GP Malezji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Katatsuky Pn kwi 05, 2010 11:00  Re: GP Malezji 2010

Na stronce w temacie "Uzycie opon i silnikow ..." w tabelce "napoczete silniki po kolejnych GP" jest informacja taka:

R. Kubica 1 1 3


gdzie "3" oczywiscie tyczy sie GP Malezji.
Do tego najswiezsza odpowiedz w tej sprawie:

Powyższe dane dziwne jakieś. Na stronie F1 "użyte silniki" podano, że po Malezji :

Kubica 2, Pietrow 1
Massa i Alonso 3,
reszta głównych kierowców po 2.


Wie ktos cos na ten temat ? W sensie, co sie stalo z #2 silnikiem Roberta :) ?
Katatsuky
 
Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 7:07
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
GG: 1528203

Postprzez MarcinN Pn kwi 05, 2010 11:27  Re: GP Malezji 2010

Kubicomaniak napisał(a):A ty widziałeś tą akcję naprawdę ? Widać było wyraźnie że Hamilton był szybszy , a Pietrow chciał się przykleić do niego wykorzystując mniejszy opór powietrza po to by dopiero na zakręcie spróbować jeszcze raz zatakować , bo na prostej nie miał żadnych szans.
Inna sprawa że Hamilton nie musiał się tak zachować.


Okrążenie wcześniej Hamilton wyprzedził Pietrowa przed prostą startową i na tej prostej Pietrow odzyskał pozycję.
Komentatorzy Polsatu tak byli zaaferowani jakimiś swoimi anegdotami, że nawet tego nie zauważyli.

Hamilton znowu wyprzedził Pietrowa przed prostą startową i bał się, że Pietrow znowu wróci przed niego. Dlatego jechał slalomem, dlatego złamał przepisy i dlatego powinien dostać bezapelacyjnie karę.
MarcinN
 
Dołączył(a): N kwi 19, 2009 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez slipstream Pn kwi 05, 2010 11:34  Re: GP Malezji 2010

Kubicomaniak napisał(a):A ty widziałeś tą akcję naprawdę ? Widać było wyraźnie że Hamilton był szybszy , a Pietrow chciał się przykleić do niego wykorzystując mniejszy opór powietrza po to by dopiero na zakręcie spróbować jeszcze raz zatakować , bo na prostej nie miał żadnych szans.
Inna sprawa że Hamilton nie musiał się tak zachować.

Primo - okrążenie wcześniej jak napisał przedmówca Pietrov wyprzedził Lewisa, Secundo - na przeciwległej prostej (niemal równie długiej) jakoś Lewis wcale nie był szybszy, bo wyprzedził Rosjanina po jego błędzie w zakręcie a nie dzięki szybkości na prostej. Tercio - pomimo zygzakowania Lewisa co widać na każdym filmiku z tego wydarzenia Pietrov i tak zrównał się (jak nie był minimalnie przed) z Lewisem. Tyle że był po zewnętrznej więc manewr nie mógł się udać, ale prędkość byłą wystarczająca by nadrobić.
Ktokolwiek pisze że w tej fazie wyścigu bolid Lewisa był wybitnie szybszy, oglądał chyba wyścig w innym świecie równoległym.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel Pn kwi 05, 2010 12:56  Re: GP Malezji 2010

Wyścig nawet interesujący. Oczywiście to dzięki deszczowym kwalifikacjom i bolidom Ferrari oraz McLarena z tyłu stawki. Takie niespodzianki w qualu zawsze zapowiadają emocje w wyścigu.

1. Vettel - pewne zwycięstwo, które mu się jak najbardziej należało po pechu we wcześniejszych wyścigach. Brawo.
2. Webber - można powiedzieć, że był równie szybki jak Vettel. Przegrał na starcie. Ale i tak może zaliczyć to GP do bardzo udanych.
3. Rosberg - takiego wyniku się właśnie po nim spodziewałem po kwalifikacjach, więc wyścig na miarę oczekiwań.
4. Kubica - znowu świetnie. Awansował na starcie, prezentował bardzo dobre tempo zbliżone do Nico w Mercedesie i nie popełniał błędów. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń.
5. Sutil - wg mnie więcej zrobić nie mógł, więc ocena wysoka. Przed nim byli naprawdę szybsi kierowcy, a Lewisa Adrian potrafił skutecznie utrzymać za sobą.
6. Hamilton - kolejny wyścig, w którym przebijał się do przodu ze świetnym skutkiem. Na pewno pomaga mu w wyprzedzaniu system F-duct, ale on i bez tej zabawki pokazywał, że wyprzedzać potrafi.
7. Massa - bardzo dobry wyścig w wykonaniu Brazylijczyka. Dobrze wystartował i zachował się w pierwszym zakręcie, w końcówce wyprzedził Jensona. Byłem jedynie tylko trochę zdziwiony, że w początkowej fazie nie potrafił wyprzedzić Buemiego.
8. Button - solidnie... i to w zasadzie tyle. Nie ma za co krytykować Jensona, ale na szczególne pochwały też nie raczej nie zasłużył.
9. Alguersuari - pierwsze punkty i wg mnie kolejny bardzo udany występ. Mogła się podobać jego jazda. Walczył, wyprzedzał i jechał dobrym tempem.
10. Hulkenberg - stracił trochę pozycji, jednak miał chyba deszczowe ustawienia, a jakoś w pierwszej 10-tce udało mu się załapać, więc było nieźle.
13. Alonso - biorąc pod uwagę spore problemy ze skrzynią biegów od samego początku, jazda Fernando była naprawdę bardzo dobra i te co najmniej 2 pkt byłyby w tych okolicznościach świetnym wynikiem. Szkoda tylko tej awarii...

Sytuacja w generalce jest super ciekawa. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez patgaw Pn kwi 05, 2010 13:19  Re: GP Malezji 2010

Obrazek


kto mi powie co na tym zdjeciu jest nie halo i kto to zauwazyl podczas transmisji? :razz:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez prawy Pn kwi 05, 2010 13:20  Re: GP Malezji 2010

flagi :-P
Avatar użytkownika
prawy
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 12:09
Lokalizacja: Szczecin ZS
GG: 10768869

Postprzez Voltare Pn kwi 05, 2010 13:26  Re: GP Malezji 2010

Ja zauważyłem ;) przez chwilę nawet myślałem, że pokazują podium od tyłu to by się zgadzało, ale zaraz ta myśl mi przeszła :wink:
Nie halo na zdjęciu jest to, że jedna flaga niemiecka jest inna od drugiej flagi niemieckiej ta Vettela jest jakby z painta ;)
P.S Co wygrałem ? :lol:
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez rafaello85 Pn kwi 05, 2010 13:41  Re: GP Malezji 2010

Voltare napisał(a):P.S Co wygrałem ? :lol:

Spotkanie z Andrzejem Borowczykiem i Włodzimierzem Zientarskim :twisted:


hehe z tymi flagami to organizatorzy "popisali się" :razz:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Maly-boy Pn kwi 05, 2010 14:00  Re: GP Malezji 2010

w 'domowym' wyścigu Mercedesa Rosberg został Australijczykiem ,to teraz jest już Niemcem,Finem i wcześniej wspomnianym Australijczykiem
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez RENO Pn kwi 05, 2010 14:52  Re: GP Malezji 2010

http://www.autosport.com/news/report.php/id/82741

RB twierdzi, że nie mają żadnego aktywnego zawieszenia, że FIA zlustorwała w Malezji, z soboty na niedziele dosyć dobrze ich bolid i nie znaleźli niczego takiego, co więcej Horner twierdzi, że takie zawieszenie jest nie zgodne z przepisami i jeśli wedle zapowiedzi McLaren przywiezie takie rozwiązanie do Chin, to będą to oprotestowywać. Ładna komedia.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Noras Pn kwi 05, 2010 19:45  Re: GP Malezji 2010

http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Vettel-u ... omosc.html

Oglądałem jedynie początek wyścigu, więc pytam, czy Vettel akurat w tym momencie DUBLOWAŁ Trullego ? :twisted:
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Marker Pn kwi 05, 2010 19:50  Re: GP Malezji 2010

Taa, przy żółtej fladze, wywołanej przez awarię Alonso.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Noras Pn kwi 05, 2010 19:51  Re: GP Malezji 2010

Ale z tego co wiem to przy żółtej fladze nie można wyprzedzac, ale dublowac już tak ? Czy jednak nie ? :(
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez patgaw Pn kwi 05, 2010 19:54  Re: GP Malezji 2010

I tego i tego nie moza, ale Trull tak bardzo zwolnil i jeszcze machal reka do Vettela zeby ten go wyprzedzal, bo on nie chcial :P
smiesznie to wygladalo, ale oczywiscie kary nie powinno byc.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez cichy Pn kwi 05, 2010 20:04  Re: GP Malezji 2010

McNoras napisał(a):http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Vettel-uniknal-kary-za-niedozwolony-manewr,wid,12141115,wiadomosc.html

Oglądałem jedynie początek wyścigu, więc pytam, czy Vettel akurat w tym momencie DUBLOWAŁ Trullego ? :twisted:


ja bym chciał zauważyć, że to był Heikki, który wycofał się z wyścigu a nadal pozostał na torze.. :wink:


"trzeci" na mecie... 0:20
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości