GP Belgii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mati93 N sie 29, 2010 15:09  Re: GP Belgii 2010

Wyścig miodzio. Do końca nie wiadomo było jak się skończy.
Vettel :lol: Ty głupku. Tu nawet mokra nawierzchnia Cię nie usprawiedliwi.
Hamilton dobry wyścig, w jego wykonaniu. I teraz jak pomyślę, że gdyby Hamilton został już na tym żwirku, a Kubica zrobił to samo w boksach, to by mnie krew zalała :P
Webber - Ja wiedziałem, że zepsuje start, normalnie czułem to.
Kubica - Solidny, równy wyścig. Chociaż się przydarzyło parę błędów, ale jest good ;)


Reszta, w najbliższym czasie :)
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Sycior N sie 29, 2010 15:12  Re: GP Belgii 2010

Oj działo się działo. Moje podsumowanie.

McLaren - Hamilton dobrze wystartował, miał szczęście że Webber przyblokował Kubka, a potem miał bardzo dobre tempo. Button miał po prostu pecha.

Red Bull - Webber zepsuty start, na powtórce było słychać że silnik się zadławił. Vettel? O nim zdanie mam już wyrobione, już nie liczę ile punktów mu uciekło przez głupotę.

Renault - Dzisiaj mieli świetne tempo, szkoda tych błędów Kubicy ale widać , że zespół dobrze odrobił pracę domową. Pietrow częściowo zrehabilitował się za to co zrobił w kwalifikacjach, jednak nadal nie wróżę mu przyszłości w Renault.

Ferrari - Massa solidnie pojechał swoje, a niektórzy mówili że nie da rady w deszczu. Alonso, on się powinien cieszyć , że po kolizji z Barichello dalej jechał.

Force India - Sutil bardzo ładnie, za bardzo w nic się nie wplątał, dobry wyścig. Liuzzi już słabiej, i jeszcze to rozwalenie skrzydła.

Mercedes - Chyba nikt się nie spodziewał ich w punktach, świetnie wykorzystali sytuację na torze, ale Kubica jest poza ich zasięgiem.

Sauber - Mimo zamieszania w boksach udało się Kobayashiemu zdobyć punkty, gdyby nie wyjazd poza tor De La Rosy, oba bolidy byłyby w punktach

Toro Rosso - Nareszcie było ich coś widać na torze, Alguersuari not bad not bad.

Williams - Niezbyt miłe uczczenie jubileuszu, Barichello trochę za późno hamował, a że mokro było to się skończyło jak skończyło.

Virgin , Lotus, HRT - Cieżko cokolwiek powiedzieć, dojechali i tyle.
True 2013 World Champion: Pastor Maldonado :P Bo gdyby miał bolid Red Bulla to byłby mistrzem...
Avatar użytkownika
Sycior
 
Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 18:16
Lokalizacja: Kobyłka

Postprzez pawel92setter N sie 29, 2010 15:16  Re: GP Belgii 2010

Wyścig bardzo ciekawy, jak to na Spa. Poza konkurencją był dzisiaj Hamilton. Zresztą już wczoraj było widać, że powalczy o zwycięstwo. Po zawalonym starcie świetnie jechał Webber. Kubica pojechał (jak na swoje możliwości) słabo, ale miał dzisiaj taki bolid, że wystarczyło to do podium. Vettel stał się chyba wrogiem publicznym numer 1.
Najbardziej szkoda mi Buttona, który musi się chyba żegnać z marzeniami o koronie. Szkoda, bo z taką jazdą powinien walczyć o tytuł.

Do tego można dodać dobry wyścig Massy, pech Alonso i zaginięcie Hulkenberga na pewnym etapie rywalizacji. Na brawa zasługuje też wyprzedzenie Rosberga przez Petrova, ale ten drugi z takim sprzętem powinien walczyć za plecami RB, McL i RK.

Mojej uwadze umknęło jeszcze co się stało na początku z Kovalainenem. A w końcówce nie jestem pewien czy Trulli nie obrócił się podczas walki z Vettelem :D
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fan1 N sie 29, 2010 15:20  Re: GP Belgii 2010

Biedak Kubica zmieniał coś na kierownicy i dlatego przestrzelił pit, załamka, gdyby miał 30s nad Webberem to rozumiem, ale tu cała trójka wjechała na pit i był on bardzo ważny, jak dla mnie duże rozczarowanie, po "profesorze".
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez elidon N sie 29, 2010 15:24  Re: GP Belgii 2010

Kubica przed podium jakoś się nie pchał do rozmowy z Hamiltonem
Avatar użytkownika
elidon
 
Dołączył(a): Pn sty 07, 2008 14:55
Lokalizacja: Łochowo

Postprzez Master N sie 29, 2010 15:27  Re: GP Belgii 2010

Fan1 napisał(a):Biedak Kubica zmieniał coś na kierownicy i dlatego przestrzelił pit, załamka, gdyby miał 30s nad Webberem to rozumiem, ale tu cała trójka wjechała na pit i był on bardzo ważny, jak dla mnie duże rozczarowanie, po "profesorze".


Wiecie co? Ja się zastanawiam czy ludziom nie przewraca się we łbach. Ten post odpowiedział mi na to pytanie. Zamiast być zadowolonym ze świetnego tempa Renault - które wszakże było drugim w tabeli czasów przez niemalże cały wyścig - i cieszyć się z P3 to trzeba się onanizować błędem RK. P2 czy P3, żadna różnica - 3 pkt. w klasyfikacji i schodek wyższy o 2 centymetry na podium. Wygrać i tak byłoby trudno, więc jaka różnica? Masz Porsche 911 2008 rok. a chcesz 2009?

I ku uciesze Hideto, chusteczki w ręce: Robert Kubica dał trochę ciała
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Pocisk N sie 29, 2010 15:30  Re: GP Belgii 2010

Mati93 napisał(a):...Webber - Ja wiedziałem, że zepsuje start, normalnie czułem to....


Ktoś kiedyś napisał na forum, że Markowi będą się przytrafiały w najbliższym czasie dziwne awarie. Z resztą sam Webber na konferencji przyznał że nie wie co się stało "wykonałem standardową procedurę startu". :detektyw:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez gregoff N sie 29, 2010 15:31  Re: GP Belgii 2010

http://www.youtube.com/watch?v=G_rt8QFuSNo Wypowiedz Roberta o drugim pitstopie.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Master N sie 29, 2010 15:32  Re: GP Belgii 2010

http://f1.pl/Artykul.82+M5339ec92a6e.0.html

Hideto, to Twój szczęśliwy dzień! Kubica przyznał się do błędu!
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez forza_f1 N sie 29, 2010 15:32  Re: GP Belgii 2010

Świetny wyścig. Vetel po raz kolejny udowodnił swoją głupotę. Szkoda mi Barrichello, jego 300. start (w GP) zepsuty. Pierwsza czwórka to moim zdaniem 4. najlepszych kierowców sezonu, lecz Massę zastąpić tam powinien Button.
"As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A.Senna
Avatar użytkownika
forza_f1
 
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 9:38
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Postprzez Fan1 N sie 29, 2010 15:33  Re: GP Belgii 2010

Master napisał(a):
Fan1 napisał(a):Biedak Kubica zmieniał coś na kierownicy i dlatego przestrzelił pit, załamka, gdyby miał 30s nad Webberem to rozumiem, ale tu cała trójka wjechała na pit i był on bardzo ważny, jak dla mnie duże rozczarowanie, po "profesorze".


Wiecie co? Ja się zastanawiam czy ludziom nie przewraca się we łbach. Ten post odpowiedział mi na to pytanie. Zamiast być zadowolonym ze świetnego tempa Renault - które wszakże było drugim w tabeli czasów przez niemalże cały wyścig - i cieszyć się z P3 to trzeba się onanizować błędem RK. P2 czy P3, żadna różnica - 3 pkt. w klasyfikacji i schodek wyższy o 2 centymetry na podium. Wygrać i tak byłoby trudno, więc jaka różnica? Masz Porsche 911 2008 rok. a chcesz 2009?

I ku uciesze Hideto, chusteczki w ręce: Robert Kubica dał trochę dupy


Można się cieszyć, jakby Kubica miał na Spa słabiutki bolid jak dotychczas, ale miał wręcz na miarę zwycięstwa. Za bardzo nie wiedział co z tym fantem począć, dawał się objeżdżać jak dziecko we mgle (w deszczu).
Ostatnio edytowano N sie 29, 2010 15:35 przez Fan1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez SPIDER N sie 29, 2010 15:33  Re: GP Belgii 2010

Kubica może iść do Vettela, aby podziękować mu za trzecie miejsce. Ten [ciach] nie tylko popsuł sobie wyścig, ale również Buttonowi, na czym skorzystał Kubica między innymi. Niestety, tacy kierowcy jak Vettel nie zostają mistrzami. Nie może tak się stać wręcz. Co nie zmienia faktu, że Kubica jechał dobre zawody.

Miałem nadzieję, że Hamilton pokona na starcie Webbera i tak też się stało. Świetny wyścig Lewisa, który o mały włos się nie zakończył na bandzie. Brakowały centymetry. Na szczęście wygrał. Wydawać by się mogło, że Webber zawalił wyścig samym startem, ale wykorzystał wszystkie możliwości do awansu jakie miał.

Wyścig nawet ciekawy, ale tylko i wyłącznie przez deszcz. Oczywiście, jak pojawia się deszcz, to wyjeżdża SC.

____

Baran Borowczyk nie ogarnął podczas postoju Kubicy i widział go już na pierwszej pozycji.
:rotfl:
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Master N sie 29, 2010 15:35  Re: GP Belgii 2010

Można się cieszyć, jakby Kubica miał na Spa słabiutki bolid jak dotychczas, ale miał wręcz na miarę zwycięstwa.


Na miarę zdublowania całej stawki. Co jeszcze? W S2 Hamilton gniótł nawet Buttona :-?
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez DAK N sie 29, 2010 15:41  Re: GP Belgii 2010

Hamilton pokazał wczoraj w Qual jak i dziś w Race, że ma największe "jaja" w F1. Może nie darze go zbytnio sympatią (za jego wybryki poza F1) ale trzeba przyznać jest przekozak.
Avatar użytkownika
DAK
 
Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 17:58
Lokalizacja: Olkusz
GG: 5142051

Postprzez AleQ N sie 29, 2010 15:50  Re: GP Belgii 2010

Ciekawy wyścig :D
Hamilton - świetne tempo , ale miał niesłychanie szczęście,że ściany nie zahaczył podczas deszczu.
Webber - start dość slaby ,wydawało mi się,że ruszył "dwa razy" ,ale nie trzymał tempa Lewisa. Jednak każde pkt. do WDC są ważne
Kubica - wisi Vettelowi duże piwo , generalnie średni występ z kilkoma błędami ,ale podium jest . Brawo :grin:
Massa- robi za Rosberga tzn. startuje i pojawia się na mecie. Bezbarwny wyścig
reszta :
Merc - dobra strategia i niezły wynik na mecie
Sutil - dobry wyścig Niemca , ładnie MiSzCza minął :lol:
Pietrek i Kamui - fart spowodował ,że są z pkt to samo ALG
Alonso - pech na 1LAP, następnie dobre tempo ,lecz błąd na deszczu spowodował crasha
Vettel - potwierdza ,że jest cienkim bolkiem i w tym roku WDC jak wywalczy to będzie parodia :twisted:
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości