Przed GP Monako 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil So maja 15, 2010 15:41  Re: Przed GP Monako 2010

Wielu zapomina, że Mark jest świetny na ulicach księstwa. Bardzo dobrze się go tutaj ogląda i nie zaskoczyło mnie jego Pole Position... Red Bull był tutaj właściwie skazany na to. Choć pierwszym wyborem wydawał się Vettel, ale już przy starcie Q przypomniałem sobie o dobrym porozumieniu kangura z asfaltem w Monaco i pomyślałem, że wygra. W 2005 roku w średnim FW27 ustąpił tutaj tylko Kimiemu i Fernando, w 2006 w dupnym FW28 już tylko Fernanado a przez cały kwal prezentując imponujące tempo. To wysoki stopień współpracy z torem. Cieszy bezwzględnie kolejne ogranie Vettela, drutgi z rzędu i bardzo przekonywujące. Życzyłbym sobie aby trend się utrzymał a Mark już dobrze przygotowany, bez żadnych wypadków rowerowych za sobą zrobił Vettelowi klasycznego "direste".

Jeszcze wyżej niż Mark stoi tutaj prawdziwy czarodziej barier Kubica. Kilkakrotnie dzisiaj robiłem wielkie oczy wpatrując się w LT na purpurowy kolor przy jego nazwisku a rekord pierwszego sektora no.... normalnie wyrzucił mnie z kapci! Musiał zrobić coś nieludzkiego na Saint Devote... :o Gdyby opony potrzymały jeszcze chwile kółko byłoby nieprawdopodobnie szybkie, tj. jeszcze bardziej nieprawdopodobne niż było... ale nie ma co płakać- trzeba się cieszyć. Są dwie możliwości... albo R30 jest tutaj tak szybki nagle niemal równając się z Red Bullem, albo jednak jest sporo wolniejsze, lecz to Kubica zrobił coś w stylu Senny z 1988 roku... którą opcje by nie wybrał to jest bardzo przyjemna prezentując znaczny ciężar gatunkowy :napalony:


btw. póki co "domowy wyścig" dla Renault układa się bardziej niż wybornie. czołówka opanowana, nawet puszki pochwaliły agregaty z Viry.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez carcrusher So maja 15, 2010 15:43  Re: Przed GP Monako 2010

Nie chcę być niepoprawnym optymistą, ale po tym co w ten weekend widziałem, to zaczynam myśleć, że jeśli taka tendencja zostanie utrzymana to Robert ma realne szanse na 1 miejsce w generalce na koniec sezonu ;) Renault tempo rozwoju ma na prawdę dobre, Redbulle jeżdżą w kratkę, a Kubica potrafi z auta wyciągać więcej niż można by przypuszczać, do tego praktycznie nie popełnia błędów...
carcrusher
 
Dołączył(a): N kwi 11, 2010 14:29
Lokalizacja: Turew / Poznań

Postprzez marrak So maja 15, 2010 15:47  Re: Przed GP Monako 2010

Powrócił ścisk z poprzednich sezonów i to powrócił na Monte Carlo. Pierwsza 8 jest bardzo blisko siebie i każdy z niej może wygrać.
Szkoda Ferdka, strata na starcie może go bardzo kosztować i bez SC raczej nic nie zwojuje.

Cieszy też, że nowe zespoły robią cały czas postępy i plan, że w połowie sezonu dojdą stawkę nadal jest realny 8-)

Po 3. treningu w BBC typowali zwycięzce Q. Jeden głos na Webbera i jeden na Kubice :o Dzięki nim mam już 3pkt w GPM i dużą szansę na dużo jutro :grin:

Konferencja po kwalifikacjach do poprania ( z BBC ): http://hotfile.com/dl/43023781/ae63258/konf.avi.html
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Figo So maja 15, 2010 15:47  Re: Przed GP Monako 2010

carcrusher napisał(a):Nie chcę być niepoprawnym optymistą, ale po tym co w ten weekend widziałem, to zaczynam myśleć, że jeśli taka tendencja zostanie utrzymana to Robert ma realne szanse na 1 miejsce w generalce na koniec sezonu ;) Renault tempo rozwoju ma na prawdę dobre, Redbulle jeżdżą w kratkę, a Kubica potrafi z auta wyciągać więcej niż można by przypuszczać, do tego praktycznie nie popełnia błędów...


Nie wziąłeś pod uwagę faktu, iż Monaco mamy tylko 1 raz w sezonie :wink: .
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez ewreteyrytu So maja 15, 2010 15:48  Re: Przed GP Monako 2010

No już bez takiej przesady... jednak jaskółka(b. dobre kwalifikacje) wiosny nie czyni. Wróżyć miejsce w klasyfikacji na koniec sezonu z tego to trąci pomieszaniem umysłu.
O Vettelu: "Chwilami dorównuje głupotą Lewisowi, a czasami go nawet przewyższa".
:P :D
Avatar użytkownika
ewreteyrytu
 
Dołączył(a): Śr lip 04, 2007 10:41

Postprzez bohdi So maja 15, 2010 15:54  Re: Przed GP Monako 2010

Chyba o to im chodziło w BBC. Faktycznie, jakby trochę przytarta.Obrazek

BTW, Massa u sędziów za blokowanie Buttona.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Kajek So maja 15, 2010 16:00  Re: Przed GP Monako 2010

ewreteyrytu napisał(a):No już bez takiej przesady... jednak jaskółka(b. dobre kwalifikacje) wiosny nie czyni. Wróżyć miejsce w klasyfikacji na koniec sezonu z tego to trąci pomieszaniem umysłu.


A jeszcze wczoraj był inny ton wypowiedzi :detektyw: Może czas uderzyć się w pierś i wiecej takich głupot jak wczoraj nie wypisywać?
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez prawy So maja 15, 2010 16:01  Re: Przed GP Monako 2010

Hmm nieźle naruszył swoją oponkę :smile:
Avatar użytkownika
prawy
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 12:09
Lokalizacja: Szczecin ZS
GG: 10768869

Postprzez Mexi So maja 15, 2010 16:03  Re: Przed GP Monako 2010

Wymienią opony bo będzie niebezpieczne jeździć. I już Webber będzie miał przewagę.

Wiesz, przewagę w elastyczności strategii - będzie mógł zjechać do boksów później niż Kubica, jeżeli będzie miał taką potrzebę.
Ostatnio edytowano So maja 15, 2010 16:09 przez Mexi, łącznie edytowano 1 raz
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez prawy So maja 15, 2010 16:07  Re: Przed GP Monako 2010

Czy ja wiem czy daje przewagę? Jakąś tam małą może i da, ale żeby pomogło mu to odskoczyć Robertowi, wątpie :wink:
Avatar użytkownika
prawy
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 12:09
Lokalizacja: Szczecin ZS
GG: 10768869

Postprzez krzych So maja 15, 2010 16:12  Re: Przed GP Monako 2010

Wymienią opony bo będzie niebezpieczne jeździć. I już Webber będzie miał przewagę.


Nie do końca. Jeżeli opona jest po prostu zużyta a nie przytarta na kwadratowo to jej raczej nie wymienią.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ewreteyrytu So maja 15, 2010 16:18  Re: Przed GP Monako 2010

kajek napisał(a):Może czas uderzyć się w pierś i wiecej takich głupot jak wczoraj nie wypisywać?


Wypraszam sobie słowo "głupoty". I niczego się nie wypieram. Może podchodzę zbyt sceptycznie do danych symptomów zwyżki formy(dobre miejsce w treningu), ale co mi pozostaje po P2 powiedzieć innego niż: fantastyczny wynik?
Ostatnio edytowano So maja 15, 2010 16:37 przez ewreteyrytu, łącznie edytowano 1 raz
O Vettelu: "Chwilami dorównuje głupotą Lewisowi, a czasami go nawet przewyższa".
:P :D
Avatar użytkownika
ewreteyrytu
 
Dołączył(a): Śr lip 04, 2007 10:41

Postprzez carcrusher So maja 15, 2010 16:26  Re: Przed GP Monako 2010

wystarczy spojrzeć na to jak wyrównana jest stawka (jeśli chodzi o punkty) i jak będzie wyglądać jeśli wyścig zakończy się podobnie jak kwalifikacje, albo nawet jeszcze lepiej (lepiej dla Roberta) - co też nie jest wykluczone... wiem - dużo tych niewiadomych, "jeśli", "szczęśliwie" itp, ale fakt pozostaje faktem, że taka opcja istnieje i nie jest wcale nierealna. Nie wiem zatem skąd to oskarżenie o niepoczytalność, prędzej można ją przypisać komuś kto rzuca takie oskarżenie, na podstawie jednej wcale nie takiej nieprawdopodobnej wypowiedzi.
carcrusher
 
Dołączył(a): N kwi 11, 2010 14:29
Lokalizacja: Turew / Poznań

Postprzez kemot So maja 15, 2010 16:26  Re: Przed GP Monako 2010

W tym sezonie będzie jeszcze kilka torów, na którym Robert może osiągnąć bardzo dobre rezultaty (Montreal, Hungaroring, Monza, Marina Bay, Interlagos).
Ja dalej się zastanawiam, jak Kubica dał radę osiągnąć taki rezultat, skoro dalej mają problem z dociskiem :P
Pamiętajcie, żeby nigdy nie mówić nigdy.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez sowa_kubica_fan So maja 15, 2010 16:37  Re: Przed GP Monako 2010

Jutro Robert powinien wygrać, ponieważ Webber ma raczej dość słabe starty, czego nie można powiedzieć o Kubicy.
Wiele razy słyszałem tekst w stylu "on robi ze mnie idiotę!" To nieprawda. Osoba, która tak mówi sama z siebie robi idiotę. Ktoś inny po prostu jej to uświadamia :D
Avatar użytkownika
sowa_kubica_fan
 
Dołączył(a): N paź 22, 2006 9:51
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron