GP Malezji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez RENO N kwi 04, 2010 19:54  Re: GP Malezji 2010

W Qualu może i tracą 1s do RB, ale w wyścigu już chyba jest to jakieś 0,5s - po ok. 20 kółkach strata Kubicy do VET wynosiła chyba jakieś 10 sekund, a na początku na pewno nikt nie jechał na 90% tylko na max, żeby wypracować odpowiednią przewagę. Zresztą teraz nie mieliśmy miarodajnego quala za bardzo i nie wiadomo było jak Renault się zachowywało po porawkach. Na deszczu byli mocni jak RB.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Karol N kwi 04, 2010 20:04  Re: GP Malezji 2010

Tak po małej analizie wychodzi mi na to że Renault, bynajmniej :arrow: przynajmniej Roberta, było ustawione nieco bardziej na mokro. W piątkowych treningach Renówki nieźle jeździły 1 i 3 sektor, w wyscigu najlepiej im wychodził 2 sektor, najbardziej wymagający od strony docisku i aero. Chiny to podobny tor do Sepang więc spodziewam się tam podobnego rozkładu sił.

Damos napisał(a):Ludzie... to jakaś epidemia "bynajmniej" ?!?
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez barteks N kwi 04, 2010 20:16  Re: GP Malezji 2010

Marker napisał(a):Dla mnie wielkim zaskoczeniem jest dojechanie do mety Virgina, który podobno ma mały zbiornik. Nie miałem dostępnu do LT, lecz tempo chyba było dobre, więc większego oszczędzania paliwa nie było, lub też nie widziałem.

Ostatnie 10 okrążeń jechał tempem 10-12 sekund gorszym od Vettela.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Kazik N kwi 04, 2010 22:10  Re: GP Malezji 2010

Coż,wyścig może nie był tak ekscytujący jak ten w Australii ale dostarczył trochę emocji.Wygląda na to,że Red Bulle mają widoczną (lekką) przewagę nad kilkoma czołowymi teamami ale to dopiero początek sezonu więc niekoniecznie musi tak zostać do końca.Sebastian chyba jest kandydatem nr 1 do tytułu w tym roku ale liczę na Fernando (szkoda,że miał dzisiaj pecha).Wygląda też na to,że konsekwencja ,precyzja i poziom ,z którego jest znany Robert może dawać mu szansę na ukończenie tego sezonu w ścisłej czołówce.
Jeszcze raz Hamilton/Petrov poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=H2kGNnGAcT0
Trudno mi wyrazić jednoznaczną opinię o rosyjskim kierowcy bo narazie potrafi robić na torze rzeczy ...diametralnie różne.Poczekamy-zobaczymy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Campeon N kwi 04, 2010 22:34  Re: GP Malezji 2010

Co prawda pewnie wiele osób zwróciło na to uwagę podczas ceremonii na podium, ale dzisiaj wręczono nowe wersje pucharów za wyścig o Grand Prix Malezji.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Katatsuky N kwi 04, 2010 23:16  Re: GP Malezji 2010

Co do Alonso ... bodajze na 2 okrazenia przed koncem wyscigu padla mu jednostka napedowa (zapewne przez odblokowanie tych 19 tys obrotow) no i awaria i koniec wyscigu. Jednak jak Kochanski mowil, w tym sezonie jest zasada, ze kierowca, ktory nie ukonczyl wyscigu, ale przejechal 90% jego dystansu - zachowuje swoja pozycje. Czemu wiec Alonso jest skwalifikowany jako 13 - poza kierowcami, ktorzy do mety dojechali ?

Co do Vettela - ja juz jestem przyzwyczajony do awaryjnosci Red Bulla, ale akurat tego kierowce przesladuje jakis pech i to drugi sezon ... Nie jestem jego fanem, ale po prostu mi go szkoda - los nie jest jakos dla niego sprawiedliwy.
Katatsuky
 
Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 7:07
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
GG: 1528203

Postprzez akkewell N kwi 04, 2010 23:22  Re: GP Malezji 2010

Katatsuky napisał(a):.... Jednak jak Kochanski mowil, w tym sezonie jest zasada, ze kierowca, ktory nie ukonczyl wyscigu, ale przejechal 90% jego dystansu - zachowuje swoja pozycje. Czemu wiec Alonso jest skwalifikowany jako 13 - poza kierowcami, ktorzy do mety dojechali ?


Chodzi raczej o to że kierowca po przejechaniu 90% dystansu zostaje sklasyfikowany wyścigu ogólnie a nie na pozycji w czasie której stała się awaria\wypadek. Gdyby było tak jak piszesz to Robert w Zeszłym roku byłby 3 w Australii :-D
akkewell
 
Dołączył(a): Cz sie 20, 2009 15:10

Postprzez PabloWRz N kwi 04, 2010 23:23  Re: GP Malezji 2010

Katatsuky napisał(a):Co do Alonso ... bodajze na 2 okrazenia przed koncem wyscigu padla mu jednostka napedowa (zapewne przez odblokowanie tych 19 tys obrotow) no i awaria i koniec wyscigu. Jednak jak Kochanski mowil, w tym sezonie jest zasada, ze kierowca, ktory nie ukonczyl wyscigu, ale przejechal 90% jego dystansu - zachowuje swoja pozycje. Czemu wiec Alonso jest skwalifikowany jako 13 - poza kierowcami, ktorzy do mety dojechali ?


W momencie zakończenia wyścigu mieli po prostu mniej przejechanych okrążeń niż Alonso. A Kochański się pomylił albo źle to ujął lub Ty źle to zrozumiałeś. Jeżeli ja się mylę niech mnie ktoś poprawi :)

EDYT: akkewell mnie uprzedził :? :)
PabloWRz
 
Dołączył(a): Cz sty 08, 2009 15:31

Postprzez Krzyhoo Pn kwi 05, 2010 7:29  Re: GP Malezji 2010

Ukończenie wyścigu = zobaczenie flagi w szachownicę
Bycie sklasyfikowanym = przejechać 90% dystansu
Jedno nie implikuje drugiego. Można ukończyć wyścig, a nie być sklasyfikowanym (np. Kovalainen) i (tak jak w przypadku Alonso) nie ukończyć wyścigu, a jednak znaleźć się w klasyfikacji. W tym przypadku nie miało to znaczenia, ale istotnym staje się gdy do mety dojeżdża tylko kilka samochodów i trzeba przydzielić im punkty.

Katatsuky napisał(a):Czemu wiec Alonso jest skwalifikowany jako 13 - poza kierowcami, ktorzy do mety dojechali ?


Alonso nie jest sklasyfikowany poza kierowcami, ale wśród nich (przed nim jest Barrichello, a za nim Di Grassi - obaj dojechali do mety).
Avatar użytkownika
Krzyhoo
 
Dołączył(a): Śr lis 21, 2007 21:51

Postprzez slipstream Pn kwi 05, 2010 8:05  Re: GP Malezji 2010

Jeśli taki Alonso odpada 3 okrążenia przed metą, to ma zaliczoną stratę 3 okr. do zwycięzcy. Jeśli jakiś kierowca dojedzie do mety i ujrzy szachownicę, ale miał w tym momencie stratę 5 okr. do lidera, to znajdzie się za Alonso bo nawet iż ukończył wyścig, przejechał mniejszy dystans od Fernando.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Damian375 Pn kwi 05, 2010 9:20  Re: GP Malezji 2010

Właśnie zauważyłem ciekawe spostrzeżenie na Facebooku - Renault F1 TEAM.

Nawet o tym nie pomyślałem, ale w TOP4 były trzy silniki Renault.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez marrak Pn kwi 05, 2010 9:25  Re: GP Malezji 2010

... a dwa silniki Ferrari nie wytrzymały :lol:

I jeszcze nie wiem czy zauważyliście, że Baricz znów przypomniał sobie starty z poprzedniego sezonu :twisted: i wystartował jak już wszyscy byli w pierwszym zakręcie :lol:
Zaczynam się zastanawiać czy on ma takiego pecha przy startach czy faktycznie nie umie startować :-D
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Damian375 Pn kwi 05, 2010 9:32  Re: GP Malezji 2010

W tamtym sezonie miał coś ze skrzynią biegów :-), podczas tych startów - oczywiście mowa o Rubensie.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Saruto Pn kwi 05, 2010 9:33  Re: GP Malezji 2010

Kolejny świetny start Kubicy :)
Vettel jest niesamowity, tym razem bolid mu nie przeszkodził i wreszcie wygrał wyścig w tym sezonie. Kawał dobrej roboty, obecnie tylko Lewis ma z nim szansę na w miarę równych warunkach.
Tak się zastanawiałem, co by było gdyby panowie z Ferrari i McLarena startowali z przodu?! Zapewne wyścig byłby strasznie nudny ale z racji tego, że pogoda im pomogła w kwalifikacjach było naprawdę niezłe widowisko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Damian375 Pn kwi 05, 2010 9:42  Re: GP Malezji 2010

Myślę, że do Lewisa dałbym jeszcze Kubicę i Alonso, również Schumachera w optymalnej formie.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości