Przed GP Hiszpanii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo So maja 08, 2010 16:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

RBR poza zasięgiem. Cisną jak w II połowie zeszłego sezonu. Każdy inny wynik niż ich dublet będzie dla mnie zaskoczeniem, myślę też, że Webber przegra z Vettelem walkę o zwycięstwo.
Dalsze pozycje już zapowiadają się ciekawiej. McLaren ma lepsze tempo wyścigowe niż z quala i mam nadzieję, że Lewis i Jenson spokojnie dowiozą 3 i 4 miejsce, a tym samym nie oddają prowadzenia w generalce.
Ferrari słabiej, ale ten tor chyba nie za bardzo im leży i już w Monako powinni być lepsi.
Mercedes - :hihi: :haha: Bolid po gruntownych zmianach, a wydaje się, że są jeszcze wolniejsi, chociaż cel osiągnęli, przyspieszyli Miszcza.
Jutro czeka nas procesja... :zzz:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez McLfan So maja 08, 2010 16:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

SirKamil, no właśnie chyba nie... Bo jeśli drobnica vs. duże poprawki wychodzi na zero i nic się nie zmienia, to ja się pytam, gdzie walka o podium?!
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez korybut13 So maja 08, 2010 16:03  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Za niebezpieczne wypuszczenie z boksu Fernando Alonso Ferrari zapłaci aż 20 000 dolarów.


Widać, że sędziowie nie są tak łaskawi dla Alonso jak dla HAMilitona.

McLfan napisał(a):SirKamil, no właśnie chyba nie... Bo jeśli drobnica vs. duże poprawki wychodzi na zero i nic się nie zmienia, to ja się pytam, gdzie walka o podium?!


A no taka, że od GP Bahrajnu Renault poprawiło się przynajmniej o te 0,5s. Więc jeśli przez kolejne 4 weekendy wyścigowe utrzymają tempo to podium będzie w zasięgu.
Ostatnio edytowano So maja 08, 2010 16:05 przez korybut13, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez Master So maja 08, 2010 16:04  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Bo jeśli drobnica vs. duże poprawki wychodzi na zero, to ja się pytam, gdzie walka o podium?!


Nie odwracaj kota ogonem. Przykro mi bardzo, ale Renault swój plan rozwojowy wypełnia w 100%. Systematyczne poprawki co wyścig dające korzyści, a w drugiej części sezonu walka o podia. Czy mamy już drugą część sezonu? Powątpiewam. Czy możemy zarzucić coś Renault? Chwała im za to, że nie stoją w miejscu jak BMW, a systematycznie odnotowują pożądane (co najważniejsze) rezultaty.
Ostatnio edytowano So maja 08, 2010 16:05 przez Master, łącznie edytowano 1 raz
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto So maja 08, 2010 16:05  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

a widziałeś zasadniczą różnicą ? Rosberg prawie zostął wbity w ścianą pit line i zmuszony do zatrzymania się na torze, w przeciwieństwie do tego co zrobił Hamilton w chinach.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SirKamil So maja 08, 2010 16:05  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

McLfan napisał(a):SirKamil, no właśnie chyba nie... Bo jeśli drobnica vs. duże poprawki wychodzi na zero i nic się nie zmienia, to ja się pytam, gdzie walka o podium?!

Jeśli drobnica wprowadzana co wyścig niesie za sobą poprawę jakościową równą dużym zmianom wprowadzanym co kilka wyścigów, to odpowiedź jest oczywista.

że nie są w stanie przywozić na każdy wyścig coś + duże zmiany co 3 tygodnie...


Nikt nie jest w stanie tego robić w dobie ograniczeń czasowych (40h pracy tunelu w tygodniu), jakościowych (prędkości strugi i wielkość makiety) i zakazie testów torowych oraz przy zespołach zredukowanych do 400-500 osób personelu fabrycznego (największe ekipy do których zalicza się Renault). Jeśli uważasz, że nie tyczy się to również twojego ukochanego McLarena polecam wiadro zimnej wody na głowę.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez McLfan So maja 08, 2010 16:07  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Master napisał(a):Nie odwracaj kota ogonem. Przykro mi bardzo, ale Renault swój plan rozwojowy wypełnia w 100%. Systematyczne poprawki co wyścig dające korzyści, a w drugiej części sezonu walka o podia. Czy mamy już drugą część sezonu?

Zapamiętam z całą pewnością tą dyskusję i wrócimy do tego już niedługo. Ciekawe kto się będzie kajał... EOT.

SirKamil, nie rozmawiaj ze mną przez pryzmat mojego nicka. O McLarenie nie wspomniałem ani słowem, tym bardziej o innym zespole. Rozmawialiśmy o Renault, więc proszę o nie wycieczkowanie sobie w ten sposób...
Ostatnio edytowano So maja 08, 2010 16:09 przez McLfan, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez hideto So maja 08, 2010 16:08  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Jest oczywista, że Renault zostanie tam gdzie było. Walka o podium w normalnym wyścigu dla Renault ani teraz ani w przyszłych wyścigach jest po prostu nie osiągalna. Przykro mi, ale pierwsze 2 miejsca na podium są w zasadzie przyznane z urzędu. do miejsca trzeciego mamy 3 kolejnych kandydatów, z bolidami o niebo lepszymi niż Kubica.

Rozumiem, że możesz wykazywać myślenie czysto życzeniowe, ale wtedy napisz 'uważam że renault może' a nie 'w drugiej części sezonu będą walczyć o podium'. Akurat wy powinniście się już nauczyć, że nie łyka się każdego słowa działu PR bez zawahnięcia.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Damos So maja 08, 2010 16:09  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

1 - Radzę obniżyć sobie ciśnienie kubłem zimnej wody i skończyć pyskówki i osobiste wycieczki !
2 - "zasoby" to nie tylko kasa. To również tunele, aerodynamicy, czas na CFD itd.
3 - powody, dla których nie przywieźli nic wielkiego mogą być przeróżne i nikt nam ich nie zdradzi. Może nie zdążyli ze wszystkim, może pakiet zmian jest tak duży, że zmienią całe aero, może główny trzon zespołu pracuje nad zmianami na Kanadę a w aktualnym branchu jest kilku ludzi robiących małe zmiany... Można tak gdybać w nieskończoność.

Jedynym pewnikiem jest to, że Red Bulle są szybkie :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PawelFreeman So maja 08, 2010 16:13  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Jedynym pewnikiem jest to, że Red Bulle są szybkie

A borówa zamist pietrow :arrow: Pietrow powinien petrow :arrow: Petrow czytać.

Massa dostał po cycach dziś z mam nadzieję swoim następcą w przyszłym sezonie. Jeśli jutro będzie padać to Robert i tak może nie wiele wiecej ugrać niż na suchym. Przez braki w dobrym docisku. Choć widowisko najważniejsze więc fajnie by było gdyby popadało. Na przykładzie Rosber-Schu widać dokładnie co znaczy bolid przygotowany pod kierowcę. Troche szkoda Blondyny, tylko mi się zdaje, że żółty kask i rękawiczki w połączeniu z srebrnym bolidem wygladają jak [...] z za krzaka? Szczerze mówiąc, już chcem :arrow: chcę Monaco, bo tam chyba będzie można zobaczyć maksimum mozliwości tegorocznego bolidu R30, oczywiście w wersji "A".
Ostatnio edytowano So maja 08, 2010 16:16 przez PawelFreeman, łącznie edytowano 1 raz
FORZA KUBICA
Avatar użytkownika
PawelFreeman
 
Dołączył(a): Pt wrz 14, 2007 8:02
Lokalizacja: z pacanowa

Postprzez SirKamil So maja 08, 2010 16:14  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

McLfan napisał(a):SirKamil, nie rozmawiaj ze mną przez pryzmat mojego nicka. O McLarenie nie wspomniałem ani słowem, tym bardziej o innym zespole. Rozmawialiśmy o Renault, więc proszę o nie wycieczkowanie sobie w ten sposób...


Nie popłacz się... Jesteś fanem McLarena o czym mówi nie tylko Twój nick, ale również treści, które piszesz a które ja czytam. Jeśli widzisz w tym coś pejoratywnego to ja odpadam... nazwanie mnie fanem Williamsa w żaden sposób mi nie ujmuje no i oczywiście, nie wykręcaj kota ogonem bo nie to jest meritum sprawy- przykład McLarena- miał służyć uzmysłowieniu Ci, że cały szereg współczesnych ograniczeń kosztowych uniemożliwia taktykę rozwoju progresywnego i stopniowego jednocześnie.

Czasy pół-miliardowych budżetów, 1000 osobowych zespołów, 3 tuneli pracujących na pełny gwizdek 24h/dobę i niekończących się testów całe szczęście minęły.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez marcan So maja 08, 2010 16:27  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

hideto napisał(a):Jest oczywista, że Renault zostanie tam gdzie było. Walka o podium w normalnym wyścigu dla Renault ani teraz ani w przyszłych wyścigach jest po prostu nie osiągalna.


Oczywiście przepowiedziała Ci to znajoma wróżka?
Tak na prawdę nie wiemy dokładnie gdzie pod koniec sezonu może znaleźć się Renault Kubicy. Szefostwo zakłada walkę o podia w drugiej części sezonu, więc ja bym im z taką pewnością szans nie odbierał. Walka o zwycięstwa jest w tym sezonie niemożliwa, ale może ze 2 albo 3 razy na podium w normalnym wyścigu staną. Zresztą tak na prawdę Renault dopiero od GP Turcji ma ruszyć "z kopyta" z b. dużymi poprawkami. Małe póki co się sprawdzają, czego dowodzi miejsce Kubicy w dzisiejszych kwalifikacjach.
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez ice So maja 08, 2010 16:41  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Renault moze miec szanse na walke o podium w normalnych warunkach w pozniejszej fazie sezonu.

Skoro:

drobnica by Renault = duze poprawki by reszta
a więc drobnica by Renault > drobnica by reszta
czyli duze poprawki Renault >>drobnica by reszta

Bo przeciez Renault przywiezie w koncu wieksze pakiety zmian, a reszta nie bedzie caly czas przywozic duzych zmian, wiec wychodzi na to ze Renault w najgorszym przypadku bedzie stało w miejscu.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez prawy So maja 08, 2010 16:46  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Ma ktoś onboard Webbera??
Avatar użytkownika
prawy
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 12:09
Lokalizacja: Szczecin ZS
GG: 10768869

Postprzez Hubit So maja 08, 2010 16:48  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

1. Nie jest to dyskusja o dalszej przyszłości zespołu Renault, tylko o wszystkim, co związane z GP Hiszpanii.
2. W dyskusjach o przyszłości radziłbym nie używać sformułowań typu "to jest oczywiste", "na pewno". Pewne jest to, że dzisiejsze kwalifikacje wygrał Red Bull :wink:

Moim zdaniem, jeżeli jutro Red Bull nie zgarnie zwycięstwa to będzie można mówić o dość dużym zaskoczeniu, a nawet sensacji. Mnie osobiście cieszy postawa Roberta, który po raz kolejny pokazuje, że da się Renówką zdobywać miejsca w czołowej dziesiątce (w Hiszpanii co prawda to dopiero kwalifikacje, jednak ja wierzę, że w wyścigu czołowa 10 to będzie ten przedział pozycji, w których Robert ukończy wyścig :) ).
Hubit
 
Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 14:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron