Mistrzostwa Świata Kierowców 2010 - kto wygra?

Moderator: Ekipa F1

Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Mark Webber
104
28%
Sebastian Vettel
69
18%
Fernando Alonso
90
24%
Jenson Button
18
5%
Felipe Massa
4
1%
Robert Kubica
57
15%
Lewis Hamilton
29
8%
Nico Rosberg
2
1%
Michael Schumacher
2
1%
 
Liczba głosów : 375

Postprzez bohdi Pt maja 28, 2010 23:42  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Hamilton nigdy się nie dostosuje. To jest facet, który zawsze wszystko dostawał przygotowane na złotej tacy. Jemu wszytko od poczatku "się należało". Brakuje mu tego, co mają najlepsi - odrobiny samokrytycyzmu i myslenia. Zarówno Alonso, Kubica, Button, Schumi (nawet Rosberg) potrafią przyznac się że coś spieprz...li, że zły wynik, jest ich winą, nie zespołu. Jemu zawsze nie pasują ustawienia, bolid, taktyka. Jest szybki, co do tego nie ma wątpliwości. Ale czy sprawny technicznie-śmiem troche wątpic. Potrafi odstawiac cyrk, jak z Vitią w tym roku (także z Webo), jak, swego czasu, z Glockiem i innymi... Dlatego też mam tak wielki szacunek dla Alonso (chociaz go nie lubię, choc wielkim kierowcą jest), iz potrafił dac sobie rade w Maku, nastawionym na stworzenie Ultimate Black Driver, jego kosztem. Chłopak postawił się, i z całego tego bagna wyszedł z podniesioną głowa (moje osobiste zdanie).
Dopóki na torze wszystko idzie po jego-Hamiltona- myśli, doputy jest gwiazdą, ba, najlepszym na gridzie. Ale gdy jedzie na końcu stawki, chce zakończyc wyścig, bo nie ma się po co ścigac (vide zeszły sezon-w oczach wielu, stacił wtedy resztki szacunku).
Nie, w tym roku stawiam na Ferdynanda i mam nadzieje, że jakiś niemiecki (nie do końca rozwinięty) dzieciak, bądż też kangur (chociaż...może) ze złamana nogą nie przeszkodzą mu w zdobyciu tytułu. On po prostu musi miec tego trzeciego majstra...
A wtedy droga do tytułu dla Nasha, czy to w barwach "Tytoniowych", bądz "Pszczelich", bedzie otwarta.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez nocman So maja 29, 2010 0:50  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Angulo napisał(a):
Zatem wytłumacz co widzisz nadzwyczajnego w jeździe Hamiltona?

To, że F1 to jest seria wyścigowa, a Hamilton pokazuje, że jest kierowcą, który się ściga, a nie bezpiecznie dojeżdża do mety. Fakt, że traci przez to masę punktów (jak na Monzy 2009r.), ale właśnie za tą agresję i wolę walki uważam go za najlepszego.
Niestety w F1 coraz więcej kierowców kalkuluje, bo strategia, po opony sobie przetrę, bo to bo tamto... W wyścigach nie o to chodzi.


Ja przepraszam że się nie znam, ale zawsze wydawało mi się, że zwycięzcy jakiejkolwiek serii wyścigowej/rajdowej/rallycrossowej są na mecie. Chyba że nowa punktacja w F1 ma nagradzać impresje artystyczne :twisted: Nawet na długiej (402m) prostej trzeba robić użytek z orzeszka w puszce nad otworem gębowym, a co dopiero w wyścigach średnio po 300km per eliminacja. A Hamilton zazwyczaj dostaje, za przeproszeniem, małpiego rozumu.

Pozdrawiam, r (i już wracam pod swój kamyczek).
I am The Great Cornholio. You have awakened my bunghole, and now you must pay! The streets will flow with the blood of the non-believers!
nocman
 
Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:55

Postprzez Arya So maja 29, 2010 11:26  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Ja chciałabym tylko zauważyć, że Hamilton ma trochę pecha w tym sezonie. Raz dostał strzała od Webbera, raz dużo stracił na tych loteryjnych kwalifikacjach w Malezji, w Hiszpanii problem z kołem pod koniec wyścigu - raczej nie z jego winy, było widać, że to nie opona pękła na początku - i w Chinach (nie orientuję się najlepiej, nie oglądałam tego wyścigu w całości) coś chyba było nie tak, skoro miał dwa pit stopy więcej niż Button. Nie lubię go specjalnie i trzeba przyznać, że jego jazda jest czasem niezbyt kulturalna, ale jest jednak mistrzem i walecznym kierowcą, sądzę, że jeśli McLaren będzie miał niezły bolid, to powalczy jeszcze o tytuł.

Bohdi, jednak niedorozwinięty niemiecki dzieciak i kangur ze złamaną nogą mimo swych ułomności prowadzą w klasyfikacji i nie ustąpią łatwo dla trzeciego mistrzostwa Alonso, szczególnie, jeśli Red Bull załatwi ten problem z awariami. Swoją drogą, jakie to zwycięstwo, wygrać z biednymi kalekami, czyż nie? :P
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez bohdi So maja 29, 2010 11:39  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Witaj Arya,
Ale zauważ jakie zabawki maja do dyspozycji... Ne mam nic przeciwko Vettelowi (jedynie drażni mnie jego dziecinada i humorzaste zachowanie na i poza torem-stąd ten "dzieciak"), Marka lubię i szanuję. Po prostu RB to taki trochę cyrk F1, "wybryk natury", który bez geniuszu Adriana jest niczym.
Pozdrawiam.

PS. Kalekami, i to biednymi oni na pewno nie są.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Damian375 So maja 29, 2010 11:54  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Wiesz, Sebastian Vettel może mieć taki charakter i tyle... A nie robi tego dla PR.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez bohdi So maja 29, 2010 11:58  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Tyż prawda...
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez juras70 N maja 30, 2010 14:40  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Głos na Webbera
Pokazuje że jest dobry w kwalifikacjach i na całym dystansie wyścigu..
( chociaż jak cherubinek będzie tak jeździł to może wygrać ktoś z Mclarena :twisted: )
Avatar użytkownika
juras70
 
Dołączył(a): Pn sie 11, 2008 15:32

Postprzez bankoq N maja 30, 2010 16:02  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Jeżeli McLaren utrzyma formę z Turcji w pozostałych wyścigach, to dla mnie Hamilton wskakuje na miejsce faworyta. Nie sądzę jednak żeby tak się stało, przyjdą Węgry, Singapur, Abu Dhabi i tam pewnie potraci punktów do puszek.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez czlapka N maja 30, 2010 21:57  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Cały czas liczę że Mark da radę.Ale widząc coś takiego http://www.jamesallenonf1.com/2010/05/so-is-vettel-the-favoured-son-at-red-bull/ No ale może da radę a jak nie to...Hamilton :shock:
Trudno mi to nawet przyjąć do wiadomości,ale jaki by nie był to zaczynam się do niego powoli przekonywać ;p Może i dalej za nim nie przepadam,ale naprawdę jakby nie on to byłoby nudno.No ale skoro Hamilton miałby walczyć o MŚ to czemu nie Button ? :-P Ferrari chyba jednak nie.Alonso w tym sezonie to ja nie wiem co wyprawia,a Massa...no Massa nie da rady raczej po prostu Zobaczymy zresztą jak to się dalej potoczy.Jedno jest pewne, oby tylko nie "Babyschumi"
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez AleQ Pn maja 31, 2010 15:11  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Postawiłem na Alonso ,ale będzie trudno go zdobyc .Nie się co oszukiwać kandyatów do walki o mistrzostwo jest sporo ,więc dopiero w okoliach Japan bedzie juz tych graczy o majstra nieco mniej. RBR był faworyem ale kazda dziwna sytuacja np wczorajszy crash może zmienic w notowanich bardzo wiele. I jeszcze mowiono ze będzie to najnudniejszy sezon w historii F1...
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Patryk777 Pn maja 31, 2010 15:29  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

stawiam na Hamiltona, w Red Bullu może dojść do niezłej jatki między sobą, a dyspozycja Ferrari na razie nie gwarantuje tytułu.
Avatar użytkownika
Patryk777
 
Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 12:25
Lokalizacja: Barcelona
GG: 741554

Postprzez marcan Pn maja 31, 2010 16:22  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Jeśli Hamilton będzie miał odrobinę szczęscia, a RBR dalej będzie sam się pogrążał to Lewis ma spore szanse. Zależy też jak McLaren będzie się rozwijał.
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez SirKamil Pn maja 31, 2010 16:25  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Oddałem swój głos na Marka, ale z tego co widzę po tym weekendzie, nie ma cudów... Red Bull, najlepszym germańskim wzorem, będzie teraz 'ukubicowiał' Webbera. W RB6 prawo wygrywać ma tylko pupil marki.
Ostatnio edytowano Wt cze 01, 2010 9:55 przez SirKamil, łącznie edytowano 1 raz
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Pocisk Wt cze 01, 2010 9:36  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Fakt - GP Turcji dało odpowiedź na kogo stawia McLaren i RBR.

Tak jak w kolarstwie - pora na rozprowadzenie peletonu i liderów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez Arek Wt cze 01, 2010 14:29  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Fakt - GP Turcji dało odpowiedź na kogo stawia McLaren i RBR.


Tu bym się nie zgodził. Bo czy jednoznacznie możemy powiedzieć,że McLaren postawił na Lewisa bądź Buttona? Sytuacja z "paliwem" to imo bardziej strach przed powtórką "akcji" super-duetu RBR. :-P Tak na dobrą sprawę McL jest jedynym topowy teamem w którym nie ma jasno określonego lidera/pupila ;)
Ostatnio edytowano Wt cze 01, 2010 14:31 przez Arek, łącznie edytowano 1 raz
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości