GP Belgii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SirKamil Pn sie 30, 2010 19:47  Re: GP Belgii 2010

Mówią, że przypadki 'chodzą' po ludziach, ale żeby jeździły... i to całe wyścigi najlepszym możliwym tempem nie słyszałem, ale jak to mówią całe życie się człowiek uczy.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Kubicomaniak Pn sie 30, 2010 19:59  Re: GP Belgii 2010

no jak ludzie jeżdżą to przypadki też muszą , żeby za nimi nadążyły :lol:
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Shaitan Pn sie 30, 2010 20:00  Re: GP Belgii 2010

http://www.youtube.com/watch?v=9kChqJVj ... r_embedded

Lol, niech wszyscy się tak zaczną ustawiać na polach startowych... :twisted:

Jak w komentarzu pod filmikiem, cheater!!!

http://www.youtube.com/watch?v=nDduDOx_a3I

Witek kontra Britney... Łuch Ty!!!
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Don Pedros Pn sie 30, 2010 20:14  Re: GP Belgii 2010

Napisałem post z przeprosinami za prowokację , ale znikł więc napiszę jeszcze raz.
Panowie i Panie przepraszam za prowokację i niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu co do umiejętności kierowców.
Każdy ma prawo mieć swoich ulubieńców i tych na których wiesza psy, jeśli nawet niesłusznie :mur:
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kubicomaniak Pn sie 30, 2010 20:19  Re: GP Belgii 2010

Shaitan napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=9kChqJVjp9U&feature=player_embedded

Lol, niech wszyscy się tak zaczną ustawiać na polach startowych... :twisted:

No nieźle i tak to zostawili ? Massa powinien być ukarany !
Kubicomaniak
 
Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Mati93 Pn sie 30, 2010 20:57  Re: GP Belgii 2010

Za to Massa ewidentnie powinien dostać karę.
Ja nie wiem, co Ci sędziowie odstawiają w tym sezonie. Albo widzą za dużo, albo całe nic.
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Arnulf Pn sie 30, 2010 21:04  Re: GP Belgii 2010

Ale w tym sezonie taka sytuacja już się zdarzyła. Trzeba przeszukać wątek o GP Bahrajnu, ale jestem pewny, że na forum przewijało się zdjęcie, na którym wyraźnie widoczne było podobne zagranie w wykonaniu niejakiego Marka Webbera :D. Wtedy też za to kary nie dano.

P.S. zadałem sobie trochę trudu odnalezienia tego zdjęcia i proszę, udało się.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez bohdi Pn sie 30, 2010 21:17  Re: GP Belgii 2010

Damos napisał(a):
KrzysR napisał(a):Nie przesadzajmy, przeciez to było na dohamowaniu, tam był juz wilgotny tor i zblokował tylną oś, i to wszystko.
A zupełnie przypadkowo brak docisku z dyfuzora znacząco wpływa na możliwość zablokowania kół w czasie hamowania :) Nie mówię, że tak było, jednak chętnie bym o tym podyskutował.

nEoDaViS napisał(a):Nie wiem czemu tak się stało, ale np. Kimi gdy brał Fisichelle też zza niego wyskoczył i obyło się bez problemów.
Ale Kimi nie miał elastycznych pzednich skrzydeł RedBulla ! :shock:


Coś może być na rzeczy. Zobaczcie zachowanie skrzydła – 15sek.
http://www.youtube.com/watch?v=8Z0cjfBsyAU
Nie usprawiedliwiam Seba, to on prowadzi auto i on w obu przypadkach powinien wiedzieć jak się zachować i jest w 100% winny. Ale wpływ ruchomego skrzydla na brak przyczepności/docisku w trakcie wyprzedzania/jazdy w slipstreamie jest wielce prawdopodobny....
Ostatnio edytowano Pn sie 30, 2010 23:40 przez bohdi, łącznie edytowano 1 raz
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez bosssu Pn sie 30, 2010 21:23  Re: GP Belgii 2010

Dziwi mnie że nikt nie złożył jeszcze protestu, zwłaszcza że to nie było na centymetry, tylko stanął dobre pół metra za daleko.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez SirKamil Pn sie 30, 2010 22:02  Re: GP Belgii 2010

Załadowali już wyścig na www.f1matrix.it
Przejrzałem sobie konfrontacja pod kątem tempa pakietów, głównie w najbardziej optymalnym suchym fragmencie od wypadku Buttona (dla zawodników za nim pierwszym wolnym było 17 kółko) i zwolnieniu stawki od spowalniacza do ostatniego suchego kółka. Interesujące jest zestawienie tempa Hamiltona i Kubicy- niemal identyczne. Na tych 15 badanych okrążeniach z pitstopami w międzyczasie Hamilton był szybszy na 8, Kubica na 7. Finalnie przewaga Hamiltona wzrosła na tym dystansie ( ok. 105 kilometrów) o ... 0,1 s. Rozkład szybkości również mieli podobny, dość szarpany- od regularnego progresu, po bardzo szybkie kółka aby zaraz zwolnić o 2-3 sekundy, ale to najwyraźniej kwestia warunków. trochę inaczej sprawa wyglądała z Webberem- Kubica był szybszy na 12 z 15 okrążeń zwiększając przewagę z 0,7 do 2,5 s. Nad Massą z kolei z 1,9 do 10,6 s. Wnioski niech każdy wyciągnie swoje.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez pawel92setter Pn sie 30, 2010 22:36  Re: GP Belgii 2010

Mam wrażenie, że Kubica jeszcze nigdy nie dysponował w swojej karierze tak konkurencyjnym bolidem, jak w Monako i na Spa w tym roku. Splot niekorzystnych dla niego okoliczności i popełnianych błędów spowodował, że te wyścigi skończyły się na zaledwie dwóch trzecich miejscach. Mimo wszystko, jest to dobry prognostyk dla Renault, które miało w tym sezonie 2 naprawdę mocne wyścigi pod względem tempa.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Damian375 Pn sie 30, 2010 23:26  Re: GP Belgii 2010

W Monaco Red Bull był po za zasięgiem nawet bardzo dobrze spisującego się Renault !

Natomiast na SPA były warunki jakie były.

Co do konkurencyjności bolidu, to mam wrażenie, że R30 nie jest jeszcze kopią F1.08...
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez kaczy3m Pn sie 30, 2010 23:36  Re: GP Belgii 2010

Właśnie oglądam powtórke wyścigu, i dokładnie sie przyjżałem, skrzydło Vettela sie wyraznie zachwiało na 1-2 swkundy przed kolizją z Buttonem. Podobnie zachwiało sie wtedy gdzy dwa Red bulle zderzyły sie w jedbym z poprzednich wyścigów.... jak dla mnie Redbull leci w kulki z tymi skrzydłami.... mają coś czego nikt nie ma a czy to zgodne z regulaminem to nie wiem :D
kaczy3m
 
Dołączył(a): So wrz 22, 2007 22:21

Postprzez bankoq Wt sie 31, 2010 0:47  Re: GP Belgii 2010

SirKamil napisał(a):Wnioski niech każdy wyciągnie swoje.

Czyli co, wracamy do dyskusji, że Kubica wypuścił realną szansę na zwycięstwo, tak jak w Monaco? :wink:

Oczywiście Renault rozwija się nieoczekiwanie dobrze. Była ostatnio obsuwa, ale wyszli na prostą dzięki kanałowi, który zadziałał od razu. Nie wierzę, że nawet najwięksi optymiści nie mieli obaw co do pojawienia się problemów wieku dziecięcego tego ustrojstwa. Zwłaszcza widząc jakie męki przechodzili inni, nawet taki Sauber, który wiedzą dysponował znacznie wcześniej od reszty kopiujących. Ale inżynierowie Renault nie ulegli presji i spokojnie pracowali do momentu, aż symulacje jednoznacznie wskazały zysk. To świetny prognostyk jeżeli chodzi o przełożenie danych z tunelu na tor. A niektórzy, również z czołówki, z tą kalibracją mają problemy. Boullier zapowiada większą kreatywność. Fantastycznie byłoby przeżyć to co fani McLarena czy Red Bulla. Kiedy to inni gonią, inni tracą czas na skopiowanie twoich rozwiązań. Kiedy to dla ciebie regulacje są jasne i to inni nie byli wystarczająco sprytni :lol: Fajnie, że francuski zespół dał Polakowi to czego nawet nie liznął w BMW, jeżeli dadzą to samo przez cały przyszły sezon, to musi być dobrze :dobrze:
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez hideto Wt sie 31, 2010 0:56  Re: GP Belgii 2010

bankoq napisał(a): Nie wierzę, że nawet najwięksi optymiści nie mieli obaw co do pojawienia się problemów wieku dziecięcego tego ustrojstwa. Zwłaszcza widząc jakie męki przechodzili inni, nawet taki Sauber, który wiedzą dysponował znacznie wcześniej od reszty kopiujących.
Nie jestem wielkim optymistą ale, ŻADNA ekipa w momencie wprowadzenia W PEŁNI AKTYWNEGO SYSTEMU nie miało problemów. Problemy pojawiały się tylko w układach pasywnych.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron