorajsza ruletka spowodowana deszczem, mielibyśmy znowu procesję, niestety.
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez kubinho N kwi 04, 2010 12:43  Re: GP Malezji 2010

Jak dla mnie to nie było blokowanie Petrova ponieważ to on szukał tunelu za bolidem McLarena. Hamilton nie blokował kierowcy Renault.
KUBUS91
kubinho
 
Dołączył(a): N cze 24, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez patgaw N kwi 04, 2010 12:50  Re: GP Malezji 2010

Szemron napisał(a):Pokaż mi gdzie w regulaminie jest to tak wyraźnie napisane. Bo z tego co ja wiem, to jest to jedynie niepisana umowa między kierowcami.


A ty kiedykolwiek na oczy regulamin sportowy f1 widziales ze masz prawo powiedziec "z tego co ja wiem" ?

Taken from the Appendix L of the International Sporting Code

CHAPTER IV - CODE OF DRIVING CONDUCT ON CIRCUITS

2. Overtaking, car control and track limits

b) Overtaking, according to the circumstances, may be carried
out on either the right or the left.
However, manoeuvres liable to hinder other drivers, such
more than one change of direction to defend a position,
deliberate crowding of a car beyond the edge of the track or
any other abnormal change of direction, are strictly prohibited.

Any driver who appears guilty of any of the above offences will
be reported to the stewards of the meeting.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez cichy N kwi 04, 2010 13:02  Re: GP Malezji 2010

wyścig ciekawy zaledwie przez... 10, może 12 okrążeń :P a szkoda, bo wynik całkowicie świąteczny :-) ogólnie cały weekend mega pozytywny i pod znakiem Red Bull'a .. F1, DTM i inne :wink:

Pietrov mnie dziś mega pozytywnye zaskoczył... do czasu kiedy się nie spalil :P Niestety nie trwało to długo, ale jego walka z Lewisem pozostanie mi długo w pamięci, była na prawdę, na prawdę zacna. Do pozytywów trzeba też zaliczyć występ Jaimiego, który rozkręca się z okrążenia na okrążenie.. i wydaję mi się, że będą z niego ludzie, tzn. zawsze w niego wierzyłem, teraz wiara zamieniła się w pewność :D Strasznie urzekł mnie też Alonso, swoim wejściem w T1 podczas walki z Buttonem, skończyło się jak skończyło.. nie trzeba ukrywać, że wynik Ferrari również należy w moim odczuciu do pozytywów :P

Lotus akurat ładnie spisał się tylko w Q i w wyścigu mega, mega mnie zawiedli.. tu chciałbym dodać, że Heikki wrócił potem na tor i po prostu robił sobie testowe kilometry, mega też podobał mi się jego gest co do Vettela na ostatnim okrążeniu ;)

Mam nadzieję, że standardowy pech który jest nieodłączną częścią początku sezonu dla byków już przeszedł i że czeka nas piękna walka o zwycięstwo .. :)

PS. oraz wesołego jajka wszystkim użytkownikom WM :)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Kubicomaniak N kwi 04, 2010 13:04  Re: GP Malezji 2010

Fan1 napisał(a):... Cieszy 4 miejsce Kubicy, bo widać, że ten bolid jeszcze nie może równać się z Wielką Czwórką, .

O jakiej "wielkiej czwórce" piszesz ? Bo na pewno nie jest w niej Mercedes , który jest na poziomie Reni , raczej należy mówić aktualnie o "wielkiej trójce".
koza1990 napisał(a):To nie ma znaczenia czy był przed nim czy nie. W regulaminie jest wyraźnie napisane, że kierowca broniący pozycji może tylko raz zmienić stronę jazdy. Czyli jak np zszedł do wewnętrznej to nie mógł już wyjść na zewnętrzną w celu blokowania przeciwnika.

Tak tylko że Hamilton nie blokował przeciwnika , a uciekał przed nim.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Godspeed N kwi 04, 2010 13:06  Re: GP Malezji 2010

A ty kiedykolwiek na oczy regulamin sportowy f1 widziales ze masz prawo powiedziec "z tego co ja wiem" ?

Wyobraź sobie, że widziałem, co jednak nie znaczy, że muszę go znać na pamięć. Więc jest taki zapis, w takim razie dzięki za sprostowanie.

Jak dla mnie to nie było blokowanie Petrova ponieważ to on szukał tunelu za bolidem McLarena. Hamilton nie blokował kierowcy Renault.

Dokładnie. Za blokowanie zostałby na pewno ukarany, a kary żadnej nie było. Na pewno przyglądali się temu manewrowi na powtórkach. Hamilton dostał jednak tylko ostrzeżenie, więc było ok.
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez patgaw N kwi 04, 2010 13:07  Re: GP Malezji 2010

Kubicomaniak napisał(a):O jakiej "wielkiej czwórce" piszesz ? Bo na pewno nie jest w niej Mercedes , który jest na poziomie Reni , raczej należy mówić aktualnie o "wielkiej trójce".



Inaczej.
Kubica w Renault jest na poziomie Rosberga i Schumachera w Mercedesie. To nie znaczy ze bolid Renault jest na poziomie Mercedesa. Mercedes ma najgorszy sklad z top4, ale sami taki wybrali.
Czynnikiem ktory robi tutaj roznice jest kierowca.
Gdyby Kubica z Rosbergiem zamienili sie bolidami, to zamiast 5s na mecie bylo by z 15.
Ostatnio edytowano N kwi 04, 2010 13:08 przez patgaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Figo N kwi 04, 2010 13:07  Re: GP Malezji 2010

Kubicomaniak napisał(a):Tak tylko że Hamilton nie blokował przeciwnika , a uciekał przed nim.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Bez komentarza...
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez Maly-boy N kwi 04, 2010 13:08  Re: GP Malezji 2010

Szemron napisał(a):
A ty kiedykolwiek na oczy regulamin sportowy f1 widziales ze masz prawo powiedziec "z tego co ja wiem" ?

Wyobraź sobie, że widziałem, co jednak nie znaczy, że muszę go znać na pamięć. Więc jest taki zapis, w takim razie dzięki za sprostowanie.

Jak dla mnie to nie było blokowanie Petrova ponieważ to on szukał tunelu za bolidem McLarena. Hamilton nie blokował kierowcy Renault.

Dokładnie. Za blokowanie zostałby na pewno ukarany, a kary żadnej nie było. Na pewno przyglądali się temu manewrowi na powtórkach. Hamilton dostał jednak tylko ostrzeżenie, więc było ok.



co ma do tego blokowanie ???? do jasnej cholery jak byk pisze ,że można JEDEN raz zmienić tor jazdy podczas obrony a Pietrow był bezpośrednio za Hamiltonem kiedy ten zygzakował
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości