Przed GP Belgii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo Cz sie 26, 2010 8:13  Przed GP Belgii 2010

Konferencje prasowe - Czwartek 26 sierpnia 13.00GMT:
Sebastien Buemi (Toro Rosso), Pedro de la Rosa (BMW Sauber), Lewis Hamilton (McLaren), Michael Schumacher (Mercedes) and Sebastian Vettel (Red Bull).
Piątek 27 sierpnia, 14.00 GMT:
John Booth (Virgin), Ross Brawn (Mercedes), Tony Fernandes (Lotus) and Martin Whitmarsh (McLaren).

Jestem niezmiernie zadowolony z tego, że skończyła się miesięczna przerwa. :D
Zapewne RBR znów zdominuje cały weekend, ja tam niezbyt wierzę w ich obawy, a testy FIA raczej znacząco nie wpłyną na wyniki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Patrick Cz sie 26, 2010 8:23  Re: Przed GP Belgii 2010

Ja zaś twierdzę, że RBR nie będzie tak mocne na Spa jak w ostatnich wyścigach, o ile przygotowali dobry pakiet aero na Spa (zmniejszający ich spory docisk).

Angulo napisał(a):Jestem niezmiernie zadowolony z tego, że skończyła się miesięczna przerwa. :D

Pytanie, kto nie jest ? :D
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez axel Cz sie 26, 2010 9:08  Re: Przed GP Belgii 2010

Na F1.com podają, że padac będzie przez wszystkie 3 dni, a temperatura w granicach 20*C, jeżeli tak rzeczywiście będzie to szykuje nam się pewnie najciekawszy wyścig sezonu. Jeszcze tylko niecałe 24h do pierwszego treningu :spoko:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Lukas Cz sie 26, 2010 9:51  Re: Przed GP Belgii 2010

RedBull na pewno nie będzie tak bardzo dominował ale w dalszym ciągu może mieć tempo na P1,2. To może wydarzyć się na sucho, a jak wiemy ma być mokro. To na pewno da przewage rywalom, RB udowodnił nie raz, że nie potrafi podejmować zbyt trafnych decyzji gdy coś zaczyna się sypać czy zmieniać. Szykuje się wyjątkowy weekend :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez prawy Cz sie 26, 2010 10:03  Re: Przed GP Belgii 2010

Ja tylko proszę o suchy piątek, Renault tego potrzebuje do dokładnego przetestowania kanału F.
Avatar użytkownika
prawy
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 12:09
Lokalizacja: Szczecin ZS
GG: 10768869

Postprzez Karol Cz sie 26, 2010 11:09  Re: Przed GP Belgii 2010

Hmm...akurat wg mnie deszcz wiele nie zaszkodzi w testowaniu f-ductu. Pojeżdzą trochę po prostych z włączonym jakimś limiterem i pomiarem czy wszystko działa w porządku, a druga strona to sprawdzenie czy po otwarciu obwodu są jakieś utraty docisku i na ile im to doskwiera(mając na uwadze, że to rozwiązanie typu McL a nie passiv). FI właśnie ma/miało problemy ze sporą utratą docisku mimo dezaktywowanego f-ductu, z takimi problemami na Pouhon można skończyć tragicznie.

W suchych warunkach interesujące będzie ile RBR będzie nadrabiał właśnie na Pouhon i czy są go w stanie pokonać z gazem w podłodze. Możliwe, ze i tak się tego nie dowiemy z powodu pogody. Podobną kwestią jest to, czy Eau Rouge będzie przejeżdżane z aktywowanym kanałem czy nie. Myśle, że taki Red Bull może się o o to pokusić widząc co robił na Turn 8 w Turcji. Nowych zespołów zaś się tyczy, czy wogole będą w stanie przejechać Eau z gazem w podłodze.

Zakładając że S1 i S3 jest dla podziału pomiędzy Ferrari i McL, zobaczymy czy Red Bull w S2 będzie w stanie zrobić całą przewagę, zakładam że tak. Rok temu McLaren był świetny w S1 i S3, ale właśnie w S2 tracili dobrą sekundę i skończyło się to kiepsko. Przewiduję pierwszy rząd dla RBR, chyba że jakieś błędy/pogoda będą miały do powiedzenia. Nawet jeśli RBR-y przejechały by La source 1-2 to widnieje spora szansa dla Ferrari/McLarena by wyprzedzić na prostej do Les Combes i tak się bronić przez resztę wyścigu korzystając z (prawdopodobnie na 99%) lepszej prędkości maksymalnej.

Wole być pesymistą jeśli chodzi o Renault, więc obstawiam walkę ze Sauberem, Williamsem i Force India. Opinia Roberta po treningach będzie wyrokiem, chyba że już po FP1 sobie dadzą spokój.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez P@veL Cz sie 26, 2010 13:16  Re: Przed GP Belgii 2010

Chce jakoś wyglądać na podium. W zeszłym roku wiedział że i tak tam nie zagości to nie musiał wyglądać :-P

EDIT
Nowe Les Combes:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak dla mnie beznadzieja :dusi:
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Kajek Cz sie 26, 2010 14:36  Re: Przed GP Belgii 2010

Panowie dobrze pamietam ze to na SPA w jakimś miejscu coś sie zawaliło? czy na Donnington.. jak na SPA to moze macie jakieś zdjecia tego miejsca? bo też się pewnie coś zmieniło jeśli musieli odbudowywać.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez PMiejski Cz sie 26, 2010 14:52  Re: Przed GP Belgii 2010

Zawalił się tunel Blanchimont, wideo tutaj: http://www.dailymotion.pl/video/xcntfw_ ... a-fra_news
PMiejski
 

Postprzez prawy Cz sie 26, 2010 15:45  Re: Przed GP Belgii 2010

http://f1.pl/Artykul.82+M56f97aa3e32.0.html
Kubica o kanale F;
"Samo działanie systemu możemy sprawdzić na mokrym torze, ale jeśli chodzi o przyzwyczajanie się do niego i pracowanie nad ustawieniami, to wolelibyśmy suchy tor – powiedział Polak. "
Avatar użytkownika
prawy
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 12:09
Lokalizacja: Szczecin ZS
GG: 10768869

Postprzez Darkat Cz sie 26, 2010 18:39  Re: Przed GP Belgii 2010

no niestety. Jutro deszcz tam będzie praktycznie na 100%. W ogóle weekend zapowiada się na mokry

http://www.wetterzentrale.de/pics/D2u.html
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Flaczek Cz sie 26, 2010 18:46  Re: Przed GP Belgii 2010

Obrazek

Czyżby to był wlot do kanału F ? :>

Ciekawi mnie też obszar, który zaznaczyłem w zielonym prostokącie... (może ma ktoś większe zdjęcie ?)
http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/pl ... tracja.asp + kuponiki z Przeglądu Sportowego ;)
Avatar użytkownika
Flaczek
 
Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 12:12

Postprzez hideto Cz sie 26, 2010 18:49  Re: Przed GP Belgii 2010

to nie może być wlot, bo jak włożą zagłóek to będzie to zakryte.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sar trek Cz sie 26, 2010 18:50  Re: Przed GP Belgii 2010

Patrzę na prognozę pogody w Spa:
Piątek - 99% szans na deszcz
Sobota 98 %
Niedziela - 90 %
Deszczowe kwalifikacje i tor Spa-Francorschamp zapewnią nam wystarczające emocje w wyścigu, a tu jeszcze deszczowe GP. A co za dużo, to niezdrowo. Połowa kibiców dostanie zawału podczas deszczowego wyścigu po deszczowych kwalifikacjach i oglądalność spadnie.
Ecclestone wie o robić, gdy daje nowe tory Tilkiego, gdzie nic się niedzieje.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez bohdi Cz sie 26, 2010 20:45  Re: Przed GP Belgii 2010

Czy ktoś wie o jakie zmiany na Eau Rouge im chodzi?
clubforce Drivers have done their track walk, some changes to Eau Rouge but Adrian reckons you should still be able to take it flat - if you're brave
about 7 hours ago by Force India F1 Team
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Następna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron