Mistrzostwa Świata Kierowców 2010 - kto wygra?

Moderator: Ekipa F1

Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Mark Webber
104
28%
Sebastian Vettel
69
18%
Fernando Alonso
90
24%
Jenson Button
18
5%
Felipe Massa
4
1%
Robert Kubica
57
15%
Lewis Hamilton
29
8%
Nico Rosberg
2
1%
Michael Schumacher
2
1%
 
Liczba głosów : 375

Postprzez IJTKPZZ7 Śr lis 10, 2010 20:41  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=15562

A jak się ma 1 raz użyty, 7. silnik alonso do jego "włożenia" na ostatni wyścig? bo nie wiem...
Niekomercyjna młodzieżowa inicjatywa dotycząca fotografii - ZAPRASZAM!
http://AEROTphotograph.blogspot.com
Avatar użytkownika
IJTKPZZ7
 
Dołączył(a): N gru 27, 2009 22:28
Lokalizacja: Szczecin
GG: 1375831

Postprzez chmiel Śr lis 10, 2010 21:22  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Silnik nr 7 Alonso został użyty nie raz, a trzy razy: w Belgii, Japonii oraz Korei. Ta tabelka nie informuje o tym, kiedy dany silnik został użyty, a jedynie o tym, kiedy dany silnik został napoczęty.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez IJTKPZZ7 Śr lis 10, 2010 21:34  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

no to się wyjaśniło :-D dziękuję
Niekomercyjna młodzieżowa inicjatywa dotycząca fotografii - ZAPRASZAM!
http://AEROTphotograph.blogspot.com
Avatar użytkownika
IJTKPZZ7
 
Dołączył(a): N gru 27, 2009 22:28
Lokalizacja: Szczecin
GG: 1375831

Postprzez Raf Schumejker Śr lis 10, 2010 23:17  Re: GP Brazylii 2010

Lubię Interlagos. Tyle już tu napisano, że dam spokój.

Tabu Żaby Jaś Maryna?
Wydaje się, że kluczowe (zakładając, że pretendenci będą z przodu stawki) dla Ferrari Ferdek Santander Team byłoby trzymanie Niemca za dyfuzorem Hiszpana. Wydaje mi się, że przy układzie 1-SV, 2-MW, 3-FA dojdzie zapewno do zróżnicowanej taktyki RBR dla obu kierowców, jak na Interlagos 2007 w przypadku Ferrari (akcja oponki zmieniła lidera z Massy SF na Raikonena SF). Skoro Ferrari zamieniło się miejscami na Hockenheimie (z pomocą dołowania Massy przez inżyniera "jesteś wolniejszy od Fernando"), RBR może to zrobić w tej sytuacji.
Czy dla RBR, Marka i Sebastiana lepsze jest Mistrzostwo Ferdynanda? Wydaje mi się, że lepsze jest dla nich Mistrzostwo dla kolegi. Vettel tez wie, że będzie jeździł jeszcze (pewnie) kilka byczych sezonów, Mark jest prawdopodobnie blisko końca kariery i bardzo prawdopodobnie blisko końca szans na tytuł.
Nie da się wykluczyć, że pomimo takich akcji bum bum, jak w Turcji, dla dobra zespołu ustalą jakiś układ między sobą. V może przepuścić W, ale co będzie, gdy odpadnie FA ? W oddałby miejsce V w przypadku przepuszczenia go przez V wcześniej ? Zwycięstwo Vettela przed Webberem dawałoby MŚ Niemcowi, z uwagi na 5 zwycięstwo w sezonie. Dobrze mówię?
Myśle, że manewr wyprzedzenia V przez W prawdopodobny, w przypadku 3 pozycji Alonso. Mówiąc szczerze, po ludzku, byłoby to w tym przypadku sportową sprawiedliwością mając na uwadze roszadę w GP Niemiec.
Tor Jaś Maryna nam odpowie.
Raf Schumejker
 
Dołączył(a): N mar 14, 2010 9:11

Postprzez mago Śr lis 10, 2010 23:32  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

http://www.youtube.com/watch?v=_QmWYj5tz3Y
tym razem bez pana Gutowskiego... i znowu nabija nie się ze studia polsatu... haa :razz: zresztą... nie dziwię się
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez Roxana Cz lis 11, 2010 0:13  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

mago napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=_QmWYj5tz3Y
tym razem bez pana Gutowskiego... i znowu nabija nie się ze studia polsatu... haa :razz: zresztą... nie dziwię się


Taaaaaa, fajnie że Mikołaj ogląda studio Polsatu, :o , to nie było go w Brazylii? :smile:
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez Damian375 Cz lis 11, 2010 0:17  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

W ostatnim odcinku magazynu PIT STOP, mówili z tego co pamiętam, że tym razem nie będzie Ich w Brazylii.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Simi Cz lis 11, 2010 19:13  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

W połowie sezonu stawiałem na Webbera, teraz na Alonso. Jest lepszy od Vettela i od Webbera (co nie oznacza, że Mark i Seba sa słabi!!), ma dwa tytuły na koncie... Sądzę, że to on będzie mistrzem. Chyba, że RBR będzie dominował w Abu Zabi, to wówczas szanse Hiszpana sa mniejsze. Znacznie mniejsze.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez patgaw Pt lis 12, 2010 21:04  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Jezeli o mnie chodzi to ja jestem za Alonso zeby zdobyl ten tytul.
Co prawda w pierwszej polowie sezonu jezdzil jak smiec i pamietam jak jeszcze sie z niego smialem gdy powiedizal ze bedzie walczyl o tytul, ale w drugiej polowie juz jedzil mniej wiecej tak jak powinien.
Webber to jest typowy sredniak ktory dostal dobry bolid i urosl do miana czolowego kierowcy dzieki temu, tak samo jak Button rok temu.
Vettel skoro jest gorszy od sredniaka, to nie trzeba wiecej komentowac...
Hamilton z czolowki byl drugim najlepszym kierowca w tym sezonie, ale ma slabszy bolid od red bulla i ferrari.
Tytul kierowcy sezonu zdobywa w sumie z latwoscia Kubica, chociaz i jemu raz czy dwa zdarzyl sie slabszy wyscig.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Simi Pt lis 12, 2010 21:30  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

patgaw napisał(a):Co prawda w pierwszej polowie sezonu jezdzil jak smiec.

To nieprawda. Miał trochę pecha, a bolid też nawalał. Alonso utrzymał się w walce o tytuł tylko dzięki własnemu talentowi i silnej woli, ponieważ bolid mu nie pomagał.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez pietrov Pt lis 12, 2010 21:33  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Obrazek

Ekstra :D
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez rafaello85 N lis 14, 2010 9:41  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Tytuł wygra Alonso. Hiszpan dowiezie co najmniej trzecie miejsce i mistrzostwo wpadnie w jego ręce. Tak uważam :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Arek N lis 14, 2010 9:48  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

A ja dziś wyczuwam nadspodziewanie dramatyczne rozstrzygnięcia i wcale nie muszą być one po myśli Hiszpana,choć osobiście w marcu oddałem na niego głos w powyższej ankiecie. Czy będzie wielki płacz na forum? :twisted: It's the final countdown!
Ostatnio edytowano N lis 14, 2010 10:02 przez Arek, łącznie edytowano 1 raz
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Voltare N lis 14, 2010 11:17  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

A ja wcale nie będę zdziwiony jak to Hamiltonowi uda się zdobyć majstra ;). W końcu nie jest to aż tak mało prawdopodobne a mam jakieś takie dziwne przeczucia że końcówka sezonu '10 będzie podobno do tej z '07. Webber jak wiemy gdy startuje ze środka pogubi się i będzie jechał gdzieś w środku stawki, Hamilton po walce wyprzedzi Vettela, ten spada na drugie miejsce. Hamilton będzie się starał blokować Vettela aby Button i Alonso odrabiali jak najszybciej ;) później niespodziewana awaria Hiszpana i żegna on się z tytułem. Przed zjazdami do pitu kolejność wygląda tak : Ham, Vet, But. Dzięki sprawnej obsłudze w McL Button wskakuje przed Vettela i dublecik ustrzeliwuje McLaren dzięki temu Hamilton wygrywa Mistrzostwa zdobywając 247pkt, Jako że trzeci dojechał Vettel ma on 246pkt, Alonso który nie ukończył wyścigu ma 246pkt no i Webber który dojechał na 6 miejscu także ma 246pkt.
Chciałem zaznaczyć, że trzymam kciuki za Alonso i jak najmocniej życzę mu tytułu, ale czy to nie było by piękne zakończenie sezonu ? :-D
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Angulo N lis 14, 2010 11:45  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Czy będzie wielki płacz na forum?

Ten widok byłby jeszcze piękniejszy niż posty po GP Brazylii 2008. 8-) Jeszcze jakby do tego Vettel zdobył tytuł, to niektórzy chyba się potną. :twisted:
Ja nie chcę mistrzostwa Alonso z jednego prostego powodu - bo jeździ w Ferrari.
Aha, żeby było jasne - jak zdobędzie ten tytuł w tym roku, to będę uważał, że zdobył go fartem i nic i nikt nie przekona mnie, że tak nie było.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości