Mistrzostwa Świata Kierowców 2010 - kto wygra?

Moderator: Ekipa F1

Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Mark Webber
104
28%
Sebastian Vettel
69
18%
Fernando Alonso
90
24%
Jenson Button
18
5%
Felipe Massa
4
1%
Robert Kubica
57
15%
Lewis Hamilton
29
8%
Nico Rosberg
2
1%
Michael Schumacher
2
1%
 
Liczba głosów : 375

Postprzez Pokwa So maja 22, 2010 8:43  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Damian375 napisał(a):Nie sądzę, żeby wyczerpał - to jest przecież dopiero początek sezonu. On jeździ bardzo spokojnie i według mnie tutaj powinno się upatrywać Jego szans.


Dokładnie. Nie szarżuje, podobnie jak Kubica, ale mimo wszystko ma dużo mniej głosów od RK.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez Damian375 So maja 22, 2010 9:32  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Jesteśmy na polskim forum... więc to jest zrozumiałe i całkiem naturalne.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez qTeck So maja 22, 2010 11:11  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Jak na razie Jense w suche weekendy jest bezradny i to nie tylko w walce z Lewisem. Mistrzowskie aspiracje powinny się podpierać czymś więcej niż liczeniem na deszcz w 3/4 GP w sezonie. Na dzień dzisiejszy tytuł jest "do przegrania" dla Red Bulla.

Widzę, że aż 39 osób żyje złudzeniami...Zejdźmy na ziemię, R30 nie zadomowiło się jeszcze na dobre w grupie pościgowej za energetycznymi. To nie 2008 gdzie konkurentów do tytułu było góra trzech. Teraz jest ich minimum 5-6.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez marcan So maja 22, 2010 11:58  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Pokwa napisał(a):
Damian375 napisał(a):Nie sądzę, żeby wyczerpał - to jest przecież dopiero początek sezonu. On jeździ bardzo spokojnie i według mnie tutaj powinno się upatrywać Jego szans.


Dokładnie. Nie szarżuje, podobnie jak Kubica, ale mimo wszystko ma dużo mniej głosów od RK.


Co znaczy nie szarżuje? A widziałeś Onboard Kubicy z Monako? Zaryzykuję stwierdzenie, że Button ma takie same szanse na zdobycie tytułu w tym sezonie jak Kubica, mimo że ten pierwszy dysponuje lepszym sprzętem, to ma także Hamiltona obok siebie. Jeśli ktoś z McLarena zdobędzie tytuł w tym roku (co jest wątpliwe), to będzie to prędzej Hamilton.
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Master So maja 22, 2010 13:59  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Kubica nie szarżuje, dobre :twisted: Bo żeby szarżował, to znaczy dla Ciebie pokwa kończył wyścigi jak Hamilton :twisted: Kubica umie więcej od Hamiltona - umie szarżować nie popełniając durnych błędów jak Anglik 8-)
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Edzix So maja 22, 2010 15:23  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

... i potrafi zajeżdzać silniki oraz palić sprzęgło :twisted:
Edzix
 
Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 13:08

Postprzez cwiek So maja 22, 2010 16:09  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Tak, tak szczególnie było widać to zajeżdżanie silników w drugiej połowie zeszłego sezonu, kiedy na jednym silniku przejechał 4 albo 5 (nie pamiętam dokładnie) wyścigów.


A jeśli chodzi o rajdy to sam mówił, że to dla niego zabawa. Zresztą w ostatnim rajdzie już nic mu się nie psuło.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez kemot So maja 22, 2010 16:40  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Zarzynanie zarzynaniem, ale faktem jest, że Kubica nie umie się obsługiwać sprzęgłem.
Traci przez to na starcie, lub ma słaby start, co może się odbić tym, że zabraknie ileś tam decydujących punkcików do danego miejsca w generalce.

Pokwa dlaczego dałeś w tej ankiecie Kubicę? :evil:
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Damian375 So maja 22, 2010 16:52  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Jeżeli to nie ironia z Twojej strony Kemot to ja się lekko roześmiałem...
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Master So maja 22, 2010 17:12  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

A co wy rozumiecie przez zarzynanie silników? To nie są wiejskie wyścigi, to nie są silniki od Trabanta. Każdy kierowca zmienia biegi przy obrotach 18k bądź niżej - zależy czy chce kogoś gonić i czy jego pozycja jest bezpieczna. Nie ma czegoś takiego jak zarzynanie silników w F1. Każdy silnik powinien wytrzymać te 3 weekendy GP przy obrotach 17,8-18k. Chyba że mowa o jeździe na prostej Monza na 6 biegu przez całą jej długość - wtedy tak, mowa o zarzynaniu.

Co do sprzęgła... Sprzęgło jest w kierownicy i nikt nie musi być filozofem takim jak Kemot czy szanowny pan Edzix (który bądź co bądź nic do dyskusji nie wnosi), aby umieć ruszyć ze sprzęgła. Sprzęgło nie ma nie wiem jakiego skoku, bo jest w kierownicy. Operowanie sprzęgłem to żadna umiejętność. Cała sztuka polega na jak najwcześniejszym ruszeniu z miejsca po zgaśnięciu czerwonych świateł i operowaniu pedałem gazu.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez marcan So maja 22, 2010 18:12  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

kemot napisał(a):Zarzynanie zarzynaniem, ale faktem jest, że Kubica nie umie się obsługiwać sprzęgłem.
Traci przez to na starcie, lub ma słaby start, co może się odbić tym, że zabraknie ileś tam decydujących punkcików do danego miejsca w generalce.

Pokwa dlaczego dałeś w tej ankiecie Kubicę? :evil:


Dobre
Faktem jest też, że Kubica nie dość że zarzyna silniki i nie potrafi używać sprzęgła, to nie potrafi wyprzedzać, ani startować i jeszcze na dodatek ma nos zbudowany nieaerodynamicznie, i przez to traci cenne dziesiąte sekundy na okrążeniu. Renault powinno go wyrzucić i zatrudnić kierowcę z mniejszym nosem i większym dociskiem, bardziej aerodynamicznym. Może Heidfelda? Skoro Kubica ma tyle punktów w generalce, to do Nicka trzeba by z urzędu doliczyć +10 (minimum), jako że pokonał Kubicę w 3 sezonach na 4...
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez kemot N maja 23, 2010 11:01  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Rozumiem jeszcze, jakby problem występował tylko w BMW, ale Polak zmienił zespół i co zabrał ze sobą sprzęgło BMW, czy co? :???:
Jeżeli Robert w przyszłości chce zdobyć tytuł mistrza świata, to musi zminimalizować takie wpadki.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez SirKamil N maja 23, 2010 11:27  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Po części tak. To takie same sprzęgło od tego samego producenta. Poprawa sytuacji i uniknięcie hydraulicznych wpadek to działka zespołu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez wartek Śr maja 26, 2010 18:21  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

ja w tym roku wierze w zasade, zwyciezca pierwszego wyscigu zgarnia tytul.
alonso, jak dla mnie, pokazuje klase w tym sezonie. ma duzo problemow, ale umie zarowno atakowac jak i bronic sie,
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez McLfan Pt maja 28, 2010 17:24  Re: Mistrzostwa Świata Kierowców - kto wygra?

Master napisał(a):A co wy rozumiecie przez zarzynanie silników?

Na pewno nie to, co napisałeś dalej:
Master napisał(a):Każdy kierowca zmienia biegi przy obrotach 18k bądź niżej - zależy czy chce kogoś gonić i czy jego pozycja jest bezpieczna. Nie ma czegoś takiego jak zarzynanie silników w F1. Każdy silnik powinien wytrzymać te 3 weekendy GP przy obrotach 17,8-18k. Chyba że mowa o jeździe na prostej Monza na 6 biegu przez całą jej długość - wtedy tak, mowa o zarzynaniu.

Chodzi o agresywna, lub mniej agresywną redukcję biegów, a nie wbijanie ich w górę... Idealnie ten problem u Kubicy było widać w 2007 przy "wspaniałej" skrzyni biegów BMW. Heidfeld się kulał, a Kubica kończył na poboczu... Teraz na szczęście już tego nie ma. Bo w takim BMW z 07 każdy z najlepszych miałby problemy- Kimi, Lewis, Michael, czy właśnie Robert.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości