GP Japonii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bosssu Cz paź 14, 2010 14:53  Re: GP Japonii 2010

Shaitan napisał(a):Jest to IMO (mówię o tym co wykonał Vettel i Hulk) działanie, które potencjalnie ma negatywny wpływ na start innych zawodników, więc co za tym idzie powinno być karane(doliczenie paru sekund do końcowego wyniku byłoby dobrym rozwiązaniem w mojej ocenie).

Myślę że bardziej negatywnie to wpływa na kierowcę który taki skok wykonuje, inni kierowcy to raczej się powinni na światła patrzeć, a nie na to jak poprzednik startuje :wink:
Ja w tym nic złego nie widzę, jeśli tylko wyhamuje przed linią i ruszy z zatrzymania to wszystko jest ok. Nikt takich manewrów celowo nie robi, bo na pewno to tylko wybija z rytmu i koncentracji i w większości przypadków powoduje stratę na starcie.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Shaitan Cz paź 14, 2010 16:17  Re: GP Japonii 2010

bosssu napisał(a):
Shaitan napisał(a):Jest to IMO (mówię o tym co wykonał Vettel i Hulk) działanie, które potencjalnie ma negatywny wpływ na start innych zawodników, więc co za tym idzie powinno być karane(doliczenie paru sekund do końcowego wyniku byłoby dobrym rozwiązaniem w mojej ocenie).

Myślę że bardziej negatywnie to wpływa na kierowcę który taki skok wykonuje, inni kierowcy to raczej się powinni na światła patrzeć, a nie na to jak poprzednik startuje :wink:
Ja w tym nic złego nie widzę, jeśli tylko wyhamuje przed linią i ruszy z zatrzymania to wszystko jest ok. Nikt takich manewrów celowo nie robi, bo na pewno to tylko wybija z rytmu i koncentracji i w większości przypadków powoduje stratę na starcie.

To, że wpływa to negatywnie na sprawcę "zajścia" nie ma żadnego znaczenia dla oceny jego szkodliwości. Jakikolwiek gwałtowny ruch w statycznym oczekiwaniu na zapalenie się zielonych świateł ma oczywiście wpływ na współuczestników startu. W sytuacji gdzie liczy się refleks, podczas oczekiwania na start taki delikwent może spowodować u innych kierowców jakąś reakcję, która jest efektem tego pierwszego działania. To czy kierowca powinien patrzyć na światła czy na coś innego też nie ma znaczenia, bo dobry kierowca ma bardzo szerokie pole wzroku (które ćwiczy po prostu) i podczas procedury startowej jego uwadze nie uciekają tego typu rzeczy.
Wystarczy spojrzeć, że w dyscyplinach, gdzie moment startu jest bardzo ważny, to jakiekolwiek ruchy podczas procedury startu są w taki bądź inny sposób usankcjonowane. W F1 powinno być IMO tak samo.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez bosssu Cz paź 14, 2010 16:59  Re: GP Japonii 2010

Jakikolwiek gwałtowny ruch w statycznym oczekiwaniu na zapalenie się zielonych świateł ma oczywiście wpływ na współuczestników startu. W sytuacji gdzie liczy się refleks, podczas oczekiwania na start taki delikwent może spowodować u innych kierowców jakąś reakcję, która jest efektem tego pierwszego działania.

To że, jakiś kierowca zareaguje na przedwczesne ruszenie innego to jest tylko i wyłącznie jego wina. Powinien być tak skoncentrowany żeby na takie rzeczy nie reagować. Przynajmniej ja to w ten sposób rozumiem, ale Twoje zdanie oczywiście też szanuje :-)
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez bankoq Cz paź 14, 2010 17:44  Re: GP Japonii 2010

Niezłą gimnastykę tu uprawiacie, ale sprawa prosta. Start ma zostać wykonany z bezruchu i w obrębie obszaru wyznaczonego przez regulamin. If it ain't broken, don't fix it.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez mago Cz paź 14, 2010 19:40  Re: GP Japonii 2010

Nie dziwie się, że Kubica informował o jump starcie bo ja też bym się czepiała :x
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez McLfan Cz paź 14, 2010 19:50  Re: GP Japonii 2010

Kubica informował, bo widział ruch, ale nie mógł wiedzieć, czy jump start został popełniony. Nie ma się czego tutaj czepiać.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez mago Cz paź 14, 2010 20:08  Re: GP Japonii 2010

Dobra dobra :-D już mi o tym mówiłeś (czyt. pisałeś :-D ) ale... ach ten Vettel :???:
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez Mexi Cz paź 14, 2010 20:21  Re: GP Japonii 2010

Już pomijając kwestię ruchu przed startem, zahamowania i ponownego ruszenia z bezruchu warto zaznaczyć, że ktoś z takim manewrem ma po prostu szansę wstrzelić się w światła.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez l00kers Cz paź 14, 2010 20:42  Re: GP Japonii 2010

Ma ktoś może link do skrótu z BBC?
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez barteks Pt paź 15, 2010 10:14  Re: GP Japonii 2010

Z tego co pamiętam, to w żużlu jest tak, że jeśli zawodnik puści sprzęgło przed zapaleniem się zielonego światła i wstrzeli się w start, to bieg jest powtarzany. Tylko nie jestem pewien, czy wykluczają wtedy zawodnika z powtórki...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez slipstream Pt paź 15, 2010 10:20  Re: GP Japonii 2010

Tylko nie jestem pewien, czy wykluczają wtedy zawodnika z powtórki...

Jeśli nie dotknął taśmy przednim kołem bieg jest powtórzony w pełnym składzie - tylko za kontakt z taśmą zawodnik moze być wykluczony z powtórki. Co do regulaminu to jak w F1, wszyscy muszą stać nieruchomo. Są jednak tacy co potrafią ukraść start, czasem powtarza się biegi nawet jeśli ktoś idealnie wstrzelił się w start bo sprawia to jedynie wrażenie że go ukradł... Dużo by tu pisać o kontrowersjach i zawiłościach w żużlu nt. startów.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Shaitan Pt paź 15, 2010 10:21  Re: GP Japonii 2010

barteks napisał(a):Z tego co pamiętam, to w żużlu jest tak, że jeśli zawodnik puści sprzęgło przed zapaleniem się zielonego światła i wstrzeli się w start, to bieg jest powtarzany. Tylko nie jestem pewien, czy wykluczają wtedy zawodnika z powtórki...

Powtórka jest w 4 osobowym składzie za takie "szarpnięcie", które było ostatnio udziałem Vettela. Nie jestem pewny co do wstrzelenia się w start, ale jest chyba też powtórka w 4-osobowym składzie.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez rafaello85 So paź 16, 2010 8:20  Re: GP Japonii 2010

Hamilton powiedział, że przed GP Korei może wymienić skrzynię biegów i kary nie otrzyma.
WTF? Ostatni wyścig ukończył, zatem na to nie może się powołać. Skrzynia była nowa ( przejechał na niej zaledwie 1 wyścig ), więc nie zakończyła 4-wyścigowego cyklu.
Na podstawie jakiego przepisu wymieni ją bez kary?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Matie So paź 16, 2010 8:25  Re: GP Japonii 2010

"Na koniec chcę wyjaśnić pewną sprawę: Lewis nie otrzyma kolejnej kary obniżenia pozycji startowej po problemie ze skrzynią biegów na Suzuce. Regulacje dotyczące skrzyń biegów zostały tak skonstruowane, by nie otrzymywać dwa razy kary za ten sam problem, wiec Lewis przystąpi do weekendu bez ryzyka kolejnej kary”.


Martin Whitmarsh
Matie
 
Dołączył(a): N maja 17, 2009 17:30

Postprzez Raf Schumejker So paź 16, 2010 9:06  Re: GP Japonii 2010

Ja chyba jednak wyścig zapamiętam jako nienajlepszą reklamówkę Renault. Witek ruszył, jakby miał koła w poprzek, potem Robertowi zaczęło się sypać. Żenada. Tak mi to stoi przed oczami.
Raf Schumejker
 
Dołączył(a): N mar 14, 2010 9:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron