GP Wielkiej Brytanii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Szymi Pn lip 12, 2010 10:03  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

Ma ktoś wyprzedzenie Sutila przez Vettela ? Bo niestety nie widziałem końcówki wyścigu.
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez Mati93 Wt lip 13, 2010 9:29  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

No i można opisać wyścig.

Red Bull - Obawiam się, że jeśli sprawy potoczą się mocniej, w tym złym kierunku, to któregoś kierowcy w 11' nie zobaczymy. Zaczynają się już cięte komentarze, powoli mi to niesamowicie przypomina jaja jakie się działy w Mclarenie 07'

McLaren - Lekkie zaskoczenie. Myślałem, że aż im tak dobrze nie pójdzie :-P Ale, że wole ich na WDC i WCC niż RBR, to się ciesze.

Mercedes - Rosberg , dobrze pojechał. Kolejny raz gniecie kolegę z teamu. Schumacher cóż...

Williams - Zespół powoli pnie się w górę. Nowe modyfikacje bolidu, widać że działają.

Sauber - Kobayashi, znów udany wyścig. Pedro... pech. Bywa.

Force India - Bawi mnie ten zespół. Bywa, że jest wysoko, dobrze pkt. a czasem wlecze się na końcu stawki...

Renaut - Bywa. Nie ma co narzekać. Start był piękny. A Pietrov zaczyna mnie co raz bardziej irytować.

Ferrari - Powiem tyle. To już nie te Ferrari, co kiedyś !

Toro Rosso - Gdyby nie orgazm Borowczyka, pewnie nikt by o nich nie wspomniał.

HRT , Virgin , Lotus - Jak zwykle. Jechali, aby TYLKO dojechać.

Ogólnie wyścig ciekawy. Dużo manewrów wyprzedzania (ciekawe od czego, tym razem to zależało :P )
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Godspeed Wt lip 13, 2010 16:56  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

1. Webber. Idealny start, szybko minął Vettela, wyszedł na prowadzenie i przez resztę wyścigu jego prowadzenie pozostało niezagrożone. Nawet SC nie pomogło Hamiltonowi. Najlepszy był jednak zgryźliwy komentarz po minięciu mety: "całkiem nieźle jak na kierowcę numer 2" :D Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, że Vettel jest faworyzowany, powinien mieć już jasność po tym weekendzie.

02. Hamilton. McLaren przywiózł sporo nowych części do Silverstone i mieli niemały kłopot, żeby wszystko wkomponować w całość bolidu. Ciężko było im znaleźć odpowiednie ustawienia, ale Hamilton poradził sobie z tym jednak dużo lepiej od swojego kolegi z zespołu. Wiadomo było, że na torze z szybkimi zakrętami nie będzie gonił Red Bulla, ale i tak wycisnął wszystko, co mógł.

03. Rosberg. Jechał solidny wyścig, nie ryzykował, ale nie pozwolił odjechać Kubicy, a jednocześnie nie dał się wyprzedzić Alonso, który cały czas się zanim czaił. Strategia Mercedesa pozwoliła mu wskoczyć na 3 miejsce, które już dowiózł spokojnie do końca. Szkoda, bo wyprzedził Kubicę w generalce.

04. Button. Na prawdę nie wiem jak to skubaniec robi. Startuje gdzieś ze środka stawki, nigdy nie widać, żeby kogoś wyprzedził, a potem mija metę i staje na podium, albo plasuje się tuż za nim. Taki cichy, niepozorny, a ciągle trzyma się w czubie. Fenomen jakiś.

05. Barrichello. Wzrost formy bolidów Williamsa, a w szczególności tego Brazylijczyka robi się coraz bardziej widoczny. Za niedługo mogą stać się poważnym konkurentem dla Renault, a żółci przecież cały czas są wpatrzeni w ganianie czołówki.

06. Kobayashi. Jak tylko pojawił się na torze w bolidzie F1, widać było, że gościu ma niesamowity talent. Cieszę się, że Peter Sauber i jego zespół zaczynają się odbijać od dna i jeśli się ten trend zachowa, będą stałymi gośćmi na punktowanych lokatach. Czuję, że Japończyk jeszcze trochę namiesza w tym sezonie.

07. Vettel. :D Poprawił mi humor już na pierwszym okrążeniu, kiedy jego bolid znalazł się poza torem i cały peleton z łatwością go minął. Szkoda, że Sutil wjechał w Pedro de la Rose, bo bez samochodu bezpieczeństwa nie zebrałby nawet jednego punkcika. Ostatnim manewrem podpadł Sutilowi, bo nie dalo się go wyprzedzić bez kolizji... w padoku jest jeszcze ktoś, kto Vettela jeszcze lubi?

Wspaniały wyścig, wspaniały rezultat. Czekam na GP Niemiec :)
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez Karol Wt lip 13, 2010 17:28  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

Szemron napisał(a):04. Button. Na prawdę nie wiem jak to skubaniec robi. Startuje gdzieś ze środka stawki, nigdy nie widać, żeby kogoś wyprzedził, a potem mija metę i staje na podium, albo plasuje się tuż za nim. Taki cichy, niepozorny, a ciągle trzyma się w czubie. Fenomen jakiś.


Nie fenomen, tylko dobre wykorzystanie strategii i dobre tempo wyścigowe MP4-25. Button jest jak kot i zawsze spada na 4 łapy, nawet jeśli coś sp***szy w kwalifikacjach. Lepszego drugiego kierowcy McLaren nie mógł sobie wymarzyć. Niestety dla Jensona nie jest najlepszym rozwiązaniem partnerowanie Lewisowi, który jest jednym z najlepszych driverów w czasówkach obok Vettela, Alonso i Kubicy.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Pocisk Pt lip 16, 2010 7:42  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

cichy napisał(a):
Co do błyskotliwego niusu Borowca (którym chciał zabłysnąć) nt. ewentualnego transferu Buemiego do Renault - nie wydaje mi się żeby to info było brane na poważnie.


http://www.formula1.pl/F1_news-9353-Bue ... nault.html

http://www.f1.v10.pl/Sebastien,Buemi,op ... 44701.html

http://www.f1ultra.pl/index.php/wiadomo ... czone.html

http://www.f1zone.pl/news/6265/buemi_na ... lt_f1.html

coś w tym jednak musi być ;)


....nie tym razem:
http://f1.pl/Artykul.82+M516cec3c288.0.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez Noras Pt lip 16, 2010 9:42  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

http://f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=17417

Nic jeszcze nie jest pewne :P
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez maciotacio Pt lip 16, 2010 17:46  Re: GP Wielkiej Brytanii 2010

Trochę onboardów z wyścigu:

Start:
- Hamiltona(widać kontakt z Vettelm)
- Schumachera
- Ferrari

Alonso vs Kubica
Alonso vs Liuzzi
Alonso vs Buemi
Schumi vs Baby Schumi
wycieczka Vettela poza tor

+

Rosberg vs Alguersuari
Vettel wyprzedzający Schumachera i Sutila z kamery umieszczonej na helikopterze

Miłego oglądania :wink:
Avatar użytkownika
maciotacio
 
Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 12:20

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości