Przed GP Hiszpanii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pawel92setter So maja 08, 2010 17:19  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Ludzie, ogarnijcie się!
Zrozumcie, że to nie działa w ten sposób, że wkładasz czas + pieniądze i wypadkowa tego wszystkiego transformuje na zysk czasowy na torze! W każdym z zespołów w stawce może się okazać, że od pewnego momentu poprawki będą prowadziły do katastrofy, sprawiając tylko dodatkowe problemy i nawet spowalniając bolid.

Dlatego bawienie się w przewidywania kto kiedy w jakim miejscu będzie, zwłaszcza koncentrując się tylko na jednym zespole, jest niedorzeczne. Ja osobiście nie zauważam znaczących zmian w tempie Renault w wyścigach poza Europą (mimo poprawek), gdyż minimalne różnice w stosunku do innych teamów mogły być spowodowane przez takie czynniki jak układ toru, czy chociażby temperatura.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rado123F1 So maja 08, 2010 17:33  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

RBR jest w tej chwili poza zasięgami. Na szybkim okrążeniu mieli 0,7-0,8 przewagi nad resztą. Zdziwię się jeśli jutro nie będzie dubletu. A inni:

Ferrari - wydawało się wolne, jednak Alonso był stanie wycisnąć z bolidu maximum i wywalczyć 3 miejsc

McLaren - solidnie, będziemy mieli ciekawą walkę między partnerami z teamu

Mercedes - wydawało się, że zrobili ogromny skok, jednak w qualu niespecjalnie było to widać. Chociaż Schumi zaliczył niezły występ i chyba będzie ogrywał Panienkę

Renault - ciężko powiedzieć czy 7 miejsce było sukcesem zespołu, czy Kubicy. Jednak Polak cały czas jest blisko czołówki i to cieszy. Martwią natomiast kolejne błędy Petrowa

Sauber - pozytywnie zaskoczył, a do dzisiaj się na to nie zanosiło

Force India - oni chyba nie najlepiej przepracowali ostatni okres, bo oddalili się od czołówki

Lotus - ładnie się rozwija, powoli zmniejsza dystans do starych teamów i ma pewne widoki na ich dogonienie
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez sneer So maja 08, 2010 17:34  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

PawelFreeman napisał(a):
Jedynym pewnikiem jest to, że Red Bulle są szybkie

A borówa zamist pietrow :arrow: Pietrow powinien petrow :arrow: Petrow czytać..


A w życiu. Po polsku poprawnie jest Pietrow, a nie Petrov.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez plastic So maja 08, 2010 17:53  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Mam dziwne przeczucie, że jutro RBR nie będzie miał dubletu. Pokazali już w tym roku, że atomowy kwal to nie wszystko i tempo wyścigowe nie jest już takie rewelacyjne. Na dodatek deszcz może trochę zamieszać stawką i możemy mieć niespodzianki.

Jeśli chodzi o dysputy na temat przyszłości Renault to przypomnę rok 2008:
Obrazek
R28 był na początku roku raczej crapem a pod koniec sezonu widać co Ferdek nim wyrabiał (pomijam crash-gate). Od Spa do końca sezonu zdobył najwięcej punktów z całej stawki. Nie twierdzę, że tak będzie na 100% ale staram się udowodnić, że nie jest to niemożliwe jak niektórzy twierdzą.
Obrazek
Avatar użytkownika
plastic
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:30
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez AutoryteT So maja 08, 2010 17:56  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Tempo wyścigowe nie jest rewelacyjne? :-o Po 10 okrążeniach jest ok 6 sekund przewagi nad Ferrarkami i Macami. To nie jest rewelacyjne tempo? Button miał b. dużą stratę do Vettela w Australii. Zresztą co ja będę mówił. Wystarczy popatrzeć na wypowiedzi Alonso i innych kierowców z czołówki na temat słabego tempa wyścigowego Red Bulla.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez McLfan So maja 08, 2010 18:06  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

źle rozumiesz. Nie jest rewelacyjne = nie ma aż takiej różnicy między RBR, a resztą stawki, jak w kwalifikacjach.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Japoński Samuraj So maja 08, 2010 18:57  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Z wypowiedzi po kwalifikacjach:
"Uszkodziłem też trochę samochód kamieniami, które zostały naniesione na tor przez inne auta i trzeba będzie dziś wieczór naprawić to”. - Rubens Barrichello
Obrazek

Również jego kask nie wyglądał za ciekawie po kwalifikacjach:
Obrazek
Ostatnio edytowano So maja 08, 2010 20:55 przez Japoński Samuraj, łącznie edytowano 1 raz
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili. - Sokrates
Avatar użytkownika
Japoński Samuraj
 
Dołączył(a): Pt kwi 09, 2010 20:10
GG: 21659609

Postprzez PawelFreeman So maja 08, 2010 19:00  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

A w życiu. Po polsku poprawnie jest Pietrow, a nie Petrov.


No właśnie...
FORZA KUBICA
Avatar użytkownika
PawelFreeman
 
Dołączył(a): Pt wrz 14, 2007 8:02
Lokalizacja: z pacanowa

Postprzez Damian375 So maja 08, 2010 19:19  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Jesteśmy w Polsce, językiem urzędowym jest język polski, więc nie rozumiem co masz na myśli.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez VShila So maja 08, 2010 19:28  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Jesteśmy w Polsce, ale innych nazwisk kierowców nie czyta się po polsku, no nie?? Np. Chandhok.
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez slipstream So maja 08, 2010 19:48  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Jesteśmy w Polsce, ale innych nazwisk kierowców nie czyta się po polsku, no nie??

Jesteśmy w Polsce i w Polsce tradycja spolszczania rosyjskich nazwisk jest bardzo długa i sięga czasów jeszcze zanim wasi rodzice przyszli na świat. Wybaczcie, najpierw zapoznajcie się z tradycjami języka, a nie budujcie nowych zasad
:arrow: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629701 , http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629695

Tak więc my w języku polskim mamy swoje zasady transkrypcji z rosyjskiego, i nie mieszajcie w to zasad transkrypcji angielskich. A jakbyście chcieli być tacy szczegółowi, to Petrov jest transkrypcją angielską i jeśli mielibyśmy się posługować oryginałem powinno być Петров

A wszystko wynika z tego, że w języku polskim przekładamy bezpośrednio z alfabetu rosyjskiego (Петров) wedle tych zasad, a Anglicy przekładają z rosyjskiego wedle swoich. Niestety, jak widzimy nieco się one różnią, ale żyjąc w Polsce wypada posługiwać się zasadami polskimi, a nie uczyć się (i pouczać innych) wedle tego, jak transmisję realizują Anglicy. Czemu nie "przerabiamy" Chandhoka? Bo Chandhok w oryginale zapisany jest już w alfabecie łacińskim (który stanowi podstawę i alfabetu polskiego) więc "przekładać" z łaciny na łacinę raczej mija się z celem. Chociaż mamy w naszym języku i casus Szekspira (Shakespeare), ale sądzę że to już za wiele dla niektórych będzie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez atb So maja 08, 2010 19:54  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Znowu odgrzewacie kotlet, który już kilka razy był przeżuty. Nieznajomość zasad poprawnej polszczyzny nie powinna być powodem do gdybań na forum; jest raczej powodem do wstydu.
"Wyguglanie" zasad transkrypcji nazwisk obcych zajmuje minutę, przeczytanie 5, zrozumienie... to kwestia indywidualna.
Może jednak warto, zanim zabierze się głos.

Edit: widzę, że w czasie, gdy pisałem tego posta slipstream podał nawet źródło
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez Gie So maja 08, 2010 20:07  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Tak gwoli jasności rosyjskie e czyta się jako ie/je, czyli Петров=Pietrow
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez maiesky So maja 08, 2010 20:57  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Jeśli kogoś to obchodzi to wykresy z sesji treningowych zostały zmienione i oś X prezentuje upływający czas. Nie trzeba będzie już wchodzić na fanatica jeśli ktoś woli jego wersję (chociaż nadal może mieć inne powody).

Cieszy mnie lepsze tempo Saubera, tylko szkoda że jedynie Kamui dotarł tak wysoko, a Pedro szybko odpadł.
Jak Peter wyrzuci samuraja w trakcie sezonu to będę srodze zasmucony, rozczarowany i wściekły, bo w tym sezonie bardzo liczyłem na powtórkę z Brazylii 2009. Reszta mnie tak nie kręci jak ten Japończyk, bo Robert o laury na koniec już nie powalczy.
RBR jest nie z tej planety, zwłaszcza w kwalifikacjach, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie zaaplikowali w Barcelonie większych zmian do bolidu (no chyba że coś przeoczyłem), podczas gdy cała reszta usilnie stara się skopiować i zmusić do działania pomysł McLarena.
Nie wiem kto komu płaci w Mercedesie- czy Michael za jeżdżenie, czy zespół miszczowi, skoro tak zmienili pod niego bolid. Wierzą w niego jak w Boga, podczas gdy Nicko zdołał uciułać już tyle punktów. Można pomyśleć- ostatecznie to tylko Niemcy, więc zrobią jak BMW w 2008 gdy odpuścili z Robertem!
No i dlaczego na Eurosporcie nie było GP2???
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Endrju Szopen So maja 08, 2010 21:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Cóż, dzisiejsze kwalifikacje naniosły mi na myśl pełne konkluzje lub potwierdzenie moich wcześniejszych cichych przemyśleń na temat trzech kierowców:

1) Mark Webber - początek sezonu nie był aż tak dobry, jednak później... Znakomita decyzja o zmianie opon w kwalifikacjach do GP Malezji, dzisiejsze Pole Position, szybszy o 0.1s od Vettela w suchych, niczym nie zakłóconych warunkach... Tak, Australijczyk jak chce to jeździ wyśmienicie. Jednak nie jest to niestety (chyba) równa jazda i na dłuższą metę powinien (minimalnie, ale jednak) ulec Vettelowi.

2) Felipe Massa - nie wiem czemu i nie sądzę, by to była wina wypadku na Węgrzech w zeszłym roku, ale Brazylijczyk nie ma najlepszej formy na początku sezonu. Jego tempo nie jest na tyle zadowalające, żeby wyglądał na pretendenta do tytułu jeśli wciąż będzie tak jeżdził.

3) Bruno Senna - dzisiejsze kwalifikacje potwierdziły jedno: jego debiut nie jest znakomity; ba, nie jest nawet dobry. Abstrahując od tego, że jeżdzi w takim a nie innym zespole, to mocno mnie zawodzi. Kto wie, może potrzebuje więcej czasu... Vettel też nie wyglądał obiecująco na samym początku w F1 :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron