Przed GP Brazylii 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Roxana So lis 06, 2010 18:23  Re: Przed GP Brazylii

a czy przypadkiem nie jest tak, że Hulka ustawili totalnie na sucho, a reszta teamów nie przewidziała, że Q3 będzie na slickach i są ustawieni pośrednio?
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez hideto So lis 06, 2010 18:27  Re: Przed GP Brazylii

Roxana napisał(a):a czy przypadkiem nie jest tak, że Hulka ustawili totalnie na sucho, a reszta teamów nie przewidziała, że Q3 będzie na slickach i są ustawieni pośrednio?

ja bym się właśnie ku temu skupiał.

Ale jestem też więcej niż przekonany, że zaryzykowali jakieś skrajne ciśnienia w oponach i to się właśnie opłaciło.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gie So lis 06, 2010 18:28  Re: Przed GP Brazylii

Hulkenberg dzisiaj na pół mokrym torze był tylko 0,7 wolniejszy niż wczoraj w FP2 na dobrze nagumowanym.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez axel So lis 06, 2010 18:29  Re: Przed GP Brazylii

Takie rzeczy to się nawet "fizjologom" nie śniło, żeby Williams był o 1 sec szybszy od Red Bulla. Kubica hmm, to chyba powoli standartem się staje, rewelacyjny 3 trening, a w qualu lipa. Zapewne złożyło się wiele czynnków na taki, a nie inny wynik ale zawód jest. I ja w przeciwieństwie do Kajka życze Hulkenbergowi P1 w jutrzejszym wyścigu, wtedy może Williams wkońcu przejrzy na oczy
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez fletcher So lis 06, 2010 18:29  Re: Przed GP Brazylii

Roxana napisał(a):a czy przypadkiem nie jest tak, że Hulka ustawili totalnie na sucho, a reszta teamów nie przewidziała, że Q3 będzie na slickach i są ustawieni pośrednio?

Lewis powiedział, że jego bolid jest na sucho.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez Thorig So lis 06, 2010 18:36  Re: Przed GP Brazylii

A co Hulkenberg powiedział ? Kubica popełnił błąd który wszyscy widzieli, pewnie będzie nagonka :)

Jak to jest, czy jeżeli dziś ustawiliby bolid tak żeby dużo lepiej dogrzewał opony na wilgotnym torze to jutro na suchym by je zniszczył w ekspresowym tempie, czy wystarczyło by się jedynie bawić z ciśnieniami ??

Czas Pietrowa w Q3 jest z pierwszego przejazdy na inretmediatach czy to już czas na slicku ? Gdyby osiągnął swój lepszy czas na inter. to na jakiej oponie by jutro startował ?? Może sobie wybrać dowolnie czy ... ?
Avatar użytkownika
Thorig
 
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 11:39

Postprzez bosssu So lis 06, 2010 18:42  Re: Przed GP Brazylii

Szkoda tylko że po raz kolejny gdy pojawia się szansa na świetny wynik, coś zawodzi, już nie wnikam czy Kubica wyjechał pierwszy na slickach czy nie, ale szkoda jest takich błędów.

Brawo dla Hulkenberga, świetny wynik ale nie wydaje mi się żeby jutro utrzymał to miejsce, często przejawia tendencję do podpalania się w ważnych momentach, jednak to nie umniejsza jego dzisiejszego wyniku.
Arnulf tam już pewnie świętuje :D
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez marwoj666 So lis 06, 2010 18:44  Re: Przed GP Brazylii

http://f1.pl/Artykul.82+M5bd69289b21.0.html

Ustawienia Roberta pod kątem wyscigu, moze cos z tego bedzie :D
Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 19:30 przez marwoj666, łącznie edytowano 1 raz
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Postprzez hagj So lis 06, 2010 18:46  Re: Przed GP Brazylii

Niespodzianka niesamowita jeśli chodzi o P1, chciałbym zauważyć, że nie wiele zabrakło a Hulkenberg nie awansował by do Q3 - od 11 Buttona dzieliło go ledwie 0,144 sek. w Q2.
Jednak moim zdaniem nie może być to kwestia tego że Nico ma ustawienia "na mokro" - gdyby tak było to byłby wyżej chociażby w Q2, a był tam 8. Ma prawdopodobnie ustawienia na sucho, lub prawie na sucho - dlatego tak niewyobrażalny czas na prawie już suchej linii wyścigowej. Jeśli jutro się nie spali podczas wyścigu to podium wielce prawdopodobne, czy zwycięstwo - o to będzie ciężko.
Kubica mnie trochę zawiódł, nie radził sobie za dobrze na slickach, apetyty były duże po Q1/Q2, gdyby warunki pozostały niezmienione w Q3, na intermediatach była szansa na pierwszą, lub drugą linię.
Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 18:53 przez hagj, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez MarK So lis 06, 2010 18:51  Re: Przed GP Brazylii

Ja oczywiście wierze w nowe talenty, ale skok jakościowy między poszczególnymi sesjami quala był w wypadku "Hulka" spory, więc widzę w tym niemałą też zasługę inżynierów :) . Tym niemniej wreszcie jakieś ciekawe zaskoczenie.

Kubica popełnił błąd! Ja bym z tej okazji ogłosił święto bo się okazało, że jednak nie jest robotem, tylko jednym z nas - człowiekiem! :-D No ale pewnie zaraz znajdą się jacyś ekhem... spece mówiący, że tragedia, porażka i że powinien jeździć wózkami sklepowymi a nie F1. Cóż...

Kto ze mną trzyma kciuki za odebranie przez Alonso jutro pucharu? 8-)
Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 18:53 przez MarK, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez axel So lis 06, 2010 18:52  Re: Przed GP Brazylii

http://www.youtube.com/watch?v=-GVsNUpiDhc
PP Hulka. Oglądac bo pewnie zaraz FOM dopadnie :wink:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Thorig So lis 06, 2010 18:52  Re: Przed GP Brazylii

W sumie to czyste dywagacje ale... Nie będzie tak że samochód ustawiony na mokro (większy docisk) w przypadku przesychającego toru będzie wolniejszy od takiego z ustawieniami na suchy w przypadku intermediatow ale znacznie szybszy na slicku gdzie potrzeba większego docisku w przypadku lekko wilgotnych części toru dodatkowo mokry setup zapewni mu szysze dogrzewanie slicka... ?
Avatar użytkownika
Thorig
 
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 11:39

Postprzez KrzysR So lis 06, 2010 18:56  Re: Przed GP Brazylii

Thorig napisał(a):Czas Pietrowa w Q3 jest z pierwszego przejazdy na inretmediatach czy to już czas na slicku ? Gdyby osiągnął swój lepszy czas na inter. to na jakiej oponie by jutro startował ?? Może sobie wybrać dowolnie czy ... ?



Ciekawe pytanie, szczerze powiem nie wiem, ciekawe co na to regulamin :) nie chce mi sie sprawdzac moze ktos wie?raczej miał by wybór i wybrał by nowe sliki.
Ostatnio edytowano So lis 06, 2010 18:57 przez KrzysR, łącznie edytowano 1 raz
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez hideto So lis 06, 2010 18:57  Re: Przed GP Brazylii

nie będzie. Wg mnie zaryzykowano niezwykle skrajne ciśnienia na ten ostatni przejazd. Po prostu 1 sekunda straty, to nawet nie jest kwestia w tym przypadku ustawień czy aerodynamiki. Hulkenberg pojechał czyste kółko z ogromną przewagą przyczepności nad innymi.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mago So lis 06, 2010 19:09  Re: Przed GP Brazylii

MarK napisał(a):
Kubica popełnił błąd! Ja bym z tej okazji ogłosił święto bo się okazało, że jednak nie jest robotem, tylko jednym z nas - człowiekiem! :-D No ale pewnie zaraz znajdą się jacyś ekhem... spece mówiący, że tragedia, porażka i że powinien jeździć wózkami sklepowymi a nie F1. Cóż...

no tragediaaaa! koniec świata... po przeczytaniu artykułu na temat setupu Kubicy trochę mi ulżyło... ale... jak jutro nie pokaże więcej i nie będzie wyżej... to się zdenerwuję. Ale jak już sam powiedział, że wyścig to inna historia to raczej jest bojowo nastawiony.
MarK napisał(a):Kto ze mną trzyma kciuki za odebranie przez Alonso jutro pucharu? 8-)

ja! ja! :D oby Vettel znó wykombinował coś niezwykłego jak on to podczas walki z innym kierowcą potrafi :rotfl: gratuluję Nico (i dość wielkie zaskoczenie) ale jeśli już nie będzie dawał rady utrzymać pierwszego miejsca przed Vettelem to niech go lepiej gdzieś tam na pobocze zabierze. A Alonso i Hamilton wyprzedzą Webbera, może Kubicki gdzieś tam wyżej się znajdzie...
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron