GP Chin 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mexi Pn kwi 19, 2010 19:49  Re: GP Chin 2010

Patryk777 napisał(a):może i Alonso by dostał DQ, ale Hamilton by dostał stop&go, bo przecież zrobił to dla widowiska :evil:


Hamilton to akurat dostałby słowne upomnienie, aby więcej tego nie robił :D

@bankoq:

Właśnie rzuciłem okiem na regulamin:
38.13 Either of the penalties under Articles 16.3a) or b) will be imposed for a false start judged using an FIA
supplied transponder which must be fitted to the car as specified.


16.3 The stewards may impose any one of three penalties on any driver involved in an Incident :
a) A drive-through penalty. The driver must enter the pit lane and re-join the race without stopping ;
b) A ten second time penalty. The driver must enter the pit lane, stop at his pit for at least ten seconds
and then re-join the race.
c) a drop of any number of grid positions at the driver’s next Event.
However, should either of the penalties under a) and b) above be imposed during the last five laps, or after
the end of a race, Article 16.4b) below will not apply and U 20 U seconds will be added to the elapsed race time
of the driver concerned U in the case of a) above and 30 seconds in the case of b)


Czyli nie ma opcji dyskwalifikacji ;) Pozostaje tylko kwestia wyprzedzania podczas formation lap, tzn czy za każdy wyprzedzany samochód dostanie się osobną karę? :) Opłacalne tylko dla pierwszych paru miejsc. No i jeszcze kwestia od kiedy oni liczą okrążenia przejechane :D

BTW, za złożenie protestu życzą sobie 2000€ :)
Ostatnio edytowano Pn kwi 19, 2010 19:52 przez Mexi, łącznie edytowano 1 raz
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez AutoryteT Pn kwi 19, 2010 19:51  Re: GP Chin 2010

To może uznaliby go jako nieuczestniczącego w wyścigu- bo go przecież nawet nie zaczął :wink:
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Sanki Pn kwi 19, 2010 19:53  Re: GP Chin 2010

Co spostrzegawsi zauwazyli, że drugie zdanie w mojej wypowiedzi (z poprzedniej strony) to kopia wypowiedzi Berniego ze strony głównej. Oczywiście Hamilton obył sie bez kary, ale Alonso już za ten minimalny js dostał DT.
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez bankoq Pn kwi 19, 2010 20:15  Re: GP Chin 2010

Damian375 napisał(a):Dlaczego znowu ten Polsat, ludzi ? Pomylili się, ale zaraz się poprawili z tego co pamiętam.


Często nie odróżniają powtórek od akcji na żywo, nie odróżniają zawodników, mają spóźnione reakcje na wydarzenia na torze, kompletnie nie potrafią czytać wyścigu z LT. Ale najgorsze jest to, że zaczynają wracać do błędów niewybaczalnych - zagłuszania radia swoimi wywodami. To jest na prawdę żenada, posłuchaj chociaż raz Martina Brundle na BBC jak potrafi kilka sekund po starcie ocenić pół stawki, kto i jak pojechał pierwszy zakręt.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Patryk777 Pn kwi 19, 2010 20:27  Re: GP Chin 2010

po 2009 roku myślałem, że skończyła się faworyzacja Hamiltona przez FIA, dużo osób mówiło "FIAmilton" i inne tego typu teksty, chyba w tym roku niestety to powróci :-( mimo, że lubie tego kierowcę to niestety dla każdego regulamin powinien być taki sam.
Avatar użytkownika
Patryk777
 
Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 12:25
Lokalizacja: Barcelona
GG: 741554

Postprzez Michadentistic93 Pn kwi 19, 2010 21:16  Re: GP Chin 2010

Jak już kiedyś pisałem, jest to taktyka sędziów by urozmaicić wyścigi, bo nie wieżę w taką stronniczość.
Ostatnio edytowano Śr kwi 21, 2010 18:09 przez Michadentistic93, łącznie edytowano 1 raz
The essence of racing.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michadentistic93
 
Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 19:30
Lokalizacja: Sląsk

Postprzez barteks Pn kwi 19, 2010 21:43  Re: GP Chin 2010

cichy napisał(a):

ja jestem ciekawy tylko jak to wyglądało od strony technicznej, tzn. jak Panowie byli poinstruowani przez swoich mechaników co do zjazdu..

A mnie ciekawi czy Alonso nie dostał opon Massy i vice versa :smile:

kimifan napisał(a):A powracając do lotnego startu Alonso - to w angielskim nazwa tego typu "oszustwa" nazywana jest "rolling-start", a przynajmniej tak jest to nazywane w żużlu, gdy zawodnik nie dotykając taśmy startowej zaczyna się w jej kierunku poruszać ;)

"rolling-start" to po naszemu start lotny, w F1 odbywa się za samochodem bezpieczeństwa.
Ostatnio edytowano Pn kwi 19, 2010 21:52 przez barteks, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez krzych Pn kwi 19, 2010 21:50  Re: GP Chin 2010

A mnie ciekawi czy Alonso nie dostał opon Massy i vice versa


W tej sytuacji to i tak nie miało znaczenia bo zjeżdżali po intermediaty, ale w innych okolicznościach mogłoby być ciekawie...
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez smylas Pn kwi 19, 2010 21:53  Re: GP Chin 2010

krzych napisał(a): ale w innych okolicznościach mogłoby być ciekawie...


W innych okolicznościach(czyli jak mniemam na suchym torze) zespół nie ściągałby dwóch kierowców w tym samym czasie do box'ów :wink:
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez barteks Pn kwi 19, 2010 21:54  Re: GP Chin 2010

Dlaczego nie miało znaczenia? Każdy kierowca ma przydzielone swoje komplety opon.

Już kiedyś Hamilton (?) dostał karę za użycie opon team-mate'a.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Damian375 Pn kwi 19, 2010 21:55  Re: GP Chin 2010

A może Felipe woli inne ciśnienie w oponach niż Fernando np.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez misiakow Pn kwi 19, 2010 21:57  Re: GP Chin 2010

Damian375 napisał(a):Dlaczego znowu ten Polsat, ludzi ? Pomylili się, ale zaraz się poprawili z tego co pamiętam.

A dlaczego ty ciągle bronisz polsatu? Płacą ci za to? Czy masz inne korzyści? Podoba ci się to oglądaj, ale nie mów że są świetni w tym co robią. Aczkolwiek, jeśli uważasz, że polsat jest dobry to polecam BBC/SkySport tylko do tego wymagana znajomość języka. Wtedy zobaczysz fachowców znających się na swojej robocie, a nie takich "ludzi" jak Włodek w studiu przed/po gp :dusi:
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez barteks Pn kwi 19, 2010 22:05  Re: GP Chin 2010

bankoq napisał(a):@down: pit-stop Kubicy był całkowicie w porządku, w sumie 47s czyli jeden z najlepszych czasów dwóch postojów

Ale było kilka lepszych i to nawet o 3 sekundy :)

Adrian Sutil 44.154
Jaime Alguersuari 45.800
Felipe Massa 46.628
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez kimifan Pn kwi 19, 2010 22:07  Re: GP Chin 2010

A ja mam takie pytanie:

Skoro Felipe jechał na pit stop jako pierwszy a za nim był Ferdek i nastąpiła zamiana miejsc to mechanicy zdążyli się o tym dowiedzieć? Nie wiem może źle myślę, ale chyba każdy z nich preferuje inne "ustawienie" opon jeśli chodzi o ich ciśnienie itd., więc czy mogło się zdarzyć tak, że z pośpiechu Ferdek dostałby opony przeznaczone dla Felipe?
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą..."
kimifan
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 14:37
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez czlapka Pn kwi 19, 2010 22:09  Re: GP Chin 2010

misiakow napisał(a): Aczkolwiek, jeśli uważasz, że polsat jest dobry to polecam BBC/SkySport tylko do tego wymagana znajomość języka. Wtedy zobaczysz fachowców znających się na swojej robocie, a nie takich "ludzi" jak Włodek w studiu przed/po gp :dusi:


Jest jeszcze kwestia posiadania tych programów...bo jakoś nie cieszy mnie oglądanie F1 na monitorze kompa,który mam kilka razy mniejszy od telewizora.Poza tym te telewizje mają doświadczenie w pokazywaniu wielkich imprez sportowych od lat.Mają wiecej kasy,lepszą technologię i w ogóle.Jedynie u nas wielki minus,że nie widać rozwoju ,a nawet jest jeszcze gorzej.
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron