GP Włoch 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez tabibaboo N wrz 12, 2010 19:12  Re: GP Włoch 2010

Hamilton i Vettel - oni powinni mieć zapewnione miejsce w F1 do czterdziestki, zawsze zrobią coś ciekawego :twisted:

Poza tym wyścig raczej nudny, szybki, szkoda Roberta, aczkolwiek tempem nie powalał :wink: Troszkę żałuję też, że nie wygrał Button, ładny start, spokojnie prowadził wyścig ale niestety :(

Hulk zdecydowanie powinnien nauczyć się skręcać, bo coś kiepsko mu idzie :wink: Nawyk testowego kierowcy, którzy mogą testować tylko na prostej :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
tabibaboo
 
Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 14:28

Postprzez gregoff N wrz 12, 2010 19:23  Re: GP Włoch 2010

Nudny wyścig? Panowie:) To była kwintesencja tego całego sezonu:) Błyskotliwa walka na starcie, błędy Hamiltona i Webbera. Piękne przeprowadzone Team Order w Red Bullu:)

Alonso na pewno na wygraną zasłużył, ale dla Buttona ogromne gratulacje za walkę do końca. Vettela szczęście, że potrafił utrzymać tempo szybsze niż konkurencja na zniszczonych oponach i ciągle przedłużył swoje szanse w walce o tytuł. Tak samo jak Ferrari i Alonso. Mamy teraz dzięki temu bardzo ciekawą końcówkę sezonu. Z trzema zespołami bardzo blisko. Ciekawe czy RB będzie znowu dominować, ale z drugiej strony jeśli nie poprawią startów to ich przewaga zostanie zmarnowana już na pierwszym okrążeniu. Chociaż ciągle uważam, że to właśnie ten zespół wyłoni nam MŚ...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Arya N wrz 12, 2010 19:31  Re: GP Włoch 2010

Hmmm, a mnie jakoś wyścig wydawał się ciekawy, sporo walki, trochę wyprzedzeń, trochę błędów... Moim zdaniem było sporo gorszych.
Ferrari - oni w ostatnich wyścigach albo jadą świetnie, albo zaliczają blamaż. I tym razem to był ten pierwszy przypadek. Dobry wyścig ze strony i kierowców, i zespołu, zwłaszcza Alonso, aczkolwiek nie popadałabym w euforię i nadal pamiętam jego tegoroczne wpadki.
McLaren ogólnie był w niezłej formie, choć gorszej niż Ferrari. Button jak Button, nie zrobił nic widowiskowego, ale walczył dzielnie z Alonso i zdobył sporo punktów. Natomiast Hamilton zakończył przedwcześnie wyścig w większości chyba z własnej winy. To nieco burzy moją świetną opinię o nim w tym sezonie, ale za to walka o tytuł będzie ciekawsza :grin:
Red Bull zgodnie z przewidywaniami był stosunkowo słaby w ten weekend. Mimo to, udało się wywieźć trochę punktów.Oba miały słaby start, zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie, czyżby jakiś stały problem? Webber średni wyścig, ale w sumie na plus, został przecież liderem. Vettel miał słabe kwalifikacje, jednak wyścig niezły, pomogła mu strategia, ale i chwała mu za to, że wytrzymał prawie cały wyścig na miękkich. Niezła była komedia z tym "umierającym silnikiem", Sebastian się trochę rozhisteryzował :twisted: Ciekawe, czy wrócą na czoło stawki w Singapurze.
Mercedes tym razem pokonał Renault. Rosberg lepszy od Schumachera, ktory jakoś uszedł uwadze, praktycznie nie było go widać i nikt o nim nie pisze :-P
Renault wykonało słabiutki pit stop, i w ogóle w nie najlepszej formie, myślę, że tak jak i Red Bulle tracą przez silnik.
Ogólnie ten wyścig pod względem klasyfikacji wyszedł niemalże jak ustawiony - im wyższa pozycja w klasyfikacji kierowców, tym mniej punktów w tym GP :grin: Ale miło, że dzięki temu na 5 wyścigów przed końcem walka o tytuł jest tak otwarta :wink:
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez tabibaboo N wrz 12, 2010 19:56  Re: GP Włoch 2010

Nie winię Hamiltona za wpadkę - w sumie to dobrze, że chciał walczyć o pozycję, nie udało się - szkoda. Gdyby się udało, wszyscy by się zachwycali jego agresją i postawą, tak to jest - albo wóz albo przewóz. Tacy ludzie - mimo wszystko - dodaja F1 kolorytu :wink:
Avatar użytkownika
tabibaboo
 
Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 14:28

Postprzez patgaw N wrz 12, 2010 20:02  Re: GP Włoch 2010

Marcin388 napisał(a):
barteks napisał(a):


Film już usunięty, więc daję nowy link: http://www.youtube.com/watch?v=Abbs619jlLQ
Radzę szybko obejrzeć bo znów zapewne zablokują. Mechanik HRT potężnie oberwał. :zakrywa:



to nie lepiej wrzucac na cos z czego nie usuwaja filmikow? np vimeo?
jak ktos ma jakis dzialajacy link do tego filmiku to prosze zapodac.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Dasqez N wrz 12, 2010 20:11  Re: GP Włoch 2010

TO w wykonaniu RBR było jednym z najbardziej idiotycznych TO jakie widziałem. Kolejny błąd w pitstopie Renault, ogólnie wyścig taki sobie, jednak Monza w deszczu to całkiem inna bajka.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pepsi-opc N wrz 12, 2010 20:25  Re: GP Włoch 2010

To jest jakiś żart ze strony Bridgestone.52 okr na softach :eek:
Avatar użytkownika
pepsi-opc
 
Dołączył(a): So maja 16, 2009 22:47
Lokalizacja: Sochaczew
GG: 8255927

Postprzez tabibaboo N wrz 12, 2010 20:31  Re: GP Włoch 2010

54 jeśli liczyć kwalifikacje :-)
Avatar użytkownika
tabibaboo
 
Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 14:28

Postprzez Arya N wrz 12, 2010 20:33  Re: GP Włoch 2010

patgaw napisał(a):to nie lepiej wrzucac na cos z czego nie usuwaja filmikow? np vimeo?
jak ktos ma jakis dzialajacy link do tego filmiku to prosze zapodac.

Proszę: http://www.youtube.com/watch?v=U9I7FE2XP3I Ciekawe, czy też usuną :grin:
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez bosssu N wrz 12, 2010 20:33  Re: GP Włoch 2010

patgaw napisał(a):to nie lepiej wrzucac na cos z czego nie usuwaja filmikow? np vimeo?
jak ktos ma jakis dzialajacy link do tego filmiku to prosze zapodac.


http://www.przeklej.pl/plik/f1-monza-ac ... 20l28me96u
Stąd pewnie nie usuną :-P
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez maiesky N wrz 12, 2010 21:19  Re: GP Włoch 2010

Szemron napisał(a):
Ale czy Was to nie denerwuje? Inne stacje tak chyba nie robią, aż żal że nie ma się BBC:(

A oglądasz na innych stacjach, że możesz cokolwiek porównać? Niemiecka RTL robi dokładnie to samo. Ich pupilkiem jest oczywiście łajza Vettel, według nich następca Schumachera.

Mnie denerwuje- wolałbym bardziej obiektywny komentarz, ale przede wszystkim na wyższym poziomie merytorycznym. Na to jest osobna dyskusja, nie będę więc wątku ciągnął.
Natomiast co do RTL- przedwczoraj obejrzałem sobie start 2008 na Fuji- bardzo dobry start Kubicy, wychodzi na pierwsze miejsce a komentatorzy nic! Jakby nie było kogoś takiego jak Kubica w tym wyścigu, dopiero po kilkudziesięciu minutach padło na jego temat słowo. To tyle w temacie obiektywizmu i zapatrzenia w swoich kierowców.

A dzisiejsze GP? W pewnym momencie jak mnie dopadła senność miałem ochotę się położyć. Tylko start i pitstopy czołówki wprowadziły jakieś ożywienie. Podzielam frustrację Webbera- albo się ścigamy na torze, albo wszystkie chwyty dozwolone. Łatwo jednak nie było mu dogonić Niemca, to prawda, mocy brakowało.
Nie wiem po co przed weekendem była gadka, że FI będzie mocne- bełkot byleby spławić dziennikarzy? Wynik aż tak odbiegający od oczekiwań- conajmniej zastanawiające.
Pomijając fatalny start RBR, do końcowego rezultatu Marka przyczynił się też Kubica skutecznie blokując przez długi dystans kilku jadących za nim.
Jak dobrze widziałem to mała dewastacja kupra Buttona była dziełem Alonso?
Teraz pozostaje czekać na kolejne tory, które będą lepiej leżały bykom, ale też będę i takie służące McL- walka o tytuł w tym roku jest pasjonująca!
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Kajek N wrz 12, 2010 21:22  Re: GP Włoch 2010

Obrazek

Jak sie bawić, to się bawić!
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez cichy N wrz 12, 2010 23:17  Re: GP Włoch 2010

Szemron napisał(a):
cichy, masz może jakieś powtórki ze startu? :)




voila ;)

(trzeba tylko poczekać aż się skończy buforować.. wrzucam już teraz bo wybieram się w krainę snu a jakieś nocne marki mogą się nacieszyć ;) )
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Lukas Pn wrz 13, 2010 9:10  Re: GP Włoch 2010

Jeśli nie Mak to kto? Czy Ferrari faktycznie naprawiło to co nie grało na Spa? Czy RBR ściemnia z mocą silnika? Czy Renault znowu powalczy? Czy Force India wmiesza się w stawkę? To moje pytania na ten weekend


- Jeśli nie Mak to Ferrari
- Zdecydowanie naprawiło, nie spodziewałem się aż takiego progresu!
- Dalej nie wiem czy ściemniają, może po prostu robią tak duży opór dobrym aero?
- Nie tylko Renault co Kubica powalczył - do pit stopu
- FI to chyba największe rozczarowanie weekendu, silniki Merca, ćwierć bolidu McLarena a oni w tyle

Hamilton ma rację, że ten występ może go kosztowac mistrzostwo. Wina w pełni jego ale czy złościć się na Anglika? Taki to już sport, że ryzykowac trzeba. Faktycznie nie przystoi ten manewr do jego tegorocznej formy, ten weekend najwyraźniej nie był jego. Szkoda tylko, że weekend w którym bolid miał nie najgorszą formę w stosunku do RBR.
W McLarenie presja na wynik była ogromna, każdy ich wytykał że musza tu zdobyć dużo punktów - wyjeżdzają z drugim miejscem, tragedii nie ma.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez dex Pn wrz 13, 2010 13:27  Re: GP Włoch 2010

Nie przepadam za Hamiltonem ale lepiej ryzykować niż potem pluć sobie w brodę, że mogło się spróbować, a nie wykorzystało się szansy. Jak by człowiek wiedział że się przewróci to sobie usiądzie .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron