Przed GP Europy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MarekW So cze 26, 2010 14:59  Re: Przed GP Europy

Myślę, że powód 6. miejsca jest oczywisty - z jakiegoś powodu miękkie opony w Renault nie pracowały tak, jak tego oczekiwano. Dlaczego? No, to już muszą zanalizować.

Ogólnie chyba rzeczywiście powinni zostać na twardej, ale wiadomo, łatwo jest mówić post factum. Ciekawe tylko, co sie stało na pierwszym okrążeniu w Q3.
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SirKamil So cze 26, 2010 15:00  Re: Przed GP Europy

Coś się wy--ało. Z drugiej strony całościowe tempo kwalifikacyjne Boba trudno uznać za porażkę i finalne 6 miejsce defacto w lidze zaefduktowanego Ferrari też, choć apetyty były większe. Porażkę odniósł Mercedes. Pierwszy raz w tym sezonie, pierwszy raz od kiedy powołano do życia B.A.R. zrobiło mi się ich szkoda a na przestrzeni tych wszystkich lat motali się tak jak teraz już niezliczoną ilość razy... Poprawcie mnie, czy Mercedes nie burczał coś o 'super wysiłku' i przywiezieniu tutaj poprawek zaplanowanych na Silversone? ałaaaa

Zapanował całkiem zabawny okres. gdy koncerny budzą się z ręką w nocniku... Honda z dnia na dzień porzuciła samochód i zespół, który wygenerował ekspozycję telewizyjną wartą ćwierć miliarda zielonych, Toyota w momencie gdy ekipa identycznie jak Honda zyskała trochę swobody i pewnie też całkiem dobry samochód, BMW doszczętnie się skompromitowało a Mercedes porzucił prawdziwie świetnego i perspektywicznego McLarena na rzecz tylko pozornie lepszego Brawna...

Super Williams- ich miejsce jest tuż za największymi w walce z Force India i wreszcie im się to udało- oby nie był to jednorazowy wyskok. Przed nimi jeszcze niski wydech.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Patryk777 So cze 26, 2010 15:30  Re: Przed GP Europy

SirKamil napisał(a):Porażkę odniósł Mercedes.

Jak już to porażkę można ponieść, a odnieść to można zwycięstwo :-)

Kubica po raz kolejny narobił apetytów po Q1/Q2, a Q3 zawalił, w Malezji było identycznie. Zapowiada się fantastyczna walka Red Bulli z Hamiltonem, a z tyłu będą gryść obie Ferrarki, Kubice będzie cisnął Button i patrząc na F-Duct to może być groźnie, liczę na P6-7 na mecie Kubicy
Avatar użytkownika
Patryk777
 
Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 12:25
Lokalizacja: Barcelona
GG: 741554

Postprzez Master So cze 26, 2010 15:39  Re: Przed GP Europy

Co Q3 zawalił? Czasy niemalże identyczne jak z Q1, Q2. Jeżeli ktoś mówi, że opony miękkie sprawowały się nieodpowiednio, a ktoś nie umie tego zinterpretować w odpowiedni sposób, to najwyraźniej ma ze sobą jakieś kłopoty.
Ostatnio edytowano So cze 26, 2010 15:48 przez Master, łącznie edytowano 2 razy
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Angulo So cze 26, 2010 15:43  Re: Przed GP Europy

I co? Skreślaliście McLarena, a tu Lewis wylądował tuż za Red Bullami. Gdyby nie błąd na ostatnim okrążeniu to mogło być jeszcze lepiej. Cośkę Button wolno ostatnio, ale nawet sam McLaren przyznaje, że nie wie, dlaczego Buttonowi brakuje szybkości na niektórych torach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Sergi So cze 26, 2010 15:48  Re: Przed GP Europy

Ale Master interpretacja byla dosc logiczna. Q3 inaczej sie jedzie chyba niz Q1? Zgodze sie , ze to jednak czynnik ludzki przewazyl a nie sprzet. Nie widzialem jeszcze przejazdu wiec nie wiem co bylo dokladnie. Ale jego teoria jak i twoja poki nie ma offa jest tak samo mozliwa.
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez Jankes So cze 26, 2010 16:12  Re: Przed GP Europy

Kubica niczym robot, różnica między najlepszym a najgorszym rezultatem w całym Qualu to 0,075sek.
a z miękkimi oponami coś nie tylko Renault się zmagało
Avatar użytkownika
Jankes
 
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 13:38
Lokalizacja: ZGora

Postprzez Master So cze 26, 2010 16:30  Re: Przed GP Europy

Niestety, kiedy na ostatnie próby znowu założyliśmy miękkie ogumienie, auto zrobiło się nerwowe i nie czułem już takiej przyczepności, jak na twardych mieszankach. Dlatego nie udało mi się tak naprawdę nadrobić czasu i zakwalifikowałem się na szóstej pozycji, która wciąż jest dobra


Tu o tym mówi Kubica. Ale przecież Kubica dla Patryka to stary schizofrenik.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez czlapka So cze 26, 2010 16:47  Re: Przed GP Europy

Renault ma problem z tymi miękkimi oponami i to dość poważny.Sam Robert wystarczyło że pojechałby o 0,010 s lepiej,a by startował z "czystego" 5 miejsca,a myślę że był w stanie to osiągnać,znając jego umiejętności.Jest niedosyt, i nie ma tego co ukrywać.Czy to jakaś wina cząstkowa Roberta,czy zła decyzja Renault to już inna kwestia.Ważne,że generalnie progres u nich widać i to jest pocieszające
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez atb So cze 26, 2010 16:48  Re: Przed GP Europy

Nie licząc Monaco, Kubica osiągnął najlepszy wynik w kwalifikacjach, a w komentarzach przeważa ROZCZAROWANIE.
To pokazuje, jak dobrą robotę wykonuje Renault.
Na drugim biegunie jest Mercedes. Na początku sezonu mieli wózek, którym Rosberg spokojnie kwalifikował się w TOP 6 i dwa razy dojechał na podium. Trzeba było jednak pomóc Wielkiemu Schu i teraz żaden kierowca Mercedesa nie łapie się do Q3. Ale nie żałuję ich ani trochę, przecież oni z powrotu Schumachera są zadowoleni...
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez rado123F1 So cze 26, 2010 16:48  Re: Przed GP Europy

Kwalifikacje były przewidywalne, należało się spodziewać dubletu RBR i tak się stało

Jeśli chodzi o Kubicę to apetyty były bardzo rozbudzone, jednak chyba błąd w Q3 spowodował, że Robert zajął 6 miejsce, a z czasem z Q2 byłby 4 :( . Teraz trzeba uważać na starcie na Buttona i liczyć na dobry występ w wyścigu

Zawiódł totalnie Mercedes. Poprawki zdały się na nic, a Schumacher wchodząc ponownie do F1 tylko zepsuł swą reputację.
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Gie So cze 26, 2010 16:50  Re: Przed GP Europy

Renault niepotrzebnie tak zaostrzał apetyty przed Kanadą i Walencją. Teraz wszystkim wzrosły wymagania. Jeszcze miesiąc temu dwie Renówki przed Mercedesami każdy brałby w ciemno a teraz wybrzydzanie :) Wydaje mi się że jak na taką zmianę jaką jest nowy wydech to Renault zaprezentował się rewelacyjnie, podobnie jak Ferrari. Jeszcze tylko wygaszanie tylnego skrzydła i można myśleć na poważnie o PP i zwycięstwach.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Szxt So cze 26, 2010 16:54  Re: Przed GP Europy

Kubica mówił(tylko pytanie: czy zwalił winę,czy po prostu mówi prawdę),że na miękkich oponach samochód się ślizgał,i zachowywał nerwowo(w porównaniu do twardego ogumienia).

Niestety, kiedy na ostatnie próby znowu założyliśmy miękkie ogumienie, auto zrobiło się nerwowe i nie czułem już takiej przyczepności, jak na twardych mieszankach. Dlatego nie udało mi się tak naprawdę nadrobić czasu i zakwalifikowałem się na szóstej pozycji, która wciąż jest dobra


Myślę więc że skończyliśmy temat Kubicy i tego czy zawalił czy nie,bo to wie w sumie tylko on..(skłonny jestem wierzyć jego wersji,gdyż realizator pokazuje uślizgi itp.a Kubicę pokazał bodajże już po zajęciu P6;p)

Kończąc:Zespół(wliczając kierowców) jest zadowolony z wyniku,i przy tym pozostańmy.

Ps.4Strony??Rozumiem wakacje,ale tak słabo chyba nie było do tej pory :przewraca:
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez Patryk777 So cze 26, 2010 17:01  Re: Przed GP Europy

Master dobrze wiemy, że jesteś Kubicomaniakiem, rozumiem Cię. Ale nie jestem w niego tak zapatrzony i wiem, że on też jest człowiekiem i może popełnić błąd na najważniejszym okrążeniu, jak widzisz nawet 7-krotny MŚ sobie nie daje rady.

Po prostu Kubica zawsze na coś zwala, a ostatnio w Q3 ma ciągle problemy z oponami (chociaż temperatura toru chodziła w granicach 41-46 stopni). Skoro w Q1 na twardych zrobił 1:38,1 to dlaczego na miękkich tyle samo? Teoretycznie powinno być przynajmniej 0,3-4s szybciej.

Oczywiście powiesz, że się nie znam.

edit, ponieważ Kubica robił 26,0 w pierwszym 44,5 w drugim i 27,2 w trzecim sektorze (na twardych) a podczas miękkiej mieszanki miał 26,2 44,6 27,3
Ostatnio edytowano So cze 26, 2010 17:09 przez Patryk777, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Patryk777
 
Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 12:25
Lokalizacja: Barcelona
GG: 741554

Postprzez SirKamil So cze 26, 2010 17:05  Re: Przed GP Europy

Ale jaki miał popełnić błąd, jeśli okrążenie jakie poskładał, składało się z trzech równych (równie 'takich sobie') sektorów i w żadnym starta nie wykroczyła ponad średnią? O co kaman? Jakiś konkretny błąd w którym z zakrętów? Jaka jest podstawa dla tezy, że Kubica nie pojechał na limicie samochodu w tym konkretnym momencie?

Renault ma kłopoty z pełnym wykorzystaniem potencjału przyczepności super miękkich opon. Na średnie mieszance są wspaniali- w ostatnich dwóch sesjach kwalifikacyjnych tempo Kubicy równało się tempu Red Bullów, co w pratyce oznaczało bycie najszybszym w stawce, jednakowoż podczas gdy Red Bull konsekwentnie urywa jeszcze 0,3 z wyniku gdy Renault urywa bardzo mało, lub wcale tak jak w Walencji. Co ciekawe ten problem dotyka nie tylko ich- teraz i Ferrari, marudziło o tym też Force India. Z tego co mówi Robert zespół pracuje na rozwikłaniem problemu a sprawa wydaje się warta świeczki- supr softy będą w użyciu jeszcze w.. pewnie w jakiejś połowie rozgrywanych weekendów. Z całą pewnością na Hocke, Hungaro i Marinie.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron