GP Monako 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez misiakow N maja 16, 2010 15:36  Re: GP Monako 2010

Podobne zdarzenie również było rok temu w Australii, wtedy było jasne, że nie wolno wyprzedzać. A dzisiaj jakieś nowe zasady :-)
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Mati93 N maja 16, 2010 15:38  Re: GP Monako 2010

Pamięta może ktoś tekst wypowiedziany przez Hamiltona ?
Był w sensie: Mam się ścigać, czy coś tam... :twisted:

Proszę o pomoc, bo bardzo mi na nim zależy :)
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Darth ZajceV N maja 16, 2010 15:40  Re: GP Monako 2010

Parabolica napisał(a):Co do manewru Schumachera na Alonso:
Punkt 40.13 If the race ends whilst the safety car is deployed it will enter the pit lane at the end of the last lap and the cars will take the chequered flag as normal without overtaking.


Ale wyścig przecież nie zakończył się za safety carem i został on oficjalnie ściągnięty przed końcem wyścigu. Więc wygląda na to, że mieliśmy normalny restart...

misiakow napisał(a):Podobne zdarzenie również było rok temu w Australii, wtedy było jasne, że nie wolno wyprzedzać. A dzisiaj jakieś nowe zasady :-)


Nie dziś, tylko od początku roku. Wszedł nowi przepis, który mówi, że można wyprzedzać od linii SC, a nie jak było w zeszłym roku od start mety...
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Parabolica N maja 16, 2010 15:41  Re: GP Monako 2010

Mati93 napisał(a):Pamięta może ktoś tekst wypowiedziany przez Hamiltona ?
Był w sensie: Mam się ścigać, czy coś tam... :twisted:

Proszę o pomoc, bo bardzo mi na nim zależy :)

powiedzial cos w rodzaju:
Mam sie scigac czy uwazac na samochod?
Avatar użytkownika
Parabolica
 
Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 11:57

Postprzez smylas N maja 16, 2010 15:44  Re: GP Monako 2010

Mati93 napisał(a):Pamięta może ktoś tekst wypowiedziany przez Hamiltona ?
Był w sensie: Mam się ścigać, czy coś tam... :twisted:

Proszę o pomoc, bo bardzo mi na nim zależy :)



"Am I not even halfway through the race yet?"

O to chodzi? :-)
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Darth ZajceV N maja 16, 2010 15:50  Re: GP Monako 2010

Chyba nie było widać tego podczas wyścigu, ale wygląda na to, że Hulkenberg wyleciał przez uszkodzone skrzydło, które po prostu nie przytrzymało w tunelu. Pewnie nie poczuł, na wolnej partii problemu ze skrzydłem, a na łuku stracił docisk z przodu i nie skręcił.

Obrazek
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Dasqez N maja 16, 2010 15:51  Re: GP Monako 2010

Mati93 napisał(a):Pamięta może ktoś tekst wypowiedziany przez Hamiltona ?
Był w sensie: Mam się ścigać, czy coś tam... :twisted:

Proszę o pomoc, bo bardzo mi na nim zależy :)



To było chyba coś takiego:

Kod: Zaznacz cały
What the hell? Are we here to race or what... It¨s only half the distance and you want me to consolidate, what a nonsense!
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marker N maja 16, 2010 15:52  Re: GP Monako 2010

Lub też skrzydło wpadło pod koła.

Dziwna sytuacja z Glockiem i jego jazda ze "skoszonym" bolidem.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez konchma N maja 16, 2010 15:52  Re: GP Monako 2010

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Idealnie widac zielone swiatlo.
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez Razor N maja 16, 2010 15:53  Re: GP Monako 2010

A kierownica Baricza uszkodziła któryś z bolidów HRT?.. Nie byłem w stanie oglądać 100 % wyścigu...Senna odpadł, może jak najechał na tą kierownice (o ile to on)?...
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez l00kers N maja 16, 2010 15:59  Re: GP Monako 2010

Kubica miał trzeci czas wyścigu ponad 0,1 straty do Webbera, ciekawe czy na innych torach różnica ponownie będzie 0,8 czy Renault coś odrobiło z tych strat. Napewno charakterystyka toru pomaga, także to ze okrążenie jest krótkie ale może zbliżyli się troche do czołówki
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez Sycior N maja 16, 2010 16:14  Re: GP Monako 2010

Moja opinia:

Red Bull - Nadal dominują, nie było żadnej awarii. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa Webbera, jeśli utrzyma swoją formę Vettel może zapomnieć o tytule (i dobrze :P).
Renault - Kolejny świetny wyścig Kubicy, bolid Renault dobrze sobie radzi na krętych torach, tylko dać Kubicy bolid zdolny wygrywać i enjoy. Pietrow , echh wyraźnie tor nie dla niego.
Ferrari - Massa chyba się trochę przejął plotkami , ale ciężko mu było złapać równe tempo. Alonso pojechał dobry wyścig, dlaczego nie świetny? Ostatni zakręt, popełnił głupi błąd , rozluźnił się i Schumacher go ukarał, Ferrari może mieć pretensje tylko do swojego kierowcy.
Mercedes - Rosberg był szybki w Q1 i Q2, słaba pozycja w Q3 i pozamiatane. Schumacher mimo iż nie pojechał rewelacyjnie, to na ostatnim zakręcie pokazał , że nadal jest skupiony do końca wyścigi i bezlitośnie wykorzystał błąd rywala.
McLaren - Wynik Hamiltona to maks ich możliwości w Monaco, jeszcze awaria Buttona. Na torze gdzie kanał F jest bezużyteczny już nie są tacy mocni.
Force Inida - Solidnie oba bolidy w punktach, nareszcie Liuzzi lepiej
Toro Rosso - Nie było źle ale bez punktów więc i nie było dobrze
Williams - Hulkenberg, brak doświadczenia dał o sobie znać w Monaco. Barichello szkoda mogło być bardzo dobrze, jestem ciekaw czy to była jakaś awaria, jeśli Rubinho popełnił błąd to będę naprawdę zdziwiony.
Sauber - Znowu? Bez komentarza....
Lotus - Wygląda na to , że Lotus ma w każdym wyścigu tylko jeden bolid który nie ulega awariom, Trulli zabardzo chciał, trochę też niefortunnie miał ten wypadek bo widać było że miał miejsce kontakt. Podbiło Trulliego i koniec.
Virgin - Niestety znowu oba bolidy uległy awarii.
HRT - Karun mógł być przed Trullim, po co mu miejsce zostawił? Awaria drugiego bolidu nawet mnie nie dziwi.

EDIT: Zwracam honor Hulkenbergowi, widziałem na zdjęciu że miał uszkodzone skrzydło.
Ostatnio edytowano N maja 16, 2010 16:22 przez Sycior, łącznie edytowano 1 raz
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez Linguini N maja 16, 2010 16:21  Re: GP Monako 2010

Wyścig typowy dla Monaco - zawsze przytrafi sie jakiś "zonk " w ferworze walki.
Ogólnie mimo małej procesji - ciekawie.
Co innego gdy nie jest to race incydent, tylko po prostu chamskie zachowanie.
A to już nie pierwszy raz przytrafia się takiemu dziadydze jak BARRICHELLO.
Bezmózgowiec totalny - to zachowanie z kierownicą nie powinno mu ujść bezkarnie.
A gdyby na rzuconą kierownicę najechał ktoś z pierwszej trójki i uszkodził swój bolid - przetasowanie przez idiotę.

Coraz bardziej dochodzę do wniosku że ten sport nie jest dla 40-latków
Avatar użytkownika
Linguini
 
Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 14:52
Lokalizacja: łódź

Postprzez Sycior N maja 16, 2010 16:25  Re: GP Monako 2010

Ano ta kierownica to nie było zbyt odpowiedzialne. Jak już chciał wyładować wściekłość na tej kierownicy mógł ją rzucić za barierkę. Jednak wątpie aby ktoś go ukarał. Znając pobłażliwość sędziów w tym roku to jak już Rubinho dostatnie upomnienie. Jednak nie jestem aż tak wrogo do niego nastawiony. Zdenerwował się i działał pod wpływem chwili..
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez Fan1 N maja 16, 2010 16:38  Re: GP Monako 2010

Schumi bohaterem jak dla mnie, reszta po prostu pojechała swoje. Szkoda tego startu Kubicy, bo widać, że spokojnie obroniłby drugie miejsce. Trudno.
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości