Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Piru Śr lip 07, 2010 23:00  Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Zbliża się legendarny wyścig na Silverstone.O ile pamiętam zawsze panowała tu świetna atmosfera.Kibice potrafili wspomagać tu wielkie legendy czy w końcu Nigel Mansell, po którego zwycięstwie w 1992 wskoczyli na tor. Nie wiadomo jednak jak będzie w tym sezonie.McLaren przywodzi poprawki, a RBR bardziej pasują takie tory.Wielką niewiadomą jest forma Ferrari.

Zapraszam do dyskusji.
Avatar użytkownika
Piru
 
Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 22:59
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Pocisk Cz lip 08, 2010 7:41  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Ktos ma nowa mape toru ??
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez smylas Cz lip 08, 2010 7:48  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez DawidF1 Cz lip 08, 2010 9:56  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Ferrari na ten tor nie ma poprawek zadnych takze beda gdzies w okolicy reno i mercedesa napewno red bull bedzie bardzo mocny ma reno jakies poprawki na ten wyscig?
DawidF1
 
Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 14:45

Postprzez Karol Cz lip 08, 2010 10:11  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Jak już dajesz informacje to trzymaj sie prawdy, bo z tego co ja wiem dajesz tu jakieś całkiem sprzeczne info. Z reszta zaraz pewnie biC Cie podreguluje :-P

Jak faktycznie wydech Renault najbardziej pomaga w szybkich zakretach to powinni tu co najmniej dobrze wyglądać. Ciekawe też ile Ferrari się polepszyło w kwestii docisku od GP Turcji. Nie można zapominać też o mieszankach, które powinny być kolejnym ważnym faktorem.

Jak dla mnie RBR tutaj będzie miażdżył podobnie jak w Hiszpanii, może z nie aż taką dużą przewagą, ale jednak dokładnie zaznaczoną. Od 2008 roku są tutaj bardzo szybcy i nie inaczej bedzie w tym roku. Jedynie McLaren (Lewis) może próbować dotrzymać im tutaj kroku, Jenson niestety w qualu troszke odstaje, co przy zbitej stawce nie zawsze pozwala startować mu blisko Hamiltona.

Trzeba będzie trzymać także oko na Williamsa, FI i Sauber powinni też sobie tu nienajgorzej radzić. Plus do tego mamy extra bitewke na poprawki miedzy Dziewicą, a Lotusem. Ostatni duży pakiet Virgin określany był przez Glocka jako tragedia, także nie spodziewam się żeby Wirth nagle poprawił drastycznie korelację. Lotus coś ostatnio spuścił z tonu z niezawodnością, więc przydałoby się w końcu dojechać do mety obydwoma bolidami.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Pocisk Cz lip 08, 2010 10:42  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Zobaczymy jak poradzi sobie Kamui Kobayashi - Sauberom powinien leżeć ten tor.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez mago Cz lip 08, 2010 11:00  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

hmmm...myślę, że o ile RBR znów będzie miażdżył...to McLaren będzie tu prawie równie szybki. Będą się chcieli pokazać. Kanał F byłby tu potrzebny, no ale trudno Renka go nie ma. Oby sprawdził się dmuchany dyfuzorek. Mam nadzieję, że Robson będzie wstanie wyprzedzić Ferke.
I może panuje tam miła atmosfera, jednak jak dla mnie GP WB na Silverstone oznaczało nudę. :razz:
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez patgaw Cz lip 08, 2010 11:13  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

IMO Red Bull bedzie poza zasiegiem wszystkich, o ile ich wspaliali kierowcy znow czegos nie spapraja. Mclaren to moze o 3 miejsce powalczyc.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Angulo Cz lip 08, 2010 11:31  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Moim zdaniem przeceniacie nieco Red Bulla. Jeśli uważniej patrzylibyście na różnice między RBR a McLarenem to zauważylibyście tylko niewielką przewagę Byków w kwalifikacjach. Podaczas wyścigów to McLaren już od Turcji ma lepsze tempo. Dlatego ja myślę, że najszybszy tutaj będzie McLaren. Tor jest dla nich wręcz idealny, a także zamontują już ten sławny wydech RBR i wprowadzą kilka innych części, które konkurencja miała już podczas GP Europy. Go McLaren! Go Button!
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Karol Cz lip 08, 2010 14:04  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Nowe przednie skrzydło McLarena:
Obrazek
Obrazek
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez mago Cz lip 08, 2010 14:50  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

Wiecie co mi przyszło pierwsze co do głowy gdy zobaczyłam to ostatnie zdjęcie?? Ze Renka ma nieco podobne...ale to takie tylko moje skojarzenie :twisted:
Obrazek
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez cwiek Cz lip 08, 2010 14:52  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

@mago
Twoje zdjęcie przedstawia wersję skrzydła Renault z GP Monako bądź nawet wcześniejszą. Jak wiadomo, teraz wygląda ono inaczej.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Shadowhawk Cz lip 08, 2010 15:14  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

McLaren dodał do skrzydła "pazur z lotką" :D Widać chłopaki z Woking na poważnie wzięli się za utrzymywanie swojej pozycji w tabeli. Ciekawe jak będzie się u nich prezentował "dmuchany dyfuzor".
Avatar użytkownika
Shadowhawk
 
Dołączył(a): So lut 27, 2010 23:46
Lokalizacja: Police
GG: 1800641

Postprzez Campeon Cz lip 08, 2010 15:29  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

DawidF1 napisał(a):Ferrari na ten tor nie ma poprawek zadnych takze beda gdzies w okolicy reno i mercedesa napewno red bull bedzie bardzo mocny ma reno jakies poprawki na ten wyscig?

Jak już powiedział Carlo's - zanim coś napiszesz, sprawdź wcześniej czy piszesz chociaż zgodnie z prawdą. Ferrari ma na Silverstone przygotowane nowe przednie skrzydło, poprawione tylne oraz kolejne poprawki związane z nisko umieszczonym wydechem (poprawki te jedynie w bolidzie Felipe, bo w przypadku Fernando - który już w Walencji miał mniej poprawiony samochód od swojego team-mate - trzeba poczekać do Hockenheim, co związane jest z 4-wyścigowym cyklem użycia skrzyni biegów).
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez DawidF1 Cz lip 08, 2010 15:45  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2010

jakos czytalme na f1.v10.pl i pisali ze nie bedzie miec ferrari poprawek
DawidF1
 
Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 14:45

Następna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości