Przed GP Brazylii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Ramzes So lis 06, 2010 19:53  Re: Przed GP Brazylii

Faktycznie jednak wszyscy mieli na sucho :) Patrząc i analizując timing to Hul, miał najlepszy czas w S2 o 0,5s lepszy, a porównywalny w S1 i S3 z VET. Co oznacza, że cała czołówka jechała z niskim dociskiem, tylko Hul, miał duży docisk i się wyszalał właśnie. Jutro to "mega czkawką" się odbije dla niego uważam i o P10 będzie trudno.
1. Hul--> S1 18,4 S2 37,5 S3 18,4
2. Vet--> S1 18,6 S2 37,9 S3 18,4
Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 19:57 przez Ramzes, łącznie edytowano 1 raz
Ramzes
 
Dołączył(a): Cz lut 19, 2009 14:14
Lokalizacja: Polska :)

Postprzez Dasqez So lis 06, 2010 19:53  Re: Przed GP Brazylii

Ogólnie interesujące kwalifikacje. Niby piątka się leje żeby wystartować z PP i przypieczętować swój tytuł już w Brazylii, a tutaj taki Hulkenberg robi psikusa i zgarnia Pole Position. Sytuacja wygląda ciekawie i jutrzejszy start będzie kluczowy. Hulkenberg zapewne nie wytrzyma presji, ale jako debiutant może sporo nabałaganić, pytanie tylko czy na korzyść Marka czy Fernando. A może Seby? A może będzie kontrolował tempo od początku do końca? Wyścig zapowiada się super. Nie najgorzej pojechał Witek, w końcu Q3. Dobrze też Bob, liczyłem na P8, dlatego 7. pozycja jest dobrym miejscem do ataku.

Ciekaw jestem, czy ten wyskok Nico wpłynie na te wszystkie konkursy na najlepszego debiutanta. Niby Kamui ładnie jeździ i punktuje, ale nie zdobywa w tak spektakularny sposób PP.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mago So lis 06, 2010 20:03  Re: Przed GP Brazylii

o lol... :D się rzucili na tłumaczenie... ale całej teorii-filozofii wykładać nie musicie :D po prostu tak się zastanawiałam jakie jeszcze czynniki się na to nałożyły ... czy rzeczywiście chodzi również o ciśnienie, jak tam docisk...
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez qTeck So lis 06, 2010 20:07  Re: Przed GP Brazylii

Przeczytaj uważnie to i dla Ciebie będzie jakaś nauka i dla forum i moderatorów pewne odciążenie.
marwoj666 napisał(a):Czyli potwierdzenie słów Roberta że jadą z niskim dociskiem

W zeszłym roku się opłaciło, ale to zależy co w ten weekend znaczy "niski" docisk. Paru gości przed Robertem też ma wysokie prędkości.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez hideto So lis 06, 2010 20:09  Re: Przed GP Brazylii

a ja bym tak strasznie do tego uwagi nie przykładał, bo warunki na wyjściu na prostą sugerują że różnica 1-2 km w tę czy we wte to nie jest coś co nie może się w czasie suchego wyścigu zmienić w absolutnie równą prędkość maksymalną.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ziw So lis 06, 2010 20:11  Re: Przed GP Brazylii

Przestancie juz bredzic o tych cisnieniach, bardziej maja wplyw agresywniej ustawione skrzydla, moze tez troszke bardziej miekko ustawione zawieszenie. Ustawili auto idealnie pod wilgotny tor i slicki. Czy ktos wie jaki mial czas w S3 w Q3 i top speed w Q3 ? Jesli mial slaby a tor jutro bedzie suchutki to przegra.
ziw
 

Postprzez Roxana So lis 06, 2010 20:16  Re: Przed GP Brazylii

..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez mago So lis 06, 2010 20:21  Re: Przed GP Brazylii

qTeck, ale ty to do mnie?? bo akurat tak się składa, że wiem dobrze o sytuacji Roberta... a w tym poście wyżej chciałam Wam wytłumaczyć o co mi chodziło, a nie pisałam tego z zapytaniem!
Zresztą już się w żadne teorie ani spekulację nie wdaję. Wyścig pokaże, wyścig może być dopiero nieobliczalny...
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez Shaitan So lis 06, 2010 20:29  Re: Przed GP Brazylii

Senna progres zanotował, teraz tylko już 0,7s od Kliena dostał :-) .
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Van_Helsing So lis 06, 2010 20:37  Re: Przed GP Brazylii

wyścig może być dopiero nieobliczalny...

Jestem pewny, że będzie. Oglądam F1 dopiero od 2007 roku, ale wszystkie wyścigi na Interlagos jakie widziałem były niesamowicie ciekawe.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez axel So lis 06, 2010 20:41  Re: Przed GP Brazylii

Brazylia jakby widowiskowosc ma w naturze, bo zazwyczaj tam rozstrzygają się losy mistrzostw ;)
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Maly-boy So lis 06, 2010 20:41  Re: Przed GP Brazylii

akurat speed trap na wilgotnym torze nie wiele mówi ,bo oczywiste jest ,że mając więcej docisku można szybciej dogrzać opony i lepiej wyjść z zakrętu przed prostą ,tak więc wszystkiego się jutro dowiemy
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez ziw So lis 06, 2010 20:46  Re: Przed GP Brazylii

Akurat w S3 byl bardzo slabiutki.
ziw
 

Postprzez Angulo So lis 06, 2010 21:09  Re: Przed GP Brazylii

No mogło być lepiej - Lewis w wywiadzie dla BBC wspominał, że został przyblokowany przez jakichś kefirów w ostatnim zakręcie i mogło być nawet P2. Szkoda, że znów startuje z brudnej strony toru i tu znów Alonso ma przewagę. Co do Buttona to porażka, jak dowiezie punkty będę się cieszył.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez kuxumuxu So lis 06, 2010 21:53  Re: Przed GP Brazylii

NO to Hulk potwierdzil slowa niedawno przez Williamsa wypowiedziane. Chyba ma już zagwarantowaną posadę w 2011.

A wracając jeszcze do treningów. Wydaje mi się, czy mechanik pod koniec filmiku mowi "every race see that" :P
Andrea Stella: Hamilton 3.5
Fernando Alonso: I don't want to know!
kuxumuxu
 
Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 19:32
GG: 19722466

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości