Przed GP Chin 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bankoq So kwi 17, 2010 9:35  Re: Przed GP Chin

Massa stracił 0.2s przez błąd do którego się przyznał. McLareny nie potrafiły dogrzać odpowiednio opon w Q3, co było prawdopodobnie spowodowane zmianą w wysokości zawieszenia.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Michal2_F1 So kwi 17, 2010 9:37  Re: Przed GP Chin

Schumacher jechał w kwalifikacjach z kanałem F i jak później przyznał nie była to najlepsza decyzja.
Natomiast Felipe gdyby nie popełnił błędu mógłby startować nawet przed Alonso, a tak jest za McLarenami, gdzie może być na starcie naprawdę niebezpiecznie.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Angulo So kwi 17, 2010 9:44  Re: Przed GP Chin

Cóż, Vettel nie zaskakuje na tym P1 i obawiam się, że jeszcze długo to tak będzie wyglądać. :twisted:
Z McLarenów jestem średnio zadowolony. Niby Hamilton był najszybszy w Q1 i Q2, ale na jakich oponach wtedy jechał? Chyba na twardych, a gdy założył miękkie w Q3, to nie szło mu już tak dobrze. Jenson słabo w Q1 i Q2, ale znów w Q3 lepiej od Lewisa. Tak czy inaczej o zwycięstwie nie ma co marzyć, jeśli ktoś dobrze wystartuje z trzeciej linii, to może powalczyć o podium. Wkurzający natomiast jest fakt, że w Q1 i Q2 Mak wydawał się szybszy od Merca i Ferki, a startuje i za Alonso i za Rosbergiem - ogromna szkoda tego uślizgu Lewisa, bo mogło być i P3.
Pozostaje trzymać kciuki i liczyć na deszcz. :-?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Arya So kwi 17, 2010 9:45  Re: Przed GP Chin

Kwalifikacje takie sobie, oczywiście dużo gorsze od ostatnich, ale nic dziwnego, tam był deszcz.
Mnie, a z tego, co widzę nie tylko mnie, mocne zawiodły McLareny i Hamilton. To nie pierwszy raz, kiedy srebrne strzały są raczej jak krowy, które dużo ryczą a mało mleka dają. Treningi pięknie, O1, super, Q2 nie inaczej, a w Q3 wracamy do realnego świata. Nie wiem, może mieli jakieś problemy, w każdym razie spodziewałam się więcej.
Red Bulle za to czają się, treningi blisko czołówki, ale nic wielkiego, Q1 i Q2 twarde opony, a w Q3 czwarte już z rzędu PP. Świetne kwalifikacje dla Sebastiana, chociaż niech się nie cieszy zbytnio zawczasu, wygrał akurat ten wyścig, w którym nie startował z PP :grin: Webber bardzo dobrze, wykorzystuje możliwości bolidu, ale Vettela jak na razie dosięgnąć mu ciężko. Wątpię, żeby wyprzedził go na starcie, ale zobaczymy, Sebastianowi się dawno błąd nie przytrafił :razz:
Ferrari średnio, chyba ich drogą do zdobycia mistrzostwa jest trzymanie się w pobliżu Red Bulli i czekanie na ich usterki :twisted: Tylko żeby czasem własne ich nie dogoniły, biorąc pod uwagę trochę problemów z silnikami :-P Alonso dobrze się zaprezentował, może uda mu się coś ugrac w pierwszym zakręcie, w końcu lepsze strona toru. Massa trochę odstaje.
Mercedesy ciągle na swoim poziomie - czyli płynnej granicy między tą przedsezonową "wielką czwórką" a resztą. Rosberg ponownie lepszy, Schumacher nadal nie zachwyca. Czyli wszystko po staremu.
Bez większych zmian także z tyłu, Kubica w pierwszej 10-tce, udało mu się nawet pokonać Schumachera, Pietrow raczej słaby występ. Podobnie Liuzzi, zdziwiło mnie jego odpadnięcie, tym bardziej, że Sutil doszedł do Q3. Williamsy i STR chyba na podobnym poziomie, różnicę robi tu kierowca i doświadczenie. Na koniec walka pomiędzy Lotusami a Virginiami i ostatnie HRT - chociaż zrobili chyba jakieś postępy, strata 4s a nie 6 :wink:
No fajnie, może wyścig nie będzie pasjonujący, jeżeli nie popada deszcz, ale miło by się obejrzało. A mnie dane będzie pewnie tylko pół godziny od startu. Długo udawało mi się oglądac całe wyścigi, ale tym razem siła wyższa, akurat w tę niedzielę o tej porze mam spotkanie do bierzmowania. Chętnie by się nie poszło, ale podpis w indeksie potrzebny :( Już bym wolała start przegapić zamiast końcówki...
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez fletcher So kwi 17, 2010 9:59  Re: Przed GP Chin

hizi napisał(a):Vettel pomykał w Q2 na twardych, jeśli oczywiście dobrze zauważyłem, stąd przypuszczałem, że w Q3 ostatnie słowo będzie należeć do niego i tak było

Ja tak samo. Gdy zobaczyłem Webbera w Q2 na twardych i tylko 0,1 s. za Hamiltonem to przeczuwałem, że RB zgarnie pierwszy rząd.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez Damian375 So kwi 17, 2010 10:00  Re: Przed GP Chin

Niekiedy tak jest, ja pamiętam w dzień Bierzmowania, były kwalifikacje do GP Monaco chyba...


Natomiast kwalifikacje - okazały się naprawdę świetne i szczerze mówiąc nie odczuwałem dzisiaj nerwów (oczywiście po za pozytywnymi).
Pierwszą sprawą jest Mclaren - to było chyba maksimum, po prostu w Q2 pojechali najszybciej jak mogli, dlatego w Q3 takiego progresu nie było. No chyba, że wkradł się jakiś błąd Lewisowi.

Nie wiem może mnie uznacie za obrońcę Polsatu, ale nie było dzisiaj źle, tylko Pan Borowczyk na początku wydawał się dziwny, jednak potem się rozkręcił.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez wartek So kwi 17, 2010 10:00  Re: Przed GP Chin

Angulo napisał(a):Cóż, Vettel nie zaskakuje na tym P1 i obawiam się, że jeszcze długo to tak będzie wyglądać. :twisted:
Z McLarenów jestem średnio zadowolony. Niby Hamilton był najszybszy w Q1 i Q2, ale na jakich oponach wtedy jechał? Chyba na twardych, a gdy założył miękkie w Q3, to nie szło mu już tak dobrze. Jenson słabo w Q1 i Q2, ale znów w Q3 lepiej od Lewisa. Tak czy inaczej o zwycięstwie nie ma co marzyć, jeśli ktoś dobrze wystartuje z trzeciej linii, to może powalczyć o podium. Wkurzający natomiast jest fakt, że w Q1 i Q2 Mak wydawał się szybszy od Merca i Ferki, a startuje i za Alonso i za Rosbergiem - ogromna szkoda tego uślizgu Lewisa, bo mogło być i P3.
Pozostaje trzymać kciuki i liczyć na deszcz. :-?


hamilton w Q2 mial miekkie opony i dal wszystko co mogl, kiedy redbulle spokojnie na twardych chcialy przejsc do Q3.
mclaren byl wolny i tyle.
jesli mialby twarde w Q2 to by oznaczalo ze byl szybszy od redbullli co jest na dzien dzisiejszy nierealne :evil:
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez cichy So kwi 17, 2010 10:03  Re: Przed GP Chin



jakby ktoś Quala nie widział... + okrążenie mistrza ;)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez SoBcZaK So kwi 17, 2010 10:10  Re: Przed GP Chin

Ciekawe co Vettel czuje i myśli jak rozpoczyna swoje okrążenie po PP... w ogóle co czuje kierowca kiedy jedzie na maksa w tak waznym momencie...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez SirKamil So kwi 17, 2010 10:31  Re: Przed GP Chin

Stabilność Red Bulla jest przytłaczająca :o Zero korek a samo okrążenie jak spacerek po park. W Australii Seb zdawał się jechać dużo bardziej 'na limicie' choć to może być złudzenie. Jestem przekonany, że na ostatnim ślimaku tam gdzie Vettel miał już pedał w podłodze inni dopiero nieśmiało muskali gaz.

Całkiem inna sprawa jest taka, że pięć pierwszych zespołów- za wyjątkiem Ferrari, które lekko oklapło- mocno ścisnęło się i zredukowało stratę do byków. Trudno wydać teraz jednoznaczny osąd na ten temat, bo ekipy, które (ale!) urwały w Chinach najwięcej straty, to Mercedes i McLaren- czyli Merco silnikowcy z kanałem WD40;) mogący pozwolić sobie na trochę większy docisk w S1 i 2 bez konsekwencji w S3 co bez wątpienia pomogło gwiazdo-pędnym w pościgu. Jeśli pobawić się kalkulatorem, potencjał czysto szybkościowy ekip (pomijając np. babol Hamiltona) w Chinach wygląda mniej więcej tak- Red Bull 0,0- McL +0,150-0,200, Ferrari i Mercedes 0,350-0,400, Renault 0,800. FI zostało tam gdzie było czyli 1,1-1,2 s.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Kubicomaniak So kwi 17, 2010 10:52  Re: Przed GP Chin

Moim zdaniem Hamilton musiał gdzieś w Q3 dać ciała , przecież było widać wyraźnie po Q2 że są jeszcze rezerwy , jakieś 0,2-0,3 s.
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bankoq So kwi 17, 2010 10:57  Re: Przed GP Chin

Chyba zamieniłeś Ferrari z McLarenem. Alonso best of the rest. Massa bez błędu mógł być tuż przed/za Hiszpanem. Włosi imho cały czas w tym samym miejscu. To raczej McLaren nie zrobił spodziewanego postępu w kwalifikacjach. Do przodu poszły Mercedes i Renault. Francuzi urywają się wreszcie od Force India.

Nie wiem czy można nazywać Vettela mistrzem, zależy co się rozumie przez to słowo, ale autorytetem i kimś do naśladowania w kwestii jazdy bolidem F1 zdecydowanie tak. Chłopak jeździ niemal co wyścig idealne okrążenia w Q3 i bije regularnie gościa, który uchodzi za absolutną czołówkę w czasówce.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez rado123F1 So kwi 17, 2010 11:11  Re: Przed GP Chin

Kwalifikacje były dosyć przewidywalne. Układ sił wydaje się dosyć stabilny i te kwalifikacje w dużym stopniu to oddały.

Kubica spisał się nieźle i chyba na więcej bolidu stać nie było. Start będzie kluczowy(jeśli nie popada), a w poprzednie 2 w wykonaniu Polaka napawają optymizmem. RBR może znowu roznieść wszystkich i widać, że ich przewaga jest duża
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Schumacher So kwi 17, 2010 11:46  Re: Przed GP Chin

Czemu Borowczyk ciągle gada jakieś brednie, że Mercedes ma system "kolanowy"? Przecież kierowcy prawdopodobnie regulują sobie tam balans hamulców, czy on o tym nie wie??? I czemu go nikt w studiu nie poprawi. No chyba że się mylę, ale nie sądzę...


Zobaczcie sobie dokładnie tylne skrzydło MERCEDESA jest tam charakterystycznie pogrubione kolano czy jak kto woli garb. Kierowca w czasie jazdy je odpowiednio zamyka i otwiera w zależności od potrzeb.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schumacher
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 11:01
Lokalizacja: Pszów
GG: 7542563

Postprzez Don Pedros So kwi 17, 2010 12:21  Re: Przed GP Chin

Wynik dzisiejszych kwalifikacji sprawia, że jutro możemy być świadkami ciekawej, bezpośredniej walki pomiędzy Massą i Kubicą na starcie. Obaj kierowcy ostatnio popisywali się świetnymi startami, a ostatnie doniesienia o wolnym miejscu w Ferrari w 2011r. może dodać smaczku tej bezpośredniej rywalizacji. Oby tylko nie doszło do zbyt zaciętej walki w pierwszym zakręcie i jakieś kolizji, która pogrzebie szanse na dobry wynik obu kierowców.
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron