Przed GP Singapuru 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pawel92setter So wrz 25, 2010 17:00  Re: Przed GP Singapuru 2010

Żadne. To co się straci w kwalifikacjach jest nie do odrobienia w wyścigu takim jak Singapur. Ciężko liczyć, że kogoś wyprzedzi, a późniejszy pit stop (jeśli nie jest się dużo szybszym) teoretycznie nie daje szans na awans. Mimo tego niecierpliwie czekam. Zwłaszcza na start. Alonso i Vettel w jednej linii. Może się dziać :evil:
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wartek So wrz 25, 2010 17:26  Re: Przed GP Singapuru 2010

wyluzujcie, kubica zrobil co mogl, nie popelnil bledu na tym okrazeniu tylko sie poprawil wzgledem Q2 wiec nie mozna mowic o zlej taktyce
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez pawel92setter So wrz 25, 2010 17:35  Re: Przed GP Singapuru 2010

Ja nie mówię o złej taktyce, tylko o sensie rzekomego "skupiania się na wyścigu".
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pepsi-opc So wrz 25, 2010 17:36  Re: Przed GP Singapuru 2010

Byle tylko zysk Kubicy ze startu nie został zaprzepaszczony przez mechaników.
Jak tam jest z pogodą w Singapurze ?? Jest szansa na deszcz albo start na mokrym ??
Avatar użytkownika
pepsi-opc
 
Dołączył(a): So maja 16, 2009 22:47
Lokalizacja: Sochaczew
GG: 8255927

Postprzez axel So wrz 25, 2010 17:42  Re: Przed GP Singapuru 2010

Jeden komplet miękkich opon w q3 powodem takiej, a nie innej taktyki ale Kubica w sumie zadowolony :-)

http://f1.pl/Artykul.82+M510fd8a78e0.0.html
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez rafaello85 So wrz 25, 2010 17:44  Re: Przed GP Singapuru 2010

Po raz kolejny przekonuję się, że to singapurskie g**** jest nudne jak flaki z olejem :shock: Jedyną ciekawą rzeczą w tym wyścigu będzie nocna aura i sztuczne oświetlenie :evil:

Cieszę się, że przynajmniej jedno Ferrari jest wysoko. Massa długo nie pojeździł - szkoda, bo chyba była szansa na dobrą pozycję :-? Mam nadzieję, że Ferdek jutro wygra.
SF powinna zamontować nowy-ponadlimitowy silnik w bolidzie Fillipia. Brazylijczyk startuje z ostatniego pola więc i tak nic nie straci na takim manewrze, a zyska nową jednostkę napędową na kolejne wyścigi.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez pawel92setter So wrz 25, 2010 17:44  Re: Przed GP Singapuru 2010

Prawdopodobnie będzie padać po południu. Jest też mała szansa na deszcz podczas wyścigu, ale iluzoryczna. Jeśli już myślimy o jednym lub drugim, to ja nastawiałbym się raczej na start na mokrym (albo raczej wilgotnym) torze.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tabibaboo So wrz 25, 2010 17:55  Re: Przed GP Singapuru 2010

Myślę (jak chyba większość tutaj), że Robert powinien przejechać chociaż te dwa kółka. W Singapurze nie mamy wyprzedzeń zbyt wielu, poza tym doświadczenie uczy, że po pit-stopie raczej straci pozycję niż ją zyska. Mimo to mam nadzieję, że jakimś cudem (może nazywać się Vettel :wink: ) Robert awansuje. Zobaczymy.
Avatar użytkownika
tabibaboo
 
Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 14:28

Postprzez Darkat So wrz 25, 2010 18:03  Re: Przed GP Singapuru 2010

moim zdaniem znowu Renault z Kubicą przekombinowali w Q3 . No ale niestety tak to jest jak zespół musi walczyć z wszystkich sił o Q3. Przecież Kobayashi też musiał wyjechać tylko na jedno kółko pomiarowe.
Bądź co bądź jedno kółko pomiarowe w Q3 to śmiech na sali i to na takim torze gdzie łatwo o błąd.
Ale zawsze mówię że przepisy sprzyjają silniejszym. W tym przypadku limit opon oraz zostające opony z Q3 w wyścigu
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Pezo So wrz 25, 2010 18:05  Re: Przed GP Singapuru 2010

Ludzie czy wy czytacie co Kubica powiedział po kwalifikacjach?

W ostatniej sesji nasz kierowca miał już tylko jeden świeży komplet miękkich opon i postawił wszystko na jedną kartę

Postanowiliśmy wykonać tylko jedno okrążenie pomiarowe, ponieważ chcieliśmy jechać z minimalną ilością paliwa, a miękkie opony działają tu optymalnie tylko na pierwszym kółku.
Avatar użytkownika
Pezo
 
Dołączył(a): N sie 24, 2008 18:19

Postprzez Darkat So wrz 25, 2010 18:07  Re: Przed GP Singapuru 2010

tuba napisał(a):Ale będzie "zdziwko" u co niektórych, Kubica poprawił czas w Q3 w stosunku do Q2. Kangurek trochę daleko i jeszcze jeśli wystartuje tak jak ostatnio ma w zwyczaju (lub może zespół ma w zwyczaju ;) ) to będzie klops. No i rzeczywiście po Ferdku się tego nie spodziewałem, brawo!


poprawił czas bo Petrow zaprzepaścił zdaje się drugie kółko pomiarowe Roberta w Q2 . To być może była przyczyna wyjechania na drugim komplecie miękkich opony. Musiałby ktoś sprawdzić czy Robert jechał drugie okrążenie pomiarowe na pierwszym komplecie opon w Q2 bo mi się nie chce :P
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez bosssu So wrz 25, 2010 18:11  Re: Przed GP Singapuru 2010

Ale jak sam Kubica powiedział, opony trzymają tylko na jednym kółku, więc ja nie widzę sensu narzekania na taktykę. Coż tak to jest, czołowe zespoły mają ten przywilej że mogą zaoszczędzić dwa komplety miękkich na Q3, reszta niestety musi wybierać pomiędzy jednym kółkiem lub dwoma na tych samych oponach.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Darkat So wrz 25, 2010 18:15  Re: Przed GP Singapuru 2010

nie sądzę. Robert czasami bajki opowiada. Sądzę że to raczej wynik oszczędzania opon z Q3 na wyścig. W Q2 jakoś Pietrow starał się na miękkich pojechać więcej niż jedno kółko pomiarowe. Fakt faktem opony mu w pewnym momencie nie trzymały :wink: co by potwierdzało jednak słowa Roberta
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Maly-boy So wrz 25, 2010 18:19  Re: Przed GP Singapuru 2010

Darkat napisał(a):nie sądzę. Robert czasami bajki opowiada. Sądzę że to raczej wynik oszczędzania opon z Q3 na wyścig. W Q2 jakoś Pietrow starał się na miękkich pojechać więcej niż jedno kółko pomiarowe. Fakt faktem opony mu w pewnym momencie nie trzymały :wink: co by potwierdzało jednak słowa Roberta


a co ma Pietrow do tego skoro wszyscy co nie dostali się do Q3 mogą zakładać jakie opony im się podoba ?
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Darkat So wrz 25, 2010 18:24  Re: Przed GP Singapuru 2010

Maly-boy napisał(a):
Darkat napisał(a):nie sądzę. Robert czasami bajki opowiada. Sądzę że to raczej wynik oszczędzania opon z Q3 na wyścig. W Q2 jakoś Pietrow starał się na miękkich pojechać więcej niż jedno kółko pomiarowe. Fakt faktem opony mu w pewnym momencie nie trzymały :wink: co by potwierdzało jednak słowa Roberta


a co ma Pietrow do tego skoro wszyscy co nie dostali się do Q3 mogą zakładać jakie opony im się podoba ?


przeczytaj jeszcze raz mój wywód oraz bossu wtedy może coś zrozumiesz bo ja twojego nie rozumiem ;)
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron