Mistrzostwa Świata Kierowców 2010 - kto wygra?

Moderator: Ekipa F1

Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Mark Webber
104
28%
Sebastian Vettel
69
18%
Fernando Alonso
90
24%
Jenson Button
18
5%
Felipe Massa
4
1%
Robert Kubica
57
15%
Lewis Hamilton
29
8%
Nico Rosberg
2
1%
Michael Schumacher
2
1%
 
Liczba głosów : 375

Postprzez Mexi N lis 14, 2010 11:55  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Angulo, dla ciebie każdy tytuł zdobyty nie przez McLarena to tytuł zdobyty fartem :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Voltare N lis 14, 2010 12:00  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Alonso jeżeli zdobędzie tytuł to nie fartem tylko dzięki kierowcom RBR jak już większość pisała :wink:
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez wartek N lis 14, 2010 12:00  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

i dzieki temu ze wyciska 105% z samochodu :) szczegolnie w drugiej polowie sezonu.
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez chmiel N lis 14, 2010 12:03  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Angulo napisał(a):Ja nie chcę mistrzostwa Alonso z jednego prostego powodu - bo jeździ w Ferrari.
Aha, żeby było jasne - jak zdobędzie ten tytuł w tym roku, to będę uważał, że zdobył go fartem i nic i nikt nie przekona mnie, że tak nie było.

My to wszystko wiemy, Angulo. Nic odkrywczego nie napisałeś. :-P W sumie to mógłbym tego posta usunąć jako nic nie wnoszący do tematu. ;)

Voltare napisał(a):Chciałem zaznaczyć, że trzymam kciuki za Alonso i jak najmocniej życzę mu tytułu, ale czy to nie było by piękne zakończenie sezonu ? :-D

Nie. To zdecydowanie nie byłoby piękne zakończenie sezonu. :-P

wartek napisał(a):i dzieki temu ze wyciska 105% z samochodu :) szczegolnie w drugiej polowie sezonu.

Otóż to, otóż to. Fernando w drugiej części sezonu jeździ wspaniale, a od GP Włoch po prostu perfekcyjnie. Obudził się w odpowiednim momencie i pokazuje swoją mistrzowską klasę. Szkoda, że nie jeździł tak od samego początku sezonu, ale trudno. Teraz widać, z jakiej gliny jest ulepiony. Nawet jeśli, odpukać, nie zdobędzie dziś tytułu.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez McLfan N lis 14, 2010 12:07  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Powiedziałbym inaczej. 105% może i tak, jako przenośnia. Ale nie "szczególnie" w drugiej części sezonu, bo to sugeruje, że w pierwszej również. A w drugiej części sezonu dopiero wziął swą dupę w garść i zaczął jeździć jak na Mistrza przystało. Wcześniej bywały wyścigi, gdzie można było powiedzieć, że pojechał jak łajza, a nie mistrz. Prawda to, czy nie?
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez wartek N lis 14, 2010 12:09  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

fakt kilka wyscigow mu nie wyszlo, ale nie cala pierwsza polowa sezonu, wtedy tez jezdzil swietnie tylko kilka razy mial pecha jak SC, dublowani kierowcy czy barichello wjezdzajacy w niego na 1 okrazeniu :)
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez Pocisk N lis 14, 2010 12:11  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Tajemnica sukcesu w obecnym sezonie jest prosta - Alonso jeździ mądrzej od obydwu kierowców "kierowców" RBR - ot i cała filozofia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez lubczyk N lis 14, 2010 12:17  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

A ja przypominam tylko jak wszyscy się śmiali ze słów Nando po GP UK gdy to mówił przez Team Radio że sezon się jeszcze nie skończył i że wygrają mistrzostwo.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Angulo N lis 14, 2010 12:17  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Otóż to, otóż to. Fernando w drugiej części sezonu jeździ wspaniale, a od GP Włoch po prostu perfekcyjnie. Obudził się w odpowiednim momencie i pokazuje swoją mistrzowską klasę. Szkoda, że nie jeździł tak od samego początku sezonu, ale trudno. Teraz widać, z jakiej gliny jest ulepiony. Nawet jeśli, odpukać, nie zdobędzie dziś tytułu.

Aczkolwiek gdyby się już czepiać, to McLaren nieźle zlamił strategię na Monzy, Vettel zawalił kwalifikacje w Singapurze, a był najszybszy, w Japonii też Lewis wydawał się być szybszy, ale miał problemy z skrzynią biegów, a w Koreii awarię miał Vettel...
Nie, nie twierdze, że Alonso nie zasłużył na te zwycięstwa, jednak pragnę dodać, że po prostu wszystkie przygody rywali złożyły się idealnie dla Alonso. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Anderis N lis 14, 2010 12:20  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Pocisk napisał(a):Tajemnica sukcesu w obecnym sezonie jest prosta - Alonso jeździ mądrzej od obydwu kierowców "kierowców" RBR - ot i cała filozofia.


Dodałbym jeszcze, że bardzo ważnym czynnikiem składającym się na sukces jest jednoznaczna hierarchia kierowców w Ferrari. Massa przez cały sezon "zabrał" Alonso zaledwie 7 punktów (gdyby Brazylijczyk przepuścił Hiszpana we wszystkich wyścigach, które ukończył przed nim, Ferdek miałby 7 punktów więcej), a np. taki Vettel "pozbawił" Webbera 34 punktów, o ile dobrze policzyłem (nie licząc kolizji z Turcji :evil: ).
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez tuba N lis 14, 2010 12:31  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Angulo napisał(a):... Aczkolwiek gdyby się już czepiać, to McLaren nieźle zlamił strategię na Monzy, Vettel zawalił kwalifikacje w Singapurze, a był najszybszy, w Japonii też Lewis wydawał się być szybszy, ale miał problemy z skrzynią biegów, a w Koreii awarię miał Vettel...
Nie, nie twierdze, że Alonso nie zasłużył na te zwycięstwa, jednak pragnę dodać, że po prostu wszystkie przygody rywali złożyły się idealnie dla Alonso. :-P


No tak, aczkolwiek Fernando był w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie by to wykorzystać. To nie jest tak, że samo mu w rączki wpadło.
"So you thought it was end of the story..."
Avatar użytkownika
tuba
 
Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 10:41
Lokalizacja: Blizne

Postprzez wartek N lis 14, 2010 12:34  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Angulo napisał(a):
Otóż to, otóż to. Fernando w drugiej części sezonu jeździ wspaniale, a od GP Włoch po prostu perfekcyjnie. Obudził się w odpowiednim momencie i pokazuje swoją mistrzowską klasę. Szkoda, że nie jeździł tak od samego początku sezonu, ale trudno. Teraz widać, z jakiej gliny jest ulepiony. Nawet jeśli, odpukać, nie zdobędzie dziś tytułu.

Aczkolwiek gdyby się już czepiać, to McLaren nieźle zlamił strategię na Monzy, Vettel zawalił kwalifikacje w Singapurze, a był najszybszy, w Japonii też Lewis wydawał się być szybszy, ale miał problemy z skrzynią biegów, a w Koreii awarię miał Vettel...
Nie, nie twierdze, że Alonso nie zasłużył na te zwycięstwa, jednak pragnę dodać, że po prostu wszystkie przygody rywali złożyły się idealnie dla Alonso. :-P


mclaren na monzy nic nie zlamil tylko byl wolniejszy, przez caly wyscig alonso jechal buttonowi na "zderzaku" i wystarczylo mu jedno okrazenie na pustym torze zeby go wyprzedzic po czym odjechal na 5 sekund w ciagu kilku okrazen, sytuacja jednoznaczna.
vettel nie zawalil kwalifikacji w singapurze tylko alonso wycisnal 105% :)
w japoni przez problemu ze skrzynia hamilton stracil miejsce na rzecz buttona i nic wiecej :)
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez qTeck N lis 14, 2010 12:35  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

To chyba oczywiste, że tytuł zdobywa się z zespołem, a nie na przekór niemu, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie dysponuje się najszybszym sprzętem. Chyba nie jest winą Alonso każde niepowodzenie jego rywali, bo idąc takim tokiem myślenia można by zacząć podkopywać autorytet mistrza z 2008 roku :-P
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez chmiel N lis 14, 2010 12:44  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

McLfan napisał(a):Wcześniej bywały wyścigi, gdzie można było powiedzieć, że pojechał jak łajza, a nie mistrz. Prawda to, czy nie?

Wg mnie nieprawda. Chociaż może to być kwestia nazewnictwa. Dla mnie powiedzieć, iż ktoś jeździ jak łajza, to bardziej powiedzieć, że jeździ przeraźliwie wolno niż, że popełnia błędy. Tak mi się to po prostu kojarzy i tak to odbieram. Jeżeli chodzi natomiast o tempo, to Fernando od samego początku prezentował się bardzo dobrze. Problemem było to, że popełniał więcej błędów niż miewał w zwyczaju, a w takim przypadku w mojej ocenie przesadą jest mówić, że jeździł jak łajza. Ale jak już pisałem, może to być kwestia nazewnictwa.

Angulo napisał(a):Nie, nie twierdze, że Alonso nie zasłużył na te zwycięstwa, jednak pragnę dodać, że po prostu wszystkie przygody rywali złożyły się idealnie dla Alonso. :-P

Gdyby Alonso nie jeździł wtedy tak świetnie, jak jeździł, to idealnie złożyłyby się to dla kogoś innego, a nie dla Hiszpana. Szczęściu trzeba pomóc.

Anderis napisał(a):Massa przez cały sezon "zabrał" Alonso zaledwie 7 punktów (gdyby Brazylijczyk przepuścił Hiszpana we wszystkich wyścigach, które ukończył przed nim, Ferdek miałby 7 punktów więcej)

No nie. Zapomniałeś o GP Australii. Poza tym na pomoc od zespołowego partnera można też patrzeć troszeczkę inaczej. Ile Webber czy Vettel odebrali punktów Alonso, tym samym pomagając nie tylko sobie, ale i partnerowi z zespołu? A ile tych punktów innym kierowcom odebrał Massa? ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez rafaello85 N lis 14, 2010 12:47  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Angulo napisał(a):Ja nie chcę mistrzostwa Alonso z jednego prostego powodu - bo jeździ w Ferrari.
Aha, żeby było jasne - jak zdobędzie ten tytuł w tym roku, to będę uważał, że zdobył go fartem i nic i nikt nie przekona mnie, że tak nie było.

... dokończę: Bo "Żadne krzyki, płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" :twisted:

Co innego gdyby to Lewis dziś zdobył tytuł ( wykorzystując defekty techniczne Webbera, Vettela i Alonso ) - to byłoby w pełni zasłużone mistrzostwo, a nie żaden fart :rotfl:


Podsumowując: tytuł zdobyty przez Hamiltona i McLarena jest zawsze w pełni zasłużony, tytuły zdobywane przez Ferrari i jej kierowców zawsze są wynikiem: farta, fuksa, szczęścia, sprzyjającycyh okoliczności, nielegalnej pomocy... ( tu dopisać kolejne stwierdzenia ) ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości