Przed GP Hiszpanii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez AutoryteT Cz maja 06, 2010 6:56  Przed GP Hiszpanii 2010

I nadszedł długo przez wszystkich oczekiwany czwartek, kiedy to możemy zacząć pisać te nasze bezsensowne posty! :-)
Tylko tym razem starajcie się pisać z sensem bo będą nas uważać za gorszych niż nas uważają.
Rozkład konferencji:
Czwartek, 6 Maja, 1500 hours local time (1300 GMT):
Fernando Alonso (Ferrari), Jaime Alguersuari (Toro Rosso), Pedro de la Rosa (BMW Sauber), Bruno Senna (HRT) and Sebastian Vettel (Red Bull)

Piątek, 7 maja, 1600 hours local time (1400 GMT):
Ross Brawn (Mercedes), Aldo Costa (Ferrari), Sam Michael (Williams) and Nick Wirth (Virgin).

Ps. Lubie nazywać rzeczy po imieniu tym bardziej, że nie łamę tym regulaminu :wink:
Ostatnio edytowano Cz maja 06, 2010 7:43 przez AutoryteT, łącznie edytowano 1 raz
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Angulo Cz maja 06, 2010 7:07  Re: Przed GP Hiszpanii 2010(only plebs)

Powiem tak, pod względem rozkładu sił w stawce wyścig zapowiada się ciekawie, ale wątpię, że sam wyścig dostarczy nam emocji, tym bardziej że w niedzielę raczej nie będzie padać.
Zespoły wprowadziły wiele poprawek do samochodów, jednak wydaje mi się, że Red Bull nadal będzie tutaj najszybszy. Ich samochody lubią szybkie tory, podobnie jak tegoroczne McLareny.
Co do Merca, nie wierzę w ich nagłą poprawę - może oddalą się od Renault, ale o zwycięstwach to raczej mogą zapomnieć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Damian375 Cz maja 06, 2010 8:12  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Ja mam szczerą nadzieje, że nie będzie padać. A to z tego powodu, że chciałbym zobaczyć rozkład sił dosyć dokładnie.

Co do uaktualnień przygotowanych przez zespoły to wiadomo, że największą będzie miał Mercedes.
Jednak warto zauważyć również poprawki w silniku Ferrrari co może Im dać dziesiąte części sekundy nawet, następny w kolejce jest już osławiony Mercedes - wielkie poprawki, a w zasadzie W01-2 :-) - zmiana rozkładu masy. Ciekawe jak to się spodoba Nico

Alan Permane powiedział, że Renault przywiezie nowe przednie skrzydło plus dodatki aerodynamiczne, jednak nieoficjalnie mówi się o nowym przełomowym paliwie, a do tego uaktualnienia od strony mechanicznej.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez korybut13 Cz maja 06, 2010 8:22  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Sam Permane mówił, że nie będą to jakieś wielkie poprawki. Liczę jednak, że ten przedni spojler da im tej przyczepności której tak szukają. Przełom w paliwie? To już na to Grand Prix Total miał je przygotować? hehe spalanie 0,5 na okrążenie :twisted:
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez AutoryteT Cz maja 06, 2010 8:23  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Z tego co twierdzili, lecz nie mogę znaleźć tego artykułu mieli być szybsi o 0,5s.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Damian375 Cz maja 06, 2010 8:32  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

korybut13 napisał(a):Sam Permane mówił, że nie będą to jakieś wielkie poprawki. Liczę jednak, że ten przedni spojler da im tej przyczepności której tak szukają. Przełom w paliwie? To już na to Grand Prix Total miał je przygotować? hehe spalanie 0,5 na okrążenie :twisted:


Tak, to paliwo miało być przygotowane już na ten wyścig
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez korybut13 Cz maja 06, 2010 9:11  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Tylko czy będzie na tyle "kosmiczne", że wpłynie znacznie na osiągi i pracę silnika ;)
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez Mexi Cz maja 06, 2010 9:20  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Fajnie by było, gdyby kwalifikacje i wyścig odbyły się na suchym torze, bo wtedy rzeczywiście można by było poznać rozkład sił (choć trzeba pamiętać, że R30 miało tu problemy na testach). Nowy Mercedes - przełom dla Schumachera? Myślę, że niewiele to zmieni a Nico nadal będzie przed Majkelem :) Liczę, że do walki o PP włączy się ktoś poza RBR, np. Ferrari, kto wie czy nie Mclaren, ale ci to raczej są dopiero trzecią siłą. Renault - jakieś drobne poprawki ale chyba nic im to nie da, układ zespołów pozostanie taki sam. Paliwo może im dać jakieś 0.1-0.2s a to byłoby już dużo (0.5s to by znaczyło +30KM a to chyba jest nierealne) Liczę na mocny wyścig Alonso i Kubicy - Alonso na podium, może nawet wygrana a Kubicę chciałbym zobaczyć w TOP6. Wicię - w TOP10.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Roxana Cz maja 06, 2010 9:27  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Wystarczy aby kwalifikacje były tylko suche, one na pewno dostatecznie zweryfikują układ w stawce i odstępy czasowe. Jeżeli kwalifikacje i wyścig będą na sucho, to będzie straszna nuda.
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez lubczyk Cz maja 06, 2010 9:28  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Patrzcie jak ten sezon szybko leci, już Hiszpania.

Właściwie nie spodziewam się jakichś ogromnych przetasowań w czołówce stawki chociaż mam nadzieję na to że Renault (właściwie to Robert bo Witia będzie miał z tym problemy) przegoni Mercedesa. I przyznam że z mojego punktu widzenia jest to bardzo prawdopodobne, dlaczego ? Otóż dlatego że zaczną pomagać Schumiemu a Rosberg niejako będzie musiał się dostosować do tych zmian czyli teraz to on zacznie mieć problemy (bo doskonale to widać że mają dwa różne style jazdy). Schumacher jak to Schumacher, może i 4 lata temu walczył o WDC ale teraz to nie ten sam człowiek więc nie będzie tak kolorowo jak kiedyś. W tym momencie myślę że Robert po pewnych poprawkach powinien wyskoczyć przed Mercedesa. No chyba że geniusz Brawn doprowadzi do tego że będziemy mieli 2 bolidy rozwijane pod każdego z kierowców choć w to raczej wątpię.


Przyznam że wolał bym suchy qual bo chciał bym zobaczyć prawdziwy rozkład sił. Jedyne co może przeszkodzić w qualu Renault to temperatura która obecnie jest dość niska.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mexi Cz maja 06, 2010 9:40  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Roxana napisał(a):Wystarczy aby kwalifikacje były tylko suche, one na pewno dostatecznie zweryfikują układ w stawce i odstępy czasowe. Jeżeli kwalifikacje i wyścig będą na sucho, to będzie straszna nuda.


No nie do końca bo takie np. Renault ma wyraźnie lepsze tempo wyścigowe niż tempo kwalifikacyjne.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Roxana Cz maja 06, 2010 10:02  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

To wiemy i tak już raczej zostanie do końca. Tylko fundamentalne pytanie brzmi, czy RF1 (to tylko taki przykład) zniwelowało choć trochę różnicę pod kątem Q do czołówki. Co z tego, że będą mieli b. dobre tempo wyścigowe, jak w Q będą cieniować, a jak się w dzisiejszych czasach wyprzedza- wiemy.
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez kemot Cz maja 06, 2010 10:21  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

Damian375 napisał(a):Jednak warto zauważyć również poprawki w silniku Ferrrari co może Im dać dziesiąte części sekundy nawet


Damianie nie siej teorii spiskowych - oni poprawili tylko niezawodność :)

Co do samego wyścigu, to nie liczę, że będzie on jakiś ciekawy - nawet jak w sobotę będą deszczowe kwalifikacje i któryś czołowy zespół będzie musiał startować z odległych miejsc.
Dlaczego? Wyścig prawdopodobnie odbędzie się na sucho, a wyprzedzanie na tym torze graniczy z cudem.
Hiszpania poza tym pokaże nam, kto najlepiej odrobił zadanie domowe - najbardziej jestem ciekaw, czy Mclaren i Renault rozwiązali problemy ze słabym tempem w kwalifikacjach.
Ferrari i Red Bull są blisko siebie, a Alonso jest głodny wygranej na swojej macierzystej ziemi.

Roxana napisał(a):To wiemy i tak już raczej zostanie do końca.

Yyy? Wróżka?
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Angulo Cz maja 06, 2010 10:39  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

kto wie czy nie Mclaren, ale ci to raczej są dopiero trzecią siłą

Chyba w qualu, bo tempo wyścigowe to oni mają na poziomie RBR i Ferrari, a kto wie czy nie lepsze. Zajrzyj do wykresów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez patgaw Cz maja 06, 2010 10:41  Re: Przed GP Hiszpanii 2010

kemot napisał(a):oni poprawili tylko niezawodność :)



Jak zawsze z reszta :rotfl:
Ciekawe jakim cudem oni tego dokonali ze nie psuła im się jednostka a teraz się zaczęła psuć i trzeba wprowadzić kolejne poprawki zwiększające "niezawodność" :milczy:
Ja już miesiąc temu pisałem że tak będzie. viewtopic.php?f=20&t=6242&p=496854&hilit=niezawod*#p496854
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Następna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron