GP Europy 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dzbanek2 N lip 04, 2010 16:13  Re: GP Europy 2010

dzbanek2 napisał(a):To pokaż mi sensowny onboard/mod f1 z rFactora

http://en.wikipedia.org/wiki/RFactor
Avatar użytkownika
dzbanek2
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postprzez msk N lip 04, 2010 16:15  Re: GP Europy 2010

rFactor, nie rFactor Pro. Silnik pierwszego ma 400Hz, drugiego 800Hz. Spora różnica.
msk
 
Dołączył(a): Cz sie 28, 2008 21:27

Postprzez hideto N lip 04, 2010 16:22  Re: GP Europy 2010

Panowie panowie, czytamy ze zrozumieniem. Rfactor Pro to rozbudowana na potrzeby zespołów wersja rfactora/rfactora 2.

Camaj nie stworzył nowego silnika tylko uwolnił wszystkie możliwości tego co jest w produkcjach isi czy simbimu.

Tak jak mówiłem, odpuszczona jest super mega hiper grafika na rzecz obliczeń.

Fizyka podstawowa jest ta sama, rozszerzono jedynie takie rzeczy jak flat spoty i kilka innych których rfactor w wersji podstawowej nie miał - a mógł mieć po uruchomieniu ich w silniku gry.

-- N lip 04, 2010 16:25 --

Poza tym, polecam wypowiedz Kuby Giermaziaka, który na temat rfactora się wypowiedział. Wie więcej niż wy i stwierdził, że po włączeniu TC, bolid zachowuje się w zasadzie w pełni realistycznie - opisywał wrażenia bodaj z F3.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dzbanek2 N lip 04, 2010 16:25  Re: GP Europy 2010

tak więc oryginalny rfactor nie posiada modów f1 z dobrą fizyką
Avatar użytkownika
dzbanek2
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postprzez Unikalny.Nick N lip 04, 2010 16:32  Re: GP Europy 2010

dzbanek2 napisał(a):To pokaż mi sensowny onboard/mod f1 z rFactora w którym bolid zachowuje sie w miarę realnie.

http://www.youtube.com/watch?v=Kpo6GhobdKU

Chociaż mod do rFactora endurance series by endurances jest dobry.

Jak na ironię właśnie jeśli chodzi o tego moda, to udowodniono, że ma pod wieloma względami skopaną fizykę.
Unikalny.Nick
 
Dołączył(a): Śr sie 22, 2007 11:48

Postprzez Sanki N lip 04, 2010 18:17  Re: GP Europy 2010

Unikalny.Nick napisał(a):
dzbanek2 napisał(a):To pokaż mi sensowny onboard/mod f1 z rFactora w którym bolid zachowuje sie w miarę realnie.

http://www.youtube.com/watch?v=Kpo6GhobdKU

Nie wiemy, czy dało się jeszcze wycisnąć z tego bolidu, a pewnie się dało. To była taka jazda pod ten filmik, prawdopodobnie musiał w niektórych miejscach zwalniać by zgrało się wszystko z filmikiem. MSC walczył momentami z nierównościami kiedy bolid z rF jechał jak po szynach (1:33 bodaj).

Może i kierowcom wydaje się rF bardzo podobny do realistycznego prowadzenia bolidu, może to też element reklamy samej gry. Nie zapominajmy jeszcze o tym, że kierowca nie ustawiał bolidu i nie znał reakcji bolidu na daną zmianę. Jechał na gotowym secie.
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez hideto N lip 04, 2010 18:33  Re: GP Europy 2010

Sanki napisał(a):
Unikalny.Nick napisał(a):
dzbanek2 napisał(a):To pokaż mi sensowny onboard/mod f1 z rFactora w którym bolid zachowuje sie w miarę realnie.

http://www.youtube.com/watch?v=Kpo6GhobdKU

Nie wiemy, czy dało się jeszcze wycisnąć z tego bolidu, a pewnie się dało. To była taka jazda pod ten filmik, prawdopodobnie musiał w niektórych miejscach zwalniać by zgrało się wszystko z filmikiem. MSC walczył momentami z nierównościami kiedy bolid z rF jechał jak po szynach (1:33 bodaj).

Może i kierowcom wydaje się rF bardzo podobny do realistycznego prowadzenia bolidu, może to też element reklamy samej gry. Nie zapominajmy jeszcze o tym, że kierowca nie ustawiał bolidu i nie znał reakcji bolidu na daną zmianę. Jechał na gotowym secie.

pewnie... ISI producent niezwykle niszowej produkcji przecież opłaca tę rzesze kierowców ;-)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez slipstream N lip 04, 2010 19:52  Re: GP Europy 2010

Więc tak, napisać sobie cały symulator od tak dla siebie to nie jest jakaś rzecz ot tak, że każdy zespół sobie pozwoli i wystarczy mu do tego jeden informatyk. Nie wiem więc co jest takiego nieprawdopodobnego i nie do uwierzenia w tym, że zespoły wykorzystują tak solidną bazę jaką jest rFactor, a nie każdy marnuje czas, pieniądze i środki na pisanie swojego programu od zera.

Tym bardziej jak wielu kierowców przyznawało nie raz że korzystają nawet i z F1 na Playstation - może nie do setupów, ale do elementarnego wybadania nowych dla nich torów. I w zupełności dają (czy bardziej dawali kiedy rFactor się upowszechniał) radę i na takim arcade jak F1 na PS-a, a nie super hiper wyrafinowanych symulatorach schowanych w schronach 5 pięter pod ziemią.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto N lip 04, 2010 19:57  Re: GP Europy 2010

zasadniczo to do pracy nad setupem, służyły takie hmm nie wiem jak to nazwać, specjalne stanowiska ?

bolid w pełnych wymiarach stał na podestach i te podesty symulowały nawierzchnię toru. Symulatory poczatkowo służyły tylko do tego by kierowca zapoznał się czy odświeżył wiedzę o torze. Teraz coraz popularniejsze są symulatory które symulują przeciążenia (rbr mclaren) czy nawet takie w których można testować nowe rozwiązania w bolidzie (ferrari).

Tak czy siak, rfactor jest wykorzystywany niezwykle szeroko, i to zarówno w F1, jak i zapleczu, ale turystyki i enduro również z tego korzystają i to nie jest coś co zakładam, tylko coś co wiem. Ostatecznie które zespoły mi i moim kolegom płacą wiem.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gie Śr lip 07, 2010 18:57  Re: GP Europy 2010

Nie ma jeszcze nowego wątku, a powinien być :)
Kubica to jaka karta?
Obrazek
Rozszyfrowałem tylko Barichello. Kto jest Jokerem i Asem?
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Mexi Śr lip 07, 2010 19:16  Re: GP Europy 2010

Kubica to 2 trefl ;P
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez cwiek Śr lip 07, 2010 19:17  Re: GP Europy 2010

Nie byłbym taki pewien. Mnie się wydaje, że Kubica podpisał się na "ósemce wino"
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Noras Śr lip 07, 2010 19:35  Re: GP Europy 2010

Kubica - pierwsza karta z brzegu chyba :P
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Darth ZajceV Śr lip 07, 2010 19:40  Re: GP Europy 2010

8 pik jak byk :P Przecież wyraźnie widać RK. 5 trefl chyba jest Karuna, a reszta to nie wiem :P Koniec końców przydała by się większa roździałka.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez hideto Śr lip 07, 2010 19:42  Re: GP Europy 2010

z tych które ja rozpoznaję to:

8 pik - Kubica
2 trefl - Kovalainen
4 karo - Hamilton
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron