GP Malezji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Fan1 N kwi 04, 2010 11:26  Re: GP Malezji 2010

No nie popadało i emocje zapewnił nam jedynie dzień wczorajszy ustawiając tak czy inaczej czołówkę na starcie, więc problem atrakcyjności wyścigów nadal otwarty. Cieszy 4 miejsce Kubicy, bo widać, że ten bolid jeszcze nie może równać się z Wielką Czwórką, a do grupy pościgowej dołączył się Force India, które faktycznie z lepszymi kierowcami mógłby już mieszać, a co znaczy dobry kierowca pokazuje Petrow, który znowu zaliczył nieudane GP.
Ostatnio edytowano N kwi 04, 2010 11:27 przez Fan1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez Darkat N kwi 04, 2010 11:27  Re: GP Malezji 2010

renegade napisał(a):@kaziktom Dunno y?! Moze dlatego, ze Witalij nie wychodzil przed Niego... poprostu lapal sie za Hamiltonem zeby zlapac slipstream. TGdyby chcial wyprzedzac sam by nie zygzakowal. Mimo wszystko Hamilton dostal ostrzezenie.


tyle się mówi że trudno jest wyprzedzać. Po to jest ten przepis że przed obroną można raz zmienić tor jazdy. W tym przypadku Hamlton zrobił to w sposób nieuczciwy i nie chciał powtórki z wcześniejszego okrążenia.
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez craig N kwi 04, 2010 11:29  Re: GP Malezji 2010

Hamilton ponoć umie wyprzedzać, a dzisiaj mając około sekundy przewagi w pewnym momencie jadąc za Sutilem, nie mógł go łyknąć.

a ponoć to Kubica nie umie wyprzedzać...


Klasyfikacja WDC jest bardzo zabawna. Kubica traci 9 ptk do lidera. Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze może się okazać, że Kubica będzie pod koniec walczył o mistrza :grin:
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez koza1990 N kwi 04, 2010 11:30  Re: GP Malezji 2010

Moze dlatego, ze Witalij nie wychodzil przed Niego... poprostu lapal sie za Hamiltonem zeby zlapac slipstream.


To nie ma znaczenia czy był przed nim czy nie. W regulaminie jest wyraźnie napisane, że kierowca broniący pozycji może tylko raz zmienić stronę jazdy. Czyli jak np zszedł do wewnętrznej to nie mógł już wyjść na zewnętrzną w celu blokowania przeciwnika.
a ten znów kończy wyścig w piasku

Tutaj prawdopodobnie to nie była wina kierowcy :)
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
koza1990
 
Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 9:46
Lokalizacja: Świętochłowice

Postprzez Marker N kwi 04, 2010 11:33  Re: GP Malezji 2010

craig napisał(a):Hamilton ponoć umie wyprzedzać, a dzisiaj mając około sekundy przewagi w pewnym momencie jadąc za Sutilem, nie mógł go łyknąć.


Tutaj jest inny problem, wyprzedza się na dohamowaniach, najczęściej po dłuższej prostej, Wiemy, że McLaren ze swoim kanałem F jest szybki na prostej, a że Force India ma niski opór powietrza, także jest szybki na prostych. Gdy Hamilton wyprzedzał wsześniej innych zawodników, róźnica prędkości między Williamsem a McLarenem jest spora, więc to z tego wynika.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez craig N kwi 04, 2010 11:34  Re: GP Malezji 2010

Angulo napisał(a):Kubek trochę przyfarcił, bo bez problemów Maka i Ferki w qualu dojechałby gdzieś pod koniec punktowanej ósemki.


żeby McLaren miał chociaż jedną kompetentną osobę na stanowisku i zamiast dwóch młotków za kierownicą, myślących kierowców, to byłby, może przed Kubicą.

Zresztą nie mam pojęcia na czym bazujesz pisząc tą paplaninę. Kubica miał lepsze tempo niż Button, podobne do Ferrari i nieco gorsze od Lewisa, ale to z powodu opon. Przestań gdybać, bo rzeczywistość jest taka, że McLaren dostał dzisiaj po tyłku :grin:
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez Sikorex N kwi 04, 2010 11:35  Re: GP Malezji 2010

Średni wyścig, było nawet wyprzedzeń kilka. Dla mnie cichymi bohaterami to HRT , gdzie jak Maurycy się zorientował: miło że ich pokazano, dwa bolidy na mecie, po takim początku to duży sukces, a i że wyprzedzali w pewnych momentach Lotusa i Virgina , bardzo przyjemne.
Vettel, zasłużenie , bo 3 raz jakby się coś stało to sam nie wiem.
Kubica bardzo , dobrze, przyznam że początek sezonu jest optymistyczny. Witek poczatek i walka z Hamiltonem świetna, ale chyba póżniejszy cyrk przysłonił tą walkę :(
Rosberg jak ja go nie lubię za ten styl jego :twisted: Ale wykorzystał to jak powinien i brawa, ale on musi mieć mniemanie o sobie po 3 wyścigach, a patrząc na Schumiego który pecha dzisiaj miał wielkiego.
Co ciekawe liderem WDC jest Masssa :shock: Ciekawe co się bedzie dziać za kilka wyścigów, Rosberg przed Michaelem, bardzo dobrze, ci panowie co są drudzy w teamach w generalce mieli być tymi pierwszymi, niech tak będize do połowy, i ich ambicje nie pozwolą na to i triumfować będzie ten co jest i będzie liderem w żółtym teamie.
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Angulo N kwi 04, 2010 11:38  Re: GP Malezji 2010

żeby McLaren miał chociaż jedną kompetentną osobę na stanowisku i zamiast dwóch młotków za kierownicą, myślących kierowców, to byłby, może przed Kubicą.

Tempo miał jak Button tylko i wyłącznie dlatego, że Brytyjczyk zmienił bardzo wcześnie opony i musiał je oszczędzać.
Zaś twoje cięte riposty se wsadź i przekręć. Ach, zaczyna się kontrofensywa Kubicomaniacka. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez jakubek13 N kwi 04, 2010 11:44  Re: GP Malezji 2010

Może rzeczywiście aż tak dobrego tempa nie mieli jak top 4 przy porównywalnych warunkach. Ale wykonali bardzo dobrą pracę przez zimę spoglądając na to z jaką stratą kończyli tamten sezon... oby tak dalej
Profesjonalna obsługa wesel. Zespół Torki
jakubek13
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 15:17

Postprzez topgear N kwi 04, 2010 11:45  Re: GP Malezji 2010

Vettel- nudzi mnie chłopak, no ale wiadomo, że zasłużył
Webber- Co to był za start? Kolejny raz przegrał z Sebastianem, przyzwyczaił się do bycia 2 w teamie czy co?
Rosberg- Solidna jazda i zasłużone podium.
Kubica- niby ma 5 bolid w stawce, a solidnie punktuje- oby tak dalej.
Sutil- Przytrzymał Hamiltona, który ma najszybszy bolid na prostej- respect
Hamilton- Piękny start, na początku jechał jak huragan, jakby wyprzedził Sutila to dałbym mu Man of the race. Aha i ta pijana jazda przed ruskim- zobaczę co Martin Brundle i DC mają na ten temat do powiedzenia, osobiście dałbym więcej niż ostrzeżenie.
Massa- Wyprzedził Buttona, choć Alonso musiał mu trochę przypalić tyłeczek, żeby w końcu się ruszył- no ale równa jazda przez 3 wyścigi i Championship Leader. Zobaczymy co pokaże w kolejnych wyścigach.
Button- On wygrał ostatni wyścig? Gdyby nie walka z Ferrari byłby totalnie niewidoczny. No ale jechał najdłużej na 2 komplecie opon z całej stawki- tym razem ryzyko się nie opłaciło.
Algersuari- Lepiej od Buemiego i 2 punkty- świetna jazda, może coś z niego będzie.
Hulkenberg- chyba miał setup na mokry tor... No ale pierwszy punkt w F1.
Buemi/ Barichello- niewidoczni
Alonso- zakatował silnik, zauważyłem jak wyskakiwał z slipstreamu buttona pod koniec, widocznie zaryzykował jeszcze jedną wycieczkę pod tylnym skrzydłem Dżejmsona :arrow: Dżensona, która nie skończyła się najlepiej- (spartolił mi GPM'a :grin: )
New Teams- HRT w komplecie, ciekawe czemu SEN za CHD. Virgin z mniejszym bakiem dojechał do mety :-)

Wyścig był średnio ciekawy, gdyby nie deszcz w quali była by nuda, widać, że dzisiejsze bolidy za dużo polegają na aero. Oczekuję jakiś kroków od FIA bo w w Hiszpanii i Hungaroringu będzie można spokojnie kimnąć się po starcie i obudzić się pod koniec. Meteorologowie też się w ten weekend nie popisali najpierw nie miało być deszczu pod koniec q1, a dziś miało padać w połowie wyścigu. Trochę jestem zawiedziony, ale miałem duży apetyt po Australii i wczorajszych kwalifikacjach. Mam nadzieję , że czeka nas w tym sezonie jeszcze porządny 2godzinny deszczowy wyścig, gdzie zobaczymy magię kilku kierowców w deszczu.Realizator był do kitu, każdy powód żółtej flagi był pokazywany z poślizgiem, powinno być to od razu. Jak zwykle Malezja zarżnęła kilka silników, nawet jednego merca...
Tak więc 2 tyg do Chin, mam nadzieję, że tam ktoś w tym czasie podgoni Redbulla zanim się rozszaleje i będzie za późno.
Avatar użytkownika
topgear
 
Dołączył(a): N paź 19, 2008 12:19

Postprzez kuxumuxu N kwi 04, 2010 11:51  Re: GP Malezji 2010

topgear napisał(a):Webber- co to był za start?

Spokojnie, zajął 2. miejsce, przejechał dobry wyścig. Może jest słabszy od Vettela, ale nie było dzisiaj źle ;)
Andrea Stella: Hamilton 3.5
Fernando Alonso: I don't want to know!
kuxumuxu
 
Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 19:32
GG: 19722466

Postprzez Mariu N kwi 04, 2010 12:08  Re: GP Malezji 2010

Webber pojechał dziś bardzo dobrze,predkoscia nie ustepował raczej Vettelowi.Ale zmasczył na starcie.
Jeszcze miałem po chichu nadzieje że po pit stopie sie uda wyprzedzic Seba,ale jeszcze ta nakretka :twisted: chociaż i tak by troszke zabraklo.
Avatar użytkownika
Mariu
 
Dołączył(a): Pt lut 29, 2008 12:59
GG: 9941308

Postprzez Delejt N kwi 04, 2010 12:16  Re: GP Malezji 2010

Klasyfikacja WDC bardzo ciekawa, siedmiu kierowców mieści się w zakresie 10 punktów ;) W tym i Kubica. :)
Dla mnie bohaterami wyścigu są kierowcy HRT za wyprzedzenie Trullego :-D
Po rezultatach Kubicy widać, że Szerszenie mają duży potencjał, nawet jeśli Bob wykorzystuje swego bolida :arrow: swój bolid na 110%. Witia, no cóż, Witia całkiem ładnie sobie radził, do czasu tego zygzaka Hamiltona. Wtedy wyraźnie się pogubił, przegrał z Algersuarim (który mi zaimponował dziś) i oddał bez walki pozycję Buemiemu. A potem zaparkował na trawniku :twisted:
Wielki Schu nie potrafi w wyścigu ukryć swojego zdziadzenia, powinien chyba się przerzucić na jakieś touring cary, F1 jest chyba dla niego za szybka. Jak wytrzyma cały sezon to będzie dobrze. Jednak od Singapuru w drugim Mercu widzę Quick Nicka. Britney za to, jak zawsze, jechał(a) jak duch, nic ciekawego nie zaprezentował(a) i, po prostu, przyfarcił(a). :P
"Hulpenbert" (po Polsatowemu) popełniał błędy i sprawiał gorsze wrażenie niż Witek, no ale na dystansie chyba go wyprzedził nawet :P Dla mnie jednak aktualny mistrz GP2 musi jeszcze nabyć sporo doświadczenia w bolidzie F1, tak jak i wicemistrz. Barrichello? Gdzie on jechał przez cały wyścig? Chyba powinien zauważyć, że w tak młodej stawce prawie piętnastoletnie doświadczenie niewiele daje. Samochód Williamsa nie jest konkurencyjny, jak pokazują wyniki jest na 7-8 miejscu razem z bolidem Toro Rosso.
Maki - HAMilton jak zwykle się nie HAMował, zajeżdżał opony i jeździł bardzo po cHAMsku, vide zygzak przed Pietrowem. Znów, dla mnie, antybohater wyścigu. Button dziś nie ryzykował aż tak, jak w Australii, z oponami i tym razem zjazd jako pierwszy niewiele mu dał. Do dziesiątki jednak dał radę się przebić, choć nie jedzie jak mistrz.
Scuderria Ferrari: Gdyby ambicja Alonso nie spowodowała jego przegranej z własnym bolidem, byłyby dwa punktujące bolidy Ferrari i Tifosi by mieli choć trochę większą uciechę. Punkty zdobył jednak tylko Felipe Good Boy. ;)
Red Bulle - dublet w wyścigu już od pierwszego zakrętu, w końcu przełamany pech Vettela i cienizna Webbera.
"Naprzód Indie" - Liuzzi jest dla mnie zaskoczeniem sezonu. Nie jeździ oszałamiająco, ale bardzo dobrze, osiem punktów w dwóch wyścigach Tonia to całkiem dobry rezultat. Sutil dzisiaj był spokojny, grzecznie dał się wyprzedzić Kubkowi na pierwszym zakręcie, a później, równie grzecznie, pilnował by Hamilton jechał na swoim miejscu :D
Ogólnie: wyścig ciekawy do pit-stopów. Później raczej procesja.
Avatar użytkownika
Delejt
 
Dołączył(a): N paź 04, 2009 9:59

Postprzez Sanki N kwi 04, 2010 12:21  Re: GP Malezji 2010

Alonso mówił, że padło sprzęgło. W takim razie wyjaśni mi ktoś w jaki sposób zdołał wykonać pitstop?
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez dragon92 N kwi 04, 2010 12:23  Re: GP Malezji 2010

Z tego co wiem to jest oddzielne sprzęgło do ruszania
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość