GP Turcji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Sycior N maja 30, 2010 15:32  Re: GP Turcji 2010

Spodziewałem się nudnego wyścigu a tu było nieźle :o.

Moja ocena teamów:

McLaren - Solidnie jechali swoje, Hamilton cały czas walczył z Red Bullami. Skorzystali z prezentu , aczkolwiek ta walka Button Hamilton mogła się skończyć podobnie jak duetu Red Bulla.

Red Bull - Szkoda Webbera, mógł wygrać albo dojechać na drugim miejscu. Vettel po raz kolejny pokazał że jest niedojrzały jako kierowca wyścigowy. Szybkość to nie jest wszystko, trzeba myśleć. Jak widać w walce koło w koło Vettel musi się jeszcze wiele nauczyć. Sama walka koło w koło z kolegą z zespołu na dwóch pierwszych miejscach jest przejawem głupoty. Wyraźnie widać , że Webber jechał swoim torem jazdy i Vettel niepotrzebnie skręcił. Zaraz się pewno Vettelomaniacy odezwą że za Australię 09 go nie lubię, ale mam to gdzieś. Nie lubiłem Vettela wcześniej

Mercedes - Bardzo ładnie, robią postępy obaj kierowcy na podobnym poziomie.

Renault - Spokojnie idą do przodu. Oby tak dalej, niestety Robert był za wolny na prostych aby dobrać się do Rosberga. Szkoda Pietrowa , który jechał bardzo dobry wyścig. Niefortunny kontakt i koniec marzeń o punktach. Przynajmniej Fastest Lap dla niego na pocieszenie...

Ferrari - Dostali zadyszki, Renault w moje ocenie było troszkę przed nimi

Sauber - No nareszcie oba bolidy na mecie, i jest chociaż jeden punkt. Przy ich problemach jest to sukces.

Force India - Sutil spokojnie w punktach. Liuzzi - on jechał w wyścigu? Jakoś zupełnie nie było go widać...

Toro Rosso - Alguersuari przyzwoicie, bez większych rewelacji. "Kapeć" Bumiego na początku pogrzebał mu wyścig

Williams - Słabo, bardzo słabo. Dla mnie to oni byli najsłabsi ze "starszyzny", nie wiem co się na początku z Hulkenbergiem stało , ale sporo na starcie stracił

Lotus - Nadal są najszybsi z nowicjuszy. Najpierw niezawodni, potem co najmniej jeden bolid ulegał awarii, teraz oba, szkoda.

HRT - Objeżdżali Virginy ale co z tego skoro nie dojechali...
Virgin - dzisiaj najlepsi z nowych teamów. Mimo iż najwolniejsi to oba samochody na mecie.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez fejsu N maja 30, 2010 15:33  Re: GP Turcji 2010

no coz. W tym wypadku na pierwszy rzut oka ze wina byla po stronie Webbera, tak jak twierdzil od razu po wyscigu Horner albo po stronie obydwu jak twierdzil Lauda.

Vettel byl juz z przodu i byl po wewnetrznej, co znaczy ze moze juz jechac po swojej linii i zjezdzac do prawej, a Mark powinien mu zostawic miejsce. Jednak mogl jeszcze pol sekundy dac Markowi na zrobienie mu miejsca. Moim zdaniem odrobine za szybko zszedl do prawej a Mark nie dosc szybko sie zorientowal ze juz musi odpuscic bo jest z tylu i nie moze dalej blokowac Vettela.
fejsu
 
Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 18:01

Postprzez McLfan N maja 30, 2010 15:35  Re: GP Turcji 2010

Nikt nie musiał odpuszczać do samego zakrętu! Wystarczyło trzymać kierunek, a nie próbować straszyć. Straszenie spowodowało kolizję. Bardzo mnie to cieszy, może się w końcu ludzie obudzą, że Vettel dostaje małpiego rozumu w takich sytuacjach... Button dziś zresztą też.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Cappo N maja 30, 2010 15:37  Re: GP Turcji 2010

Ventlowi chyba przy tej kolizji coś w głowę się stało -> http://f1.pl/Artykul.82+M55ed055ecd1.0.html jego wina była a ten jeszcze takie bzdury gada.
Avatar użytkownika
Cappo
 
Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 12:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kubicomaniak N maja 30, 2010 15:40  Re: GP Turcji 2010

W tym wyścigu McLareny były jednak szybsze niż Redbulle , czyżby koniec koniec dominacji tych ostatnich ?
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Artello96 N maja 30, 2010 15:40  Re: GP Turcji 2010

Sycior napisał(a):Renault - Spokojnie idą do przodu. Oby tak dalej, niestety Robert był za wolny na prostych aby dobrać się do Rosberga. Szkoda Pietrowa , który jechał bardzo dobry wyścig. Niefortunny kontakt i koniec marzeń o punktach. Przynajmniej Fastest Lap dla niego na pocieszenie...


A słyszałeś o kanale F? :-( :(

EDIT UP: Wydaje mi się że jednak nie. RedBull ma najszybszy bolid jednak będą tracić przez takie głupie zachowania Ventyla (O Webbera się nie martwię bo jest spokojny, może w Australii trochę mu odbiło). Raczej w tym sezonie jeszcze nie raz Ventyl zrobi coś nieodpowiedzialnego i przez to będą zyskiwać inne team'y. :grin:
Ostatnio edytowano N maja 30, 2010 15:43 przez Artello96, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez fibon N maja 30, 2010 15:41  Re: GP Turcji 2010

Ewidentna wina Vettela, ale nie ma co się za bardzo podniecać, a już na pewno szukać dla niego usprawiedliwień. Zwykły RA i tyle. Nieodłączna część wyścigów. Webber np. skosił Hamiltona w Australii. Shit happens :-)

@Kubicomaniak: Dalsza dominacja RB zależy w dużym stopniu od tego na ile sprawny będzie ich F-duct.
fibon
 
Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 20:09

Postprzez Darkat N maja 30, 2010 15:43  Re: GP Turcji 2010

Kubicomaniak napisał(a):W tym wyścigu McLareny były jednak szybsze niż Redbulle , czyżby koniec koniec dominacji tych ostatnich ?


a zobacz jaką oni mieli przewagę na prostych
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez AutoryteT N maja 30, 2010 15:45  Re: GP Turcji 2010

Jak Vettel zaczynał manewr zacząłem do taty mówić tak: Idzie bokiem, uwaga bo przypierniczy!! AAAAA.. Ale urwał!! Jak śmiesznie mi się to zgrało xD
Vettel fail wyścigu wraz z Alonso, ale Vettel większy. Kto wie jak on stracił to P2 po starcie?
Robert? Szkoda, mówił że Rosbergowi się kończą opony a i tak nie mógł go wziąć. Najbardziej mi szkoda Witaljia... Pewne P8 i niestety... To tak szybkie podsumowanie.
Best widok: Reakcja Witmarsha na walkę McLarenów :D
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Kubicomaniak N maja 30, 2010 15:45  Re: GP Turcji 2010

RA no właśnie , i to jest najgorsze , przez błąd jednego zawodnika traci inny , wina Vettela ewidentna , a i tak to tylko RA.
Vettel powinien dostać karę , podobnie jak to było w 2008 po kolizji z Kubicą .
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sycior N maja 30, 2010 15:47  Re: GP Turcji 2010

To był RA , ale pewnych rzeczy się nie robi. Gdy dwóch kierowców jednego zespołu jest na dwóch pierwszych miejscach to nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby podejmować walkę koło w koło. Ta zasada że ktoś jest z przodu i ten z tyłu musi mu ustąpić obowiązuje w zakrętach (zresztą to taka nie pisana zasada). Webber spokojnie jechał swoim torem jazdy. Vettel nie potrzebnie się zagrzał. Ja bym vettela określił tak "Mirrors? What Mirrors!"
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez Patryk777 N maja 30, 2010 15:48  Re: GP Turcji 2010

Avatar użytkownika
Patryk777
 
Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 12:25
Lokalizacja: Barcelona
GG: 741554

Postprzez marrak N maja 30, 2010 15:52  Re: GP Turcji 2010

Jak ktoś jeszcze nie wie kogo była wina przy kolizji Vet-Web to proszę - analiza w zwolnieniu z BBC : http://hotfile.com/dl/45598253/2dfb3e3/tur3.avi.html

Jak zwykle rozczarowało Ferrari. Walka z Renault i to już chyba są słabsi, to nie tak chyba sobie wyobrażali ten sezon.
Zresztą Alo po wyścigu powiedział, że muszą zrobić wszystko aby walczyć o podium w Walencji :twisted: nie za późno??

Zabiła mnie synchronizacja usterki u Kovy i Trullego nie mal w tym samym momencie padła hydraulika :lol:

Gratulacje dla McLarena - byli na równi z RedBullami, ale bez ich pomocy mieli by P3 i P4 :-P

Konferencja po wyścigu [ENG]:http://hotfile.com/dl/45597195/4af49bb/tur2.avi.html

Poziom wyścigu oceniam jako zadowalający. [A gdzie ten deszcz i zmiana opon na intery wg Merca??]
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Godspeed N maja 30, 2010 15:52  Re: GP Turcji 2010

nie, bo nie widzałem. jak możesz podaj link.

Niestety linka nie mam. Widziałem w TV.

Dobra, ucieszyłem się, pokrzyczałem z radości, a teraz na spokojnie. Otóż po wyścigu była rozmowa Laudy z kimś z Red Bulla (nie pamiętam nazwiska)i ten powiedział, że Webber robił się wolniejszy (co zresztą było widać) i rosła presja ze strony McLarenów. Dlatego chcieli, żeby Webber przepuścił Vettela, bo inaczej Niemca dopadłby w końcu Hamilton. Podobno jednak inżynier Webbera nie przekazał tej "informacji" Australijczykowi i ten nie odpuścił. Nie wiem tylko, czy Vettel miał zielone światło od teamu, żeby wyprzedzać.

Tak więc ci, którzy podejrzewają wyłącznie McLaren o "team orders" mogą zamilknąć.
Ostatnio edytowano N maja 30, 2010 15:55 przez Godspeed, łącznie edytowano 1 raz
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez moni N maja 30, 2010 15:53  Re: GP Turcji 2010

Cały RTL jest święcie przekonany, że to jednak nie wina Vettela.
Horner nawet, mimo tego iż chciał najpierw porozmawiać z kierowcami, a potem się na ten temat oficjalnie wypowiadać dał lekko do zrozumienia,że wcale wina nie leży po stronie Vettela, a przynajmniej nie tylko.
Według teorii Helmuta Marko,była to wina Webbera, a raczej jego inżyniera wyścigowego, który miał poinformować Webbera, że Vettel jest szybciejszy .Powinien przepuścić Vettela, bo w przeciwnym razie Lewis "połknąłby" Vettela.

Nie bardzo się z tym zgadzam. Po pierwsze sprawa "team-mate" czy nie - obydwoje mają aktualnie najlepsze karty, by zdobyć mistrzostwo. Więc obojętnie czy są kolegami z zespołu - na torze są rywalami. Po drugie Hamilton był blisko Vettela praktycznie cały czas, do tego musiał uważać na zużywanie się paliwa, więc czy by tak naprawdę "połknął" bez problemu Vettela - wątpię... :roll:
Avatar użytkownika
moni
 
Dołączył(a): Pn paź 26, 2009 18:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości